Jump to content
Dogomania

Niewidomy, zmarznięty, bezpanski piesek pilnie potrzebuje pomocy!!!


kerad

Recommended Posts

O 27.09.2016 o 23:36, Nadziejka napisał:

Witaj dziadziuniu cudny Witaj Moli@

 pozdrawiam ogromnie

 zaraz wpisze cegielenki na kramik

 

Witamy :)

W piątek kolejne badanie moczu.

Kerus nadal nie akceptuje Royala, 50 g podane z ręki i ucieka...szczeka, kręci się, podskakuje...daj jeść, głodny jestem...Wczoraj dopadł do kajzerki, PYCHA, nie chciał oddać. Jutro ustalę co dalej z dietą, leczeniem chłopczyka bo trzeba zamawiać karmę

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 27.09.2016 o 23:36, Nadziejka napisał:

Witaj dziadziuniu cudny Witaj Moli@

 pozdrawiam ogromnie

 zaraz wpisze cegielenki na kramik

 

Witamy :)

W piątek kolejne badanie moczu.

Kerus nadal nie akceptuje Royala, 50 g podane z ręki i ucieka...szczeka, kręci się, podskakuje...daj jeść, głodny jestem...Wczoraj dopadł do kajzerki, PYCHA, nie chciał oddać. Jutro ustalę co dalej z dietą, leczeniem chłopczyka bo trzeba zamawiać karmę

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, rozi napisał:

Ja bym go karmiła normalnym gotowanym żarciem, mięsa mało (10% ?) i już, i ewentualnie te leki może włączyć, jeśli trzeba. Pogadaj z wetem, to starszy piesek, mało że choruje, to jeszcze jedzenie mu zabrali i dają jakieś niedobre groszki.

 

Też tak sądzę...dlatego zwlekam z zakupem karmy

poczytałam w necie i jutro chcę przedyskutować z wetką. Szkoda Keruska.

Dziś do suchej dołożyłam ugotowane jajko...jadł aż mu się uszy trzęsły

 

Link to comment
Share on other sites

Czytałam że jajka zawierają dobre białko i można podawać psu przy diecie niskobiałkowe, gotowane na twardo. Można też drób. Oczywiście z umiarem.

Kerus uwielbia jajka, na zapach smażonych ślini się aż mu kapie z mordki ,) zapach smażonej kaszanki podobnie.

Chleb, kajzerka z masłem pychota... ryby, drób i na końcu inne mięsa. Domowe ciasta... budyń...to pyszne jedzenie a nie Royal o dziwnym smaku i zapachu.

Skubany inną suchą karmę jada a na tą kręci nosem, odchodzi od miseczki i pyszczy aż uszy więdną na jednym tonie hau hau...hau hau może tak bardzo długo.

Z suchej karmy nie bardzo mam ochotę schodzić, chrupiąc czyści zęby...jeszcze mi tylko problemów z kamieniem czy zapaleniem dziąseł brakuje do kompletu.. i kupki ładniejsze. Popytam może BOSCH  Special Light Low Protein karma dla psów dorosłych

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

23 minut temu, rozi napisał:

Mój wet twierdzi, że do czyszczenia zębów lepsza jest sucha bułka. Ale on w ogóle jest przeciwnikiem sztucznego jedzenia.

 

Psy popierają Twego weta ,), ryż z wątróbka lub gotowanym w warzywach kurczakiem mogą jeść na okrągło ,)

Link to comment
Share on other sites

Co się dzieje z dogo!?

 

Kerus dziś od bladego świtu na pełnych obrotach z turbo doładowaniem, kręcił się w koło jak oszalały, ślinił.

Dostał Bellergot 1/2 tabletki wyciszył się trochę. Na spacerku wyrywał do przodu, biegł. Śniadanie - 50 g Royala. Poleżał i powtórka...pobudzony, biegał bez celu kręcąc się w koł. Podałam ponownie 1/2 tabletki Bellergotu i w końcu padł. Spał około 3 godzin. Kolejny spacerek, tym razem zdecydowanym ale spokojnym krokiem. Po spacerku drzemka. Na kolację zjadł 150g Royala i wyszedł z maluchami do ogrodu.

Nie wygląda to dobrze.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, rozi napisał:

Mnie to wygląda na początki padaczki. Luminal na początek. Ale oczywiście lekarz.

 

Tak jak pisałam nie jest dobrze.

Dziś jadł bardzo łapczywie...uderza rytmicznie pyszczkiem w zawartość miseczki, jak kura (:

Lekarz zadecyduje co dalej...

Kerus ma tendencję do nadmiernego ślinienia

Link to comment
Share on other sites

 

Sąsiadów jamniczka wczesną wiosną zaczęła chorować. Mieszkają w bloku w Białym ale ze względu na sunię od czerwca są w Królowym. Objawy są bardziej nasilone, miała już 2 napady padaczkowe. Całą dobę ktoś z nią jest. Zostali bo wygodniej i ze względu na sąsiadów - przeszkadza szczekający pies a niestety objawy nasilają się nocą

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, rozi napisał:

Nie denerwuj się, ja mam doświadczenie z padaczką. To nie dramat, jeśli ustawi się leki.

To prawda, też miałam sunie z padaczką, pekinkę. Żyła z padaczką 7, 5 roku, napady dość częste i kiedy zbliżał się napad to biegła pod szafkę gdzie stały leki i szczekała. Przyczyną śmierci był nowotwór.

W przypadku Keruska dużym problemem jest jego ślepota, nie widzi i w momencie dużego pobudzenia zaczyna wpadać na meble, ściany co powoduje dodatkowy stres...Musimy go mieć non stop na oku w nocy śpi w oddzielnym pomieszczeniu w myśl zasady strzeżonego...

Link to comment
Share on other sites

Noc spokojna, około 22 ostatni spacerek przy latarce, noc ciemna księżyc za chmurami, cisza tylko my z sąsiadką wyprowadzałyśmy skarbusie ,). Dwa razy wstawałam do małego o 1 i 4 na szczęście spał spokojnie.

Rano szybkie wyjście do ogrodu i śniadanko. Zameldował się w kuchni, czekał ;). Zjadł 100g Royala + 1 kajzerkę + kurczak. Jadł szybko, pyszne było. Zjadł, przeciągnął się, liznął  po ręku, napił się wody i pomaszerował do siebie. Drzemie :)

Kerus lubi zjeść, potrafi wciągnąć oj potrafi, ma swoje przyzwyczajenia i jeżeli mu coś nie pasi denerwuje się. Nie ma na co czekać trzeba ustalić dietę dla małego uwzględniającą jego upodobania kulinarne i dołączyć leki. Głodny Kerus to zdenerwowany/rozchodzony Kerus i obraz choroby zaczyna się zamazywać.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, rozi napisał:

Otworzyłam wczoraj bazarek dla Keruska, będzie trochę pieniążków na lekarstwa.

Dziękuję :)

Dziś kolejne badanie moczu, wynik dobry :)

Kerus będzie na diecie z uwzględnieniem jego zachciewajek ,) bez leków na nerki

Wieczorkiem wstawimy wynik badania, rachunki, zakupione próbki karm. Zrobiłam małemu zakupy spożywcze.

Mamy leki wyciszające i usprawniające pracę mózgu...

 

Link to comment
Share on other sites

bgflf7t7i9kl_t.jpg

fnkb85kfavaa_t.jpg

Zakupy Keruska - 12,21 zł ( wątróbka drobiowa i szyje indycze)

ojj4cv4wz6zo_t.jpg

Leki uspakajające podajemy w zależności od potrzeb - rozpisano dawkowanie różnych preparatów

Vinpocetine dostaliśmy 1 listek - do sprawdzenia jak zareaguje na lek. Poprawia ukrwienie mózgu

0sa5helr9w5c_t.jpg5

34,00 zł - badanie moczu + konsultacja

23,35 zł - leki

12,21 zł - wątróbka + szyje indycze

8,00 zł - próbki suchej karmy do testowania

_____________

77,66 zł - 01.10.2016

Edited by Moli@
xx
Link to comment
Share on other sites

Problemy Kerusa z nerkami wiążą się z wiekiem pieska wpływ może mieć przebyta dyskopatia. Zalecane jest utrzymanie diety niskobiałkowej, Karma weterynaryjna + karma dla starszych psów.  Żurawina w tabletkach.

W ograniczonych ilościach: mięso drobiowe, wątróbka drobiowa, jajka, marchewka, ziemniaki gotowane, ryż, kajzerki, masło, puszki z drobiem.

Kontrola przyjmowanych i wydalanych płynów

Kontrolne badania moczu ( raz w miesiącu )

 

Stany pobudzenia do obserwacji.

Mamy podawać lek na poprawę ukrwienia mózgu i w razie potrzeby tab na uspokojenie

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...