Jump to content
Dogomania

pytanie do właścicieli goldenów


ankub

Recommended Posts

mam pytanie do właścicieli goldenów które nurtuje mnie już od dłuższego czasu...
jestem właścicielką psa w typie bull wziętego z adopcji,pies niesamowicie kocha ludzi niestety nie toleruje zwierząt,pracując nad nim doszłam do takiego etapu że absolutnie nie zaczepia innych psów natomiast nie lubi gdy inny czworonóg do niego podejdzie i go dotyka(potrafi leżeć spokojnie 50 cm od innego psa lecz gdy ten go dotknie jest atak)
mój pies z tego powodu ZAWSZE wychodzi na smyczy,gdy przechodzimy obok innych psiaków smycz jest maksymalnie skracana
ponadto mój pirat(bo tak ma na imię)miał 4 dni temu operacje kolana noga jest więc ogolona opuchnięta żółta od jodyny z widocznym 20 cm szwem,pies ledwo chodzi więc spacery są 5-10 minutowe
i co mnie dziś spotkało...idziemy na ranne siku pies ledwo kuśtyka-z naprzeciwka biegnie golden bez smyczy a za nim zadowolona właścicielka,golden załatwił się na trawie i biegiem w naszą stronę.wiadomo czym skończy się szarpanina podczas powitania psów więc grzecznie mówię-proszę przywołać psa
a miła właścicielka goldena na to że mogłam przejść jak jej pies srał
ja na to że mój pies jest chory nie może szybko chodzić
a ona TAK TE PSY SA CHORE NA GŁOWĘ TRZEBA JE LECZYĆ...
i tu moje pytanie do Was mili właściciele goldenów(a takze labradorów)DLACZEGO 90 % Was uważa że psiaki są Waszej rasy są lepsze niż mój i Wasze psy mogą biegać gdzie chcą i robić dokładnie co chcą a ja właścicielka psiaka typu bull najlepiej powinnam chować się po kątach...gdzie zwykłe ludzkie zrozumienie dla chorego psa?nadmienie że nie przeszkadza mi że Wasze psiaki chodzą luzem,zrozumcie tylko że gdy proszę o odwołanie Waszego psiaka to mam ku temu powody...
pytanie kieruję do Was bo to najczęściej z psami Waszej rasy mam takie sytuacje...dlaczego pies typie amstaffa który nigdy nie zrobił nikomu krzywdy (bo jest pod moją pełną kontrolą)jest gorszy niż Wasze goldeny i labradory?

Link to comment
Share on other sites

a dlaczego zwracasz sie do obcych ludzi na forum, ktorych psow nie widzialas na oczy zamiast zadac to pytanie wlascicielom labow i goldenow, ktorych znasz i o ktorych wiesz, ze maja niewychowane zwierzeta?
jasne...latwo odreagowac frustracje na forum:)))

poza tym, gdybys miala kontrole nad psem, to nie atakowalby on innych psow.
jesli to robi, powinien nosic kaganiec.

Link to comment
Share on other sites

Ja często mam ochotę zadać to pytanie na temat labradorów :diabloti: Bo mój pies idący na smyczy warczący kiedy skacze po nim obcy labek jest fu i zły, podczas gdy lab biegający luzem, startujący do mojego z zębami jest ok, i w ogóle to mój sprowokował, bo warknął jak 40 kilo psa wsadziło mu łeb pod brzuch :diabloti: Taka dola właściciela psa rasy o złej opinii, po prostu, ale na wszystko są sposoby ;) na spokój na spacerach też :diabloti:

a_niusia, forum to forum, jesteś już tyle na dogo, że na pewno zauważyłaś, że bycie dogomaniakiem nie gwarantuje ani odpowiedzialności za psa, ani kulturalnego zachowania jego właściciela - pytanie jest skierowane do osób, które zachowują się niefajnie, nie wiem czemu reszta miałaby się czuć dotknięta. Gdyby ktoś na forum ttb zadał pytanie, czemu ileś tam właścicieli bullowatych puszcza agresywne psy luzem po osiedlu, to wcale nie czułabym się oburzona, bo sama nie cierpię takiego zachowania, czy to u właścicieli bulli, czy jakiejkolwiek innej rasy.

Link to comment
Share on other sites

ja nie czuje sie dotknieta tym postem-nie mam ani laba ani goldenka.
mam za to dwa dobrze wychowane psy, ktore ziomuja sie i z labami i z goldenami i z ttb.

nie mniej jednak uwazam pojawienie sie takiego watku w tym miejscu za przejaw totalnej glupoty.

gdyby na forum gr 3 pojawil sie watek

"do wlascicieli ttb"
a w nim: drodzy wlasciciele ttb dlaczego uwazacie, ze wasze prosiaki moga chodzic po swiecie bez kagancow i smyczy, skoro 90% z was nie potrafi ich wychowac, to tez bym uwazala taki watek za idiotyczny.

Link to comment
Share on other sites

Głupoty? Chyba mylisz głupotę z odpowiedzialnością. Mijającego na ulicy psa może dotknąć dziecko. Małe dzieci tak po prostu robią bo nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy. Natomiast pies, który reaguje aż tak impulsywnie na dotyk nie będzie polemizował nad tym czy za dupkę właśnie chwyciło go dziecko czy inny pies podbiegł od tyłu. On po prostu zareaguje.
Poza tym kaganiec na psie jest czytelną informacją, niebudzącą żadnych wątpliwości dla innych psiarzy i nie tylko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...