Jump to content
Dogomania

Spokojny kanapowiec/idealny stróż POTRZEBNE WSPARCIE FINANSOWE/DT lub DS


Lady_Amaltea

Recommended Posts

[SIZE=3]Potrzebna pomoc finansowa dla 8letniego psiaka. Przeżył już rok w schronisku, w tym pół roku z agresywnymi psami w boksie, był pogryziony, aż w końcu trafił do idealnego boksu, gdzie wydawałoby się wiódł spokojne życie. Aż do teraz. Ma problem z tylną łapką. Nie chodzi na niej. Zostały przeprowadzone wszystkie możliwe badania i okazało się, że to problem z układem nerwowym, bierze leki i jest lepiej - staje na łapce i nie przewraca się. Niestety w sobotę psiak wraca do zimnego, betonowego boksu, który nie służy rekonwalescencji ;([/SIZE]
[SIZE=5]PROSZĘ O WSTĘPNE DEKLARACJE - jak się uzbiera 200 zł to będę prosiła o wpłaty na konto ;)[/SIZE]
Zbieramy pieniądze na DT przyjmę każdą deklarację, nawet 1 zł byle uzbierać 300 zł.
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-jOzsSYCu3bk/UAwbSWgYhdI/AAAAAAABHQ0/eG1-FV-gius/s512/mmm.JPG[/IMG]

Edited by Lady_Amaltea
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kinga. Teraz trochę więcej o moim podopiecznym. Wychodząc na spacer przez całą uliczkę od schroniska do ulicy głównej wyje aby oznajmić całemu światu że idzie na spacer. Bardzo lubi wszystkie psy. Jest niekonfliktowy. W schronisku znalazł się pod koniec sierpnia jako znajda. Tak właśnie odpłaca się psu za tyle lat wierności. Ale to dziwne, że ktoś się go pozbył, gdyż pies zna wszystkie podstawowe komendy i jest zupełnie niegroźny do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio do boksu, w którym przebywa Madox, trafił młody pies w typie owczarka niemieckiego. Rzuca się na psy bez większego powodu. Od tak. Byleby się rzucić. Madox zawsze usuwa się w cień. Już kilka razy był pogryziony na pyszczku :( Przyjeżdżając do schroniska na wyprowadzanie boję się co zastanę u mojego podopiecznego. Niestety w jego boksie jest też trzeci pies. Również w typie owczarka. Suczka, która ustawia wszystkich po kątach. Zawiązał się więc konflikt na linii Młodziak vs Suczka a mój Madox cierpi przez to. W sobotę odprowadzając go do boksu, widziałam jak od razu chowa się w budzie, żeby tamte go nie dorwały. (Niedawno młodziak miał dziurę w łapie, a w sobotę suczka odgryzła mu pół ucha...) więc nie jest ciekawie. A nie ma gdzie przenieść psiaków :( Pomóżcie Madoxowi i dajcie mu dom na stare lata :(

Link to comment
Share on other sites

Mój psiak wyraźnie odżył po przeniesieniu do boksu dla seniorów schroniska. Ale zacznijmy od początku. Pierwsze co zobaczyłam to mojego psiaka leżącego naśrodku boksu z merdającym ogonkiem i uśmiechniętym pyszczkiem.
Z tego powodu, że Madox ma spuchnięte oko po pogryzieniu (i nos i pyszczek) więc dziś był u pani weterynarz. Przyprowadziła go do gabinetu pracownica schroniska. Ale zaraz przejęłam Madoxa gdyż to mój podopieczny ( pracownica była zachwycona ;P ) Madoxik miał przemywane oko i robione zastrzyki. Wył w gabinecie tak jakby go obdzierano ze skóry, czym spowodował uśmiechy na twarzach personelu medycznego ;) u mnie też ;) a najbardziej podobało mi się jak p doktor powiedziała żebym uważała bo teraz będzie szczypiący zastrzyk, by mnie w nogę nie ugryzł. Na co ja; Ale on ma kaganiec. a p doktor: Już nie takie rzeczy się zdarzały :) hahahha w nagrodę dostał puszkę jedzonka :) Gdy wyszliśmy na spacer na 3ciej turze psiak jak nigdy zaczął szaleć. Zaczepiał mnie, skakał, biegał, po prostu wariował. Poszliśmy nad wodę (było 30 st C) był bardzo zadowolony, gdyż mógł sobie popływać. A potem jak to na starszego pana przystało - położył się koło mojej mamy i dał się wyczesać (wie kogo trzeba przekabacić, żeby pójść do domu) :P

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwólmy zamienić się kochanemu Madoxowi w cyklopa :/ pomóżcie szukać mu dobrego domu gdzie będzie miał zapewnioną dobrą opiekę medyczną. Rana ropieje i puchnie :( na dodatek dziś p doktor zgoliła mu sierść nad okiem i... odkryła sitko :/ tyle mniejszych i większych ranek na głowie. Nie możemy pozwolić mu na taki los! Jako 8letniego psa jest ciężko go wyadoptować, a co dopiero jak dojdzie do tego brak oka!? Proszę o pomoc. Służył wiernie całe swoje życie, a gdy stał się już niepotrzebny pozbyli się go. Pozwolimy na to?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Widzę, że prowadzę ten wątek tylko dla siebie. Ale co tam. Nie przejmujcie się losem biednego Madoxa.

Obecnie jest bardzo energiczny, wygłupia się, biega szczeka tarza i zaczepia jak nigdy dotąd. Oczko się ładnie zagoiło. teraz tylko "futerko" nad nim musi odrosnąć bo wygląda strasznie :P

Link to comment
Share on other sites

Wolontariusze, którzy byli dziś na wyprowadzaniu BO opowiedzieli mi niezłą historyjkę. Do schroniska przyjechał pan szukający psa o dość agresywnym nastawieniu. I spodobał mu się MADOX hahaha (ta ostoja spokoju) odstraszył go jednak wiek mojej psiny :D
MÓJ MADOX agresywny!? Coś nowego hahaha :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-9GehcHK205E/T-XQ9coB7eI/AAAAAAAA_VU/5M7TsQtdpTg/s512/DSC01586.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-5sGTOm2yexw/T_iGrSKGfZI/AAAAAAABEC8/EHa91Px00oQ/s512/DSC00554.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...