Jump to content
Dogomania

Ca de bou- 48 godzin na ratunek spod igły


Krejzo

Recommended Posts

[COLOR="blue"][SIZE="6"]3 letni Ca de bou bardzo pilnie szuka domu. Liczy się każda godzina!!![/SIZE][/COLOR]

Nie jestem dobry w pisaniu tekstów więc wklejam posta z forum o schronisku w Dłużynie:

[COLOR="red"][CENTER][I][SIZE="5"]sluchajcie w gorlitz 70 letnia kobieta ma psa ca de bou, 3 letni wykastrowany, kobieta chce go bardzo pilnie oddac albo go uspi, dala mu 10 dni na znalezienie domu, niestety termin mija 19 lutego w niedziele,
pies podobno jest agresywny dla innych psow ale dogaduje sie z suczka z ktora mieszka.
popytajcie szkoda psa, mlodziak jeszcze.[/SIZE][/I][/CENTER][/COLOR]

Reasumując psiak ma niewiele czasu! Liczy się każda godzina!
Potrzebne są pieniądze na jakiś tymczas, trzeba dać psiakowi szansę.

kilka fotek psiaka
[IMG]http://global.images10.fotosik.pl/780/c38a5dd1e02f2b18.jpg[/IMG]
[IMG]http://global.images10.fotosik.pl/780/b59749b86d3b0600.jpg[/IMG]
[IMG]http://global.images10.fotosik.pl/780/23a4bb0a64837002.jpg[/IMG]
[IMG]http://global.images10.fotosik.pl/780/d67a7446a3789de8.jpg[/IMG]

i sznurek do całego tematu DG:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/110849-Schronisko-Dłużyna-Górna-pod-Zgorzelcem-wątek-ogólny-psy-na-1-2-3-4-stronie/page239"]http://www.dogomania.pl/threads/110849-Schronisko-Dłużyna-Górna-pod-Zgorzelcem-wątek-ogólny-psy-na-1-2-3-4-stronie/page239[/URL]

Nie wiem co więcej pisać bo stres paraliżuje mi mózg.

Edited by Krejzo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To co ja napisalam na watku Dg to co krejzo czerwonym dala, to sa informacje ktore mam ze szwajcarow, i z rottka i molosow
tu linki, do watkow psa

w linkach sa kontakty do osoby szukajacej pomocy dla psa z rottki

[url]http://forumrottweiler.vot.pl/viewtopic.php?p=78689#78689[/url]

[url]http://forum.**********/showthread.php?p=1405520#post1405520[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daria1990']wlascicielka mieszka w gorlizt, tzn na szwajcarach znajoma napisala ze po niemieckiej stronie zgorzelca wiec raczej gorlitz. a wlascicielka jest polka[/QUOTE]

Nie wiem jak jest w Niemczech z oddawaniem psa do schroniska. Może Polak nie ma możliwości zostawienia psa ale wydaje mi się to trochę nierealne. Tak czy siak powinniśmy pomóc psiakowi czy to jest Polka w Goerlitz czy tez Niemka w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

najbliżej jest hotelik w bogatyni dla psów ale to 400zł/mies i nie wiem czy są miejsca...warunki kojcowe, to dla psa z domu trauma, tym bardziej zimą.

przez 10 dni nic się nie udało? widziałam psa na fb, było jakies zainteresowanie, dogadywanie na pw(na forum rotków) i nic z tego nie wynikło? żadnych informacji przez te wszystkie dni, żadnych apeli przypominających o psie i jego dramatycznej sytuacji a teraz nagle, że pies ma 48 godzin...to chyba na cud trzeba czekać. troche to wszystko dziwne.

Edited by agaga21
Link to comment
Share on other sites

Witam,mieszkam w Niemczech i jakos mi sie wierzyc nie chce ze uspia tutaj zdrowego psa.No ale moze ja sie nie znam.Wiem ze nie czas na krytyke ale pytanie samo cisnie sie na usta,a po kiego czorta Pani w starszym wieku byl Ce De Bou. Czasem bezmyslnosc ludzka nie zna granic. Pozdrwiam Was serdecznie i pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia w znalezieniu domku dla psinki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']najbliżej jest hotelik w bogatyni dla psów ale to 400zł/mies i nie wiem czy są miejsca...warunki kojcowe, to dla psa z domu trauma, tym bardziej zimą.

przez 10 dni nic się nie udało? widziałam psa na fb, było jakies zainteresowanie, dogadywanie na pw(na forum rotków) i nic z tego nie wynikło? żadnych informacji przez te wszystkie dni, żadnych apeli przypominających o psie i jego dramatycznej sytuacji a teraz nagle, że pies ma 48 godzin...to chyba na cud trzeba czekać. troche to wszystko dziwne.[/QUOTE]

Też mi to dziwne się wydaje ale chyba nie jesteśmy tu po to by bawić się w detektywa. Ja nie jestem na fb i nie wiem co tam było napisane, co kto i z kim się zgadywał. Pewne jest, że pies miał 10 dni a ile dni to by nie było to zawsze muszą się skończyć. W tym przypadku znać dała daria i ja zrobiłem temat psiakowi. Nie wnikam co i jak bo tym wnikaniem i tak nic nie zdziałam.

Co do hotelików to w okolicy jest kilka. Pytanie tylko czy jest jakaś realna możliwość umieszczenia go w nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_de']Witam,mieszkam w Niemczech i jakos mi sie wierzyc nie chce ze uspia tutaj zdrowego psa.No ale moze ja sie nie znam.Wiem ze nie czas na krytyke ale pytanie samo cisnie sie na usta,a po kiego czorta Pani w starszym wieku byl Ce De Bou. Czasem bezmyslnosc ludzka nie zna granic. Pozdrwiam Was serdecznie i pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia w znalezieniu domku dla psinki.[/QUOTE]

Też jest to dla mnie dziwny temat ale wiadomo jak to jest z ludźmi. Nie wnikam w to głębiej tak jak nie wnikam w to czy mój obecny psiak wyciągnięty ze schronu bral udział w walkach- a 90% blizn na jego ciele na to wskazuje...

Link to comment
Share on other sites

kurcze, no ja nie moge, tato by mnie zajechal, hmmm moge go wziasc ale maksymalnie do piatku, tulko na tranzystowy dt zeby dac ewentualnie pare dni wiecej zaraz napisze do osoby z rottkow
napisalam smsa do Tej pani agnieszki, w ostatecznosci, moge do piatku wziasc, ale w piatek pies ode mnie musi zniknac, (TATA) Wiec to tylko daje 5 dni wiecej. ale w tygodniu musiala by byc jakas deklaracja dt, albo hotelu

Edited by daria1990
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_de']Witam,mieszkam w Niemczech i jakos mi sie wierzyc nie chce ze uspia tutaj zdrowego psa.No ale moze ja sie nie znam.Wiem ze nie czas na krytyke ale pytanie samo cisnie sie na usta,a po kiego czorta Pani w starszym wieku byl Ce De Bou. Czasem bezmyslnosc ludzka nie zna granic. Pozdrwiam Was serdecznie i pozostaje mi tylko zyczyc powodzenia w znalezieniu domku dla psinki.[/QUOTE]


agnes w zgorzelcu podejzewam ze z tym problemu by nie bylo :(

ja tez wyslalam smsa nie wiem co z psem, ja wiem o nim ze szwajcarow, wiec dalam znac na watek DG bo okolice,

Edited by daria1990
Link to comment
Share on other sites

Trafilam dziś na ten wątek i wyslalam kilka pw z prosbą o doradzeni/pokierowanie Wam w sprawie tego pięknego ,mlodego psa.Mam nadzieję,że zdązycie uratowac psa i żaden rozsądny wet nie uspi tego mlodego psa. Czy ta kobieta bylaby w stanie wyloży fundusze choć na 1 m-c na jego utrzymanie w DT ??
Czy dziewczyny od rottków wam pomogą w tej sprawie ? Minelo 10 dni i teraz zostalo b.malo czasu juz.

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']
Czy dziewczyny od rottków wam pomogą w tej sprawie ? Bo chyba nie jest to forum najbardziej pokrewne tej rasie akurat ? Minelo 10 dni i nic w tym temacie nie zalatwiliście ? Dlaczego akurat na ludzi od rotków liczycie ?[/QUOTE]

olga jak pisalam, na szwajcary jedna osoba dala znac, i dala link na watek rottkow, ale tam cisza. link juz wyzej podawalam,

zreszta pisze tez ze o sytuacji wlascicielki Agnieszka pisac publicznie nie bedzie, wiec moze nie oceniajmy i nie komentujmy, bo powodu nie znamy, a roznie sie w zyciu uklada, tam tez pisze zeby probowalc sie z nia kontaktowac, wiec chyba ona dziala w sprawie, ja napisalam do niej sms
mi psa tez szkoda, dlatego jak napisalam jedyne co moge zaproponowac to pod warunkiem dobrego charakteru dt tranzystowy do piatku.

Link to comment
Share on other sites

Może uda się poradzić kogoś z tego watku ? Napisalam już do ulvhedinn ,Vectry ,fiorsteinbock oraz kasumi - [B]ale[/B] [B]trzeba szukac pilnie dalej jeszcze . [/B]Te kilka dni mozliwosci przetrzymania psa u ciebie Daria to b.przyda się może ale trzeba miec dalszy konkretny plan i miejsce by zabrac tego psa .

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/200945-Ca-de-Bou-BUBA-w-BDT.-KTO-wspomo%C5%BCe-BDT-groszem-ZBIERAMY-NA-STERYLE"]http://www.dogomania.pl/threads/200945-Ca-de-Bou-BUBA-w-BDT.-KTO-wspomo%C5%BCe-BDT-groszem-ZBIERAMY-NA-STERYLE[/URL]!!!

Edited by Olga7
Link to comment
Share on other sites

daria1990;18666499]agnes w zgorzelcu podejzewam ze z tym problemu by nie bylo :( to dziwne bo z moich informacji wynika ze nie ma takiej mozliwosci by uspic zdrowego psa. " uśmiercenie zwierzęcia
domowego, a więc psa może być uzasadnione jedynie w przypadku:
1. względów humanitarnych - nieuleczalna choroba zwierzęcia, znamionująca
jego dużym cierpieniem
2. konieczności sanitarnej - np. pies chory na wścieliznę
3. nadmiernej agresywności, która stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia
ludzkiego- w takim przypadku powołana komisja ocenia charakteropoatię u
zwierzęcia" Choc moge tez przyznac z pelna odpowiedzialnoscia ze Zgorzelec rzadzi sie swoimi chorymi prawami wiec pewnie jakis pseudo wet za kase zrobi wszystko. Przykra ta cala sprawa wzielabym go na jakis czas ale dosc skape informacje o psiaczku "podobno nie lubi innych psów" i moze cos jeszcze o czym nam owa dama z Görlitz nie powiedziala.To wszystko a raczej wielka niewiadoma nie pozwalaja mi na to gdyz mam w domu psiaczka i przede wszystkim troje dzieci ktorych za nic nie chcialabym narazic na niebespieczenstwo. Pozdrawiam wszystkich cieplutko.

Link to comment
Share on other sites

[B]daria1990[/B] jeśli masz taką możliwość to byłoby to dodatkowy cenny czas ale nadal nie mamy odpowiedzi od tej dziewczyny z rottków. Musimy mieć jakieś dalsze info co z psiakiem a ja nawet nie mam namiaru na faktyczną właścicielkę.

[B]ulvhedinn[/B] swoją wypowiedź napisałaś pod wpływem emocji? Jeśli nie to nie rozumiem o co Ci chodzi. Pisałem wyżej ile czasu by nie było to i tak zawsze zostanie te kilka godzin i co w tym przypadku to już trzeba odpuścić temat bo [I]"idiotyczny wątek", pies "podobno nie lubi innych psów"[/I]? Co to ma za znaczenie? Albo zajmujemy się pomocą dla zwierząt albo wymyślamy sobie chore kryteria jakie musi bida spełnić by człowiek o niej napisał i się nią zainteresował :stupid: Jak ratujesz psa z ulicy to pytasz go jakie ma imię, ile ma lat i czy lubi inne psy?
Zastanów się co wniosła Twoja wypowiedź do całego tematu bo jak dla mnie to robisz tu burdel.

[B]Agnes_de[/B] Mogę Ci na pw podać namiary lecznicy w ZG gdzie nie zrobią z uśpienia zdrowego psa żadnego problemu. Ważne, że w papierach będzie grało. Niestety nie ma nad tym absolutnie żadnej kontroli a panowie żyją sobie jak królowie.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z właścicielką Ca de bou. Powiem tak: rzeczywiście publicznie nie ma co debatować na temat przyczyny, dla której pies musi być poddany eutanazji. Jeśli ktoś chce niech drąży temat, ale jedno jest pewne nie jest to akt bestialstwa, czy jakiejś nieodpowiedzialności. Pies musi znaleźć nowy dom i to jest warunek konieczny. Więc będą potrzebne albo pieniądze na tymczas, albo dobra duszyczka bez zwierzaka w domku, albo dobra odpowiedzialna duszyczka jako domek stały.
Wszytskim, którzy zainteresowali się tematem bez kąśliwości dziękuję i proszę rozsyłajcie wątek gdzie i komu się da.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...