Jump to content
Dogomania

Czaruś już w nowym domu w Niemczech


Potter

Recommended Posts

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ostatnio rzadko zaglądam na Dogo, bo mam w Jędrzejowie S-A-J-G-O-N z bezdomnymi psami.
Ponadto mieszkam na wsi zabitej dechami, 10 km za Jedrzejowem, gdzie oczywiście nie ma i nigdy nie będzie internetu (chyba że Gosiew Gosiewski wywali nam stałe łącze ;) ). Dojechanie do Manforte na internet i z powrotem zajmuje mi tyle czasu, że szkoda gadać.

A już tak zupełnie na marginesie, to zraziłam się ostatnio już zupełnie do Dogomanii, a to głównie za sprawą kretynów, rozpowszechnionych niestety licznie wśród użytkowników tego portalu ([B]wszystkich gości tego wątku proszę, aby przypadkiem nie brali tego do siebie[/B]), ze strony których muszę znosić różnego rodzaju oskarżenia i epitety. Jako że szkoda mi czasu na podobne bzdury, ostatnio mniej chętnie korzystam z Dogo, i w ogóle z interenetu. Spotykam sie w realu z wystarczającą dawka chamstwa, aby jeszcze musieć je znosić tutaj.

Link to comment
Share on other sites

No tak, pomarudziłam sobie trochę...

A co do meritum:
Czarek przez całe swoje życie był trzymany na 20-cm łańcuchu, pod gołym niebem, natomiast ostatni rok (przed naszą interwencją) spędził w klatce po królikach (wym. ok 100x50x70 cm).
Trudno powiedzieć, czy miał kiedykolwiek dłuższy kontakt z innymi psami. Faktem jest, że kiedy trafił do nas był w ogóle nie zsocjalizowany i wobec innych psów zachowywal się fatalnie: był agresywny, bronił miski i budy, atakował nawet szczeniaki. Oczywiście po tylu cierpieniach, jakie przeszedł, jego zachowanie z behawioralnego punktu widzenia było całkowicie uzasadnione.
Następnie, z obawy o jego bezpieczeństwo (chodziło o byłego właściciela) przewiozłam go do siebie i, pomimo oporów Erki, wykastrowałam. Od tej pory w boksie zawsze przebywał z jednym lub kilkoma innymi psami. Prawdopodobnie właśnie psie towarzystwo oraz spadek testosteronu we krwi po zabiegu, spowodowały, że Czaruś przeistoczył się w wesołą, towarzyska psinę. Teraz zgodnie śpi, bawi się i biega z innymi psami. Ośmielę się stwierdzić, że chyba nareszcie jest szczęśliwy :loveu: .

Co do dzieci - nie mam pojecia, nigdy nie miałam żadnych pod ręką, aby przeprowadzić test...

Link to comment
Share on other sites

Aha, Czarek jest ogłaszany przeze mnie na Allegro notorycznie, już od kilku miesięcy:
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=198682145[/URL]

Dzwonił nawet wczoraj jakiś palant, właśnie z Allegro, ale rozłączył się po tym, kiedy mu powiedziałam o konieczności przeprowadzenia kontroli przedadopcyjnej...:-?
No, takich domów to nie potrzebujemy - nie po to z takim narażeniem wyciągnełyśmy z Erką Czarka od byłego właściciela i przeprowadziłam całą batalię o niego z miejscowymi urzędasami, żeby teraz miał trafić z deszczu pod rynnę:mad: .

Czaruś jest obecnie w kojcu z Franką i Szarką. Cirka w piątek pojechała do Szczekocin, do nowego domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...