Jump to content
Dogomania

Obedience


Zielsko

Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Regulamin został zatwierdzony o ile się nie mylę 5 albo 6 lutego.

Chciałam sprostować omówiony tu wcześniej przeze mnie regulamin klasy 0. Zdarzyła mi się podwójna wpadka :oops: . Jak mi zwróciła uwagę Maria Kuncewicz, cyt:

"...Przy skoku przez przeszkode przewodnik moze zachecac psa, nawet

dotykac przeszkody, ale nie moze z psem przez nia skakac.

Wszystkie cwiczenia (poza chodzeniem przy nodze) sa wykonywane bez

smyczy (smycz odbiera komisarz). Tzn ze pozycje sa wykonywane rowniez

bez smyczy. Smycza mozna (ale nie trzeba) sie poslugiwac miedzy

cwiczeniami "

Przepraszam tych, których udało mi się wprowadzić w błąd.

Link to comment
Share on other sites

Regulamin został zatwierdzony o ile się nie mylę 5 albo 6 lutego.
Mam kilka pytań:

1. Kiedy dokładnie został zatwierdzony ten regulamin?

2. Na jakim posiedzeniu?

3. Kto go zatwierdził?

4. Czemu Główna Komisja Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Posce nic o tym nie wie???!!!

Link to comment
Share on other sites

Mam kilka pytań:

Czy zgłosiłeś się na adres, który Azir podawała wcześniej? Bo wszystkim, którzy się zgłosili, były rozesłane regulaminy a nawet skan pewnego faksu ;-). Więc pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytania na podstawie informacji, które dostałam.

1. Kiedy dokładnie został zatwierdzony ten regulamin?

2. Na jakim posiedzeniu?

3. Kto go zatwierdził?

Podaję treść pisma, którego skan został przesłany wszystkim zainteresowanym:

W nagłówku: Związek Kynologiczny w Polsce, Zarząd Główny... (itd.)

Data pisma: Warszawa, 5.02.2004

Pismo adresowane jest do p. Barbary Janygi z oddziału w Poznaniu

Treść: "Uprzejmie informuję, że Plenum Zarządu Głównego w dniu 20 grudnia 2003 zatwierdziło regulaminy obedience przedstawione do akceptacji."

Pieczęć niestety nieczytelna.

4. Czemu Główna Komisja Szkolenia Psów Związku Kynologicznego w Posce nic o tym nie wie???!!!

Na to pytanie niestety nie potrafię odpowiedzieć...

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Widziłem to pismo i stąd te moje pytania.

Z pisma wynika, że ten regulamin został zatwierdzony 20 grudnia, ale czy przypadkiem nie chodziło tam wyłącznie o regulamin międzynarodowy?

Regulaminy poszczególnych klas, które zostały podłączone pod owe pismo nie były zatwierdzone! Najleprzym dowodem na to jest fakt, iż w styczniu wszyscy inetersujący się tym tematem sami twierdzili, że regulaminy te czekają na zatwierdzenie przez GKSP.

Moim zdaniem rozsyłanie niezatwierzonych regulaminów z informacją, jokoby były one zatwierdzony 4 lub 5 lutego, to, albo jakieś nieporozumienie, albo świadome wprowadzanie w błąd? Tak czy inaczej uważam, że sprawę trzeba bardzo szybko wyjaśnić.

Link to comment
Share on other sites

Z pisma wynika, że ten regulamin został zatwierdzony 20 grudnia, ale czy przypadkiem nie chodziło tam wyłącznie o regulamin międzynarodowy?

O ile ja dobrze rozumiem liczbę mnogą (a mowa była o regulaminach), to chodziło o dołączone projekty. Zresztą, jeśli jeszcze masz wątpliwości, to obawiam się, że na forum nikt ich nie rozwieje. Trzeba napisać/zadzwonić/przejść się do ZG ZKwP i u źródła wyjaśnić wątpliwości.

Jednym słowem nie powinnam zbyt się nastawiać na te zawody :-? Ach te polskie obyczaje :x

Eee, jeszcze się nie przyzwyczaiłaś? ;-) Prawda jest taka. Na pewno odbędą się zawody w obiedience według przesłanych regulaminów. Jedyne, co Ci grozi (w naszej polskiej rzeczywistości), to to, że może się okazać, że nie są one oficjalne, więc "oficjalnie" do niczego Ci się nie liczą. Jeśli Ci na tym nie zależy, chcesz się sprawdzić z psem i możesz ot tak sobie przyjechać do Poznania - to nie widzę przeszkód. Dzisiaj do zainteresowanych dotarła prośba o wstępne zadeklarowanie w których imprezach związanych z zawodami chciałoby się wziąć udział. Jednocześnie została podana informacja, że wzory zgłoszeń i informacje o płatnościach zostaną w tym tygodniu rozesłane do wszystkich oddziałów ZK.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Jednym słowem nie powinnam zbyt się nastawiać na te zawody :-? Ach te polskie obyczaje :x
Może tak, a może nie... właśnie chcę to wyjaśnić. A może będzie tak jak napisała Dorotak, że zawody się odbędą, ale nie będą oficjalne.

Być może podchodzę to tego tematu zbyt pesymistycznie, ale co będzie jak na kilka dni przed zawodami GKSP zatwierdzi regulamin, do którego wprowadzi jakieś zmiany? Poza tym od zatwierdzenia regulaminu do dygrukowania i opublikowania go, też trochę czasu potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

jakieś nieporozumienie, albo świadome wprowadzanie w błąd? Tak czy inaczej uważam, że sprawę trzeba bardzo szybko wyjaśnić.

Wiesz, ja widziałam to pismo na własne oczy gdzieś koło tego terminu. Powiedzmy 5-6 luty. Zasugerowałam się, że to świeża sprawa i podałam na dogomanii, że w tych dniach został ten regulamin zatwierdzony.

Nie ma w tym żadnego podstępu, ja po prostu nie spojrzałam na pieczęc, kiedy to było zatwierdzone. Nie podchodzę do tego jak do sensacji, nie mam też natury detektywa. Na pewno nikt specjalnie nie wprowadzał nikogo w błąd. Wiem, że wszystkie regulaminy są zatwierdzone i cześć. Nie wiem, skąd Ty masz te swoje informacje. :-?

Nawet jeśli zawody w kwietniu będą nieoficjale, to wisi mi to, bo i tak chcę sobie w nich wziąć udział. Nie krytykuję organizatorów, ale cieszę się, że w ogóle coś drgnęło i mam nadzieję, że w ciągu KILKU LAT obedience stanie się popularne również w Polsce.

Sądzę też, że osoby starające się coś zrobić dla polskiego sportu kynologicznego na pewno nie usłyszałyby tyle słów krytyki, gdyby nie robiły NIC i zajmowały się swoimi sprawami.

Grunt to się nie wychylać. :(

Link to comment
Share on other sites

Do wszystkich oddziałow ZK został wysłany biuletyn, którego treść pozwolę sobie tutaj zacytować. Wybaczcie, jeśli gdzieś mi się zjedzą polskie znaki, ale z peceta na maca, to różne rzeczy się zdarzają.:

"W zeszłym roku dwukrotnie odbyło się seminarium na temat obedience prowadzone przez Marię Kuncewicz, wprowadzające uczestników w tajniki szkolenia psów metodami pozytywnymi. Oba spotkały się z dużym zainteresowaniem entuzjastów szkolenia psów z całej Polski.

W tym roku zorganizowane zostaną kolejne seminaria i I Krajowe Zawody Obedience.

Odbywać się będą w Błażejewku w dniach

16 - 18 kwietnia 2004 roku.

Sędzia: Michel BOISSEAU (Francja)

Komisarz ringu: Maria KUNCEWICZ

Program:

16-04-2004 - seminarium - prelegent Maria Kuncewicz i gość z Francji Michel BOISSEAU.

Przewidziane jest dla zawodników, instruktorów oraz entuzjastów nowej dyscypliny sportowej. Swym zakresem obejmować będzie opis metod pozytywnych w szkoleniu psów, a także omówione zostaną regulaminy obedience z wyjaśnieniami.

17-04-2004 - zawody krajowe - sędzia Michel BOISSEAU, komisarz ringu Maria KUNCEWICZ.

Zapraszamy wszystkich chętnych z całego kraju;

18-04-2004 - seminarium - prelegent Michel BOISSEAU, tłumacz Maria KUNCEWICZ.

Przewidziane dla sędziów prób pracy, instruktorów delegowanych przez oddziały oraz zainteresowanych nową dyscypliną sportową. Seminarium ma na celu przybliżenie i wyjaśnienie metod sędziowania i oceny psów startujących w zawodach obedience;

Termin przyjmowania zgłoszeń na seminaria:

Seminarium (16-04-2004) do 09-04-2004 roku

Seminarium (18-04-2004) do 09-04-2004 roku

Opłaty za zgłoszenia na seminaria:

Seminarium (16-04-2004) 30 PLN od osoby

Seminarium (18-04-2004 35 PLN od osoby

Termin przyjmowania zgłoszeń na zawody: 09-04-2004 roku

Psy, które w kl 0 otrzymają ocenę doskonałą, mogą wystartować w kl 1.

W przypadku dużej ilości zgłoszeń do kl 1, istnieje ewentualność przeprowadzenia rywalizacji także w niedzielę.

Op_aty za zg_oszenia na zawody:

Kl. 0 20 PLN za pierwszego psa

15 PLN za następnego psa

Psy, które w kl 0 otrzymają ocenę doskonałą, mogą wystartować w kl 1.

kl 1 25 PLN za pierwszego psa

20 PLN za następnego psa

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:

Związek Kynologiczny w Polsce

Oddział w Poznaniu

61-804 Poznań, ul. Św. Marcin 27

tel./fax: 061/852-27-84

fax: 061/855-74-14

Skrytka pocztowa: Poznań 9 nr 219

Opłaty prosimy kierować na konto:

BZ WBK III O/Poznań

49 1090 1359 0000 0000 3501 8426"

Link to comment
Share on other sites

opłaty za seminarium sa kurcze troche zwyżkowe :) czy to tylko moje złudzenie?

Co, za dużo? :o

W takim razie sam zaproś gościa z Francji, zapewnij mu transport, nocleg, żarcie, zajmij się tysiącem innych spraw, zorganizuj ludzi do obsługi, najlepiej za frico, a potem pogadamy, czy to dużo czy mało.

1 lekcja języka obcego kosztuje więcej niż to całe seminarium

Nikt tu nie chce na nikim zarobić, ale Związek nie może sfinansować całego przedsięwzięcia.

Co do formularzy zgłoszeniowych: pytać w oddziałach ZK.

Osoby, które otrzymały regulaminy mailem, tą samą drogą dostaną zgłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...