Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

[quote name='waldi481']Kiedy napisałam na portalu internetowym dogomania-kiedyś-że Polska jest chora-wybuchła wielka awantura,paru dogomaniaków się obraziło,paru po chamsku naubliżało..Teraz już nie chodzi o moje odczucia,bo mi wstyd za to co zaraz wkleję tu na wątku Owczarkowej skarpety..Tak jest mi wstyd jako Polce,ale teraz chodzi o tego psa...Może ktoś mu pomoże?Może ktoś ma warunki by go uratować?Wklejam:
[SIZE=3][B]Zakończył służbę w policji, wystawili go na sprzedaż. Cena wywoławcza za psa 263 złote...Ja niestety nie mam pieniędzy i mam za to poważne kłopoty zdrowotne...[/B][/SIZE]Pomóżcie wyciągnąć tego psa,on jest chory.Wienie służył policji teraz jak śmiecia?
Ponoc policja nie robi takich "rzeczy"!!!
[URL]http://www.tvn24.pl/zakonczyl-sluzbe-w-policji-wystawili-go-na-sprzedaz-cena-wywolawcza-za-psa-263-zlote,397611,s.html[/URL]
--------------------
Ellżbieta[/QUOTE]

[quote name='bela51']Przeczytałam.Piękny ONek:-(
To smutne, ze pies jest ciagle traktowany jak rzecz.Ale w artykule jest napisane, ze komenda sprawdzi warunki jakie zaoferuje nowy opiekun.
Poza tym to przetarg,wiec cena koncowa moze byc duzo wyzsza.[/QUOTE]

[quote name='Marycha35']Przeczytałam, szkoda, że opiekun nie może go adoptować. Jednak faktycznie zastrzegli, że psiak pójdzie w ręcę, które sprawdzą.[/QUOTE]

Jako SKARPETA nie możemy kupić psa :(
Chciałabym wierzyć, że dopilnują, aby trafił w dobre ręce :roll:
Zrobiłam mu wątek na forum owczarek.pl
[URL]http://www.owczarek.pl/forum/forum_posts.asp?TID=24376&PID=1272279#1272279[/URL]
Wrzucę jeszcze na owczarkopedię
Na fb już sprawa nagłośniona
[url]https://www.facebook.com/marzena.jasickarymarz/posts/620054878050336?comment_id=5674879&offset=0&total_comments=12&notif_t=share_comment[/url]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

DOnka-złota,kochana dziewczyno..Ja sobie zdaję sprawę,że skarpeta nie może kupić tego biedaka..Jednak jak owczarkomaniacy może znacie jakiegoś hodowcę z sercem,który pomoże?No,nie mogę uwierzyć,że taki pies,taka praca włożona w ułożenie psa policyjnego i tak jak zużyty worek od kartofli?Pies policyjny to jest jak broń i w taki sposób go potraktowali?Wielki wstyd dla policji,wielki naprawdę.
Ten pies ma chorą trzustkę i z taką chorobą tak się na niego wypiąć?Kompromitacja i tyle.
waldi481

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yumanji']Dostalismy dwupak Boscha od Kochanego Anonimowego Darczyncy:loveu:ardzo sie cieszymy i dziekujemy.[/QUOTE]

Ja też się cieszę :)
[B]Przyłączamy się do podziękowań dla darczyńcy i smacznego życzymy Twoim psiakom [/B]:happy1:

[quote name='waldi481']DOnka-złota,kochana dziewczyno..Ja sobie zdaję sprawę,że skarpeta nie może kupić tego biedaka..Jednak jak owczarkomaniacy może znacie jakiegoś hodowcę z sercem,który pomoże?No,nie mogę uwierzyć,że taki pies,taka praca włożona w ułożenie psa policyjnego i tak jak zużyty worek od kartofli?Pies policyjny to jest jak broń i w taki sposób go potraktowali?Wielki wstyd dla policji,wielki naprawdę.
Ten pies ma chorą trzustkę i z taką chorobą tak się na niego wypiąć?Kompromitacja i tyle.
waldi481[/QUOTE]

Ja to wszystko wiem i też mnie szlag trafia :angryy:
Kombinuję jak tu skrzyknąć owczarkarzy z Wrocka, żeby poszli go zobaczyć, poznać i pstryknąć więcej zdjęć, żeby bardziej go wśród swoich rozreklamować. Licytacja równo za miesiąc ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Był dzisiaj w TVN, moze bedzie większe zainteresowanie.[/QUOTE]

Widziałam ten program:
[URL]http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/policja-we-wroclawiu-oglosila-przetarg-na-psa,398391.html[/URL]

Z jednej strony dobrze, ale każdy kij ma dwa końce :roll:
Oby to było zainteresowanie ze strony właściwych ludzi, którzy mają dobre intencje
Ja się boję, żeby nie zainteresował się nim jakiś oszołom, który zechce wykorzystywać jego umiejętności do niecnych celów
Na filmie wprawdzie widać, że psina ma już swój wiek, więc mam nadzieję, że nikomu to nie przyjdzie do głowy, ale ...
Kilka lat temu podobno wylicytowany został inny policyjny pies, który był młody, ale nie mógł dalej służyć z powodu kontuzji - kupiony został za 5000 zł [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley3.gif[/IMG]
Tamten na szczęście dobrze trafił [IMG]http://www.owczarek.pl/forum/smileys/smiley32.gif[/IMG]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A podobno zwierzę nie jest rzeczą?Jak podają,opieki weterynaryjnej ten pies też nie będzie miał,niczego nie dostanie,opieki weterynaryjnej też nie,koszty będzie musiał ponieść ew.nowy opiekun..Za kilkaset złotych sprzedadzą jak zbędny balast..Boże-widzisz i nie grzmisz?Przy chorej trzustce są smutne perspektywy..:-(Piszą również,że psy z więziennictwa trafiły do schroniska..
E/W/R

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się orientuję, to psy do pracy w policji nie muszą mieć rodowodów, jeśli się mylę, to sorki. Ale, jeśli ten jest także "bez papierów", to sprzedaż takiego psa jest wykroczeniem/przestępstwem/złamaniem prawa, czy jak to by tam zwał. Można oddać jedynie za darmo. Wie ktoś coś na ten temat ???

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Dlatego,że jest taki chory to nie jest w porządku.Przyjaciela się nie sprzedaje,a tym bardziej współpracownika,kolegi z pracy.To jest wstrętne.On jest chory.Chora trzustka to nie są przelewki..Sorry-dużo żalu wynikającego z takiego postawienia sprawy jest we mnie.Czuwaj nad nim Boże,a jeśli zadecydujesz,że pora to niech będzie obok tego psa człowiek.Mądry człowiek.Naprawdę,aż płakać się chce.
E

Link to comment
Share on other sites

Na chorym wysluzonym psie policja proboje jeszcze pare zlotych zarobic.Tego nie da sie zrozumiec.Przeciez mogliby poprosic o pomoc jakas solidnie dzialajaca fundacje, a ta napewno pomoglaby znalezc temu psu odpowiedni dom i sprawdzalaby czy spelniaja wymagania.Najwazniejsze zeby nie trafil na lancuch, albo do pseudohodowli tam nikogo nie obchodziloby czy ten pies potrzebuje odpowiedniej karmy i opieki weterynaryjnej.

Link to comment
Share on other sites

Ech Dziewczyny dużo by pisać........Moje osobiste odczucia mają tu ...............Nic do rzeczy.Jak dla mnie to H..P ale prawda jest taka,że to zawsze było i jest "wyposażenie".Później do wybrakowania.Teraz "milicja" pokazuje bardziej ludzką twarz,bo musi.Nie będę spamował,ważne by psiaka uratować od losu setek,niestety.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

W jakimś sensie wolf122 masz rację,ale i nie masz racji.Racja-odczucia nie mają znaczenia..Nie masz racji-bo gdyby nie odczucia to te setki psów nie miałyby domów,nie byłoby fundacji.Królowałoby chamstwo i bezczelność,ale właśnie przez te odczucia walczymy.Do końca.Z chamstwem,tupetem,bezczelnością,bo właśnie te odczucia mówią,że to co się dzieje nie jest w porządku.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Wszystko pięknie co piszecie, tylko nie rozumiem, co chcecie ty pisaniem wskórać?
nikt się nie patyczkuje z ludźmi a oczekujecie, ze będą się rozczulać nad psim pracownikiem.
Nie sądzę aby prawo pozawalało na darmowe oddawanie wyposażenia służb mundurowych
Zamiast pisać i wylewać łzy na dogo tudzież innych portalach, poszukajcie psu domu. Myślę, że ze względu na wiek i schorzenia wielu amatorów nie będzie. Tym bardziej, że taki pies to również nie jest przytulanka.
A ponieważ starych i chorych psów raczej nikt nie będzie chciał, to jak znajdziecie dom, to myślę, że i oczekiwana kwota będzie do uzbierania. I zwróćcie uwagę na jedną rzecz. osoby, które z jakiś przyczyn (pewnie z racji ograniczeń w przepisach) wystawiają tego psa na przetarg niezupełnie mają go gdzieś i chcą się go pozbyć. Gdyby tak było, to by nie pisali o chorobie i wymaganiach żywieniowych.

Link to comment
Share on other sites

Proszę, zejdźmy na ziemię.
To pies na służbie, który nie może zostać z opiekunem. Chcą mu znaleźć dom, robią tyle ile mogą w granicach swoich przepisów
Nic nie da rozpisywanie się i wylewanie żali. To żadnych przepisów nie zmieni. I naprawdę, choć trudno patrzeć że zwierzę staje się przedmiotem, to to nie jest dramat a wylewanie żałosnych postów nic w życiu tego psa nie zmieni i domu mu nie znajdzie.
Jeśli znajdziecie dla niego dom pewnie pieniądze dałoby się uzbierać, więc zamiast płakać nad jego losem tutaj, lepiej wziąć się do roboty

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...