Jump to content
Dogomania

gubienie sierści?już??


honda

Recommended Posts

hejka,wlasnie wrocilam ze szkoly i zaczęłam czesać stelle.aż sie przestraszyłam,bo zebrałam prawie jednorazową reklamowke,puchu!!czyzby to juz sie zaczęło linienie na wiosne? :o

jak to wyglada u was? czy normalnie jeszcze czy tak jak u mnie,mnostwo siersci!!wszedzie........ myslałam ze to dopiero tak na koniec lutego i poczatek marca!

Link to comment
Share on other sites

hehe. stella sie adaptuje do mieszkania w domu, przypominam ci ze wczesniej mieszkala na dworzu, my mialysmy to samo. w domu zaesze jest cieplej wiec jej tez jest za cieplo. co do twojego maila to nie mogłam odp ze wzgl techn. ale odp tu:chodziła na PT1 za związku kynologicznego, tu takie szkolenie kosztuje 400zl. dalo duzo ale i tak jej normalnie nie spuszczam bo mieszkamy w środku miasta. park sie kończy za nim ulica... spuszczam na duzym ogrodzonym terenie i PRZYCHODZI "NA SMAKOŁYKA" wczesniej nie bylo mowy zeby przyszla.

Link to comment
Share on other sites

Musisz jeszcze wiedzieć, ze linienie u suk jest również uwarunkowane hormonalnie. Moje sunie linieją bez względu na porę roku, zawsze przed cieczką. Czyli Circa liniała ostatnio w listopadzie, a Coda linieje sobie teraz i zasadniczo pora roku jej w tym wcale nie przeszkadza. :lol:

Link to comment
Share on other sites

czaki dosyc dziwnie zmieniaja siersc.. duzo osob to mowi, ja zreszta tez to widze u moich.. one cale lato byly lyse, wygladaly okropnie.. nie lenily sie na lato, tylko wylysialy na poczatku wakacji i takie byly do jesieni [kto byl na zlotach u mnie to wie.. ;)] teraz maja normalna, ladna siersc, ale dwa chyba zaraz zaczna ja gubic i miec nowa, bo juz iom zaczyna wylazic..

nam psiaki sie lenily w zimie zawsze..

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm.... a moja mieszka tez w domu i linieje wlasnie jakos na koncu marca, poczatku kwietnia, pewnie gubi futro na cieple dni, a pozniej linieje w okolicach wrzesnia, pazdziernika, jakby wymieniala siersc na zimowa. Nie zauwazylam powiazania z cieczka, no ale moze jak bedzie starsza to sie cos wypatrzy:). Teraz futerko ma ladniutkie i nic jej nie wychodzi. I oby jak najdluzej :). Pozdrawiam.

Jagusia i Keni

Link to comment
Share on other sites

stella cieczke mila w grudniu,wiec to wykluczam.....ale mysle rowniez,ze to pewnie dlatego ,ze mieszka w domu a nie na dworzu,ładnie wyglada nadal,ma błyszczaca siersc i duzo jej,ale jednak gubi i juz dzis wyczesałam z niej sporo puchu :lol:

pewnie ma tak być :)

Link to comment
Share on other sites

Dolphine, no to na balkon Conora na miesieczna kuracje odbudowywania futra

Moje oba psy mieszkają na dworze a Luna sypie się od połoey grudnia, a Ceik zaczął kilka dni temu.

Na ostatnich zawodach przyuważyłam, że większość psów jest albo w trakcie linienia, albo już skończyła i im odrasta futerko.

Wiecie co? A może to oznacza wczesną wiosnę? :-?

Link to comment
Share on other sites

U moich husky sprawa z futerkiem wygląda tak: pies i sunia w pięknym zimowym futrze, drugi pies wysypał się w grudniu teraz się odbudowuje, ale coś mu to dość długo idzie, a druga sunia właśnie się kończy sypać i jest łysiuteńka.

Wszystkie moje psy są cały dzień na dworze, a śpią w domku.

Link to comment
Share on other sites

Mój Timur nie gubi w ogóle sierści, natomiast mam inny problem. Jest bardzo brudny. W mojej okolicy wszyscy palą węglem, bo mają deputaty i sadzy i syfu jest tyle że szok. Pies jest pól dnia na dworze i on teraz jest szary i tłusty. Od środka zaczyna się czyścić, ale nie jest w stanie dojść do siebie, bo znowy pójdzie i wraca jeszcze gorszy. Mam go kąpać? Teraz, zimą?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...