Jump to content
Dogomania

Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych prowadząca Schronisko w Nowym Dworze Mazow


Ewa Gałązka

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=4][FONT=Arial][COLOR=#ff0000]Na prośbę Fundacji[/COLOR] (po rozmowie z Panią Prezes Fundacji) przywracam dane Fundacji na wątek w celu wyjaśnień zarzutów skierowanych do fundacji:
[/FONT][/SIZE][COLOR=#000000][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][SIZE=5]F[B]undacja Przyjaciele Braci Mniejszych
[/B]ul. Modlińska 107 B
05-110 Jabłonna
[FONT=Arial]konto: 76 8013 0006 2001 0014 0865 0001[/FONT]
[/SIZE][B]
KRS 0000372116
[/B][B]NIP 5361898580[/B]
[B]REGON 142749794[/B]
[SIZE=5]
Fundacja prowadzi schronisko dla bezdomnych psów w Nowym Dworze Mazowieckim

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Oficjalna strona Fundacji: [/FONT][/COLOR][URL="http://www.fundacjapsom.pl/"]www.fundacjapsom.pl[/URL]

[COLOR=#ff0000]tel. 506 403 514[/COLOR]

e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][COLOR=#000000][FONT=Arial]

Strona na Facebooku:
[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[URL]http://www.facebook.com/pages/Fundacja-Przyjaciele-Braci-Mniejszych/165209940189199[/URL]
[COLOR=#000000][FONT=Arial][SIZE=5]



[/SIZE]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#545454][FONT=Arial][B]WYBIERZ PSIAKA,[/B][/FONT][/COLOR]
[SIZE=5][SIZE=3][COLOR=#000000][FONT=Calibri][B]KTÓREGO CHCESZ NAKARMIĆ[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri]Każde [B]3 osoby, które wezmą udział w akcji to [B]1 posiłekdla psiaka ZE SCHRONISKA[/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][B][B][B]Liczba osób, które już pomogły:[/B][/B][/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][B][B][B]223796[/B][/B][/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[URL]http://www.karmimypsiaki.pl/[/URL][/CENTER]

[COLOR=#000000][FONT=Calibri][B]Jeśli 1 mln razy klikniemy w guzik,dzięki reklamom zarobimy na billboard z Zyziem.
Zyzio szuka domu - pomóżmy mu!
[/B]
[B]Pozostało kliknięć:
548 094[/B]
[URL="http://www.karmimypsiaki.pl/pomagaj-codziennie/klik"]
[/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Calibri][IMG]http://www.karmimypsiaki.pl/images/pomagaj_codziennie/billboard.png[/IMG][/FONT][/COLOR]

Edited by Ewa Gałązka
Przywrócenie danych Fundacji na prośbę Fundacji
Link to comment
Share on other sites

Jeśli rozglądasz się za tanią budą dla psa, nie szukaj jej zbyt długo, zajrzyj od razu tutaj : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/230058-Tanie-budy-dla-Twojego-czworonoga%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230058-Tanie-budy-dla-Twojego-czworonoga![/URL] Oferujemy Tanie budy dla psów o różnych rozmiarach. Ceny bud na zamówienie do uzgodnienia.(Ceny dla Fundacji bądź schronisk są inne) Dodatkowo wykonujemy ławki, meble ogrodowe oraz huśtawki dla dzieci-wszystko z drewna. Serdecznie zapraszamy

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='malagos']Moja gmina chciała podpisać umowę z Nowym Dworem Maz., ale ogromne koszty utrzymania psa w tym schronisku przerosły jej możliowści[/QUOTE]

to było w lutym, by podpisać umowę na rok, zgodnie z wymogami noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ewa, wątek na dogomanii o jamnikach prowadzi Izadora7:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173573-Jamniki-i-jamnikowate-w-potrzebie-z-ca%C5%82ej-Polski-[/url]!!!!!!

a tu wzór, wg którego trzeba wstawić jamnika:
[SIZE=3][COLOR=red][B][FONT=Verdana][SIZE=4][COLOR=black]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=Red][B][SIZE=3][COLOR=green][SIZE=2]Imię -
Płeć -
Wiek -
Miejsce - (tutaj prosze podać czy DT, schronisko, hotel oraz miejscowość)
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=green][B][SIZE=3][SIZE=2]Kontakt - [/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=green]
[/COLOR] [COLOR=green][B][SIZE=3][SIZE=2]Sterylizacja -
Wątek na dogo -
Zdjęcia-

oraz najistotniejsze informacje, chyba że ma wątek na dogo i tam są one umieszczone
[/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR]

oraz fundacja SOS dla jamników:

[url]http://jamniki.eadopcje.org/informacje/onas[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='malagos']Moja gmina chciała podpisać umowę z Nowym Dworem Maz., ale ogromne koszty utrzymania psa w tym schronisku przerosły jej możliowści[/QUOTE]
Bo to jest chyba prywatne schronisko,a zeby tam umiescic BEZDOMNIAKA,to sa takie wymogi ze nasze domowe to przy nich wysiadaja.I oplata 350 zl/miesiecznie

Link to comment
Share on other sites

na którymś z wątków przeczytalem że pobieracie opłatę 350zł za psa i pisemne zobowiązanie osoby która go zostawia że będzie szukała mu domu - ja jestem chętny na zaoferowanie DT ale czy mi również zapłacicie 350zł msc tak jak oczekujecie tego od BEZPAŃSKICH psiaków?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terensia']na którymś z wątków przeczytalem że pobieracie opłatę 350zł za psa i pisemne zobowiązanie osoby która go zostawia że będzie szukała mu domu - ja jestem chętny na zaoferowanie DT ale czy mi również zapłacicie 350zł msc tak jak oczekujecie tego od BEZPAŃSKICH psiaków?????[/QUOTE]

A to prywatne schronisko to Ustawa nie obowiazuje?U nas tez przepelnienie,ale u nas nie pobiera sie oplat za bezdomne psy.Zenujace.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko powinno być czarno na białym napisane - jeśli pobiera się opłatę za pobyt psa w wysokości 350zł/msc to w mojej ocenie nie powinno się nazywać schroniskiem dla psów - lecz płatnym domem tymczasowym - ok wszystko rozumiem - że pieniądze potrzebne itp ale nazwa SCHRONISKO - oznacza dla mnie jedno - każdy może oddać psiaka jeśli np. bidę znalazł na ulicy itp....

Link to comment
Share on other sites

Jak zrozumiałam z pierwszego postu, schronisko zostało wybudowane i jest prowadzone przez fundację Przyjaciół Braci Mniejszych. Moze tylko dla psów, będących pod opieką Fundacji? bo jak pisałam wyżej, od gminy zadano jakiejś kosmicznej sumy za przyjecie psa, utrzymanie i tez "gotowość" ze mogą przyjechać po psa, przy której suma 2500 z innym schronem wydaje się betką. Ale jestem pewna, zę gminy podwarszawskie i taką umowę skłonne były podpisać, bo schroniska teraz dyktują warunki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jak zrozumiałam z pierwszego postu, schronisko zostało wybudowane i jest prowadzone przez fundację Przyjaciół Braci Mniejszych. Moze tylko dla psów, będących pod opieką Fundacji? bo jak pisałam wyżej, od gminy zadano jakiejś kosmicznej sumy za przyjecie psa, utrzymanie i tez "gotowość" ze mogą przyjechać po psa, przy której suma 2500 z innym schronem wydaje się betką. Ale jestem pewna, zę gminy podwarszawskie i taką umowę skłonne były podpisać, bo schroniska teraz dyktują warunki.[/QUOTE]
To trzeba jasno napisac,ze schron prywatny i tylko psy pod ich opieka,A swoja droga to skad oni te psy maja?
Ja rozumiem,ze dom tymczasowy lub hoteli moze miec taki wymagania ,ale SCHRONISKO i jeszcze z taka nazwa.
Malagos skad bezdomne psy maja miec kase,a gminy napewno nie za wszelka cene podpisza umowe.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zapisuję.
Dość często widuję puszki kwestarskie tej fundacji w Warszawie, są w wielu miejscach, więc widać sprawne działanie w kwestii zbierania funduszy... Zerkałam też od jakiegoś czasu na stronę www z budową "schroniska". 350zł za psa to kwota bardziej pasująca na DT niż schron. Szkoda, że nikt związany z tą fundacją nie odniósł się do komentarzy dotyczących tych stawek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UlaFeta']Bo to jest chyba prywatne schronisko,a zeby tam umiescic BEZDOMNIAKA,to sa takie wymogi ze nasze domowe to przy nich wysiadaja.I oplata 350 zl/miesiecznie[/QUOTE]

[quote name='malagos']Jak zrozumiałam z pierwszego postu, schronisko zostało wybudowane i jest prowadzone przez fundację Przyjaciół Braci Mniejszych. Moze tylko dla psów, będących pod opieką Fundacji? bo jak pisałam wyżej, od gminy zadano jakiejś kosmicznej sumy za przyjecie psa, utrzymanie i tez "gotowość" ze mogą przyjechać po psa, przy której suma 2500 z innym schronem wydaje się betką. Ale jestem pewna, zę gminy podwarszawskie i taką umowę skłonne były podpisać, bo schroniska teraz dyktują warunki.[/QUOTE]

[quote name='UlaFeta']To trzeba jasno napisac,ze schron prywatny i tylko psy pod ich opieka,A swoja droga to skad oni te psy maja?
Ja rozumiem,ze dom tymczasowy lub hoteli moze miec taki wymagania ,ale SCHRONISKO i jeszcze z taka nazwa.
Malagos skad bezdomne psy maja miec kase,a gminy napewno nie za wszelka cene podpisza umowe.[/QUOTE]

Nie moim celem jest szkalowanie kogokolwiek,ale .................................
Ja dzialalam w przytulisku,ktore mialo w nazwie"prywatne" i to bylo jasne napisane.Nikt tego nie ukrywal.I nie raz bylo psow wiecej niz miejsca ale psy w zadnych budo-kojcach nie siedzialy i nie byly pobierane zadne oplaty o innych"wymogach"nie wspominajac.

Link to comment
Share on other sites

Na której stronie jest napisane, że Fundacja pobiera opłatę 350 zł. za psa?

[quote name='terensia']na którymś z wątków przeczytalem że pobieracie opłatę 350zł za psa i pisemne zobowiązanie osoby która go zostawia że będzie szukała mu domu - ja jestem chętny na zaoferowanie DT ale czy mi również zapłacicie 350zł msc tak jak oczekujecie tego od BEZPAŃSKICH psiaków?????[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Gałązka']Rozmawiałam z kierowniczką Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych a ona powiedziała, że żadnych puszek kwestarskich w Warszawie nie wystawiała.[/QUOTE]
To ja nawiązywałam do puszek, więc czuję się wywołana do odpowiedzi. Owszem, puszki fundacji są w wielu miejscach w W-wie. W tych, w których bywam regularnie, to przychodnia i sklep zoologiczny.
Nie jest niczym złym wystawianie puszek i zbieranie tak kasy. Nie wiem czemu akurat ten temat jest kontynuowany.

Skąd ta chęć skasowania wątku? Pokasowałaś posty z tego wątku, które mogłaś, resztę wyedytowałaś, trudno tak o dialog :roll:

Nie było tu szkalowania, nie rozumiem skąd taki odbiór. Parę osób zapytało, parę wyraziło jakieś tam wątpliwości. A tu nagle pomysł usuwania wątku...

Dodam tylko, ze obserwując inwestycję, która powstaje w Nowym Dworze, nie trudno się domyślić ile kasy to kosztuje. Jeśli ktoś to robi z sercem dla zwierząt, to chwała mu za to! Tu padło tylko kilka pytań, a odbiór niepotrzebnie negatywnie wyolbrzymiony.

Ja odpuszczam wątek, zwłaszcza, że i tak większość postów pokasowana.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą rozmawiałam telefonicznie z panią Prezes Fundacji, która chciałaby się osobiście dowiedzieć gdzie konkretnie są te puszki, które są wystawiane w Warszawie lub gdzie indziej. Fundacja będzie wdzięczna za tą informację podaną na podany numer telefonu lub najlepiej na e-maila. Bo być może ktoś się podszywa pod Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych, która oświadcza, że żadnych puszek nie wystawiała. Pani Prezes prosi o kontakt.

[SIZE=4][B]tel. 506 403 514
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ewa odniosła się do wypowiedzi wczoraj - ale dzisiaj juz swoją odpowiedź skasowała...nie wiem dlaczego taki pomysł ale nie mi to oceniać. Obserwowałam wątek od samego początku bo sama jestem z NDM - ale nie miałam okazji odwiedzenia jeszcze schroniska osobiście - do Fundacji ( około 2 lata temu zanim powstało schronisko w NDM ) sama zawiozłam kiedyś znalezioną sukę - p. Iwona się zgodziła ją przyjąć ale pokryłam wszystkie koszty badań na spółkę z koleżanką - tak zostało ustalone i na to się zgodziłyśmy - bo naprawdę nie miałyśmy co zrobić z tym psem - suka szybko znalazła nowy dom. Z Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych moja ciocia zaadopowała SZPICKĘ i Punia ma najlepszy dom jaki może sobie psiak wymarzyć :)
sama jestem wolontariuszką w Fundacji Znajdki - i ludzie też różnie oceniali i różnie pisali na wątku - ale nie zraziło mnie to do odpowiedzi na zadawane pytania i innych wolontariuszy też nie - jak pojawiał się jakiś problem ( w kontekście jak ktoś z innych osób taki problem widział ) wspólnie go rozwiązujemy - i zastanawiamy się jak ewentualnie można usprawnić działalność fundacji itp - ale nikt nie uciekał od odpowiedzi. Jeśli założenia są takie że przedsiębiorstwo jest prywatne to w mojej ocenie taka informacja powinna być podana - jak schron funkcjonuje teraz - tego nie wiem - nie byłam więc się nie wypowiadam.


Sama puszek nigdzie nie widziałam - więc w tej kwestii nie pomogę.

Rozumiem że skoro wątek jest do usunięcia - i każda nowa osoba która na niego wejdzie nie będzie miała pojęcia o czym mowa - nie marmujmy czasu na dyskusje zatem.

Link to comment
Share on other sites

Tylko i wyłącznie na prośbę fundacji zwracam się z prośbą o wyjaśnienie na forum lub na e-maila bądź telefonicznie do fundacji z jaką to gminą nie chciała podpisać umowy i jakie to ogromne koszty podała?

[quote name='malagos']Moja gmina chciała podpisać umowę z Nowym Dworem Maz., ale ogromne koszty utrzymania psa w tym schronisku przerosły jej możliowści[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Pani Prezes z Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych zwraca się z prośbą o kontakt w sprawie wyjaśnienia tych zarzutów i podania konkretnej strony na której jest napisane że schronisko pobiera opłatę 350 zł. za psa [/COLOR]

[SIZE=4][COLOR=#000000]tel. 506 403 514
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/COLOR][/SIZE]

[quote name='terensia']na którymś z wątków przeczytalem że pobieracie opłatę 350zł za psa i pisemne zobowiązanie osoby która go zostawia że będzie szukała mu domu - ja jestem chętny na zaoferowanie DT ale czy mi również zapłacicie 350zł msc tak jak oczekujecie tego od BEZPAŃSKICH psiaków?????[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...