Jump to content
Dogomania

Chmurko.... za szybko poszłas do Nieba :(....


brazowa1

Recommended Posts

Wiesz, nie znam się na alergiach, ale czytałam, że sa różne jej odmiany i nie zawsze sierść zwierząt je powoduje. Myślę, że Wasz pobyt w schronisku będzie najlepszym sprawdzianem. Jedźcie, to miłe schronisko i pracują tam wspaniali ludzie, wszystko Wam powiedzą. Miłego dnia! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My do Gdyni jeżdziliśmy wyprowadzać pieski, teraz ja jestem po operacji i dopiero zaczynam chodzić i nie mogliśmy tam bywać, ale pobyt w schronisku jest za krótki żeby to sprawdzić. Wiem że niektóre pieski wydzielają mniej alergenów, ale to różnie bywa nie zawsze jest tak że ten z krótką sierścia ma mniej, myśleliśmy że może na yorka bedzie ok, ale przy yorku to już wogóle tragedia, więc musielibyśmy to poprostu sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

A jakie? I gdzie ich szukać? Na pewno skorzystamy. Ustaliliśmy że zaraz po okresie największego pylenia tzn pod koniec sierpnia zabierzemy Murke do domku(o ile ktoś inny nie przygarnie tej słodziutkiej psinki) no i wtedy gdyby okazało się że narzeczonemu trudno wytrzymać będziemy próbować na wszelkie sposoby różne środki żeby było dobrze i żeby została z nami na zawsze:) Chcemy kupić filtr powietrza do domu, a tabletki są na porządku dziennym.Może się też okazać że wcale nie będzie na nią uczulony.Jestem dobrej myśli

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy, szczepionka może składać się maksymalnie z 4 składników i zawsze są to te które najbardziej uczulają (zresztą co roku ją przyjmuje+codziennie tabletka na alergie). Ale jak będziesz słyszała o jakiś nowościach to koniecznie napisz!

Link to comment
Share on other sites

to chyba bardziej z medycyny naturalnej wiesz co coś mi świta ale nie wiem co napewno któryś z moich znajomych był na tym ale nie mogę sobie nic przypomnieć jak coś mi zaświta to dam ci znać, wiem na 100% że to gdzieś w Gdyni i że to na skórze wychodzi ale co jak nic nie pamiętam:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deedee77']Czy Murka jest w Sopocie? Czy moge ją na DT zabrać razem z Fantem? Prosze odpisz może na PW[/quote]


Witaj Deedee77
Opiekuję sie zwierzami sopockimi.
DT jest dla psow,dla ktorych dalszy pobyt w schronisku oznacza zagrozenie zycia.Te pieski sa bezpieczne.Szukaja tylko i wyłacznie domu docelowego.
Wziecie do mieszkania dwoch psow naraz,to dosyc karkołomny wyczyn.
Poniewaz moze to oznaczac;dwa razy wiecej zniszczen,dwa razy bardziej zasikane mieszkanie.Gdy dostana biegunki na wejsciu (zwykle tak jest,po wzieciu ze schroniska,ze psiaki na wejsciu dostaja z nerwow rozstroju ),
to jest dwa razy wiecej leczenia i sprzatania. No i dwa razy wiecej alergenu. W ogole posiadanie dwoch psow w mieszkaniu (Fant i Murka w ogole sie nie znaja) ,zawsze jest trudniejsze.

Przyznam,ze alergia Twojego TZ bardzo mnie niepokoi,tyle juz psow lądowalo u nas właśnie z tego powodu,a czesto naprawde nie byli to zli ludzie-po prostu ktos w rodzinie sie dusił i piesek zabrany 2 tygodnie przedtem ze schronu,był oddawany.A przeciez leki podawane na odczulenie,tez nie sa obojetne dla zdrowia alergika.

Co,jezeli alergii nie da sie pokonac?Czy macie ogrodek,w ktorym bedzie mogla stanac buda dla Murki?

Nie pisze,zeby Cie urazic,odstraszyc-po prostu musimy byc szczerzy i uczciwi.Chce przedstawic wszystkie moje obawy i pokazac,jak MOŻE byc (choc oczywiscie nie musi:) pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje,ze zostaniesz tu z nami:) na Dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

Fancik jest za duży:( na nasze małe mieszkanko, na zdlęciach wydawał się mniejszy, więc miejsca starczy tylko dla szczupłej, smutnej Murki, ale jesteśmy ludzmi cierpliwymi i odpowiedzialnymi jeśli zaopiekowalibyśmy się nimi obojgiem to wiedz że zdawalibyśmy sobie sprawe z tego na co się piszemy, że taki piesek zanim stanie się kochanym pupilkiem musi przyzwyczaić się do nowego trybu życia, że nie siusia się w domku tylko na spacerku-czego nie wie bo ciągle jest w boksie i zanim ktoś go raz na jakiś czas wyprowadzi to by go brzuszek rozbolał. Poza tym musi do nas przywyknąć i nam pomalutku zaufać, żeby jej nie skrzywdzić chcemy ją zabrać po najgorszym okresie pylenia tzn może już pod koniec sierpnia. Rozmawialiśmy z panem kierownikiem (chyba)schroniska i na wolnotariat niestety się nie nadajemy ze względuna brak czasu, ale napisz brązowa1 czy możemy odwiedzać Murke? I wyprowadzać ją czasem na spacer? Odnośnie alegrii przygotuje wszystko tak żeby alergeny nie zostawały nigdzie-zwine dywan, kupimy filtr,bedziemy przecierać Murke po spacerkach na pewno damy rade. Poza tym może się okazać że wcale nie uczula tak było z psem w moim rodzinnym domu a to piesek podobny do sąsiada Murki tylko ja na wiosne gubiła(to suczka)sierść tą puchową to troche kichał ale nic poza tym.Dodatkowo Murka jest po sterylizacji i to też dla nas na plus.
Szkoda że do tego sierpnia tak daleko.....

Link to comment
Share on other sites

Tak! Oboje zakochaliśmy się w Murce-Chmurce! Nawet zaszczekała dwa razy(to duży sukces jak na nią w porównaniu do innych piesków;)Ma takie słodkie uszka zasmucone oczka, jest szczuplutka i przśliczna lekko siwawą mordkę. Jesteśmy zdecydowani w 100% tylko niestety musimy zaczekać, bo teraz trudno byłoby rozpoznać od czego jest alergia i czy to z powodu pieska, poza tym organizm jest wyczerpany pyłkami i ostro reaguje na wszystko inne, a jak przyzwyczai się do pieska (szczepionka to nic innego jak właśnie alergeny podawane w zwiekszających się dawkach aby przyzwyczaić organizm)po tym okresie to już mu nie zaszkodzi przy następnym za rok i następnyi następny.....i jeszcze następny:)kiedy Murka bedzie znami spędzać swoją cudowną emeryturke all enclusive;)

Link to comment
Share on other sites

Tak bardzo bym chciała, żeby to było możliwe! Wiesz, adopcje starszych psów cieszą najbardziej, bo to ich jest najwięcej w schroniskach. Ludzie wolą młode, ładne, najlepiej rasowe szeniaki. A przecież te posiwiałe mordki są takie kochane, budzą tylko ciepłe uczucia. No i one potrafią pokochac nowy dom jak żadne inne!
Tu, na dogo, jest tyle pięknych przykładów miłości takich psów... Może kiedyś ludzie przekonają się, że kilkuletni pies - to pełnowartościowy pies, że warto go pokochać.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem taki pies jest wspanialszy od szczeniąt, on już nie zdemoluje domu gryząc wszystko(chyba że zasłużymy i pogniewa się na nas), jest spokojniejszy-nie szaleje i nie skacze jak młodzik bo już mu to nie odpowiada, woli sobie podrzemać na słonku niż szarpać za nogawkę właściciela zmuszając do ciągłej zabawy-owszem bardzo lubi się bawić ale nie tak czesto i dlugo ja np.pies do 2,3lat. Dużo też zależy od charakteru psa wiec nie można ogólnikować ale często tak jest.
akucha podbijmy Fanta, bo Murka prawie zadomowiona(na pewno w naszych serduszkach, a domek tuż tuż)

Link to comment
Share on other sites

Szkoda że goście nie mogą jej poprzytulać:/ Wytrzymaj jeszcze troszke Murko.
Nie martw się Brazowa jak już ją zabierzemy to nie oddamy, w tajemnicy powiem Ci że może uda się nam zmienić mieszkanie na większe i wtedy miałaby swój pokój wrazie czego, a jak nie to jest jeszcze babcia która na pewno pomoże (Murka mogłaby u niej bywać)
A czy jest gdzieś na dogo wątek sąsiada Murki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...