Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

Ja mam dwa konta na dogo z tego samego IP ale z innego adresu e-mail. I zostało to wytropione, ale nie poniosłam konsekwencji, gdyż tamtego, starego konta nie używam. Trzymam je aby mieć dostęp do "starych wiadomości". Ale myślę, że jeżeli z jednego IP będzie kilka kont z innymi adresami e-mail to da się udowodnić "komputer rodzinny", choć w sprawach głosowania mogą zażądać wyjasnień.
[quote name='Ikusia']Czyli:
1) ja mam swój nick na dogo
2) Kejsi ma swój nick na dogo (moja córka)
3) komputer jest jeden

Czy dobrze rozumiem, że w rodzinie musimy mieć jedno zdanie, jedne wątki, na których bywamy, pomagamy tym samym zwierzakom (nie szkodzimy nikomu, jak nam coś nie pasuje to więcej tam nie zaglądamy, nic nie wpisujemy bo po co komuś i sobie krew burzyć?) i możemy mieć tylko jednakowe poglądy na wszystkie sprawy? Możemy mieć tylko jeden nick na jednym kompie? Wyrzucą nas z dogo, bo mam dużą rodzinę (reszta rodziny też ma swoje zdanie i może zechcieć się zarejestrować tutaj)?
Ja nie kapuje chyba, czy dobrze rozumiem twoją wiadomość? Czy takie są zasady dogo? Chyba nie doczytałam regulaminu.
Ja niedawno zaczęłam i tak mało wiem:([/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']Tosiek też jak przytula się do mojej szyi to zaczyna ją cyckać. Skoro Twój wyrósł z tego to mam nadzieję, że i mój wyrośnie. Nie można go nawet pogłaskać bo od razu gryzie. Mruczy raptem kilka razy dziennie jak podchodzi, a jak zaczynam go głaskać to gryzie i drapie :(To mały demon:([/QUOTE]

Podejrzewam, że mojego Maluszka ktoś wziął dla dzieci do zabawy. Okazało się, że kotek strasznie gryzie i drapie, więc się go pozbyli jadąc na wakacje. To było w lipcu jak go znalazłam.
Miałam kiedyś jako dziecko kotka, który czaił się za meblami i wyskakiwał na przechodzącego człowieka wspinająć się po spodniach.
Byliśmy wszyscy podrapani i pogryzieni. Niestety nie pamiętam, czy mu przeszło bo to dawno było.
Fajny jest taki kotek :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć dziewczyny jak byście poszukiwali Dt do piszcie jestem z Krakowa mam psa z dogo i byłam tymczasem. Mój TZ ostatnim razem powiedział że nigdy więcej bo nie ma serca oddawać. Ale myślę że jak będzie potrzebny DT o się zgodzi. A i mogę brać tylko szczeniaki bez choroby zaraźliwej. Mój pies nie toleruje w domu dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Divi']Cześć dziewczyny jak byście poszukiwali Dt do piszcie jestem z Krakowa mam psa z dogo i byłam tymczasem. Mój TZ ostatnim razem powiedział że nigdy więcej bo nie ma serca oddawać. Ale myślę że jak będzie potrzebny DT o się zgodzi. A i mogę brać tylko szczeniaki bez choroby zaraźliwej. Mój pies nie toleruje w domu dorosłych.[/QUOTE]
Divi, chodzi o bdt ?

Link to comment
Share on other sites

tak tak bezpłatny za karmę też nie trzeba zwracać tylko ewentualne za weta :) przepraszam nawed nie pomyślałam, o pieniądzach dla mnie jakiś i dla tego nie zrozumiałam. A skrót bdt rozumiałam zawsze jako bardzo dobry dom tymczasowy i dla tego zastanawiałam się dla czego zadałaś to pytanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Divi']Cześć dziewczyny jak byście poszukiwali Dt do piszcie jestem z Krakowa mam psa z dogo i byłam tymczasem. Mój TZ ostatnim razem powiedział że nigdy więcej bo nie ma serca oddawać. Ale myślę że jak będzie potrzebny DT o się zgodzi. A i mogę brać tylko szczeniaki bez choroby zaraźliwej. Mój pies nie toleruje w domu dorosłych.[/QUOTE]

a jesteś gotowa przyjąć na DT rozbrykanego szczeniaka nad którym trzeba popracować czy ułożonego i grzecznego? Pytam bo fajnie by było jakby Karmelka- szczenię( ma ok 6-7 m-cy) pojechała do DT w którym ktoś by ją nauczył co wolno a co nie. Nauczył ją egzystować z człowiekiem :P Bo zamiast uczyć się od innych psów jak być grzecznym zwierzakiem, to uczy inne psy jak być nie grzecznym. Jest zaszczepiona. Sunia przyjechała z Olk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Divi']tak tak bezpłatny za karmę też nie trzeba zwracać tylko ewentualne za weta :) przepraszam nawet nie pomyślałam, o pieniądzach dla mnie jakiś i dla tego nie zrozumiałam. A skrót bdt rozumiałam zawsze jako bardzo dobry dom tymczasowy i dla tedo zastanawiałam się dla czego zadałaś to pytanie :)[/QUOTE]
To Cioteczki na pewno bardzo się ucieszą z Twojej propozycji i skontaktują się:lol:
Tylko trochę cierpliwosci bo iwoniam wchodzi na dogo często późna nocą.

Link to comment
Share on other sites

Spodobala mi się sygnaturka wujka Ubocze.
[B]Prawdziwymi zwierzolubami przestajemy być wtedy, gdy w ramach naszej działalności rozprawiamy więcej o innych osobach niż o samych zwierzętach.

[/B]Podpatrzyłam na wątku Kamy (teraz Gamy). Pamętasz iwoniam, robiłaś dla niej wizytę ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missiaa']a jesteś gotowa przyjąć na DT rozbrykanego szczeniaka nad którym trzeba popracować czy ułożonego i grzecznego? Pytam bo fajnie by było jakby Karmelka- szczenię( ma ok 6-7 m-cy) pojechała do DT w którym ktoś by ją nauczył co wolno a co nie. Nauczył ją egzystować z człowiekiem :P Bo zamiast uczyć się od innych psów jak być grzecznym zwierzakiem, to uczy inne psy jak być nie grzecznym. Jest zaszczepiona. Sunia przyjechała z Olk.[/QUOTE]


A czy piesek jest duży? W moim podpisie jest moja didi waży 8 kilo jest mała, jej jedyna wada to taka że nie nawiedzi psów większych od siebie atakuje je a będzie nim sama w domu w dzień. Wcześniej miałam szczeniaki mniejsze od niej i tak do 4 miesięcy. Ja bym była gotowa tylko nie wiem czy didi

Edited by Divi
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Divi']A czy piesek jest duży? W moim podpisie jest moja didi waży 8 kilo jest mała, jej jedyna wada to taka że nie nawiedzi psów większych od siebie atakuje je a będzie nim sama w domu w dzień. Wcześniej miałam szczeniaki mniejsze od niej i tak do 4 miesięcy. Ja bym była gotowa tylko nie wiem czy didi[/QUOTE]

nie wiem dokładnie ile waży. Te zdjęcia było robione dokładnie miesiac temu. Pewnie waży z 8 kg. Zaproponowałam ją, bo bez nauczenia jej ładu to będzie miała ciężko znaleźć dom :( A przy człowieku w mniejszym gronie mogłaby się więcej nauczyć. Nie jest potworem oczywiście, po prostu zachowuje się jak to szczeniak...
Ale jeśli za duża :( to może Iwoniam coś zaproponuje mniejszego.
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-SbFevwUr3uE/UH8ho7wYkiI/AAAAAAAAFUI/EoQWKS56yKU/s640/PICT0167.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-24W4a99kOkA/UH8hR2qljBI/AAAAAAAAFTg/xIVMkyfWksU/s640/PICT0162.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']jesli nie masz nic przeciwko temu, to czesc twojego wpisu wykorzystamy do ogloszen, ok?
bardzo pozytywnie napisalas i tak od serca ;)
[/QUOTE]

Hmm myślę, że ogłoszenia nie będą potrzebne :) bo nasza decyzja jest taka, że chcemy żeby maluch miał u nas swój nowy DS :) uzgadniam to właśnie z iwoniam :) no a może za jakiś czas mój TZ da się namówić, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy mimo wszystko byli również DT - ale wszystko po kolei :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maksy']Frotka nigdzie nie wchodzi od 12 maja 2012 ,

[B]A na tym wątku się bardzo pomaga zwierzętom[/B], więc jesli ktos chce pomóc - to niech pomaga, a nie chce pomóc - niech nie przeszkadza. Niech da swój grosz tam gdzie uważa, a ten kto docenia pomoc na tym wątku da swój grosz tutaj.

POMAGA SIĘ ZWIERZĘTOM-[I]wiem co to znaczy ale jeśli pozwalamy rodzić się szczeniakom i pozwalamy im żyć skazujemy je na pewną śmierć przez bezdomność,[U]jeśli wszyscy walczą z bezdomnością to nie plujmy im w twarz[/U][/I][U] szanujmy ludzi którzy pracują od lat żeby ludzie nie krzywdzili psy porzucając zwierzęta,jeśli tutaj dziewczyny nie uśpiły ślepego miotu to czyjąś prace mają gdzieś,i pieniądze które mogły iść na już żyjące psy,np staruszki umierające w schronach poszły na szczeniaki które mogły być uśpione.

[/U][COLOR=#000000][/COLOR]ps. nie wymagajcie od ludzi żeby się nie odzywali ,całą prace którą my robimy ,
wy macie gdzieś,może posłuchajcie innych i wyciągnijcie wnioski(prawidłowe
,tu trzeba się dostosować do zasad już panujących,NIE WOLNO PROMOWAĆ ROZMNAŻANIA.

SZCZENIAKI KTÓRE JUŻ WIDZĄ NIE UŚPICIE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']Sziba sie otwiera, powoli zaczyna chodzić po schodach:multi:
Jest bardzo zazdrosna o moja Lunę...przylepa z niej straszna:) i kazdego zaczepia na spacerach:) nauka czystości trwa! i niewchodzenia na łóżka![/QUOTE]

no to moje modly cos jednak daly ! tak trzymac!

[quote name='Agata Balu']Trochę spóźniony ten mój komentarz, ale za posiadanie drugiego konta z tego samego IP można zrobić permanentnego bana. Wiec to nie jest dobra rada.[/QUOTE]

[quote name='Malgoska']Agatko my się takich praktyk nie trzymamy...:) To by było gdyby.....[/QUOTE]


[quote name='Ikusia']Czyli:
1) ja mam swój nick na dogo
2) Kejsi ma swój nick na dogo (moja córka)
3) komputer jest jeden

Czy dobrze rozumiem, że w rodzinie musimy mieć jedno zdanie, jedne wątki, na których bywamy, pomagamy tym samym zwierzakom (nie szkodzimy nikomu, jak nam coś nie pasuje to więcej tam nie zaglądamy, nic nie wpisujemy bo po co komuś i sobie krew burzyć?) i możemy mieć tylko jednakowe poglądy na wszystkie sprawy? Możemy mieć tylko jeden nick na jednym kompie? Wyrzucą nas z dogo, bo mam dużą rodzinę (reszta rodziny też ma swoje zdanie i może zechcieć się zarejestrować tutaj)?
Ja nie kapuje chyba, czy dobrze rozumiem twoją wiadomość? Czy takie są zasady dogo? Chyba nie doczytałam regulaminu.
Ja niedawno zaczęłam i tak mało wiem:([/QUOTE]

[quote name='Agata Balu']Ja mam dwa konta na dogo z tego samego IP ale z innego adresu e-mail. I zostało to wytropione, ale nie poniosłam konsekwencji, gdyż tamtego, starego konta nie używam. Trzymam je aby mieć dostęp do "starych wiadomości". Ale myślę, że jeżeli z jednego IP będzie kilka kont z innymi adresami e-mail to da się udowodnić "komputer rodzinny", choć w sprawach głosowania mogą zażądać wyjasnień.[/QUOTE]

napisalysmy te komentarze ot tak, ale przeciez my wszystko uczciwe robimy, wiec nie bedziemy naciagac ani na glosy ani na nic innego
moze kiedys dogo tez zrobi jak Krak-vet, ze trzeba bedzie sms wyslac nawet w wewnetrzynym glosowaniu....
i tak ludzie oszukuja, ale mniej.

a co do adresu IP,
mozna korzystac z roznych kont na jednym koncie ALE jesli piszesz post po poscie z innego nicku z tego samego kompa, to wtedy mod/admin cie wypatrzy
jak jest roznica czasowa jakos, to latwo sprawdzic, ze to dwie rozne osoby...

[quote name='Maksy']Frotka nigdzie nie wchodzi od 12 maja 2012 ,

A na tym wątku się bardzo pomaga zwierzętom, więc jesli ktos chce pomóc - to niech pomaga, a nie chce pomóc - niech nie przeszkadza. Niech da swój grosz tam gdzie uważa, a ten kto docenia pomoc na tym wątku da swój grosz tutaj.[/QUOTE]

zgodze sie z toba ;)
kazdy ma prawo do swojego zdania i opinii, kazdy ma prawo tez pomagac
decyzja podjeta zostala podjeta,
i jaka by nie byla (dobra, zla,...), wg mnie tracimy czas piszac o tym raz jeszcze, ja juz wiecej tu na nie nie odpowiem, mozemy ewentualnie zalozyc osobny watek i tam przedstawiac za i przeciw kazdej ze stron...
ten watek temu nie sluzy.
[B]moze w zamian ktos pomoze robic ogloszenia psom - Olkusz, Krakow i cala Polska....?[/B]

[quote name='masza44']Jest poprawa u moich szczeniątek!:)
Malinka jest zupełnie w porządku a dwie pozostałe pomalutku coraz lepiej. Jeszcze ze 2 dni pozostaną na kroplówkach, ale jeśli pomalutku będą chciały jeść to jest szansa, że będę je mogła odebrać w sobotę.[/QUOTE]

tu tez pozytywnie, caly dzien dzis lazilam i myslalam o naszych chorych psach i kotach
az mi sie plakac chcialo

[quote name='Divi']Cześć dziewczyny jak byście poszukiwali Dt do piszcie jestem z Krakowa mam psa z dogo i byłam tymczasem. Mój TZ ostatnim razem powiedział że nigdy więcej bo nie ma serca oddawać. Ale myślę że jak będzie potrzebny DT o się zgodzi. A i mogę brać tylko szczeniaki bez choroby zaraźliwej. Mój pies nie toleruje w domu dorosłych.[/QUOTE]

[quote name='Divi']tak tak bezpłatny za karmę też nie trzeba zwracać tylko ewentualne za weta :) przepraszam nawed nie pomyślałam, o pieniądzach dla mnie jakiś i dla tego nie zrozumiałam. A skrót bdt rozumiałam zawsze jako bardzo dobry dom tymczasowy i dla tego zastanawiałam się dla czego zadałaś to pytanie :)[/QUOTE]

[quote name='missiaa']nie wiem dokładnie ile waży. Te zdjęcia było robione dokładnie miesiac temu. Pewnie waży z 8 kg. Zaproponowałam ją, bo bez nauczenia jej ładu to będzie miała ciężko znaleźć dom :( A przy człowieku w mniejszym gronie mogłaby się więcej nauczyć. Nie jest potworem oczywiście, po prostu zachowuje się jak to szczeniak...
Ale jeśli za duża :( to może Iwoniam coś zaproponuje mniejszego.

[/QUOTE]

jak Miski teraz nie maja malych, to mamy sporo malych szczeniat, takich 2-3 miesiace,
moga byc?

[quote name='barb']Spodobala mi się sygnaturka wujka Ubocze.
[B]Prawdziwymi zwierzolubami przestajemy być wtedy, gdy w ramach naszej działalności rozprawiamy więcej o innych osobach niż o samych zwierzętach.
[/B] :lol:[/QUOTE]
zapisze sobie to

[quote name='TesiaKr']Hmm myślę, że ogłoszenia nie będą potrzebne :) bo nasza decyzja jest taka, że chcemy żeby maluch miał u nas swój nowy DS :) uzgadniam to właśnie z iwoniam :) no a może za jakiś czas mój TZ da się namówić, że nic nie stoi na przeszkodzie żebyśmy mimo wszystko byli również DT - ale wszystko po kolei :)[/QUOTE]

wow - ale wiesci!!!! :)

Edited by krakowianka.fr
Link to comment
Share on other sites

Cioteczki/wujkowie jakie macie metody nauki czystości?

Sziba ma gazetę położoną ale nie chce się na niej załatwiać...mam ją ganić np "fe" za załatwienie w złym miejscu, przenosić na gazetę jak zacznie robić gdzie indziej?

Sziba jest bardzo pojętna, jeden dzień i nauczyła się że schody nie są straszne:multi:próbuje Lunę zdominować na szczęście ta mała cholera moja się nie daje;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']Cioteczki/wujkowie jakie macie metody nauki czystości?

Sziba ma gazetę położoną ale nie chce się na niej załatwiać...mam ją ganić np "fe" za załatwienie w złym miejscu, przenosić na gazetę jak zacznie robić gdzie indziej?

Sziba jest bardzo pojętna, jeden dzień i nauczyła się że schody nie są straszne:multi:próbuje Lunę zdominować na szczęście ta mała cholera moja się nie daje;)[/QUOTE]

częste wychodzenie na spacer i pies sam złapie że na spacerze trzeba się załatwiać a nie w domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']staram się co 3h wychodzić ale często ona wcześniej nasika, albo na spacerze nie a kilka/kilkanaście minut później w domu tak...[/QUOTE]
Iwoniam na pewno będzie mieć radę. A czytalas te, ktore pisała dla suni sikajacej na wykladzine ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...