Jump to content
Dogomania

Bazyl-dlaczego jestem zły?!Nie wiem czemu gryzę...-jest u behawiorysty , brak deklary


Recommended Posts

[quote name='si_bcw']a ja mogę jeszcze trochę tych rzeczy dorzucić;)[/QUOTE]

To super kochana , napewno się zgłoszę:)

Bazyl dzisiaj trochę ze mną pospacerował . Wobec mnie to naprawdę fajny pies , szkoda ,że nie jest taki dla wszystkich:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caryca26']To super kochana , napewno się zgłoszę:)

Bazyl dzisiaj trochę ze mną pospacerował . Wobec mnie to naprawdę fajny pies , szkoda ,że nie jest taki dla wszystkich:([/QUOTE]
a moze ty go wezmiesz na tymczas ,skoro Ciebie zna i akceptuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a moze ty go wezmiesz na tymczas ,skoro Ciebie zna i akceptuje?[/QUOTE]

Kochana gdyby nie to ,że mam psa w domu i to samca wzięłabym i to nie tylko na tymczas ale na zawsze. Tylko ,że Bazyl nie toleruje samców i zagryzłby Maksia na dzień dobry. Poza tym ja pracuję i po 8 godzin dziennie nie ma mnie w domu.

Link to comment
Share on other sites

To że Cię nie ma to i tak nie jest tak straszne jak schron. A gdyby spróbować zapoznać Maksia z Bazylem? Z odległości, coraz bliżej, itd?

Powtarzam że nie trzeba mu specjalisty. Mój pies nie tolerował nawet mnie a jakoś żyje i obecnie ma się dobrze. Temu psu potrzeba niedotykania!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']To jest psiak, który potrzebuje specjalisty, bo nawet jeśli kogoś w miarę lubi/akceptuje, to nie znaczy niestety, że ta osoba poradzi sobie z "wyprowadzeniem go na prostą" :/[/QUOTE]

Też tak myślę. Ja się go boję mimo ,że jest wobec mnie ok ale jest nieprzewidywalny i nie mam do niego do końca zaufania. Po za tym ja się nie znam na ,,wyprowadzaniu na prostą". Ja wszystkie swoje psy rozpuściłam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']To że Cię nie ma to i tak nie jest tak straszne jak schron. A gdyby spróbować zapoznać Maksia z Bazylem? Z odległości, coraz bliżej, itd?

Powtarzam że nie trzeba mu specjalisty. Mój pies nie tolerował nawet mnie a jakoś żyje i obecnie ma się dobrze. Temu psu potrzeba niedotykania![/QUOTE]

Nie zaryzykowałabym zostawienia Bazyla z Maksiem samych , Bazyl jak na małego psa ma wielką szczękę a Maksiu to malutki delikatny maltańczyk z maleńkimi ząbeczkami ale za to zaczepny jak diabli. A Bazyl mimo kastracji nawet jak z daleka zobaczy psa to szaleje.Bazyl nie lubi byc dotykany to jasne ale jaka jest szansa ,że ktoś zaadoptuje takiego psa? Psa , którego bedzie się bał? Niewielka. Czasem trzeba psa dotknąć , choćby po to by zapiąć smycz czy go wykąpać. A w tym momencie jest to niemożliwe. W schronisku on stoi w miejscu. Nie robi postępów. Zaakceptował mnie ale ja nie będę docelowo jego panią.
Mam nadzieje , że pobyt u behawiorysty zmieni go na tyle ,że będzie mozna coś przy nim zrobić. Jasne ,że uprzedzi się potem potencjalną rodzinę ,że on nie lubi pieszczot i żeby ograniczyć dotykanie do minimum ale czasem jednak trzeba i on wtedy nie może odgryzać ręki.

Link to comment
Share on other sites

Kąpanie nie jest psom do szczęścia potrzebne ;) a smycz tak jak mówiłam - można mu przypiąć linkę.. oczywiście może zdarzyć się kleszcz itp., ale można go przyzwyczaić do kagańca. Gdybym była bliżej, chętnie bym pomogła :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Kąpanie nie jest psom do szczęścia potrzebne ;) a smycz tak jak mówiłam - można mu przypiąć linkę.. oczywiście może zdarzyć się kleszcz itp., ale można go przyzwyczaić do kagańca. Gdybym była bliżej, chętnie bym pomogła :([/QUOTE]

Też ubolewam ,że nie jesteś bliżej:) Każda pomoc jest na wagę złota. A co do kagańca to ja nawet mam i chciałam mu załozyć jak go wiozłam - na ten moment-niewykonalne:)

Link to comment
Share on other sites

No wiesz, jakby Tobie bez pardonu chciał ktoś założyć kajdanki po, powiedzmy przeżyciu obozu koncentracyjnego (mocny przykład - ale patrząc na niektóre schrony to całkiem trafiony..), też byś gryzła ;)

Link to comment
Share on other sites

co do zabiegow przy psie ,tj jak mowilam mam juz prawie rok podobnego psiaka ,glaskac go nie moge i to jest sznacer ,nalezy mu fryzurke robic i czasami wykapac jak sie wytarza w konskiej kupie.wiec zakladam mu kaganiec.Na poczatku zachowywal sie jak rekin ,a teraz stoi jak aniolek.Moze sprobowac zakladac psu kaganiec.
Tak sie zastanawiam ,czy Bazyl jest zdrowy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']co do zabiegow przy psie ,tj jak mowilam mam juz prawie rok podobnego psiaka ,glaskac go nie moge i to jest sznacer ,nalezy mu fryzurke robic i czasami wykapac jak sie wytarza w konskiej kupie.wiec zakladam mu kaganiec.Na poczatku zachowywal sie jak rekin ,a teraz stoi jak aniolek.Moze sprobowac zakladac psu kaganiec.
Tak sie zastanawiam ,czy Bazyl jest zdrowy?[/QUOTE]

Fizycznie jest zdrowy , weterynarz go badał. A psychicznie to nie wiem.
Fizycznie to on czuje się świetnie , jest bardzo żwawy i ogólnie radosny. A apetyt ma za dwóch:)

Link to comment
Share on other sites

Bazylek bardzo dziękuję cioteczko ze wszystkich zmian:) za odwiedzanie wątku i wsparcie.

Weszło dzisiaj 50 zł od cioteczki joljak , która postanowiła wesprzeć chłopaka .
Wielkie dzięki!

Rozmawiałam z cioteczką Esmii . Powiedziała ,że w Poznaniu Bazyl mógłby mieć dostęp do szkoleń z behawiorystą nawet bezpłatnie tylko musiałby mieć DT w tamtych okolicach z osobą , która by go na te szkolenia woziła. Znalezienie takiego DT chyba graniczy z cudem...
Póki co weekendy należą do mnie i Bazyla. Cieszymy się sobą i spacerami. Potrafi być dla mnie kochany a kilka sekund później ugryźć bez skrópułów osobę , od której przed chwilą dostał parówki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...