Jump to content
Dogomania

otylyly lablador(prosba o pomoc)


misiek1927

Recommended Posts

prosze o porade mam 6-letnią labladorkę ktora jest po martwej ciązy i sterylizacji.
w czasie ciazy wazyla 45 kg. a teraz waga nadal sie utrzymuje wrecz przytyla [pomimo ze jest na karmie weterynaryjnej lait.
prosze o porade co mam z tym zrobic gdyz widac ze ma problemy z chodzeniem etc.
prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Moj pieknie stracil na wadze na karmie Hills prescription diet R/D. Dostawal 295 gram przez caly dzien. Weterynarz powiedzial ze optymalne jest rozdzielenie tego na 3 posilki. My dawalismy to mu przez caly dzien jako przekaski a wieczorem dostawal to co bylo jeszcze niewykorzystane. Przy okazji nauczyl sie sporo nowych sztuczek :)

Link to comment
Share on other sites

wiesz co - też mam wielgaśny ogród i dośc dużą górę na jego terenie. I z doświadczenia wiem jedno - psy traktuja ogród jak kolejny pokój w domu, tyle, ze bez dachu. Więc spacery muszą być poza teren ogrodu. W ogordzie owszem - pobiega sobie za piłką jak ktoś jej rzuci, ale spacer to jest to. Tego nic nie zastąpi. Wiem to po sobie i psach. I choc mieszkam na wsi to spacer musi być :)
a od dawna próbujesz ją odchudzić?

Link to comment
Share on other sites

ja się obawiam, ze to jest tak jak z odchudzaniem mojej sąsiadki - a dużo pani zjada? a nie, maluśko. Ale kobicina zapomniala policzyc ile w międzyczasie między maluśkimi porcjami pochłaniała przekąsek których nie wliczala do dziennej porcji żywienia..... czasem było to i pół tortu.
Ucho świnskie jest tłuste - moze nie w 100% ale to jak chipsy - niby nic a ile tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

pies dostaje karme z royala.codziennie pies wychodzi na ok.40min.spacery.
suczka jest po sterylizacji oraz usunieciu martwej ciązy(usuniecie w pazdzierniku) po tym w okresie zimowym dostawale tresciwsze jedzenie po konsultacji z weterynarzem.po tym okresie przytyla . od lutego [ponownie jest na tej karmie i nic
pies ma 6 lat:-(

Link to comment
Share on other sites

od lutego to nie jest jeszcze długo aby widac jakieś zmiany.
jesli chcesz to zapraszam na watek barfowy - zaraz wkleję linka - moze poczytasz o tym sposobie karmienia psów (moja sucz po sterylce też na barfie, tez ma tendencje do bycia brombą - jakoś dajemy radę )

to link - zapraszam tam do poogladania i może do sprobowania tej diety? na pewno duuużo taniej niz RC i duuużo zdrowiej

[url]http://www.dogomania.pl/threads/6908-Barf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś próbowaliśmy odchudzić naszą labradorkę i przeszliśmy na RC obesity i dodatkowo minimum 2 godziny spacerów dziennie szybkim marszem + w weekend plaża albo bieganie po lesie... Efekt był taki, że po 2 czy 3 miesiącach prawie wcale nie straciła na wadze, ale sylwetka zmieniła jej się diametralnie. Po prostu tłuszcz zamienił jej się w mięśnie. Moim zdaniem ważne jest, żeby zachować umiar. To znaczy nie brać otyłego psa od razu na dwugodzinny spacer i bieganie za piłką. Stopniowo wyrabiać kondycję, bo takie obciążenie (45 kg to dla suki bardzo dużo...) może wykończyć serce. No i jeżeli pies już schudnie, to powinien być cały czas na kontrolowanej diecie... a nie, że "dieta się skończyła to możesz dostać smakołyka". Odchudzanie Labradora to dużo pracy i wyrzeczeń (szczególnie dla nas - właścicieli... ten ich proszący wzrok... ;)) ale warto. Moja suczka od kiedy ma niższą (29kg) wagę wyraźnie odżyła. Teraz ma prawie 9 lat a potrafi ganiać z naszą drugą suczką (9 miesięcy) jak szczeniak :) Aż miło popatrzeć. Życzę powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

Polecam Purinę Veterinary OM. Dawka dzienna 300 g podzielona na 2 porcje. Jeżeli przekąski to np. marchewka, jogurt light lub buraczek jeśli psiak toleruje.
I jak może to niech jak najwięcej pływa. Niedługo woda będzie coraz cieplejsza :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']jeśli pies ma schudnąc to nie może dostawac rzadnych przekąsek.tylko woda nie ma kalorii[/QUOTE]

Może dostawać przekąski typu marchew (27 kcal w 100g). Oczywiście nie kilogramami. Jeżeli dostanie małą marchewkę to tylko wspomoże jego trawienie.
Karma weterynaryjna no i ruch.
Mój schudł 11 kg.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...