Jump to content
Dogomania

Kości długie z indyka


Porta Nigra

Recommended Posts

ja dtrzymam w reku a pies odgryza same "główki"trzon kości wywalam do kosza.nigdy nie daję całych-ostatnio psu utkwił kawałek miedzy podniebieniem a zębem,musialam mocno sie przylozyc do wydłubania tego kawałaka,na szczęści ebez rozlewu krwi

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie daję psom kości z drobiu ani surowych ani gotowanych. Tylko cielęce lub kruche wołowe. Bardzo duzo psów zgineło z powodu przebicia jeli kośćmi drobiowymi.
Moje psy od szczenięcia gryzą kości mimo to nigdy drobiowe. Daję najwyżej same glówki, nie dlugie kości. To najgorsze co może być.

Link to comment
Share on other sites

Ja daję golonki i skrzydła indycze w całości.Moje dziewczyny zjadają je całe, ale jak znajdę jakąś resztkę, to faktycznie jest to bardzo ostra kość :-o
Chyba będę musiała przestawić je na korpusy i skrzydełka z kurczaka.

A co sądzicie o szyjach indyczych, tamte kostki są małe, to może bardziej bezpieczne??

Link to comment
Share on other sites

To prawda, korpusy mają dużo niebezpiecznych, ostrych kości. Mój Zefir jest na barfie od prawie 6 miesięcy i jest wprawiony w gryzienie kości, ale kiedy mu daję korpusy to zawsze się stresuję, zwłaszcza z kurczaka. Co do szyi indyczych - wg mnie ich nie ma się co bać, mój ciągle je zjada i nic się nie dzieje, na pewno nie mają tak małych i ostrych kości co korpusy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[QUOTE]Nigdy nie daję psom kości z drobiu ani surowych ani gotowanych. Tylko cielęce lub kruche wołowe. Bardzo duzo psów zgineło z powodu przebicia jeli kośćmi drobiowymi.[/QUOTE] a ile tych psów zginęło ? pracujesz w psim pogotowiu ?
daje korpusy indycze i nie zauważyłem takiego problemu - kości drobiowe nie gotowane nie są groźne .... skończcie z utrwalaniem tego mitu, swoją drogą widzieliście żołądek zwierzęcy? - myślicie że naprawdę coś takiego jest łatwo przebić ?

Link to comment
Share on other sites

Zależy jak duży jest pies. Mały dobrze pogryzie i może takiemu nie zaszkodzą, duży kłapnie dwa razy i połyka. Tak mojemu znajomemu, który mial od nas rottweilera, jego znajomi nakarmili im psa całym kurczakiem i jak wrocili z urlopu to mieli tylko grób. Inni w ten sposób stracili doga. Więc ja wole nie dawać swoim kości z drobiu. A zatwardzenie zależy od tego, ile kości pies zje. Daję tyle, żeby nie miały problemów. Ale jak waszym psom kosci drobiowe nie szkodzą to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

dwbem, ale Ty chyba nie wczytałeś/aś się w ideę diety BARF :) ona na tym polega, że daję się m.in. surowe kości drobiowe do jedzenia :)
moja spanielka je surowe kości drobiowe i nic jej nie jest :) skrzydełka, udźce itp zjada całe sama, a korpusy czy takie drobniejsze kostki po prostu jej mielę w maszynce do mięsa :) kości taki długich z indyka nie dawałam jej w całości, ale to dlatego, że indyka głównie kupuję gotowe paczki mięsa mielonego z kością, ale całą nogę z kurczaka zjada bez żadnych problemów :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...