Jump to content
Dogomania

greenrabbit

Members
  • Posts

    43
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by greenrabbit

  1. http://faktyokarmie.pl/czy-pies-powinien-jesc-surowe-mieso.html prosto i na temat NIE I JUŻ kupujta sklejony popiół wszyscy na tym zarobimy
  2. Witam, używałem do tej pory oleju z łososia firmy Ariovital. Na allegro pojawił się nowy produkt firmy VITASOL - zakupiłem bo przy kupnie litra wychodzi sporo korzystniej. Niestety psiak na razie nie chce ruszyć warzyw z nowym olejem. Może ktoś ma podobne doświadczenia bo nie wiem co o tym myśleć - może to chwilowe marudzenie. Olej dodaje od zawsze do warzyw - pies zjadał je wtedy dosyć chętnie.
  3. Kończąć wątek ... hrabia jest po miesiącu dodatku w postaci oleju rybnego - i problem łupieżu znikł. Inna sprawa że przestałem go na razie czesać... ale nie lnieje i sierść wygląda przeładnie. Thx dla podpowiadających :).
  4. [quote name='Zadowolony pies']No właśnie, słuchajcie tak czytam ten wątek i dochodzę do wniosku, że to kwestia i składu i pakowania. Widocznie w tych paczkach innych producentów jest dużo wody, mięso jest jakby "pływające" po rozmrożeniu i dlatego nie da się łatwo podzielić paczek/bloków. Oczywiście, że zachwalam ktoś powie, że "swoje" (jesteśmy też dystrybutorem tego produktu), ale nie dlatego, że się reklamuję, ale ja tym karmię w mojej hodowli już wiele miesięcy (a duże mam psy, więc i przerób duży), a kiedyś też parę razy mi się zdażyło zamówić w As-Pol'u. Paczki zamrożone rzeczywiście mniejsze (użyteczne przy pakowaniu do zamrażarki lodówkowej małutkiej w domu), ale to taki blok, jakby było tam połowa wody i innych płynów, no i podzielić/poporcjować ciężko. [/QUOTE] Nie wiem jak i innych producentów ale w Aspolu nigdy nie stwierdziłem wody czy dużej ilości krwi, po prostu mięso jest głęboko zamrożone a ja zamawiam zawsze z kością lub chrząstką więc wiadomo.. twardo. Kawłki miesa są wręcz duże więc łatwiej ocenić jego jakość niż przy mielonce.
  5. greenrabbit

    Aspol

    mam wrażenie że w ostatnim roku jakość aspolu spadła (np. wołowina z chrząstką) ktos ma podobne doświadczenia ? poza tym mięcho przyszło do mnie jakby drugi raz zamrażane.. sarna śmierdziała niesamowicie (co hrabiemu się zresztą podobało)
  6. ok wprowadzam olej rybny który polecasz, postaram się do warzyw wprowadzić więcej tych zawierających cynk, zastanawiam się nad efa olie; swoją drogą znalazłem na alle taki olej: [url]http://allegro.pl/olej-rybny-100-naturalny-0-5-l-zdrowie-dla-psa-i3450309515.html[/url] ktoś kupował bo nie wiem kim jest producent wygląda na jakąś domówkę :/ póki co kupiłem arion ariovital .... thanx :)
  7. Wyniki: Parametr Wynik J.miary Min. Max. MCV 67 = fl 60 77 MCH 23,82 = pg 17 24 MCHC H 38,1 = g/dl 31 36 OB Krwinki czerwone (Erytrocyty) 7,72 = x10^12/l 5,5 9 Opis badania Hemoglobina 16,8 = g/dl 12 19 Hematokryt 42,97 = % 37 55 PLT (Trombocyty) 397 = x10^9/l 150 500 Krwinki białe (Leukocyty) L 4,7 = x10^9/l 6 16,5 Limfocyty L 0,67 = 10^9/l 1 4,8 Neutrofile segmentowane 3,84 = x10^9/l 3 10 Monocyty (l.całk.) 196 = /μL 0 500 LYM% (% Limfocytów) 14,18 = % 12 30 Neutrofile segmentowate H 81,65 = % 55 75 Monocyty % H 4,17 = % 0 4 Nie ma tragedi, jakiś rok temu miał wszystko w normie, bardziej martwi mnie ciągłe lnienie, "dziwna" kondycja sierści i jej wypadanie. Z olejami to wszędzie dotąd czytałem że dawać - nie słyszalem tej opini o złej przyswajalności - w dietach barf wszędzie pełno olejów roślinnych i siemienia lnianego :[ stąd moje zdziwienie. Alergicznie pies reagował zawsze na wieprzowinę (ale gastrycznie). Gdy był młody wiele czasu zajęło znalezienie stabilnej diety bez ciągłej sraczki... Barf pod tym względem również się sprawdza.
  8. [quote name='greenrabbit']No racja, nie zgadzam się tylko z jednym - wilki arktyczne zjadają całe myszy - hrabia natomiast zje korpus z kurczaka natomiast skrzydełek czy nóżek już nie...(nie mówię już o głowie bo nie mam) a to jednak różnica. Oczywiście masz rację że niekoniecznie musi jeść co dwa tygodnie kangura żeby być zdrowym :). Poza tym wyniki psa nie są idealne chociaż nie wiem czy mają coś wspólnego z żywieniem (zaniżone limfocyty i leukocyty, zbyt wysokie MCHC i neutrofile segmentowane).[/QUOTE] czy ktoś może się odnieść do wyników które opisałem... ostatnio zauważyłem również dość intensywny łupież i masakryczne gubienie sierści, hrabia dostaje oliwe, olej z pestek winogron, algolith (uprzedzam pytania)... sierść ma ładny wygląd ale z zewnątrz po odchyleniu wenątrz widać łupież i widać że jest twarda (vet stwierdził że "ma łupież proszę podawać oleje - ja na to że podaję i temat się urwał), poza tym pies intensywniej pachnie że się tak wyrażę .. zastanawiam się nad efa oile .... A czy może być tak że pies ma za dużo składników zawartych w olejach ?
  9. No lepiej się tak z tym nie wychylaj bo podpadniesz pod ubój rytualny albo coś w tym stylu :). Dzisiaj przyszło RoCCO, śmierdzi pięknie więc pewnie większość to podroby ale hrabia wcina :/ przynajmniej mam jakiś dodatek do warzyw które coraz mniej chętnie je.
  10. Cieszy mnie że wątek się tak elegancko rozwija, ja przy mrożonkach aspolu zszedlem do poziomu mikrofali, brzegi się rozmrażają środek zostej zamarznięty i to z powrotem do zamrażary, trzeba mieć tylko niemarkową mikrofalę - bo te lepsze podobno "rozmrażają równomiernie" ;).
  11. No racja, nie zgadzam się tylko z jednym - wilki arktyczne zjadają całe myszy - hrabia natomiast zje korpus z kurczaka natomiast skrzydełek czy nóżek już nie...(nie mówię już o głowie bo nie mam) a to jednak różnica. Oczywiście masz rację że niekoniecznie musi jeść co dwa tygodnie kangura żeby być zdrowym :). Poza tym wyniki psa nie są idealne chociaż nie wiem czy mają coś wspólnego z żywieniem (zaniżone limfocyty i leukocyty, zbyt wysokie MCHC i neutrofile segmentowane).
  12. Jako mięsne kości porcje rosołowe z kurczaków, do tego podroby wołowe, no i z "łatwego dostępu" to koniec (hrabia nie ruszy indyka pod żadną postacią ), daje jeszcze to co jest z aspolu czyli sarnę z kością, królika z kością, wołowinę z chrząstką itd.. ale z tym jest czasem problem bo z racji małego zamrażalnika nie zawsze mam zapas. Dawałem kiedyś gran carno (przy diecie barf - raz dwa razy w tygodniu) i pies jadł bardzo chętnie.
  13. Witam, mój pies jest na barfie około dwóch lat. Mam ostatnio problem z urozmaicaniem mu diety. Pogorszył mi się dostęp do dziczyzny itd. Zamówiłem troche puszek karmy mokrej "mięsnej" rocco (zooplus) wcześniej kupowałem też animonde gran carno. Jak często w cyklu tygodniowym waszym zdaniem mogę podać karmę z puszki.
  14. może spróbować od psującej się wołowiny - płuca, itp może to go przekona
  15. u mnie działa oliwa z oliwek - łyżka (lub z pestek winogron), algi (algolith) i siemie lniane - podaje bez mięsa
  16. ja również miałem problem z warzywami szczególnie że przestrzegam zasady nie podawania warzyw razem z mięsem czy podrobami (inny czas trawienia)... [B]rozwiązaniem u mnie jest dodanie do warzyw oleju z pestek winogron[/B] (najtańszy w leclercu okolo 16PLN ); pies zjada wtedy warzywa ze smakiem a olej i tak musisz dawać przechodząc na BARF... tak pozatym chyba nie powinnaś podawać suchego razem z surowym :/... a co do kurzego mięsa mój zjada tylko wtedy gdy do końca nie rozmarznie zarówno podroby jak i korpusy.... gdy jest sflaczałe to kuje w ząbki
  17. [QUOTE]Nigdy nie daję psom kości z drobiu ani surowych ani gotowanych. Tylko cielęce lub kruche wołowe. Bardzo duzo psów zgineło z powodu przebicia jeli kośćmi drobiowymi.[/QUOTE] a ile tych psów zginęło ? pracujesz w psim pogotowiu ? daje korpusy indycze i nie zauważyłem takiego problemu - kości drobiowe nie gotowane nie są groźne .... skończcie z utrwalaniem tego mitu, swoją drogą widzieliście żołądek zwierzęcy? - myślicie że naprawdę coś takiego jest łatwo przebić ?
  18. [QUOTE]Odsyłałam Cię już na forum barfny świat, ale chyba nie zajrzałeś.[/QUOTE] fakt że dopiero teraz znalazłem to forum i cytowane badania dają do myślenia.. jest to wreszcie argument.. trzeba było linkiem
  19. w ten sposób wszystko można podważyć, to nie jest tylko opinia wetów, w większości książek o psach jest to samo, co nie wyklucza innego sposobu przy radzeniu sobie z łakomstwem psa i innych takich przypadkach... natomiast podstawą jest jeden posiłek
  20. może odnieś się do głodówek (co wtedy nie zalewa?) i powszechnej opini weterynarzy i nie tylko na temat karmienia dorosłego psa = "karmić raz dziennie" poza tym czy jesteś pewna że żołądek psa jest taki jak człowieka, moim zdaniem strasznie upraszczasz i układasz opinie tylko po to by pasowały do Twojego zdania - lecz nadal pozostaje to tylko Twoje zdanie a nie jakaś prawda naukowa
  21. [QUOTE]to że nie rasowy, nie znaczy że nie może mieć tendencji do skrętu żołądka - to sprawa budowy, wielkości a nie rasy.[/QUOTE] ironiczne to było mniej powagi [QUOTE]nie tyle biedna głodna, co biedna przejedzona/wzdęta. Nikt tu nie mówi o dawaniu dwóch porcji, a o rozdzieleniu dziennej porcji na dwa posiłki, dzięki czemu pokarm łatwiej i lepiej się trawi, a żołądek psa nie jest zalewany kwasami trawiennymi.[/QUOTE] [QUOTE]a najlepiej karmic często ale mało,psy z głęboką klatka piersiową mają tendencje do skretu i/lub przemieszczeniem żołądka[/QUOTE] a jak są zalewane to co ? w takim razie po co miałyby być głodówki - zastanawiałaś się nad tym ? nie macie argumentów i takie wpisy nie mają sensu bo aj teraz napiszę: a najlepiej to psa karmić raz dziennie[kropka]
  22. [QUOTE]A jakie fakty chciałbyś, żeby przytoczyć? Fakt jest taki, że większość wypowiadających się osób, obserwując swojego psa, dochodzi do wniosku, że posiłek podawany dwa razy dziennie jest korzystniejszy. [/QUOTE] szkoda że czasem tylko dla psychiki właściciela (oj biedna głodna psinka :( ) [QUOTE] Nie każdy pies jest w stanie zjeść tyle w jednym posiłku, więc obserwuj, czy psina nie chudnie.[/QUOTE] gdyby pies nie zjadal całości to byłoby to jasne - ale tak nie jest [QUOTE]A jakie fakty chciałbyś, żeby przytoczyć? Fakt jest taki, że większość wypowiadających się osób, obserwując swojego psa, dochodzi do wniosku, że posiłek podawany dwa razy dziennie jest korzystniejszy.[/QUOTE] np. z jakiejś literatury czy artykułów. Nie cała wiedza zgromadzona jest na forach internetowych.
  23. greenrabbit

    ryby

    [quote name='Nevi']Tasiemiec bruzdogłowiec rozwija się w środowisku [B]słodkowodnym! [/B]Mięso ryb morskich nie jest narażone. Tak jak pisałam - unika się podawania psu ryb słodkowodnych. To tak ku wyjaśnieniu, żeby panika nie wybuchła :)[/QUOTE] no i wreszcie jakieś konkrety :) to jest dyskusja
  24. [QUOTE]Zabawne. Pytałeś o radę, dostałeś od większości forumowiczów potwierdzenie, żeby karmić psa dwa razy dziennie, a i tak karmisz raz, czyli po swojemu. Po co zatem ten wątek w ogóle? [/QUOTE] myślałem że forum służy do dyskutowania i zasięgania opini a nie do bezmyślnego i bezkrytycznego kopiowania zachowań innych, inna sprawa że jak już pisałem nikt nie podał czy przytoczył jakichś faktów - forumowicze podzielili się jedynie swoim doświadczeniem - za co również dziękuję. Pozwolisz jednak że decyzję jak karmić psa (szczególnie mojego ) podejmę ja :). Jeżeli poczytasz np. wątek o rybach na tym forum to podjęcie decyzji czy karmić psa surowymi będzie bardzo trudne - prawie nikt nie dyskutuje rzeczowo większość po prostu pisze co robi ( a przecież niekoniecznie robi prawidłowo ). Większość psów u mnie na osiedlu ma w domu na cały dzień wystawione suche oprócz głównego posiłku - czy po rozmowie z ich właścicielami mam tak zacząć karmić swojego psa ?
  25. greenrabbit

    ryby

    [QUOTE]Postać dorosłą ten pasożyt osiąga w jelitach ssaka (człowiek, pies, kot...)[/QUOTE] no i to jest odpowiedź thnx monia85
×
×
  • Create New...