Jump to content
Dogomania

Luna-prawie odważna sunia


Guest wolfheart

Recommended Posts

Guest wolfheart

Właśnie tak o tym łańcuszku myślałam...kolczatka stąd,że Luna się bardziej pilnuje jak ją nosi ,bo ona widzi różnice między zwykłą obrożą a kolczatką.Chociaż nie zauważyłam,aby jej się bała,albo nie lubiła.Nigdy też nie zdarzyło się aby kolce wbiły się w nią czy coś...ale jednak poszukam łańcuszka.

Mamy takie cienkie paski wołowe tylko z PoloMarketu,Luna je uwielbia.Ja nie jestem zwolennikiem takiego jedzenia dla psa..ale takie tam małe grzeszki mogą być nie?

Bawimy się tez na starym placu do piłki 200m dalej jest droga polna i działki,tam spacerują ludzie czasami i biegacze robią sobie poranne treningi.
Jutro zaprosimy do zabawy nasza koleżankę 3-letnia DONkę,Luna zawsze szaleje z nią na całego.

Więcej atrakcji będzie jak Luna zacznie nosić kamizelkę,wtedy wejdziemy w bardziej ruchliwe miejsca,ale z wolna i ostrożna co by nie obciążyć jej nadmiarem wrażeń.Nic na silę i nic za szybko.

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

Jeśli się czegoś BARDZO wystraszy i MOCNO szarpnie to dodatkowa korekta kolców może utrwalić lęk. Nie jestem wrogiem kolczatki sama w niektórych sytuacjach stosowałam.

Pamiętaj o entuzjastycznych pochwałach tak jak by psica sama poleciała na marsa i wróciła :) pełny luz,pies WSZYSTKO wyczuwa.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Z tego właśnie powodu ,wolałabym łańcuszek,chociaż boję się,że to z kolei ją za bardzo przydusi.Ja wiem,że to chodzi o bardzo krótkie korekty i jej nie uduszę,ale jakoś tak nieprzyjemnie...

Myślałam o obroży takiej pół parcianej -pół łańcuszek czy jednaj lepiej całość łańcuszek?
Bo taki zupełny zaciskowy to mam obawy więc wolę pół-zaciski.

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

a jaki szał był w lesie,Luna gnała jak torpeda ,skakała ,zaczepiała,ganiałyśmy się,tarzałyśmy w liściach hahaha...piękny widok:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

musi być,droga przed nami jest długa i wyboista...ale razem nie straszne nam żadne przeciwności.Przysięgłam sobie dać radę!

Wybaczcie jakośc,jest denna...wstawiam na próbę.

[B]Nasze szaleństwa w lesie :)[/B]
[url]http://youtu.be/oPbJ1bap9AQ[/url]

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

Kup lepiej półzacisk z tego łańcuszka, jak dobrze dopasujesz to się nie wyślizgnie. Przy potencjalnym panikarzu bałabym się klasycznego dławika. On nie ma ogranicznika i naprawdę może sobie zrobić krzywdę, bo wiem z jaką siłą i bezmyślnością ciągnie skrajnie przerażony pies; w ataku paniki prędzej Ci padnie z braku tlenu niż zluzuje smycz.

Czytałam kiedyś Wasz wątek o strachach, potem mało bylam na dogo i dopiero w ten weekend nadrobiłam historię. Strasznie się cieszę, że wszystko zaczyna się układać i byłam cały czas bardzo miło zaskoczona tym, że po resocjalizacji chcesz Lunkę z powrotem, widać, że naprawdę bardzo Ci na niej zależy i ją kochasz, a niestety większość ludzi, kiedy już raz wpadnie wątek, żeby oddać problemowego psa, nie kwapi się nawet do brania pod uwagę wzięcia go z powrotem, albo olewa sprawę pracy z nim, bo "i tak już chcą go oddać". U Ciebie było totalnie inaczej i oby więcej osób z takim podejściem :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE](ps.ta kloczatka tylko wygląda na ciężką,naprawdę jest lekka i ma skórzane zapięcie,tak więc nie zaciska sie.Używam jej bo lepiej koryguje i nie ma szans ,że w razie czego Lunka się wyślizgnie,nie było jeszcze tak,żeby pisnęła albo coś przez te kolce, bo ja ją delikatnie koryguję,żeby krzywdy nie było i Luna wie,że nie wolno szarpać w takiej obroży.A może lepiej łańcuszek pół-zacisk?)[/QUOTE]

Kolczatka ma służyć do korekty, być założona wysoko na szyi, zaraz za uszami, zapinana, a nie wciągana przez głowę i ABSOLUTNIE nie może być przypinana do flexi, bo to absurd sam w sobie (flexi = ciągnij, kolce = nie ciągnij, trochę zamęt, nie?) i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

[quote name='marta.k9080']Właśnie tak o tym łańcuszku myślałam...kolczatka stąd,że Luna się bardziej pilnuje jak ją nosi i nie zauważyłam,aby jej się bała,albo nie lubiła.Nigdy też nie zdarzyło się aby kolce wbiły się w nią czy coś...ale jednak poszukam łańcuszka.[/QUOTE]

Kolce mają się wbijać w odpowiednim momencie, bo taka ich rola ;) Nie jest to obroża spacerowa, tylko narzędzie szkoleniowe.

[quote name='marta.k9080']Właśnie tak o tym łańcuszku myślałam...kolczatka stąd,że Luna się bardziej pilnuje jak ją nosi ,bo ona widzi różnice między zwykłą obrożą a kolczatką.Chociaż nie zauważyłam,aby jej się bała,albo nie lubiła.Nigdy też nie zdarzyło się aby kolce wbiły się w nią czy coś...ale jednak poszukam łańcuszka.[/quote]

Półzacisk materiałowy + łańcuszek, może kolia trójrzędowa? Kolczatka nie, nie i jeszcze raz nie, po pierwsze to nie dla Was, a po drugie - tfu tfu - jakbyś jej kiedyś naprawdę potrzebowała to w tym momencie sobie wytrącasz tę możliwość z ręki.

[quote name='marta.k9080']Mamy takie cienkie paski wołowe tylko z PoloMarketu,Luna je uwielbia.Ja nie jestem zwolennikiem takiego jedzenia dla psa..ale takie tam małe grzeszki mogą być nie?[/QUOTE]

My mamy śmierdzące paski mięsne z lidla - za te ze żwaczem większość psów da się pokroić ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[B]Ups..już poprawione:oops:

[URL]http://youtu.be/oPbJ1bap9AQ[/URL][/B]
[B]
Ana :)[/B]
hej,witamy!
[B]
Martens[/B]

na początku chciałam mimo resocjalizacji znaleźć jej nowy dom,żeby nie musiała wracać do swoich strachów,chociaż czułam wewnętrzny sprzeciw co do tej decyzji.Kasia-DT-Resocjalizacja ,uświadomiła mi,że nic straconego i nie musimy się rozstawać na zawsze,wtedy wiedziałam już ,że zawalczę o Lunkę.

Jak pies może być problemem ehh..a czy ona chce się bać?Przecież nie robi tego złośliwie...:shake:

[B]evel[/B]

no tak ,flexi rzeczywiście nijak ma się do kolczatki.Chociaż jak pisałam,kolczatka ma zapięcie skórzane,czyli nie zaciska się i nie wbija,nawet jak ciągnie na flexi.Dopiero jak ja bym szarpnęła albo Luna mocno to by poczuła.Ale wolę ostrożnie bo jak jednak wyszarpie to krzywda będzie...Z kolczatki nie ma szans się uwolnić jakby co,ale to głupi pomysł był..Już tak nie zrobię:oops:

Dzięki Wam za to,że mnie poprawiacie :modla:


Popołudniu Lunka znowu ładnie szła :p

Edited by marta.k9080
Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta.k9080']Mamy takie cienkie paski wołowe tylko z PoloMarketu,[B]Luna je uwielbia[/B].Ja nie jestem zwolennikiem takiego jedzenia dla psa..ale takie tam małe grzeszki mogą być nie?[/QUOTE]


to jest istotne w nagradzaniu psa a nie zdrowe żywienie ;)


[quote name='marta.k9080']Więcej atrakcji będzie jak Luna zacznie nosić kamizelkę,wtedy wejdziemy w bardziej ruchliwe miejsca,ale z wolna i ostrożna co by [B]nie obciążyć jej nadmiarem wrażeń.[/B]Nic na silę i nic za szybko.[/QUOTE]

to jest istotne

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

[B]wilczy zew[/B]

ciesze się,że się zgadzamy :)

Luna trochę skacze na tym flmiku,nie pozwalam jej za często-bo stawy,ale trochę głupawki można nie?

Link to comment
Share on other sites

Luna to szajbus:lol: Całę szczęście że jesteście znów razem. Dobrze jej robią takie zabawy z Tobą, bo to właśnie zachęca jej do wychodzenia na spacery z myślą "ale będzie fajna zabawa!" i więź między Wami będzie lepsza bo właściciel powinien być największa atrakcja dla pieska:)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

Hahaha...a no ,jak ją głupawka strzeli to nie ma mocnych :Dog_run::Dog_run::Dog_run:ale ja drugi taki szajbus,uwielbiam z nią szaleć,brudzić się i wydurniać...



z rana spotkałyśmy rowerzystę na chodniku,Luna trochę cofnęła,ale usiadła jak skorygowałam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

W[SIZE=2]łaśnie otrzymałyśmy [B]kamizelkę wyciszającą AnxietyWrap [/B]od [B]werbena520[/B]:calus: dziękujemy Ci dobry człowieku!

Wkrótce wkleję fotki ubranej Lunki[/SIZE].

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :)

[url]http://i47.tinypic.com/s2wtut.jpg[/url] cóż za piękny widok :loveu:

Faktycznie z tą kolczatką dobrze Ci dziewczyny radzą. Ja tu nawet nie mam nic do dodania.:)
[SIZE=2][B]
werbena520 [/B][/SIZE]:loveu:

A filmik z zabawy w liściach super, widać że się dobrze razem bawicie. Tak trzymać!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...