Jump to content
Dogomania

TERESKA odnaleziona. Lisek Dzidzia pojechała do Warszawy pod opiekę 4 Dogs.


toyota

Recommended Posts

  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No, walka o nie była od początków września. Również nie wierzyłam aby udało się sprawę ruszyć w przód. Ale jednak tutaj marzenia nasze się spełniły. Liskom nie grozi śmierć z zamarznięcia. Tyle innych psów tam zostało... Ech, szkoda, że nie można zabrać wszystkich. No i Lisom na żywota trzeba uzbierać. No i łapa Tereski... sterylki, i chmary pcheł do pokonania...

Ja za bardzo się nie znam, stąd może moje głupie pytanie... Na czym polega idea cegiełkowa? Co dokładnie jest cegiełką, co należy przygotować? Jak się do tego zabrać?
Pomyślałam, że można by Liskom zrobić cegiełki celem zbierania budżetu na leczenie i żywota - tylko nie mam pojęcia jak zacząć i jak to powinno przebiegać? Wytłumaczycie mi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ekiana']No, walka o nie była od początków września. Również nie wierzyłam aby udało się sprawę ruszyć w przód. Ale jednak tutaj marzenia nasze się spełniły. Liskom nie grozi śmierć z zamarznięcia. Tyle innych psów tam zostało... Ech, szkoda, że nie można zabrać wszystkich. No i Lisom na żywota trzeba uzbierać. No i łapa Tereski... sterylki, i chmary pcheł do pokonania...

Ja za bardzo się nie znam, stąd może moje głupie pytanie... Na czym polega idea cegiełkowa? Co dokładnie jest cegiełką, co należy przygotować? Jak się do tego zabrać?
Pomyślałam, że można by Liskom zrobić cegiełki celem zbierania budżetu na leczenie i żywota - tylko nie mam pojęcia jak zacząć i jak to powinno przebiegać? Wytłumaczycie mi?[/QUOTE]

ja zrobilam bazarek cegielkowy, ktory jest rowniez dla liskow, niestety idzie marnie :-(
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237595-CEGIE%C5%81KOWY-%C5%9Bliczne-serduszka-lodowo-%C5%9Bnie%C5%BCne-wykonanie-w%C5%82asne!-%29-do-10-01[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dla osób, które nie korzystają z fb kopiuję info od Ekiany o Teresce (mamusi pozostałej trójki):


"Widziałam dzisiaj Tereskę. Jest już po operacji. Przy okazji miała prześwietlenie. Albo miała początki ropomacicza albo po poronieniu. Jakieś dwa guzki na macicy miała. Z prześwietlenia wynika jakieś bardzo stare złamanie. Dlatego prawdopodobnie wydłużyła się wierzchnia kość i blokuje nadgarstek. Czucie jest. Ten nadgarstek dziwnie wygląda. W środę będzie ją oglądał ortopeda, który stwierdzi, czy można tę kość skrócić i czy to by nie pomogło, bo te przykurcze, które są, dałoby się rozpracować fizjoterapią. No i dziewczyna ma mniej zębów po spotkaniu z wetem:) Tylko przednie zostały usunięte, bo część była powyłamywana a część zgniła pod kamieniem. Kły i tyły są, więc problemów z jedzeniem nie będzie, tylko uśmiech szczerbaty. Byle się w końcu zaczęła śmiać;) Właśnie zmniejszam zdjęcia. Ma urwany kawałek języka:( Dziewczyna niewątpliwie jest po przejściach:("

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Tereska:



[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/383685_474404079268264_1715242387_n.jpg[/IMG]



[IMG]http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/734899_474404142601591_1982339681_n.jpg[/IMG]



[IMG]http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/541702_509432672434493_533900706_n.jpg[/IMG]

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Informacje o Asi z hoteliku:

"Teraz trochę o Asi;) Jest o wiele bardziej kontaktowa niż Tereska. Garnie się do człowieka, ale bardzo się boi. Na zasadzie - tak, tak... pogłaszcz mnie proszę, ale tak, żeby nie bolało. Aśka została odrobaczona aniprazolem, wykąpana, odpchlona i dołączyła do stada. Na razie zapoznałam ją delikatnie z trzema psiakami, bo jej dozuję emocje, ale bardzo lubi psy i na pewno szybko się u nas odnajdzie w stadzie. Niestety nie załatwia się na dworze tylko w domu i czeka nas z tym sporo pracy. Jej potrzebny jest przede wszystkim czas. I będzie dobrze;)"

Link to comment
Share on other sites

Asia:

[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/74985_423655657707832_1457648697_n.jpg[/IMG]




[IMG]http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/545421_423657787707619_687957062_n.jpg[/IMG]



[IMG]http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/65040_423657664374298_1203824274_n.jpg[/IMG]

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Ekiano, podaj mi proszę adresy gabinetów, gdzie sunie będą sterylizowane oraz ceny zabiegów.
Zgłoszę je do Sterylkowej Skarbonki: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-!-Tymczasowe-konto[/URL]
Skarbonka jeszcze nigdy nie odmówiła mi pomocy jako stałemu deklarowiczowi.

Link to comment
Share on other sites

Tereska jest już po sterylizacji, ze względu na te niepokojące objawy (wysięk z miejsca intymnego, brązowe coś z sisiawy - jak zwał tak zwał, trzeba było szybciej reagować)
oto adres gabinetu - Asia też w tym samym będzie sterylizowana:
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][B]Przychodnia Weterynaryjna "Jatagan"[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]ul. Wyspowa 8
03-687 Warszawa

a tutaj link:
[url]http://www.przychodnia-jatagan.pl/strona/kontakt[/url][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Tereska z bunkra jest sparaliżowanalękiem. Urwany kawałek języka, stare złamanie w łapie, przykurcznadgarstka. Najchętniej by leżała, albo uciekała przedczłowiekiem w ciemny kącik. Nie jest w stanie wyjść na spacer.Załatwia się w pokoju, w którym mieszka. U weterynarza ze strachuzrobiła pod siebie. Pomoc behawiorysty jest niezbędna.


Mamy 3 cele dla Tereski, na któremusimy zdobyć środki:
1. konsultacje behawiorysty
2. rehabilitację
3. klatkę kenelową


Poza tym dwa zabiegi sterylizacji dlaAsi i Pinki plus utrzymanie Asi w hoteliku.


Asia robi postępy jak burza –mogłaby w zasadzie już iść do adopcji. Nauka czystości idzie jejświetnie, a domowych warunkach, traktowana z indywidualną opieką iczułością na pewno do reszty pozbędzie się obaw przed ludźmi.Już widać jak strasznie cieszy się na widok pańci opiekunki, całeciało merda :) Bardzo chamiałaby być głaskana, tylko jeszczeodrobineczkę się boi :)


Tereska.... :((((


Niezbędny będzie behawiorysta dlaTereski. Ta mała już tyle wycierpiała, że nie można na niejeksperymentować „oswajania” metodami prób i błędów.Potrzebna jest pomoc behawiorysty aby dogadać się z Tereską. Nachwilę obecną Tereska wyraźnie nie chce kontaktu z człowiekiem,którego się bardzo się obawia i woli uciekać.
Serwowanie jej kolejnej traumy nawetnajżyczliwszymi intencjami mija się z celem. Mówi się, że„dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane” dlatego potrzebnajest tu konkretna wiedza merytoryczna „psiego psychologa” isumienne realizowanie zaleconych ćwiczeń. Oczywiście w gręwchodzą wyłącznie metody pozytywne. Co do wolontariuszy, którzywezmą do domu tymczasowego Tereskę mamy pewność, że zaleceniabehawiorysty będą realizowane. Jedna z osób nie pracuje, a zatembędzie mogła być z Tereską przez większość czasu (pozanormalnymi sytuacjami typu wyjście do sklepu).


Mamy umówiony bezpłatny domtymczasowy dla Tereski od drugiej połowy lutego (u wolontariuszy4DogS) – w zamian za refinansowanie kosztów oraz konsultacjibehawiorysty. Wolontariusze mają już trochę doświadczenia w pracyz własnym psem według planu zleconego przez behawiorystę – aledotyczy to psa o zupełnie innej specyfice. Praca nad Miśkiemzaowocowała bardzo pozytywnie. Jednak zachowanie i problemy Tereskisą skrajnie odmienne dlatego niezbędna jest pomoc behawiorysty.


Rehabilitacja psychiczna jest niezbędnanie tylko z powodów życiowych, adopcyjnych, ale też aby możliwabyła prawidłowa diagnostyka medyczna. Tereska ma coś z łapką –na pewno przykurcz w nadgarstku. Czy będzie potrzebna tylkorehabilitacja, czy operacja korygująca i rehabilitacja, czyamputacja, zadecyduje lekarz kiedy dokładnie zbada Tereskę. ObrazRTG, daje podstawy aby podejrzewać, że łapkę można leczyć tylkorehabilitacją. Jednak ciężko ją diagnozować bo Tereska jestsparaliżowana lękiem. Aby móc rehabilitować łapę Tereski jużteraz musimy zacząć zbierać środki finansowe bo takie zabiegispory koszt.


Teresce do nowego tymczasu będziepotrzebna klatka, ponieważ stanowi ona dla niej azyl i czuje się wniej bezpiecznie. Niestety nie posiadamy żadnej klatki dlategotrzeba będzie takową zakupić. Potrzebna jest klatka dla Tereski,ale o wymiarach takich dla większego psa również. To drogi zakup,chcemy aby był wykorzystany nawet jak Teresce już nie będziepotrzebna. Chodzi o klatkę jak największą, ale musi się równieżmieścić w samochodzie.
Musimy też na nią uzbierać środkiaby jej zakup był możliwy.


(aktualizacja 07-01-2013)
*********

Link to comment
Share on other sites

Wyczytałam na fb, że lekarz opowiedział się za amutacją łapki u Tereski.

Wiem, że stary uraz raczej nie rokuje na naprawę i przywrócenie sprawności.

Chciałbym jednak, abyście nie podejmowały zbyt pochopnej decyzji i jeśli jej ta łapka nie przeszkadza, tzn. nie obciera jej sobie podczas chodzenia, to według mnie nie ma sensu jej amputować.

Jako trójłapka będzie miała jeszcze mniejsze szanse na adopcję.


Przytoczę wątek Farci - Ninki, jedną z najbardziej wzruszających historii schroniskowych w jakiej miałam okazję uczestniczyć. Łapki nie amputowaliśmy, chociaż jest bezużyteczna, ale również nie przeszkadza i nie powoduje dyskomfortu. Lekarz również brał pod uwagę amputację, ale ponieważ bardzo mi zależało, żeby do tego nie doszło, zrobił co mógł by ją naprawić.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/221557-Farcia-Ninka-w-cudownym-domu-u-Prosiaczkowo[/URL]-)

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

Nie podejmujemy na razie takiej decyzji. Za jakiś miesiąc skonsultujemy ją u dr Sterny, z potrzebnymi rtg. Jeśli potwierdzi, że nie ma sensu rehabilitować, wtedy będzie amputacja. Ona obciera tę łapinę. Nie chodzi wiele obecnie, więc nie jest to teraz dużym roblemem. Ale jak trafi gdzieś, gdzie będzie spacerowała itp, to będą nie gojące się urazy itp, wtedy łapa przeszkadza, tym bardziej, jeśli ma czucie a łapa będzie obcierana non stop. A w sumie nawet nie ma jak skutecznie tego zabezpieczyć:(


Czy możemy liczyć na jakąś pomoc w kosztach sterylizacji? Jakieś bazarki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...