Jump to content
Dogomania

BRAKUJE 190 ZŁ NA DT :( Mela-mini husky, śliczna, bardzo przyjacielska szczeniorka


ang

Recommended Posts

Jasne, że może byc do dzieci. na tyle już sprawdzona od razu po przyjeździe. Myslałam, że chodzi o jakies szczególne uczucie do młodych. Na razie Mela najbardziej lubi mnie, a Tosia Andrzeja, ale z dziećmi relacje są w porządku, zero agresji, sa przyjazne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jaaga'][B]Jasne, że może byc do dzieci. [/B]na tyle już sprawdzona od razu po przyjeździe. Myslałam, że chodzi o jakies szczególne uczucie do młodych. Na razie Mela najbardziej lubi mnie, a Tosia Andrzeja, ale z dziećmi relacje są w porządku, zero agresji, sa przyjazne.[/QUOTE] Super.:))))

Link to comment
Share on other sites

zaglądam do Melanii - Melby :cool3: ktoś dorzuci jeszcze dla niej dyszkę albo dwie? deklaracje pewnie nie na długo będą potrzebne :eviltong:

Laski, doradźcie czy któreś zdjęcie z pierwszej nadaje się do ogłoszeń:) tekst wymyślę niebawem

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dziewczyny były puszczone luzem w ogrodzie i wreszcie wybiegały się. Tosia we wszystkim decyduje, a Mela jest jak jej cień. Reaguje na wołanie i wraca wpół drogi, nie szaleje tak jak Tosia i nie odbiega własnymi drogami.
To naprawdę świetny psiak. Reklamujcie ją jako psa do mieszkania. Jedyny problem to jej haszczakowe śpiewanie i zawodzenie, jak wychodzę z ogrodu. Tego trochę obawiam sie, że może robić w domu, jak ludzie wyjdą. To bardziej jzgotliwe, niż normalne szczekanie innych psów i może np. w bloku przeszkadzać.
Ang, czy u Was też tak robiła, jak zostawała sama w pomieszczeniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wegielkowa']PaulinaFrajda wpłaci 30zł- zrobi przelew w piątek.[/QUOTE]
dzięki:) czy mam podać numer konta?

[quote name='Jaaga']Wczoraj dziewczyny były puszczone luzem w ogrodzie i wreszcie wybiegały się. Tosia we wszystkim decyduje, a Mela jest jak jej cień. Reaguje na wołanie i wraca wpół drogi, nie szaleje tak jak Tosia i nie odbiega własnymi drogami.
To naprawdę świetny psiak. Reklamujcie ją jako psa do mieszkania. Jedyny problem to jej haszczakowe śpiewanie i zawodzenie, jak wychodzę z ogrodu. Tego trochę obawiam sie, że może robić w domu, jak ludzie wyjdą. To bardziej jzgotliwe, niż normalne szczekanie innych psów i może np. w bloku przeszkadzać.
Ang, czy u Was też tak robiła, jak zostawała sama w pomieszczeniu?[/QUOTE]
szczekała przy nas, zostać sama nie miała okazji, cały czas byliśmy w domu, była u nas niecałą dobę

[quote name='Ania102']Mój tymczasowicz pojechał dziś do nowego domu, na jego koncie zostało 28 zł, nie jest to duża suma ale przekazuję ją na Melę.
Ang podaj mi nr konta Meli:)[/QUOTE]
Aniu, masz mnóstwo swoich wydatków (w sensie - na swoje tymczasy), znam Twoją sytuację, poza tym pomogłaś mi już bardzo, też finansowo, że prawie w pełni "podpięłam się" pod transport Tosi....

Link to comment
Share on other sites

Mela wczoraj pokazała swoją prawdziwą naturę.
Niestety do domu z małymi zwierzętami nie nadaje się absolutnie. Może u ang była grzeczna, bo zaskoczona nową sytucją.
Wczoraj na porannym spacerze pobiegła do królika. Nie wiem jakim sposobem udało się jej podważyć sitkę w drzwiach i dostac tam. Zanim z krzykiem przybieglismy przez pół ogrodu, to już próbowała zabić królicę. Dodam, że królik wży ok 10 kg i tylko trochę jest mniejsza od Meli. Dzięki temu, że miała smycz, udało się ją unieść i wyciągnąć. Takiej zaciętosci wczesniej nie widziałam. Za smycz podnieślismy Melę z królikiem w zębach i dopiero na zewnątrz ją puściła. Królik poraniony, ale na szczęście przezył.
Gdyby komuś tak zrobiła z kotem czy innym domowym zwierzakiem, to w najlepszym przypdku zostałaby oddana.
Na spacerach miedzy drzewami czai się na wszystko, co się rusza i szeleści. Pewnie takie polowanie było jej sposobem na przetrwanie.
Za to relacje z psami jak najbardziej są w porządku i z innym psem może zamieszkać.

Link to comment
Share on other sites

szok... to mnie zadziwiłaś...
myślisz, że można powoli myśleć o ogłaszaniu, czy poczekać na jakieś niespodzianki jeszcze?
podaj proszę kwotę za czerwiec- 250 będzie? (oczywiście + szczepienia i transport)

Link to comment
Share on other sites

najnowsze zdjęcia Meli przesłane przed chwilką przez Jaagę, dzięki Kochana:)
widzę, że szeleczki się przydały, to fajnie:)

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/19/dsc00442zg.jpg/"][IMG]http://img19.imageshack.us/img19/9639/dsc00442zg.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/205/dsc00443s.jpg/"][IMG]http://img205.imageshack.us/img205/3447/dsc00443s.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Szelki to był świetny pomysł.
Jesteś w szoku, a wyobraź sobie naszą reakcję. Nigdy nie przypuściłabym, że normalnie miła i kontaktowa Mela zamieni się w nieustepliwego mysliwego.
Myśle, że można ją śmiało ogłaszac, bo te zachowania sa typowe dla psów z domieszką krwi husky. Dama wydusiła nam wszystkie kury i jeszcze pozakopywała je na czarną godzinę w miejscach, których do dziś nie odkryliśmy.
Adoptujący musi po prostu znac cechy i zachowania tej rasy. za to jest spokojniejsza i nie potrzebuje tyle ruchu.

Link to comment
Share on other sites

Czy Mela do kota dobrze moze byc czy niekoniecznie? Bo dzwonila dzis Pani do mnie o Lole z Mikolowa i chciala pupilka rodziny (nie znam szczegolow co do niej, ale to juz jak sie zdecydowaliby na jakiegos psiaka, to osoba wydajaca przeswietli:)). Tylko maja podobno kota... No nic tak czy siak wysle, jakby bardzo sie uparli to z Mikolowa na probe nawet mogli by wziac moze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Divia_gg, jeśli Mela by sie nie nadawała do kota, to pamietaj o malutkiej Roxi.[/QUOTE]

erko oczywiscie pamietam o wszystkich naszych. Wyslalam Nocke, ROxi, mamuske z cmentarza i coreczke z info ze jeszcze nie wiemy jaka mamuska jest:) No i Mele. Jak cos to maja dzwonic, choc wiadomo, ze niewiadomo jak to z ludzmi:)

Link to comment
Share on other sites

W tym przypadku "nie nadawała" oznaczłoby pewnie uduszenie kota. Nie ryzykowałabym takiej próby.
Fil podobnie reagował na koty i długo uczylam go i oswajałam z kotami. Wątpie, czy ludzie daliby radę sami to zrobić. Małe, futerkowe uciekające stworzenie nadaje się do zapolowania. Jak uważacie, ale królik ma poranioną całą głowe i wyrwane futro, a jest dwa razy wiekszy od średniego kota. Ściągalismy ją z Migotki we dwoje.

Czy ktos już Mele oglasza? Może jej towrzyskość i przyjacielskie dla ludzi usposobienie pomogłyby jej znaleźć dom bez ryzykowania niepewnych sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam opóźnienie, sorry.
Ania102, Incia, jutro najpóźniej prześlę nr konta. Dzięki:)
Jutro też napiszę tekst ogłoszenia. Które zdjęcie wg Was nadaje się do ogłoszenia? Żeby nie robić kłopoty może kupię na bazarku ogłoszeniowym jakis pakiet.

Link to comment
Share on other sites

Popytaj kto szybko robi. Czasem z bazarku ogloszeniowego trzeba było czekac i 3 tyg. na ogłoszenia.

Mam jutro dzwonić, zeby umówić sterylkę. Po pieciu dniach od zabiegu byłaby już gotowa do adopcji. To jeszcze szczeniak, wiec będzie miła maleńkie cięcie. Zazwyczaj mają 2 cm.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem absolutnie nie nadaje się do kotów,jeżeli chciała zamordować wielkiego królika to kot też będzie takim samym celem!To są cechy typowe dla rasy husky,a widocznie odziedziczyła charakter tej rasy dla ludzi,dzieci ideał a dla innych żyjątek:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jutro Mela ma sterylkę.

Kupiłam obrozę przeciwpchelną, bo starcza na cały sezon (7-8 mies.). To podobno najlepsza obroża - Foresto, która kosztuje 80 zł, ale mam największy rozmiar i podzieliłam ją na Melę i mojego psa, więc koszt dla Meli wyszedł 40 zł. Taniej na tyle czasu nic nie wyjdzie, bo wcierki czy opryski trzeba powtarzać co miesiąc.

Nie mam paragonu, bo koszt obrozy będzie na fakturze, to prosze później erke o potwierdzenie.

Czyli faktura za zabieg z terminem płatności na fundację Kastor? Na jaki adres mam wysłać jutro tą fakturę?

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz sorry, nie byłam w stanie zejść z łóżka przez 2 dni

z Kastora dostałam info, że mogą pokryć połowę, może drugą uda się ze sterylkowej skarbonki, tylko ja nie wiem, czy trzeba pisać do nich i jak to się załatwia, zaraz zapytam na kieleckim
szykuję tekst ogłoszenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...