Jump to content
Dogomania

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych prowadząca Schronisko w Nowym Dworze Mazow


Ewa Gałązka

Recommended Posts

[quote name='Ewa Gałązka'][COLOR=#000000]Pani Prezes z Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych zwraca się z prośbą o kontakt w sprawie wyjaśnienia tych zarzutów i podania konkretnej strony na której jest napisane że schronisko pobiera opłatę 350 zł. za psa [/COLOR]

[SIZE=4][COLOR=#000000]tel. 506 403 514
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/COLOR][/SIZE][/QUOTE][SIZE=4][COLOR=#000000]




Ja nie wiem na którym wątku czytalem teraz sobie nie przypomnę ale mam pewien artykuł gdzie jest opisana sytuacja że za zabranie suki ze szczeniakami schroniskow NDM zarzyczylo sobie 20000zł lub 25000 zł muszę odszukać i jeśli chcesz drążyć temat to wstawię go tutaj - zresztą odbiosłaś się do mojej wypowiedzi kilka tyg po jej napisaniu????
a czy Pani Prezes moze napisać że nie pobierają opłat za przyjmowanie psa i że nie rozstawiali nigdzie puszek?jej wypowiedź była by wiarygodniejsza - bo Ty najpierw pokasowałaś posty, potem przekazałaś wątek do usinięcia - a teraz napisałaś inny tytuł i wypowiadasz się w imieniu Prezesostwa....
[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nie wypowiadam się jako prezes bo nim nie jestem tylko podaję numer telefonu i e -maila do prezesa - a ponieważ wypisujesz takie rzeczy to muszą być poparte dowodami, a nie słowem " teraz nie przypomnę sobie". Fundacja nie wystawia żadnych puszek, a jeśli są takie puszki to proszę o napisanie w których konkretnie miejscach, to samo się tyczy tych artykułów. I to dlatego Prezesostwo chciało rozmawiać na ten temat. Miej odwagę rozmawiać z prezesem fundacji a nie z wolontariuszem który założył wątek. Dlaczego tam nie zadzwonisz czy nie napiszesz- Ja innego wątku na temat fundacji nie zakładałam- jest tylko ten jeden. Więc gdzie jest ten wątek na którym czytałaś ?

[quote name='terensia'][SIZE=4][COLOR=#000000]




Ja nie wiem na którym wątku czytalem teraz sobie nie przypomnę ale mam pewien artykuł gdzie jest opisana sytuacja że za zabranie suki ze szczeniakami schroniskow NDM zarzyczylo sobie 20000zł lub 25000 zł muszę odszukać i jeśli chcesz drążyć temat to wstawię go tutaj - zresztą odbiosłaś się do mojej wypowiedzi kilka tyg po jej napisaniu????
a czy Pani Prezes moze napisać że nie pobierają opłat za przyjmowanie psa i że nie rozstawiali nigdzie puszek?jej wypowiedź była by wiarygodniejsza - bo Ty najpierw pokasowałaś posty, potem przekazałaś wątek do usinięcia - a teraz napisałaś inny tytuł i wypowiadasz się w imieniu Prezesostwa....
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Gałązka']Nie wypowiadam się jako prezes bo nim nie jestem tylko podaję numer telefonu i e -maila do prezesa - a ponieważ wypisujesz takie rzeczy to muszą być poparte dowodami, a nie słowem " teraz nie przypomnę sobie". Fundacja nie wystawia żadnych puszek, a jeśli są takie puszki to proszę o napisanie w których konkretnie miejscach, to samo się tyczy tych artykułów. I to dlatego Prezesostwo chciało rozmawiać na ten temat. Miej odwagę rozmawiać z prezesem fundacji a nie z wolontariuszem który założył wątek. Dlaczego tam nie zadzwonisz czy nie napiszesz- Ja innego wątku na temat fundacji nie zakładałam- jest tylko ten jeden. Więc gdzie jest ten wątek na którym czytałaś ?[/QUOTE]


Ewa nie wiem czy zauwazylas że nie terensia pisał o puszkach - ja też posiadam taki artykuł ( nie wiem czy ten sam ) - był on opublikowany w gazecie nowodworskiej - a że to mój rejon to jestem w jego posiadaniu - musiałabym poszukać - ale zrobię to i wkleję skoro jest nim zainteresowanie i ktoś inny niż ja poruszył ten temat.
Czasem wiele rzeczy się czyta na różnmych wątkach ( a tak terensia napisał ) więc nie dziwi mnie to akurat że po miesiącu czasu ( sprawdziłam kiedy napisał post ) nie jest w stanie sobie przypomniec na ktorym wątku :)

proszę tylko o informację czy nadal prowadzisz wątek czy jest on do usunięcia?bo nie wiem czy jest sens subskrybcji skoro nie możesz się zdecydować :)

pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy ten sam miał na myśli terensia - ale ja mam taki - zbieram takie ciekawe wycinki tego typu - wklejam:


[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/405/artykud.jpg/"][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/3577/artykud.jpg[/IMG][/URL]
Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Gałązka']kejciu - chciałam skasować ten wątek ale moderator się nie zgodził. Nic w tej kwestii nie mogę zrobić.[/QUOTE]



Ewa rozumiem że jesteś wolontariuszką tak jak my - i tego nie kwestionuję - ja nie robię żadnej konkurencji - tak jak napisałam nie wiem czy pobieranie opłaty jest informacją oficjalną czy nie - nie wspołpracuję ze schronem - nie mam takich info - tajemnicą nie jest że przecież inne schroniska też pobierają opłaty za przygarnianie psów gdy mają umowę z gminą nie wiem jak to jest gdy ktoś z ludzi z ulicy psa przyniesie - taki jest świat - tylko dziwi mnie osobiście - że są to aż tak ogromne jak dla mnie sumy - ale widocznie mamy takie prawo - i jesli umowa zostala tak skonstruowana to ja tylko wyrażam moje zadziwienie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Gałązka']Fundacja nie wystawia żadnych puszek, a jeśli są takie puszki to proszę o napisanie w których konkretnie miejscach[/QUOTE]
Odpisałam Ci na PW w tej sprawie, nawet odpisałaś na moją odpowiedź, więc nie wiem po co kolejny raz wracasz do tematu, do którego sama zobowiązałam się wrócić, upewniwszy się wcześniej czy nie ja popełniłam błąd. Ale ok, wkleję i tu swoją odpowiedź, żeby nie było niejasności. Za swoje słowa zawsze biorę pełną odpowiedzialność:

[QUOTE]Faktycznie byłoby daleko nieuczciwe, gdyby ktoś się pod Was podszywał wystawiając puszki:roll:
Weszłam na Waszą stronę zobaczyć jakie macie logo, bo w pamięci mam jakiś obraz tego, co widziałam na puszkach. Ale nie ma na www innego niż to z Twojego avatarka, a to na pewno nie to logo widziałam.
Tak czy inaczej, najpierw sprawdzę w tych dwóch miejscach, w których bywam i wtedy odezwę się na podany kontakt czy to moja pomyłka czy faktycznie puszki są oznaczone nazwą Waszej fundacji.[/QUOTE]

A, i jeszcze jedno. Doceniam całe Twoje zaangażowanie na dogo w pomoc psom. I to już dłuższe, nie działasz od wczoraj. Tym bardziej dziwi mnie Twoja postawa na tym wątku, gdzie kasujesz własne posty, przez co nie dajesz szansy zrozumienia wymiany postów nikomu, kto nie czytał tych usuniętych wiadomości. A jednocześnie na innym wątkach wypisujesz takie kwiatki, jak wklejam poniżej, robiąc z siebie ofiarę. Po co to? Jaki to ma cel? Wklejam to, bo przykro mi się zrobiło, jak to przeczytałam. Nikt tu Cię nie oskarżał, ani nie szykanował, co napisałaś, a potem skasowałaś. Forum jest miejscem wymiany zdań, skoro jest wątek na jakiś temat, to każdy ma prawo przyjść i o coś spytać, a nawet wyrażać krytykę.
[quote name='Ewa Gałązka']Założyłam wątek żeby pomóc psiakom a stał się on areną dla złośliwych bab.[/QUOTE]


Kejciu, takie są teraz realia, tak jak napisała malagos- to schrony dyktują gminom warunki. Te chore wysokie stawki dotyczą wielu schronisk i wielu gmin, to nie wyjątek, tylko o tym się nie mówi. Dobrze chociaż, że w NDM warunki są ok. Gorzej jak za takie stawki pies idzie do budo-klatki lub innego okropnego i przepełnionego miejsca. Ale to już offtop.


To mój ostatni post w tym dziwnym wątku.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pokażcie mi gminę która oddaje do schroniska psy za darmo.
czy to Milanówek czy tez Paluch za każdym psem idzie kasa.
Co do tych 20 tys to kwota za przyjecie 9 psów.
Może tak gmina zaczęłaby coś na temat sterylek robić a nie tylko głowa w piasek i udaje że nie ma tematu.
Kiedyś gdy w Pomiechówku została znaleziona suka to mało się przez telefon nie pobiliśmy bo mieli to szeroko w d... i szkoda im było kasy na sterylke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']Dziewczyny pokażcie mi gminę która oddaje do schroniska psy za darmo.
czy to Milanówek czy tez Paluch za każdym psem idzie kasa.
Co do tych 20 tys to kwota za przyjecie 9 psów.
Może tak gmina zaczęłaby coś na temat sterylek robić a nie tylko głowa w piasek i udaje że nie ma tematu.
Kiedyś gdy w Pomiechówku została znaleziona suka to mało się przez telefon nie pobiliśmy bo mieli to szeroko w d... i szkoda im było kasy na sterylke.[/QUOTE]

Mnie nie chodzilo o to czy schron pobiera oplate od gminy za psa i w jakiej wysokosci Mnie chodzilo o BEZDOMNEGO PSA,ktorego dziewczyna znalazla i nie bardzo wiedziala co z nim zrobic.Wyszlo na to,ze chcac umiescic u nich psa musiala by zaplacic z wlasnej kieszeni i tyle.

Edited by UlaFeta
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Ewa Gałązka'][COLOR=#000000]Pani Prezes z Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych zwraca się z prośbą o kontakt w sprawie wyjaśnienia tych zarzutów i podania konkretnej strony na której jest napisane że schronisko pobiera opłatę 350 zł. za psa [/COLOR]

[SIZE=4][COLOR=#000000]tel. 506 403 514
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

przypadkowo weszłam na wątek,dlatego piszę pół roku po jego rozpoczęciu.
Otóż i ja potwierdzam,że pani prezes w grudniu zeszłego roku zażyczyła sobie ode mnie (w rozmowie telefonicznej) comiesięcznej darowizny w wysokości 350zł za bezdomnego psa,którego zgodziłaby się przyjąć do schroniska prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych. Dodatkowo pisemnego oświadczenia o aktywnym poszukiwaniu domu dla psa. Postawiła również wymóg kastracji,wszystkich możliwych szczepień (w tym kaszel kenelowy),kilkakrotnego odrobaczenia preferowanym przez nią środkiem,odpchlenia,przedstawienia zaświadczenia o badaniu kału psa na nosicielstwo,najchętniej również zaczipowania psa. Dodam,że pies został znaleziony w -20 stopniowy mróz na ulicy i na cito potrzebował zaopiekowania pod groźbą przymarznięcia do betonu,na którym spał.
Ww wymogów ,jakie postawiono nie spełnia niejeden DOMOWY pies! W jaki sposób w krótkim czasie miał je spełnić BEZDOMNY pies w potrzebie?

Jeśli nic się nie zmieniło od tamtej pory (moja współpraca z ww fundacją z oczywistych względów zakończyła się po tym jednym telefonie) ,poddaję pod rozwagę moje doświadczenia innym mającym podobny problem z bezdomnymi psami współpracę z tą fundacją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...