Jump to content
Dogomania

SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów


egradska

Recommended Posts

[quote name='Elwira1992']wyczytałam że Smail w środe jedzie do DS :D :D :D[/QUOTE]

Super wieści :multi: :multi: :multi:

[B]Dziś na konto SKARPETY wpłynęło:[/B]

- pivelka 20 zł (IX,X)
- [COLOR=#0000ff]MeganGce[/COLOR] 10 zł (IX)
- DONnka 10 zł (IX)

DZIĘKUJEMY :Rose: :Rose: :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Słyszeliscie o owczarku niemieckim sześcioletnim Maxiu z Katowic ( słuzył w policji ). W tej chwili ślepie , bo ma zaćmę czy jaskrę , nie pamiętam dokładnie. Opiekun nie mógł się nim zaopiekować to ogłosili konkurs i sprzedają psa za kwotę 262,50zl. W obiektywie mówili. Ten opiekun już teraz znalazł mu super dom i chcialby go zabrać ale procedura ruszyła i pies musi czekać czy ktoś go kupi, czy nie. Max jest absolutnie piękny. Macie pomysl jak mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, mam ogromną prośbę do skarpety.
Lana jest suką w typie owczarka długowłosego. Ponad rok temu została przeze mnie znaleziona po tym jak prawdopodobnie została wyrzucona z samochodu. Przez ponad rok przebywała w hoteliku. W tej chwili na Lanę czeka dom:multi: Ale zanim do niego pojedzie musi zostać wysterylizowana, a na to brakuj pieniędzy. W związku z tym chciałam zapytać, czy skarpeta mogłaby udzielić wsparcia na sterylkę (na pierwszej stronie widziałam, że jest taka forma pomocy) i czy to że na Lanę czeka już nowy dom nie stanowi przeszkody. I jeszcze do wglądu, wątek Lany: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211625-Porzucona-DON-ka-Lana!-Kolejny-dom-si%C4%99-rozmy%C5%9Bli%C5%82-a-jej-brakuje-250z%C5%82-deklaracji[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66']Słyszeliscie o owczarku niemieckim sześcioletnim Maxiu z Katowic ( słuzył w policji ). W tej chwili ślepie , bo ma zaćmę czy jaskrę , nie pamiętam dokładnie. Opiekun nie mógł się nim zaopiekować to ogłosili konkurs i [B]sprzedają psa za kwotę 262,50zl.[/B] W obiektywie mówili. Ten opiekun już teraz znalazł mu super dom i chcialby go zabrać ale procedura ruszyła i pies musi czekać czy ktoś go kupi, czy nie. Max jest absolutnie piękny. Macie pomysl jak mu pomóc?[/QUOTE]

Ciekawe na jakiej podstawie go "wycenili" ? :angryy:
Czy Max ma jakieś wydarzenie na fb czy wątek na forum ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']Witajcie, mam ogromną prośbę do skarpety.
Lana jest suką w typie owczarka długowłosego. Ponad rok temu została przeze mnie znaleziona po tym jak prawdopodobnie została wyrzucona z samochodu. Przez ponad rok przebywała w hoteliku. W tej chwili na Lanę czeka dom:multi: Ale zanim do niego pojedzie musi zostać wysterylizowana, a na to brakuj pieniędzy. W związku z tym chciałam zapytać, czy skarpeta mogłaby udzielić wsparcia na sterylkę (na pierwszej stronie widziałam, że jest taka forma pomocy) i czy to że na Lanę czeka już nowy dom nie stanowi przeszkody. I jeszcze do wglądu, wątek Lany: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/211625-Porzucona-DON-ka-Lana!-Kolejny-dom-się-rozmyślił-a-jej-brakuje-250zł-deklaracji[/URL][/QUOTE]

Znam wątek Lany :) Jestem na nim od początku...
Od ponad roku prawie cały ciężar utrzymania suni w hotelu spoczywa na osobie, która sunię znalazła, czyli Marysi O.
Jestem ZA tym, aby odciążyć dziewczynę chociaż w opłaceniu sterylki
Jak dla mnie nie ma tu znaczenia, że sunia ma domek na widoku

Tak więc, [B][SIZE=3]UWAGA, UWAGA !!![/SIZE]
Proponuję przeznaczyć na sterylkę Lany 150 zł płatne do weta, który ją wykona :)
Kto jeszcze jest ZA ???[/B]

Link to comment
Share on other sites

W pełni popieram pomoc w sterylce Lany. Niech szybciutko pędzi do Swojego domku. Brak finansów nie może przecież być przeszkodą!

[QUOTE]Słyszeliscie o owczarku niemieckim sześcioletnim Maxiu z Katowic ( słuzył w policji ). W tej chwili ślepie , bo ma zaćmę czy jaskrę , nie pamiętam dokładnie. Opiekun nie mógł się nim zaopiekować to ogłosili konkurs i sprzedają psa za kwotę 262,50zl. W obiektywie mówili. Ten opiekun już teraz znalazł mu super dom i chcialby go zabrać ale procedura ruszyła i pies musi czekać czy ktoś go kupi, czy nie. Max jest absolutnie piękny. Macie pomysl jak mu pomóc?[/QUOTE]

A przyszły właściciel nie może go "wykupić"? To by było chyba najprostsze. Nie zastanawiałabym się na jakiej podstawie go "wycenili". Skoro w ogóle wchodziła w grę jakaś "wycena to pewnie "wartość szczeniaka" jako lata amortyzacji:mad::angryy:.
Nie mam niestety pomysłu jak można by mu pomóc:oops:.
Może DONnka się wypowie, czy skarpeta może coś w tej sprawie zdziałać? Chyba najpierw musiałby mieć wątek na dogo, jeśli w ogóle moglibyśmy?:sad:

Edited by ma_ga
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Ciekawe na jakiej podstawie go "wycenili" ? :angryy:
Czy Max ma jakieś wydarzenie na fb czy wątek na forum ???[/QUOTE]
Wyjasniali w reportażu na jakiej podstawie został wyceniony. Koszt szczeniak a+ koszt szkolenia i pięć procent z tej kwoty dało te nędzne 262,50zł. Ale nie podawali podstawy prawnej w oparciu o która taka wycena sie dokonuje.
Opiekun psa, który z nim współpracował przez te 6 lat w chwili gdy zapadłą decyzja o sprzedazy psa nie mógł go kupić ani zabrać do domu po prostu bo nie miał warunków. Ale podjął wszelkie starania aby pomóc temu psu. W tej chwili juz mógły zabrać psa do siebie ale ta cholerna procedura ruszyłą . I teraz trzeba czekać czy ktoś psa zechce kupić czy nie . W pierwszym podejściu nabywcy nie było. Dzisiaj ma być drugi przetarg i jak znów nikt go nie kupi to ten opiekun będzie mógł go zabrać do siebie. Opiekun do przetargu stawać niestety nie może . Max nie jest pewnie wykastrowany to zaraz jakiś hodowca się skusi bo pies jest przepiękny, owczarek długowłosy wyjątkowo dorodny i pięknie wybarwiony.
No i jak opowiadał o nim opiekun - policjant bezwarunkowo posłuszny. Ma zasługi w ratowaniu ludzi, bo 2 lata temu to Max odnalazł zaginionego w lesie trzylatka.
Serce boli jak się coś takiego dzieje. Ten pies życie ratował a teraz sprzedają go jak jakąś rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Co do policyjnego owczarka,to nikt go nie podkupi jeśli opiekun faktycznie chce.Wystarczy,że się myśli...(do przetargu staje Kowalski,kupuje i w formie darowizny przekazuje policjantowi).A że policjant jest uczciwy,stąd wiemy o całej sprawie.Chwała mu za to .W tym reportażu bardziej chodziło o pokazanie głupich przepisów traktujących psa jak wyposażenie a nie jak żywą istotę.Tu na pewno będzie happy end.Co do sterylki jestem za :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma_ga']W pełni popieram pomoc w sterylce Lany. Niech szybciutko pędzi do Swojego domku. Brak finansów nie może przecież być przeszkodą!

.....................................

A przyszły właściciel nie może go "wykupić"? To by było chyba najprostsze. Nie zastanawiałabym się na jakiej podstawie go "wycenili". Skoro w ogóle wchodziła w grę jakaś "wycena to pewnie "wartość szczeniaka" jako lata amortyzacji:mad::angryy:.
Nie mam niestety pomysłu jak można by mu pomóc:oops:.
[B]Może DONnka się wypowie, czy skarpeta może coś w tej sprawie zdziałać? [/B]Chyba najpierw musiałby mieć wątek na dogo, jeśli w ogóle moglibyśmy?:sad:[/QUOTE]

W pierwszym odruchu pomyślałam: mamy kasę, wykupimy Maxa i ....
No właśnie, i tu pojawił się problem :roll:
Nawet pomijając zasady SKARPETY, według których pomagamy psom, które mają wątki albo na dogo albo na owczarku, póki co nie bylibyśmy w stanie ogarnąć tej sytuacji ze względów czysto organizacyjnych:shake:
Zresztą teraz to i tak nie ma już znaczenia, bo z tego co pisze doris66 wynika, że już po ptokach, bo dziś miał być drugi przetarg :shake:
Pozostaje nam zaciskać kciuki z całej siły za happy end :thumbs:
Mam nadzieję, że doris66 da znać...

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że w sprawie dofinansowania sterylki Lany mamy wystarczające poparcie :multi:
Głosy ZA oddali:
- DONnka
- Elwira1992
- wolf122
- ma_ga
Doliczam głos egradski, która zgadza się na każdy nasz wybór :)

[SIZE=3][B]A zatem podjęliśmy kolejną prawomocna decyzję :multi:
Dofinansujemy sterylkę Lany w kwocie 150 zł[/B][/SIZE]
[url]www.dogomania.pl/forum/threads/211625[/url]

A oto nasza beneficjentka ...

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-0GQ7RNFEarw/TlvgGeXZVRI/AAAAAAAAB74/ktes-zTLjUY/IMG_6517.jpg[/IMG]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[B]Taką informację znalazłam w necie - czyli to samo co mówili w wiadomościach.
"Wydział Zaopatrzenia KWP w Katowicach uprzejmie informuje, że posiada do sprzedaży psa służbowego owczarka niemieckiego "ALBIT" lat 6 będącego na stanie KMP w Jastrzębiu Zdroju.[/B]



Pies ten został wycofany ze służby w dniu 29.08.2012 r. z uwagi na postępującą, obustronną nieodwracalną utratę wzroku.
Wartość psa została oszacowana na kwotę 262,50 zł.
Sprzedaż psa nastąpi w dniu 27.09.2012 r. w godz. 9.00-11.00 w Katowicach przy u. Koszarowej 17 (siedziba OPP w Katowicach).
Chętnych do obejrzenia psa zapraszamy w dniach od 24.09.-26.09.2012 r. do siedziby Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Podhalańskiej 7.
Wydanie psa nastąpi po dokonaniu wpłaty w kasie KWP przy ul. Lompy 19."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doris66'][B]Taką informację znalazłam w necie - czyli to samo co mówili w wiadomościach.
"Wydział Zaopatrzenia KWP w Katowicach uprzejmie informuje, że posiada do sprzedaży psa służbowego owczarka niemieckiego "ALBIT" lat 6 będącego na stanie KMP w Jastrzębiu Zdroju.[/B]



Pies ten został wycofany ze służby w dniu 29.08.2012 r. z uwagi na postępującą, obustronną nieodwracalną utratę wzroku.
Wartość psa została oszacowana na kwotę 262,50 zł.
[B]Sprzedaż psa nastąpi w dniu 27.09.2012 r. w godz. 9.00-11.00 w Katowicach przy u. Koszarowej 17 (siedziba OPP w Katowicach).[/B]
Chętnych do obejrzenia psa zapraszamy w dniach od 24.09.-26.09.2012 r. do siedziby Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jastrzębiu Zdroju przy ul. Podhalańskiej 7.
Wydanie psa nastąpi po dokonaniu wpłaty w kasie KWP przy ul. Lompy 19."[/QUOTE]

Wiadomo już, czy został sprzedany ? :angryy:
Oby nie :modla:
Wciąż zaciskam kciuki, żeby trafił do domku, który znalazł mu dotychczasowy opiekun :thumbs:

[SIZE=3]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA!!![/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2]W poście #3 wstawiłam pełne rozliczenie SKARPETY za dwa miesiące działalności :smile:
Mamy piękne dodatnie saldo :multi: :multi: :multi:
Zobaczcie sami :razz:
[B]Dziękujemy wszystkim darczyńcom[/B] :Rose: :Rose: :Rose:[/SIZE][/SIZE]
To dzieki Wam SKARPETA może realnie pomagać :):):)

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka'][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=#ff0000][B]UWAGA!!![/B][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2]W poście #3 wstawiłam pełne rozliczenie SKARPETY za dwa miesiące działalności :smile:
Mamy piękne dodatnie saldo :multi: :multi: :multi:
Zobaczcie sami :razz:
[B]Dziękujemy wszystkim darczyńcom[/B] :Rose: :Rose: :Rose:[/SIZE][/SIZE]
To dzieki Wam SKARPETA może realnie pomagać :):):)[/QUOTE]

Dla mnie to prawdziwy zaszczyt być tu z Wami:loveu:mogąc choć odrobinkę pomóc....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']"Czapki z głów "-Owczarkarze jesteście WIELCY :loveu:DONneczko kawał solidnej księgowości,dziękuję w imieniu Wszystkich.To sukces ta nasza "SKARPETA OWCZARKOWA":multi: Biedne Owczarki dzięki temu choć w jakimś procencie mają lepiej !!![/QUOTE]
Podpisuję się obiema rękami pod wypowiedzią wolfa:) Bardzo się cieszę, że jest nas tylu chętnych do pomocy, kolejne pieski na nią czekają i jej potrzebują. Cieszę się też ogromnie, że nasi beneficjenci znajdują domki, prosimy o wieści o Laurentym, Smailu i Szamanku ze smoły, kazda pozytywna wiadomość to zastrzyk pozytywnej energii. Dziękuję raz jeszcze wszystkim pomagającym:loveu:

DONneczko, dobra robota, a jaki fajny bilans:multi: Mamy z czego pomóc następnym oneczkom:multi:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Podpisuję się obiema rękami pod wypowiedzią wolfa[/QUOTE]-już nie chciałem dodawać czyja to zasługa Egradska,bo takie słodzenie mogłoby zemdlić:lol:Ale chyba wszyscy wiedzą Kto był pomysłodawcą a raczej POMYSŁODAWCZYNIĄ :loveu: Swoją drogą mając tak niewiele można tak wiele:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Drodzy owczarkarze :)
Mam nadzieję, że wybaczycie mi tą samowolkę, ale podyktowana jest dobrem naszej beneficjentki
Otóż pozwoliłam sobie na małe odstępstwo od zasad SKARPETY nie pytając Was o zgodę :oops:
[B]Przed chwilą wykonałam przelew w kwocie 150 zł na dofinansowanie sterylki Lany na konto jej skarbnika a nie tak jak przyjęliśmy na konto gabinetu wet.[/B]
Jutro wyjeżdżam służbowo na tydzień za granicę i nie będę tam miała dostępu do netu a nie chciałam, żeby sunia czekała do mojego powrotu, zwłaszcza, że jest na minusie :(
Znam z wielu wątków dziewczynę, która od roku jest skarbnikiem Lany, cieszy się Ona na dogo dużym zaufaniem :)
Mogę ręczyć, że pieniążki zostaną wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem :)
Dopisuję ten przelew do wydatków w poście #3

[B]A zatem stan konta na dzień 29.09.2012r
[/B]
[B][COLOR=#ff0000][U]Wydatki:[/U]
Lana - 150 zł (dofinansowanie sterylki)
[/COLOR]
[U]Wpływy:[/U]
[COLOR=#0000ff]Toscana[/COLOR] - 20 zł[/B]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=owczarek'ab;19742613]Zapisuję sobie wątek.
Proszę o nr. konta, niedługo na pewno coś wpłacę.[/QUOTE]

Witamy serdecznie kolejnego, sądząc po nicku, ONkomaniaka :razz:
Zaraz podam numer konta :)
Z góry dziękujemy za każdy grosik :Rose:

[quote name='Marycha35']Brawo Ludkowie, kawał cudnej roboty:) A co z tym biednym psem wystawionym na sprzedaż, wrrrr!!!!!!![/QUOTE]

Czekamy z niepokojem na wieści modląc się o HAPPY END :modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...