Jump to content
Dogomania

Gomez już w nowym domku ;)


zerojeden

Recommended Posts

[quote name='brazowa1']Hałabajówko,daj proszę znać,gdy ruszamy z ogłoszeniami. Nie moge zaoferować allegro.I jakis kontakt na PM.[/QUOTE]

Proszę ruszać już ;) Gomez jest zwarty i gotowy i coraz ładniejszy ;)
Zrobiłam mu Tablicę w tym tygodniu.

Z moich pomiarów wynika że ma ok 43cm ale się tak kręci albo skacze że w pojedynkę trudno go ustawić spokojnie na 30 sekund.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To poprosze na PM o nr telefonu do ogłoszen i mail,jak sie czasem pokryją ogłoszenia z jakimis robionymi przez kogos innego,to chyba nic sie nie stanie,prawda? tekst przesle do przejrzenia,będe się mocno starała byc poprawna politycznie.

Gomez-mikrus :) ,mógłby mojej suce przechodzic pod brzuchem,ale to OK,ona lubi mniejsze od siebie psy.
Serio? taki maciupki? niczym spaniel ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka']Namiary to na Kingę bo to jej typ ;) ;)[/QUOTE]

To nie mój typ :no-no-no:
Ja bym z wyżłem dostała kręćka :huh:.
Wolem moloski :p, takie, co to się nie ruszają nic a nic.

brązowa - jakbyś go ogłaszała np na pomorskie - dawaj namiary na Ciebie, jeśli to nie kłopot.
Ufam ci bezgranicznie, a zawsze to Ty masz tam na miejscu jakieś rozeznanie.
No i mi będą mniej zawracać głowę :eviltong:.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,na oczy psa nie widziałam,nie moge z ludzmi gadac :),oni beda sie pytac o tego psa przecież ,hehhehehe,wyobrazilam sobie taką rozmowę,hahahahhahahahaha i jak się zmóżdżam,żeby udawać,że piesek niemalże u moich stóp leży.

Rozumiem,że wszystkie trzy jestesmy baaaardzo chętne do odbierania telefonów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Dziewczyny,na oczy psa nie widziałam,nie moge z ludzmi gadac :),oni beda sie pytac o tego psa przecież ,hehhehehe,wyobrazilam sobie taką rozmowę,hahahahhahahahaha i jak się zmóżdżam,żeby udawać,że piesek niemalże u moich stóp leży.[/QUOTE]

oj Ty goopia.
Ja go też widziałam dwa razy po 5 minut, i WCALE się nim wtedy nie interesowałam.
Tyle wiem, co i Ty niemalże.
Hałabajówka Ci wszysciutko o nim powie.

brązowa, podejmuj nowe wyzwania, wyadoptowywanie psów z ościennych województw.

...a jeśli byś na zachodniopomorskie puszczała te ogłoszenia, to proszę mój mail podaj ten: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinga']To nie mój typ :no-no-no:
Ja bym z wyżłem dostała kręćka :huh:.
Wolem moloski :p, takie, co to się nie ruszają nic a nic.[/QUOTE]

Hehe no ja wiem że Ty lubisz "sztuczne" bernardynki ;)
Chodziło mi o to że Ty go wybrałaś w schronie ;) Ja bym nigdy wyżła na DT nie wzięła z własnej nieprzymuszonej woli :eviltong:

A jeżeli chodzi o Gomeza hmmmm bardzo miły, sympatyczny pies bez cienia agresji. Grzebałam mu i w paszczy i w uszach i zero reakcji z jego strony. Prędzej się zaczyna kulić niż konfrontować.
Bardzo bardzo pro człowieczy, w tym jedna wada skacze łapami po człowieku choć staram się z nim nad tym pracować jak nie niosę miski to jest w stanie się ogarnąć i podskakuje obok niestety jak widzi jedzenie to się zapomina jeszcze. Jak go zamykam w kojcu to szczeka żeby człowiek wrócił do niego, ale po jakimś czasie się uspokaja. W nocy jak jest wypuszczony na teren luzem to w ogóle nie szczeka. Na spacerach też nie szczeka na nic ani na nikogo. Na spacerze pilnuje się człowieka. Nie ma zapędów niszczycielskich w przeciwieństwie do moich hałabaji które coś notorycznie wykopują alby obgryzają ;) Nie potrzebuje jakoś mega ruchu (może to wynika małej masy ciała i braku kondycji) Jak sobie pobiega "stępem" po terenie to sam idzie się położyć do kontenerka który stoi na ganku (szumnie powiedziane hehe :)
Jak jest w kojcu i podchodzi do kojca inny samiec to jest bojowo nastawiony. Jak on jest wypuszczony i podejdzie do kojca innych psów nie ma żadnej reakcji z jego strony. Broni kojca i misek najwyraźniej.
Jak do tej pory nie bawił się żadnymi zabawkami. Lubi być głaskany ale nie jest namolny. Z zostawaniem w domu może być początkowo problem bo on szczeka jak się go zostawia niestety, zazwyczaj psy na początku szczekają przez 2-3 dni zanim nie przywykną a on już jest u mnie tydzień i dalej szczeka. Taki koncert trwa różnie od pół godziny do 1,5h.
Od miski można go spokojnie odsunąć nie ma wyraźnych oznak buntu oprócz tego że dalej się do niej pcha.
Chrupki wcina elegancko w przeciwieństwie do Daktyla ;)
Stosunkowo ładnie chodzi na smyczy. Nie bardzo wie po której stronie iść ale idzie bez oporów. Boi się trochę wchodzić przez drzwi ale to jest chwilowe tylko i potem wchodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hałabajówka'] ;) Ja bym[B] nigdy[/B] wyżła na DT nie wzięła z własnej nieprzymuszonej woli :eviltong:

[/QUOTE]

...a to już chyba który.... PIĄTY :hmmmm: w ciągu poł roku?

- To się nazywa siła perswazji :sweetCyb:.

Link to comment
Share on other sites

on chyba nie ma jakichś specjalnych lęków cywilizacyjnych - wg mnie poradzi sobie w bloku bez problemu - tylko to zostawanie...

i z tą wielkością - taki normalny, trochę tylko drobniejszy wyżeł, a nie jakiś tam wypas - ale to się nie rzuca w oczy - og wrażenie jest takie, z e to wyżel-wyżeł.

brązowa - a jak napiszesz, ze do kolan - to ludzie nie będa myśleli ze to wersja mini? - bo chociaż przeciętnie kolana mamy na wys. 50 cm, to ludziom okreslenie: piesek do kolana - kojarzy się z takim ledwo średniaczkiem (ja mam takie odruchowe skojarzenia)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']jakiego domu szukacie,poradzi sobie w bloku? (chodzi o lęki przed drzwiami,a tam drzwi mnogo),zaznacza teren w domu? wielkośc do kolan,tak piszemy?[/QUOTE]

Tych drzwi to on się boi tylko za pierwszym razem potem wchodzi jak w dym ;)

Link to comment
Share on other sites

daję mu 2 lata,może tak być? młodziak,one błyskawicznie siwieja,a ten nie ma nic białego na pysku.
Koncertowaniem w kojcu bym sie tak bardzo nie przejmowała,poniewaz moja potrafila w kojcu lub kenelówce drzec sie przez cały czas,ile by tam nie była zamknieta.5 godzin zamknięcia ,to 5 godzin jęczenia. Mineło dopiero po dwóch latach... Nijak nie przekładało się to ani na zostawanie w samotności ani na zachowanie w domu-tam zawsze była cicho.

tekst,wiele poprawny politycznie,czyli szło jak po grudzie,może tak być?

[B]Gomez to pies o wielkim sercu choć sam waży niecałe 16kg. Kilkanaście kilo drobnego,zachudzonego wyżełka.
Tu nie trzeba wiele słów, starczy spojrzeć w jego bursztynowe,znękane ślepia i wyczytać całą mękę bezdomności; strach, samotność, walkę o przetrwanie w gromadzie psów.
Gomez miał wiele szczęścia,został wypatrzony przez miłośnika psów i zabrany do Domu Tymczasowego. Ze schroniskowego kojca trzeba było wynosić go na rękach,ale gdy tylko poczuł,że jest wśród ludzi,wtulil sie w człowieka i nie pozwolił się odczepić.

Jest najbardziej przymilnym, przytulastym i łagodnym wyżłem na świecie; człowiek jest mu potrzebny jak powietrze.Może byc głaskany godzinami.

Jego opiekunka tak opisuje Gomezowy charakter:

"Bardzo bardzo pro człowieczy, w tym jedna wada skacze łapami po człowieku,gdy widzi jedzenie. Gdy go zamykam w kojcu to szczeka żeby człowiek wrócił do niego, ale po jakimś czasie się uspokaja. Na spacerach nie szczeka na nic ani na nikogo. Pilnuje się człowieka. Nie ma zapędów niszczycielskich . Nie potrzebuje jakoś mega ruchu (może to wynika małej masy ciała i braku kondycji)
Jak do tej pory nie bawił się żadnymi zabawkami. Lubi być głaskany ale nie jest namolny. Z zostawaniem w domu może być początkowo problem bo on szczeka,jest to oczywiscie do wypracowania. Od miski można go spokojnie odsunąć nie ma wyraźnych oznak buntu oprócz tego że dalej się do niej pcha.
Stosunkowo ładnie chodzi na smyczy. Nie bardzo wie po której stronie iść ale idzie bez oporów. Boi się trochę wchodzić przez drzwi ale to jest chwilowe tylko i potem wchodzi."

Szukamy mu domu,który wynagrodzi całe zło,jakiego ten pies doznał. Nie szukamy mu budy,łańcucha,czy miejsca u myśliwego,chcemy,aby był kochanym psem towarzyszącym.
Jest nieduzy jak na wyżła,ma niecałe 50 cm wysokości w kłębie.[/B]

Edited by brazowa1
Link to comment
Share on other sites

Tekst jest dobry.

Gomez ma trochę pechowe jedno zdjęcie portretowe, to en face - na nim wygląda, jakby łeb pożyczył od labradora, z szeroką czaszka i dość płaskim pyskiem.
Oświadczam publicznie, jako autorka tego zdjęcia - zdjęcie jest do bani i przekłamuje.

Gomeza widziałam 2 dni temu, obcym okiem - bo go nie widuję na co dzien - jest typowym, bardzo proporcjonalnym wyżlem, lekkiej, wyżłowej budowy. Łeb również wyżłowy.
Mimo kołnierza, jaki zafundowała mu Hałabajówka (rozwalił sobie ucho) - bardzo pogodny i pełen zycia pies, ogromnie nastawiony na człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinga']
Gomez ma trochę pechowe jedno zdjęcie portretowe, to en face - na nim wygląda, jakby łeb pożyczył od labradora, z szeroką czaszka i dość płaskim pyskiem.
[/QUOTE]

Ale Wy wiecie, że 90 % społeczeństwa nie odróżnia jamnika od charta? Naprawdę to czy wyżeł ma w pełni wyżłową kufę to już małe miki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']hahaha,faktycznie!starczy popatrzeć,co funkcjonuje jako "bokser"...[/QUOTE]

hehe ostatnio byłam w Koszalinie z Dakotą i zagadnęła mnie babeczka z suczką, sunia miała 2 lata i z 12 kg taka mocno pod kolano biszkoptowa i Pani mówi że to rasowy labrador tylko nie wyrosła.......:crazyeye: a jak na moje oko to ta sunia bardziej do kundelka podobna niż do labka, ale Pani ją kupiła za 500zl przecież.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Przepraszam że się wetnę ale sytuacja MEGA PILNA[/COLOR][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]Dramatyczna sytuacja w schronisku w Ruskiej Wsi !! W związku z tą sytuacją zaczeliśmy akcję mailingową , proszę wejdźcie zapoznajcie się z sytuacją i pomóżcie Nam. [/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228417-Dramat!!-Ruska-wie%C5%9B-!!-Potrzebny-transport-DT!-POMOCY!!!!!!!?p=19257460#post19257460"]http://www.dogomania.pl/forum/thread...0#post19257460[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Brązowa, wybacz że tak późno i może mało kreatywnie ale nie daję rady z niczym cholibka, czasu brakuje:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228268-Gomez-dla-miłośników-wyżłów-o-pieknych-smutnych-bursztynowych-oczach"][IMG]http://img217.imageshack.us/img217/2181/gomest.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228268-Gomez-dla-miłośników-wyżłów-o-pieknych-smutnych-bursztynowych-oczach"][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/6523/gomez1.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Betbet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...