Jump to content
Dogomania

Śliczny Misio szuka nowego domu


sylwiadu

Recommended Posts

[quote name='sylwiadu']Odnośnie kastracji. Niestety w tym momencie nie jest to możliwe.[/QUOTE]
Chodzi o to, żeby go ktoś do pseudorozmnażalni nie "zaadoptował". W necie jest masa ogłoszeń typu "szczeniaczek po suczce z rodowodem...", wiec lepiej zeby nie miał mozliwosci rozpłodowych. Trzeba też uważać na chętnych na spokojnego pieska, który docelowo ma być sparingpartnerem psów do walk. Niestety, osoby zajmujace sie pomaganiem zwierzakom rózne rzeczy juz widziały. Rozmawiałam wstępnie z moja mamą, jeśli nie znajdzie się do czasu sensowny domek, to zgodziła sie na awaryjny tymczas na okres szukania domu, więc mozemy spokojnie robic ogłoszenia. Jeśli termin wyjazdu Cię przycisnie, a domku dla ogonka nie bedzie, to trzeba sie bedzie pomartwic o transport na Śląsk. Przynajmniej pojedziesz spokojniejsza, ze piesek nie ląduje w schronie lub na ulicy tylko w łózku mojej mamy (jak ją znam). Na pewno u mnie zostałby wykastrowany, u mnie poza TZem i ślimakami, wszystkie chłopaki psio-kocie są ciachnięte, kotki sterylizowane.

Link to comment
Share on other sites

Wiem mniej więcej o co chodzi z kastracją (tzn co może Misiowi grozić jak trafi w nieodpowiednie ręce). Jednak przyznam się bez bicia... W tym momencie nie jest mnie stać na to :( Nasza sytuacja finansowa w ostatnim roku bardzo mocno się pogorszyła. Stąd też ten wyjazd zagranicę :( Być może coś uda mi się jakimś cudem uciułać np do marca (wiem, że wtedy niektóre gabinety robią nawet połowę taniej te zabiegi) Jednak nie jestem tego pewna czy mi się uda. Kiedyś słyszałam o jakiejś organizacji, która prawdopodobnie robi takie kastracje i sterylizacje za free. Ale nie wiem czy to prawda. Wiecie coś na ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Tu niestety Rewelacja ma racje, fundacje robia dla bezdomniaków. Domyśliłam sie, że wyjazd to raczej konieczność niż dla przyjemnosci. I tak nieźle, ze Misiek nie jest suczką, bo sterylka jest dużo droższa. Teraz idę się wcisnąć między scianę a łózko, idzie weekend to pomyślę o tekście do ogłoszeń, dzisiaj już padam napysk:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']Państwo dostali namiary na pieska i mają się zastanowić.[/QUOTE]
Yesooo, Andegawenka, jakby TO wypaliło, to nie masz pojecia...Zakupiłam dla Misia komplet ogłoszeń, ale patSi jeszcze ich nie wystawiła, więc gdyby domek kumaty znalazł sie w Lublinie, albo gdzieś niedaleko to byłoby super...bo zadeklarowała sie moja mama, ze w mocno podbramkowej sytuacji tymczasowo może go wziać do czasu znalezienia domu...ale gdyby wypalił...dobra, dalej nie zapeszam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaH']Yesooo, Andegawenka, jakby TO wypaliło, to nie masz pojecia...Zakupiłam dla Misia komplet ogłoszeń, ale patSi jeszcze ich nie wystawiła, więc gdyby domek kumaty znalazł sie w Lublinie, albo gdzieś niedaleko to byłoby super...bo zadeklarowała sie moja mama, ze w mocno podbramkowej sytuacji tymczasowo może go wziać do czasu znalezienia domu...ale gdyby wypalił...dobra, dalej nie zapeszam...[/QUOTE]

To są sąsiedzi mojej kolezanki, mają się skontaktować bezpośrednio z domem. Posiadają milutkiego kotka. Sunie swoją pożegnali w tamtym roku....Jesli Panstwo sie nie zdecydują to raczej przez kotka...:roll:

Link to comment
Share on other sites

W szukaniu domu Misiowi pomaga mi również Skrzydło Fundacji Azylu pod Psim Aniołem- Mikropsy. Uzgodniłam z nimi, że mając na uwadze znalezienie mu jak najlepszego domu, wszelkie zainteresowane osoby, będą "sprawdzane" już przez nich. Warunkiem adopcji Misia są:
- zgoda na wizytę przed i po adopcyjną
- zobowiązanie się do przeprowadzenia kastracji
- podpisanie umowy adopcyjnej
Gdyby był ktoś na poważnie zainteresowany adopcją Misia, to podawajcie mu proszę maila do kontaktu: [email][email protected][/email] (z dopiskiem: w sprawie adopcji Miśka) ewentualnie do mnie, a ja przekażę dalej do Mikropsów.
Bardzo dziękuję Wam za pomoc i zaangażowanie.

Link to comment
Share on other sites

Misio znalazł już wspaniały dom :D Kuzynki koleżanka (również i nasza znajoma) wzięła go do siebie :) Misio mieszka już w dużym domu z jeszcze większym ogrodem. Ma również kolegę, kilkutygodniowego szczeniaczka, również mieszańca :) Od razu się zaprzyjaźnili. A my jesteśmy szczęśliwi, bo w każdej chwili możemy go odwiedzić, a i owa znajoma obiecała co raz dawać nam znać co u niego słychać :)

Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc i zaangażowanie :) Jesteście wspaniali!
Dziękuję i pozdrawiam.



[SIZE="1"]Temat można zamknąć.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się z takiego obrotu sprawy:loveu:, dobrze że domek niedaleko, ma kumpla z którym nie będzie się nudził. W takim razie Miśkowe ogłoszenia przeznaczam na innego psiaka w potrzebie:p Może rzutem na taśmę też któryś szybko domek znajdzie. Powodzenia dla Was i dla pluszaka w nowym domku:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...