Jump to content
Dogomania

Amstaffka zaczyna być agresywna


roksanaa

Recommended Posts

Witam się
Przedstawię sprawę najjaśniej i najkrócej jak się da. Moja suka ma jakieś 3,5-4 lata.
Została przygarnięta jako około roczna - ma nawet wątek na dogo bo kiedyś aktywnie się udzielałam.
Od jakiegoś czasu kolokwialnie mówiąc we łbie jej się poprzewracało...
To, że bez mrugnięcia startuje do innych (zwłaszcza dużych) psów to jedno (mogę to sobie wytłumaczyć ;-)) ale to, że zaczyna przejawiać agresję wobec znanych sobie osób to coś czego nie mogę zaakceptować i co jest dla mnie zagadką.
Przykłady:
Współlokator chłopaka - zna go 2 lata - teraz nie może wejść do pokoju. Nora od razu załącza "tryb bojowy" (jeży się, sztywnieje, przyczaja) i jeśli ma okazję szczypie za pięty. Dosłownie. Jeśli stanie w progu - powarkuje.
Chłopak kuzynki - bawiła się z nim bez niczego by tydzień później odstawiać takie samo przedstawienie. A że uciekał to i pogonie się zdarzyły ;-)
Moja córa - 6 lat. Pogłaska ją ,nakarmi, przytuli a czasem suka lata za nią i szczypie właśnie w pięty, sztywnieje, fafle lekko podnosi...Z starszym synem nie ma tego kłopotu.
To nie są wielkie ataki a jednak mnie to niepokoi i na pewno jest niezdrowe.
Agresja do zwierząt. Ogólnie jest drażliwa. Ale różnie to bywa. Czasem strzela "ignory" i zupełnie nie zwraca uwagi a czasem jak zobaczy to nawet nie mrugnie i pędzi do psa by skoczyć z zębami. Kłapnie ze dwa razy i odchodzi...
Ja nie mam kłopotu - moge robić z nią co chcę, zbliżać się gdy je np i cokolwiek innego...
Mam wrażenie, że ona wyszukuje jakby słabszych od siebie i pokazuje kto rządzi.
Warto zaznaczyć, że to pies, który kiedyś był najłagodniejszym jakiego znałam.
Aha... no i jest rozpuszczona jak dziadowski bicz :P
W sensie do niedawna - spanie na podusi obok Pani (została wyeksmitowana na posłanie), przytulanka, w samochodzie na przednim siedzeniu bo z tyłu to nie lubi itp :P
Tak więc... pomocy :smile:

Link to comment
Share on other sites

Mamy mixa amstaffa ze schroniska. Ma teraz około 1,5 roku. Jak do nas przyszedł był zaczepny - szczekał i podszczypywał mnie po stopach. Zadziałała puszka z monetami i konkretne zasady przestrzegane z żelazną konsekwencją. Pies jest ogromnie przyjacielski do ludzi, zaatakowany przez większego psa - broni się, mniejsze ignoruje. Nie pozwalamy na jakiekolwiek przejawy agresji wobec ludzi i przydaje się do tego w/w puszka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ajeczka']Mamy mixa amstaffa ze schroniska. Ma teraz około 1,5 roku. Jak do nas przyszedł był zaczepny - szczekał i podszczypywał mnie po stopach. Zadziałała puszka z monetami i konkretne zasady przestrzegane z żelazną konsekwencją. Pies jest ogromnie przyjacielski do ludzi, zaatakowany przez większego psa - broni się, mniejsze ignoruje. Nie pozwalamy na jakiekolwiek przejawy agresji wobec ludzi i przydaje się do tego w/w puszka.[/QUOTE]
A Twój pies też sztywniał i był bojowo nastawiony ?? czy nie nauczony pewnych zasad z którymi musiałaś sobie poradzić? Ja niestety nie pomogę, moja suka sika z radości na widok ludzi :/ z szczęścia więc mamy odwrotny problem.. ale z puszką bym sie bała.. albo suka sie przestraszy i odejdzie albo ugryzie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Na tej, że w teoretycznym założeniu pies musi na Ciebie zwrócić uwagę. Jest to dźwięk niecodzienny w związku z czym jest szansa, że pies zaprzestanie złego zachowania i spojrzy na Ciebie. Ważna jest chwila - to może być nawet drgnięcie ucha czy spojrzenie kątem oka w Twoją stronę. Jeśli przedobrzysz, pies właśnie w np. napadzie agresji się wkurzy i rzuci się na puszkę, a potem zacznie warczeć gdy tylko będziesz brała ją do ręki. Sposób ryzykowny ;) lepiej kupić gwizdek i gwizdnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...