Jump to content
Dogomania

Niewidomy, zmarznięty, bezpanski piesek pilnie potrzebuje pomocy!!!


kerad

Recommended Posts

Witaj dziadziuniu przecudny 

 ciociu jeszcze rozliczam kramik

jeszcze przysle  za fantusie pieniazki

 

potwierdz tylko narazie prosze

 cegielenki zycia na kramiczku

Cegeielenki zycia

ktore juz sa na koncie Kerusia:

Ciocia Mysza2  10 zl

Ciocia Patrycja96  10 zl

Nadziejka  10 zl

Ciocia mdk8  15 zl

Wujenek radek  10 zl

razem cegielenki  55 zl

dziekuje pieknie dziekuje

 

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam karmę ( czekamy na kuriera) dla Kerusa

Bosch Sensible Renal & Reduction - 11,5 kg/159,80 zł

"Bosch Renal & Reduction to karma dla wrażliwych na pokarm dorosłych psów, których organizm potrzebuje zredukowanej zawartości białek i minerałów. Z formułą Life Protection"

Karmy Boscha mamy przetestowane, jada chętnie. Boję się kombinować a chłopczyk wypnie się i powie jedz sobie sama albo dokładaj dużo niekoniecznie wskazanych dodatków.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kolejna spokojna noc :)

Wczoraj na jednym ze spacerków spotkaliśmy biedną/chorą jamniczkę. Kerusek jak zawsze delikatny do suczek obwąchał, polizał po boczku - wykazał zainteresowanie!

Zdecydowanie spokojniejszy, bardziej kontaktowy nie biega bez celu po terenie, na spacerkach idzie ładnie przed siebie od czasu do czasu obwąchując kępy traw, krzewy itp Reaguje na domowe odgłosy, przychodzi nie leży całymi dniami w swoim legowisku, nawet toaletkę wykonał ;). Z miseczki je spokojnie, nie dziobie! Pije, siusia kupki ładne - wszystko w normie

Z leków dostaje Vinpocetine, Bellergot i Żurawinę po 1 tab na dobę.

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, rozi napisał:

Moli@, powiedz coś o swoim domu, ja tak tu weszłam do Keruska, a ciekawa jestem czy są też u Ciebie inne zwierzęta w DT, czy tylko Kerus i Twoje własne?

1/ dt  Julka

2/ dt  Mela

 Sunie mają pełną opiekę ze strony opiekunki (karma, witaminy, obroże, szczepienia).

3/ dt  Kerus – nie mamy kontaktu z osobą która go znalazła

4/ Stefania, przywieziona zimą, zgarnięta z osiedla/bezdomna półdzika, trochę w typie amstafa, pod sklepem żebrała o bułkę, batonik miała u nas dojść do siebie po sterylne i wrócić do miasta, na osiedle pod sklep. Nie oddałam pod sklep, została, była ogłaszana ale zero zainteresowania. Miała przez około 2 lata jedną stałą deklarację, potem od czasu do czasu był worek karmy, krople na klaszcze, bazarek dla wszystkich psiaków czasami z rozliczeń po innych psach które były na dt i znalazły domki pieniądze zostawały w całości lub częściowo dla sierściuchów.

Pozostałe psy:

5/ Dianka – przyprowadzona zimą przez „letników”, znaleziona w lesie. Kości pokryte skórą, cycuchy nabrzmiałe ze stanem zapalnym, mleko płynęło ciurkiem, wyziębiona. Lekarze obawiali się że może nie przeżyć. Dianka dostała 3 worki karmy i „letnicy” zniknęli.Ogłaszamy – zero zainteresowania

 

6/ Sabina – sunia w typie ON którą same zgarnęłyśmy z głównej drogi. Wyrzucona z samochodu ( bo stara ), wracała do domu – skrajnie wycieńczona, wychudzona, poraniona, cycuchy wyciągnięte. Odchuchałyśmy, ogłaszałyśmy ale do kojca na łańcuch nie wydałyśmy. Została u nas.

7/ Remik, starszy pies w typie jamnika z problemami skórnymi – wyciągnęłyśmy ze schroniska

8/ Łatka adoptowałam, sunia po przejściach, wyrzucana/niechciana w chwili adopcji była w trakcie leczenia trzustki. Obecnie zdrowa jak rydz J

9/ Agusia – adoptowana ( z Dogo )

10/ Kubek – w spadku

11/ Flapi – bassecica joi, wzięta po resekcji części żołądka i dużego odcina jelita cienkiego

12/ Aron – basset  ( miał być kilka miesięcy został na zawsze )

 

Maniek - zaczarowany kocur...który "namówił" nas aby zamieszkać w Królowym...porzucić miasto i zostać "wsiowymi babami" ,)

 

+

Bezdomne koty, które mają swój wątek na dogo/koty. Na stałe karmimy 4 dorosłe koty mieszkające po sąsiedzku na opuszczonej działce. Zimą ilość kotów potrzebujących pomocy wzrasta

 

 

 

 

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

zapisuję Karuska 

dopiero co książeczkę kupiłam na bazarku Karuskowym Nadziejki ale zbieg okoliczności 

Ciociu , pod koniec września zmarł jeden z moich deklarowiczów , dorzucę więc dla Karuska skromną stałą 20zł 

poproszę o nr konta , dziękuję 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, dorcia2 napisał:

zapisuję Karuska 

dopiero co książeczkę kupiłam na bazarku Karuskowym Nadziejki ale zbieg okoliczności 

Ciociu , pod koniec września zmarł jeden z moich deklarowiczów , dorzucę więc dla Karuska skromną stałą 20zł 

poproszę o nr konta , dziękuję 

 

 

Serdecznie witamy :)

Dziękuję za wsparcie Keruska, dziękuję za deklarację stałą.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Kerusek czuje się o niebo lepiej, połączenie tych dwóch leków ( na ukrwienie mózgu + uspakajający ) to chyba strzał w dziesiątkę. Kerus bardzo ładnie zareagował i poszedł na nie. Oby nie zapeszyć.

Dziś ugotowałam wątróbkę z marchewką i ryżem - gęstą zupę, zmiksowałam. Na obiad zjadł z suchą karma. Wylizał miseczkę do czysta. Jadł i ogonem merdał z zadowolony. W słoikach zawekowałam na następne 2 dni. W zamrażarce czekają 2 porcje wątróbki do gotowania i szyje indycze od nich zaczniemy :)

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, rozi napisał:

Będzie miał Kerusek własne pieniążki  :)  

 

Tak, będzie miał własną kasę na pyszne jedzonko, leki, witaminki, będą nowe stałe deklaracje

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim za pomoc, za opiekę nad Kerusem :)

 

Link to comment
Share on other sites

 

52 minut temu, Moli@ napisał:

 

Kerusek czuje się o niebo lepiej, połączenie tych dwóch leków ( na ukrwienie mózgu + uspakajający ) to chyba strzał w dziesiątkę. Kerus bardzo ładnie zareagował i poszedł na nie. Oby nie zapeszyć.

Dziś ugotowałam wątróbkę z marchewką i ryżem - gęstą zupę, zmiksowałam. Na obiad zjadł z suchą karma. Wylizał miseczkę do czysta. Jadł i ogonem merdał z zadowolony. W słoikach zawekowałam na następne 2 dni. W zamrażarce czekają 2 porcje wątróbki do gotowania i szyje indycze od nich zaczniemy :)

 

Karusek może Karsivan dostaje ?

smacznego maluszku ale Ciocia dba o Ciebie 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, dorcia2 napisał:

 

Karusek może Karsivan dostaje ?

smacznego maluszku ale Ciocia dba o Ciebie 

Karsivanu nie dostaje

Vinpocetine dostaliśmy 1 listek - do sprawdzenia jak zareaguje na lek. Poprawia ukrwienie mózgu

Po tym preparacie zaczyna myśleć, kojarzyć, pamiętać co chce zrobić, po co idzie i dokąd. Przed chwilą obudził - chciał siusiu, szybkie wyjście i już leży u siebie

 

Link to comment
Share on other sites

Stan konta Keruska

83,34 zł - 01.10 ( na koncie Keruska)

- 159,80 zł - 02.10 ( sucha karma Bosch...)

___________________

- 76,46 zł - 02.10

+ 29,00 zł - 04.10 (bazarek Nadziejka)

+ 50,00 zł - 04.10 ( Anna G.R. deklaracja stała)

______________________

6,54 zł - 04.10.2016

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...