Jump to content
Dogomania

SH - Ranking Wystawowy 2006


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

Słuchajcie należało by sie zebrać i zacząć przygotowywać ranking za 2006 rok. Jakby nie było należy jakoś podsumować zeszły rok i cała zabawę.

Miśka i tu pytanko do Ciebie czy nadal chcesz sie tym zajmować wogóle ? Czy opublikujesz wyniki na Sh world ?
Myśle ze dałoby sie zebrać parę osób które by ci pomogły ( jeśli oczywiście chcesz sie tym zająć), bądź wybrać takie które by sie tym zajęły, bo jest to napewno nie łatwe zadanie.

Co o tym myślicie ? Może macie jakieś pomysły, sugestie ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nitor-Nivalis']Słuchajcie należało by sie zebrać i zacząć przygotowywać ranking za 2006 rok. Jakby nie było należy jakoś podsumować zeszły rok i cała zabawę.

Miśka i tu pytanko do Ciebie czy nadal chcesz sie tym zajmować wogóle ? Czy opublikujesz wyniki na Sh world ?
Myśle ze dałoby sie zebrać parę osób które by ci pomogły ( jeśli oczywiście chcesz sie tym zająć), bądź wybrać takie które by sie tym zajęły, bo jest to napewno nie łatwe zadanie.

Co o tym myślicie ? Może macie jakieś pomysły, sugestie ?[/quote]

checi moze i sa, ale z czasem gorzej i najwczesniej moglabym sie za to zabrac w polowie lutego. Chyba ze ktos cierpi na nadmiar wolnego czasu, policzy, sprawdzi i podesle, to oczywiscie wstawiam.

najwazniejsze problemy - punktacja, czy 7/8/9/10 najlepszych wystepow, czy taka: [URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/wystawy/irw99.htm"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/wystawy/irw99.htm[/URL], czy inna, czy uwzgledniajaca ilosc wystepow (moim zdaniem to konieczne)

problem drugi - zgromadzenie wszystkich wynikow - z kraju to jeszcze da sie zrobic, natomiast sciagniecie wynikow za granica. Mimo apelow nie wszyscy wlasciciele z tym zdaza, czy zechca zdazyc na czas i wtedy po opublikowaniu wynikow wychodzi jakies nie halo oczywiscie (tak bylo w zeszlym roku). Ja u siebie jestem do tylu z wynikami od pazdziernika - mam je na kompie ale nie zebrane do kupy no i na stronie "sukcesy zagraniczne" pewnie tez sporo brakow

problem trzeci - liczyc powinny trzy osoby niezaleznie i porownywac wyniki na koniec, wyjasniajac rozbieznosci.

ewentualnie rozwiazanie w 3 minuty, top husky 2005 Winterfrost's Pegaso i po krzyku. W sukach to nie wiem ;-)

Link to comment
Share on other sites

No cóż - tradycją jest, że ranking robi osoba, która go wygrywa. Tak naprawdę robieniem rankingu nie jest zainteresowany nikt poza zwycięzcą, który i tak jest co roku raczej pewny.

Myślę, że bez żadnego kłopotu możesz dopisać do listy tytułów ten nieoficjalny dla Mumina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']No cóż - tradycją jest, że ranking robi osoba, która go wygrywa. Tak naprawdę robieniem rankingu nie jest zainteresowany nikt poza zwycięzcą, który i tak jest co roku raczej pewny.

Myślę, że bez żadnego kłopotu możesz dopisać do listy tytułów ten nieoficjalny dla Mumina.[/quote]


A ja tam lubie rankingi, chociaż wcale ich nie wygrywam, ale lubie liczyć psiaki z moim przydomkiem w pierwszej dziesiątce :diabloti:. Tak więc chętnie pomogę przy liczeniu punktów, tylko poproszę o wszystkie dane i ogólny sposób naliczania punktów. Ja mam wszystkie swoje psy zebrane na stronie, jakby ktoś potrzebował ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']No cóż - tradycją jest, że ranking robi osoba, która go wygrywa. Tak naprawdę robieniem rankingu nie jest zainteresowany nikt poza zwycięzcą, który i tak jest co roku raczej pewny.

Myślę, że bez żadnego kłopotu możesz dopisać do listy tytułów ten nieoficjalny dla Mumina.[/quote]

Przykre Jacku to co piszesz, akurat z Twojej strony bym sie nie spodziewała...
No cóż - Mumin być może wygra ranking w juniorach i pewnie w szczeniaczkach ale cieżko na to pracował i myśle że mu sie należy.
Ranking nie ma dla mnie większego znaczenia, ale jeśli wznowiliśmy go w zeszłym roku to należy to kontynuwać nie zależnie od zwycięzcy - czyż nie ? Jest to w końcu podsumowanie sezonu.

Link to comment
Share on other sites

Co do samego rankingu uważam punktacje pokazaną przez Miśkę za dobrą. To chyba ta sama co w zeszłym roku ?
Nalezalo by ustalić ile najlepszych wyników bierzemy pod uwagę. Sugerowałabym 5 max 7, nie każdy dużo wystawia.
Również mogę pomóc w liczeniu i tworzeniu rankingu i myślę że znajdzie sie jeszcze parę osób które by sie tym zajęły - Savanah ? PiotrJan ?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale cieżko na to pracował i myśle że mu sie należy.[/QUOTE]
To chyba byla raczej Twoja praca, bo to ty go woziłas, kąpałaś, przygotowywałaś, prezentowałaś, wydawałaś pieniądze- które trzeba było jakos zdobyć.. a tak sam on by nic nie zdziałał samym byciem bez powyższych:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Przykre Jacku to co piszesz, akurat z Twojej strony bym sie nie spodziewała...
No cóż - Mumin być może wygra ranking w juniorach i pewnie w szczeniaczkach ale cieżko na to pracował i myśle że mu sie należy.
Ranking nie ma dla mnie większego znaczenia, ale jeśli wznowiliśmy go w zeszłym roku to należy to kontynuwać nie zależnie od zwycięzcy - czyż nie ? Jest to w końcu podsumowanie sezonu.[/quote]

PRZYKRE?? A co jest przykrego w stwierdzeniu faktu? Przecież bezsprzecznie Mumin był najlepszy w tym sezonie w kraju i na wyjazdach.
A w zeszłym roku rankingiem nie był nikt poza mną zainteresowany, bo Kronos miał najwięcej wygranych wystaw i dlatego Miśka go wznowiła. W poprzednich latach tworzyła go własnie Miśka i Monika Milian, bo ich psy/suki wygrywały.

Nie widzę w tym nic dziwnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']PRZYKRE?? A co jest przykrego w stwierdzeniu faktu? Przecież bezsprzecznie Mumin był najlepszy w tym sezonie w kraju i na wyjazdach.
A w zeszłym roku rankingiem nie był nikt poza mną zainteresowany, bo Kronos miał najwięcej wygranych wystaw i dlatego Miśka go wznowiła. W poprzednich latach tworzyła go własnie Miśka i Monika Milian, bo ich psy/suki wygrywały.

Nie widzę w tym nic dziwnego.[/quote]

Z jednej strony racja, a z drugiej, uważam jednak, ze skoro "poważnie" zajmujemy się wystawami psów, czy hodowlą, to przydałby się poważny ranking. tak jest we wszystkich krajach, z tą jednak różnicą, że tam rankingami zajmuje się klub rasy, lub ranking jest pod patronatem gazety, która daną rasę promuje. My nie mamy ani jednego, ani drugiego, więc jeśli są miłośnicy husky, to przecież bez problemu mogą ten ranking zrobić. Oczywiście motorem napendowym są własne wygrywające psy, ale nie zawsze. Mnie interesuje poziom Polskich husky określony właśnie na podstawie rankingu, bo jedna wystawa klubowa w roku, zorganizowana nieprofesjonalnie i tendencyjnie nie stwarza warunków do określenia poziomu rasy. poza tym na danej wystawie pies może być nie w kondycji. Natomiast ranking obejmuje cały rok, jest więc czas na promocję psów u różnych sędziów, na wystawach różnego szczebla.
Skoro nie możemy liczyć na klub szpica, to liczmy na siebie.

Link to comment
Share on other sites

No własnie dlatego mówię, że nie ma w tym nic złego. Nie ma tak samo nic złego w tym, że każdy promuje swoja hodowlę, swój przydomek i swoje psy. Ranking jest fajny, promowanie fair play jest fajne, przygotowywanie psów jest fajne i utrzymywanie kontaktów z ewentualnymi nabywcami jest fajne.

Nie fajne jest uczęszczanie na bankiety przedwystawowe, wystawianie psów u znajomych sędziów i używanie swoich wpływów w celu "zapunktowania" u konkretnego sędziego. Ale to może tylko moje osobiste zdanie.

Problem pojawia się wtedy, jak się ktoś zaczyna bulwersować i twierdzić, że robi inaczej. Jeżeli Ewa ma w tym roku najlepszego psa, to dla mnie jest naturalne, że ona jest inicjatorką rankingu (co nie oznacza, że robi go osobiście). Trzeba dbać o promocję tego, co się robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']
Nie fajne jest uczęszczanie na bankiety przedwystawowe, wystawianie psów u znajomych sędziów i używanie swoich wpływów w celu "zapunktowania" u konkretnego sędziego. Ale to może tylko moje osobiste zdanie..[/quote]

Czy ty coś sugerujesz ??????????

[quote name='HUSKYTEAM']Problem pojawia się wtedy, jak się ktoś zaczyna bulwersować i twierdzić, że robi inaczej. Jeżeli Ewa ma w tym roku najlepszego psa, to dla mnie jest naturalne, że ona jest inicjatorką rankingu (co nie oznacza, że robi go osobiście). Trzeba dbać o promocję tego, co się robi.[/quote]

Nie jestem inicjatorem rankingu - uważam że jeśli został wznowiony w zeszłym roku to należy to kontynuwać. Ranking najcześciej robiony jest przez klub rasy jak pisała Żaneta - my nie mamy ani klubu, a klubowki sa jakies sa.
Mnie ten ranking nie jest do niczego potrzebny a tym bardziej do promowania czego kolwiek a tym bardziej Mumina, bynajmniej nie muszę tego robić, uznałam że ranking być powinien - jeśli masz inne zdanie porostu je wyraż a uwagi o promowaniu zostaw dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

W sumie tak wiadomo ze Pegaso wygra młodziez i szczeniolki, jednakże są jeszcze inne tytuły -Weteran... (i na pewno Buszrtynkowi by sie coś należało:cool3: ) no i w sumie najważniejszy- Najlepszy z dorosłych:cool1:

A z resztą jezlei juz mowa o tytułach to przeciez tak nie sa one nadawane przez oficjalne jakies Kluby itd. To raczej taka zabawa, umilenie sobie życia;)Ja gdybym miała hasiora to zapewne sama bym chciala wziac w nim rankingu udział, pa licho czy wygra czy wogole nawet w 10 nie bedzie;) Dlatego zapronowałam tez taki ranking na rasie którą posiadam- niestety takze nie ma takiej intecji z Klubu, ale strone własną posiadamy gdzie są wyniki wystaw ( coś a`la "wasze" [URL="http://www.husky.w.pl"]www.husky.w.pl[/URL])

[QUOTE]Nie fajne jest uczęszczanie na bankiety przedwystawowe[/QUOTE] Jacku no co jak darmowa wyżerka i popijawa.. nie mów ze byś nie skorzystał:cool3:
Ja mysle ze po takim bankiecie to bym nie byla w stanie na nastepny dzien na ring wyjśc:evil_lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę sensu, żeby się tu sprzeczać. Każdy ma swoje zdanie, każdy może je wyrazić, ale nie ma sensu chwytać sie za słowa.
Ewa, oczywiście Twój Mumin w rankingu powali konkurentów, ale przecież to nie o to chodzi. Bardzo dobrze, że niektóre psy są na tyle dobre, ze mocno wychodzą na prowadzenie. To daje nam, tak jak pisałam wcześniej, obraz pogłowia husky w Polsce. I o to chodzi w rankingu.

Nie szukajmy już problemów, tylko zabierzmy się do roboty. Myślę, że można na forum prowadzić ustalenia.
Ja równiez uważam, że Mirka odwaliła kawał dobrej roboty z ustaleniem punktacji i z umieszczaniem wszystkiego na swoim portalu. Myślę też, że finał rankingu powinien sie znaleźć na Husky World, bo tam jest jego miejsce (skoro nie mamy strony klubowej). Musi nam tylko Mirka rozdzielić pracę, bo szczerze mówiąc ona już doświadczona w tej materii wie najlepiej od czego zacząć.

Link to comment
Share on other sites

I po co się zaraz wściekać? Odpowiedz sobie sama na pytania, które zadajesz.
Jesteś inicjatorem tegorocznego rankingu, bo założyłaś taki temat i "podniosłać" koncepcję. Wg słownika PWN:
[B]INICJATOR - osoba dająca czemuś początek, występująca z pomysłem.[/B]

W dodatku popieram pomysł i uważam, że masz najlepszego psa w tym roku. Więc się nie ciskaj już bo to skraca życie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Czy ty coś sugerujesz ??????????[/quote]
Nie trzeba sugerowac, bo taki problem jest i widzi go zdecydowana wiekszosc wystawcow. Nie tylko w husky. Tylko zwykle obrywa sie temu kto odwazy sie powiedziec o tym glosno. I nic sie nie zmienia. Ale to nie ten temat.

[quote name='Nitor-Nivalis']jeśli masz inne zdanie porostu je wyraż a uwagi o promowaniu zostaw dla siebie.[/quote]

no to wyrazil.
To ze ranking sluzy promocji lezy zwyczajnie w samej idei rankingow wszelakich. Promocja, podsumowanie sezonu, nagrodzenie wytrwalych - to wszystko w jednym. Czy to ranking psow, szkol, kierowcow Formuly 1...

Link to comment
Share on other sites

nie mam wynikow z wystaw:
Bielsko-Biala (Ustron)
Czestochowa
Wroclaw
Rybnik
Nowa Ruda
Nowy Targ

to musza byc full wyniki, z pelna stawka i ocenami, nie tylko cztery pierwsze lokaty. Absolutne minimum to stawka z katalogu, bo przy niewielkich brakach w wynikach, a rozeznaniu w ostatecznej punktacji i rozpisce psów widac czy te braki sa decydujace czy mozna je zostawic.
To na poczatek trzeba uzupelnic. I koniecznie te:
[URL="http://www.ols.vectranet.pl/%7Ehusky/zagranica.htm"]http://www.ols.vectranet.pl/~husky/zagranica.htm[/URL] jesli mamy punktowac wystepy zagraniczne.
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - podeslijcie jesli dysponujecie wyzej wymienionymi danymi, bedzie szybciej.

liczymy 7 najlepszych wystepow? - to mnie ciagle zastanawia. czy nie lepiej liczyc punkty ze wszystkich wystepow i podzielic je przez ilosc wystaw. Wyjdzie usredniony wynik... prosze o opinie jak najwieksza ilosc osob, moze byc na priv jesli ktos ma dosc forum ;-)
I kto zdeterminowany do pomocy w liczeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']nie mam wynikow z wystaw:
Bielsko-Biala (Ustron)
Czestochowa
Wroclaw
Rybnik
Nowa Ruda
Nowy Targ
[/quote]

O ile Jola nie wyrzuciła katalogów, to powinna je mieć, może uda mi sie je od niej wydębić :) Jutro dam znać.

Jestem jak najbardziej za takim rankingiem i prawde mówiąc gdyby nie Ewa, to pewnie ja bym stworzyła ten temat ;)

Pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

Licząc zupełnie co innego stosowałem takową metodę, że łączna liczba puktów jest mnożona przez liczbę wystaw i następnie dzielona przez liczbę wystaw ninus jeden, co niewątpliwie promuje psy cześciej wystawiane, wszak to przecież nie jest zarzut. Np jeden pies ma 80 pkt. z 4 wystaw, a drugi 40 w dwie wystawy, klasyczny wspł mają równy a ten zmodyfikowany daje pierwszeństwo temu pierwszemu.

Link to comment
Share on other sites

A ja uważam, ze ilość wystaw nie powinna być tu wyznacznikiem, bo jak to się mówi ktoś może "wyjeździć" 20 wystaw, bo ma czas i pieniądze, a ktoś inny będzie w roku tylko na 8 wystawach, ale z lepszymi wynikami, jak to się ma do siebie?

Zerknijcie w tą punktację?

[URL]http://www.zkwp-chorzow.net/ranking/tabela_punktacji.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']A ja uważam, ze ilość wystaw nie powinna być tu wyznacznikiem, bo jak to się mówi ktoś może "wyjeździć" 20 wystaw, bo ma czas i pieniądze, a ktoś inny będzie w roku tylko na 8 wystawach, ale z lepszymi wynikami, [/quote]


A to ma być ranking psów wystawianych czy trzymanych w domu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...