Jump to content
Dogomania

Niedźwiadkowo - Wilczkowa galeria... czyli moje dwa kochane ADHD :P


Ptysiak

Recommended Posts

[quote name='Ty$ka']Cześć Ptysie :)))[/QUOTE]
Cześć Moruski i Tysiaczki :loveu:
a co do stwierdzenia... że owczarki nie mogą być delikatne... hmmm.... no one niby podobno nie są :evil_lol: ale miałam już Lunkę i teraz Ptysia... i uważam że potrafią :)

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety jeszcze żadnego nie spotkałam :PPP Nawet szczyl, z którym się widzieliśmy od małego papisia, wyrósł szybko na psiego słonia i kiedy skończył 5msc byliśmy zmuszeni zrezygnować ze wspólnych spacerów... bo się bawił słoniowato, a Morus tego nie lubi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Ja niestety jeszcze żadnego nie spotkałam :PPP Nawet szczyl, z którym się widzieliśmy od małego papisia, wyrósł szybko na psiego słonia i kiedy skończył 5msc byliśmy zmuszeni zrezygnować ze wspólnych spacerów... [B]bo się bawił słoniowato[/B], a Morus tego nie lubi ;)[/QUOTE]

skąd ja znam ten typ zabawy :evil_lol:

Ale do DONów i ONów jest jeden wzorzec dotyczący wielkości :eviltong: czyli samiec 60-65 ;)
Dlatego jak patrzę na wzorcowe psy to mi się małe wydają :eviltong:


Mi przez sterylkę bardzo ciężko odchudzić Sonię.. mam nadzieję, ze jak wyleni się to będzie chudsza :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Ja niestety jeszcze żadnego nie spotkałam :PPP Nawet szczyl, z którym się widzieliśmy od małego papisia, wyrósł szybko na psiego słonia i kiedy skończył 5msc byliśmy zmuszeni zrezygnować ze wspólnych spacerów... bo się bawił słoniowato, a Morus tego nie lubi ;)[/QUOTE]
Ptyś bawi się często ze szczurkami więc może to i przez to tak ma, że stara się uważać. Ma kolegę, malutkiego pudelka. Bawią się przeważnie tak, że Ptysiek leży a pudelek po nim skacze :evil_lol: Tak samo jest z zabawą z parką Yorczków :) Czasami zaczyna za bardzo szaleć ale wystarczy jak powiem "delikatnie" "buzi buzi" i Ptysiu stopuje i rozdaje całusy :evil_lol:

[quote name='kalyna']skąd ja znam ten typ zabawy :evil_lol:

Ale do DONów i ONów jest jeden wzorzec dotyczący wielkości :eviltong: czyli samiec 60-65 ;-)
Dlatego jak patrzę na wzorcowe psy to mi się małe wydają :eviltong:


Mi przez sterylkę bardzo ciężko odchudzić Sonię.. mam nadzieję, ze jak wyleni się to będzie chudsza :evil_lol:[/QUOTE]
Waga dorosłego psa powinna stanowić mniej więcej 1/2 wzrostu w kłębie.
Poza tym z tego co wiem owczarki długowłose mają jednak inny wzorzec.
Dla psa jest z tego co pamiętam mniej więcej:
Powyżej roku


62-75 cm


30-54 kg

Patrzyłam na zdjęcia Soni i nie wydaje się za gruba, może się mylę jednak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name=':: FiGa ::']Czesc Izulce :smile:
Nie bylo mnie tu troche i ciekawosc mi doskwiera, czy masz tam jakies wiesci od Romka? Maly nie daje mu za bardzo w kosc? :evil_lol:

Mowisz ze Ptys ma 70cm w klebie.. :mdleje: Bydle :lol:[/QUOTE]
Cześć Kropeczki :smile:

Mnie też tu ostatnio mało bo strasznie zalatana jestem... Już mam dość :/ A w weekendy właśnie mamy Gości. Romka i Drokza :smile: Więc często się widzimy ;-)

Romcio dziennie zdaje mi relację co i jak :evil_lol:
Mały jest odrobaczony, zaszczepiony, wykąpany, zakropiony na pchełki i kleszcze, zaczipowany i zdrowy :smile:
Czasami zostaje na 1-3 godzinki sam w domku. Nic nie narobił do tej pory (odpukać) grzecznie czeka na powrót Pańcia :smile:
Romcio zwariował na jego punkcie już na maksa :evil_lol:
Bardzo często jeżdżą w różne miejsca na "wycieczki" bo Romek ma taką pracę, że często pracuje poza domem i jedzie na 2-3 dni.
Dropsik miał problem z jazdą (już Ci kiedyś chyba wspominałam) i dostawał tabletki od Veta. Poza tym bał się auta. Poradziłam kilka rzeczy Romkowi, które zastosował. Teraz już nie piszczy w samochodzie i nawet chętnie wsiada :smile: Tabletek też nie potrzebuje.
W ten weekend znów będą u nas. Już się żegnam... :evil_lol: Dropsik jest idealny w domu, dla ludzi ale z Ptysiem czasami są wojny i mam dom wariatów jak przyjadą :evil_lol: Nie licząc wyrwanej sierści mojego psa przez młodego, który skacze z ząbkami i wiesza się na Ptysiu :evil_lol:
Oni świetnie się bawią na ogródku. W domu też ale do czasu... I najśmieszniejsze jest to, że to ten mały zaczyna warczeć :diabloti: Obu obiecałam, że stracą jajeczka jak się nie pogodzą :diabloti:
Na majówkę chyba Dropsik odwiedzi Belgię a wcześniej wybierają się jeszcze do Nas w góry i ... gdzieś tam, ale zapomniałam gdzie mają jechać :evil_lol:
Dropsik je Josere Festival bo Ptyś jej nie mógł jeść więc dałam ją Małemu :smile: Bardzo mu smakuje i chyba służy bo wcześniej robił dość duże kooopki i kilka razy dziennie, teraz raz, malutka i koniec :evil_lol:

Ale się rozpisałam... :-D
Ja się czuję jakbym z Nimi mieszkała bo Romcio o wszystkim mi pisze więc moge dużo tak jeszcze :evil_lol:

W ogóle to Witam Kochani :loveu:
W końcu mamy wiosnę :multi::evil_lol:
Więc witamy z Ptysiem wiosennie :evil_lol:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/-RZWTN96ja2Y/UWw64vQUS6I/AAAAAAAAISE/-xFC9SrTTxM/s583/IMG_0093.JPG[/img]

ps. mam jeszcze masę zdjęć ale... no kiedyś wstawię :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ptysiak']Waga dorosłego psa powinna stanowić mniej więcej 1/2 wzrostu w kłębie.
Poza tym z tego co wiem owczarki długowłose mają jednak inny wzorzec.
Dla psa jest z tego co pamiętam mniej więcej:
Powyżej roku


62-75 cm


30-54 kg

Patrzyłam na zdjęcia Soni i nie wydaje się za gruba, może się mylę jednak :)[/QUOTE]

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/wzorce/166.pdf[/URL] :grins: :grins: :grins:

interesuje mnie tylko wzorzec z FCI ;)


Sonia to jest na wiecznej diecie.... no i już widać ostatnio efekty, a jest przed linieniem :multi: Za to Gandzikowi sterczą wsie kości.. Musi dostawać więcej żarełka, bo za dużo spala :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...