Jump to content
Dogomania

Bosman :(


toyota

Recommended Posts

[quote name='toyota']W tym sklepie gdzie kupuję też jest taniej przy zakupie 2 worków ( 399 zł), ale za pierwszym razem nie wiedziałam czy będzie tolerował tą karmę i czy jest sens ją kupować, a za drugim razem nie miałam już kasy na 2, bo to koniec miesiąca :(.

Ale podaj proszę jaki to sklep, bo przy jednym worku też jest korzystniej. Mam nadzieję, że przesyłka gratis.



Doradźcie mi proszę czy jest sens wydawać kasę i robić te badania na trzustkę skoro kupy są normalne na karmie Trovet. Pytałam weta i nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi :roll:.[/QUOTE]

Przyszłam tu sobie, po naszej rozmowie tel. ;)
Bosman jest pięknym psem!
Co do badań, tak jak mówiłam , ja bym je zrobiła koniecznie, bo to , że karma wet mu pomaga nie znaczy to, że rzeczywiście musi mieć problemy z trzustką. Czasem wyniszczenie organizmu jest takie, że jelita i cały przewód trawienny ma problemy mimo , że dostaje dobre jedzenie i dopiero karma wet pomaga. Sama miałam dwa takie przypadki, po ok 5-6 miesiącach po podleczeniu psy przechodziły bez problemów na normalną karmę.
Jest do zrobienia tzw test kliszowy na trzustkę, to akurat jest tanie, nie wiem jednak czy wynik jest miarodajny , gdy pies je lecznicza karmę....pewnie i tak by trzeba wykonać badania krwi, ale myślę , że warto, bo jeżeli okaże się , że to jednak nie trzustka, to pies ma szanse za jakiś czas na adopcję, bo inaczej przy kosztach 400zł miesięcznie na jedzenie, jak dla mnie jest nierealne....
Jeżeli wyjdzie, że to trzustka, no to już nic się nie poradzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytałam weta, najtańsze badanie na trzustkę tzw. panel trzustkowy (biegunkowy ) kosztuje po zniżkach [B]160 zł.[/B]

Niestety mimo najszczerszych chęci nie jestem w stanie przy takich wydatkach na karmę i przy tylu psach za to zapłacić.

Daga31081980 też się dowiadywała u siebie i to rzeczywiście jest taki wysoki koszt.

Link to comment
Share on other sites

kochani trzeba stanąć na głowie ale musimy zrobić bosmanowi te badania.Wtedy na 100 % będziemy wiedziały co mu jest.Teraz to tylko nasze przypuszczenia.Psy z chorą wątrobą muszą co dziennie dostawać kreon w tabletkach.Wet musi go obadać i postawić diagnozę i zalecić leki.
Czekam na resztę wpłat z bazarku i lecę z następnym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Toyota zrób mu to badanie , jutro po 15 wyślę Ci pieniądze . A z bazarków kaska niech na karmę się uzbiera , będzie już wiadomo jak będzie mu potrzebna[/QUOTE]


O rany, sonia1974, ogromnie Ci dziękuję :loveu:.


Właśnie skończyła mi się karma Trovet, przez te wolne dni kurier jeszcze nie dostarczył ;(. Pewnie dotrze w poniedziałek. Czekają nas 2 dni sraczki :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga31081980']kochani trzeba stanąć na głowie ale musimy zrobić bosmanowi te badania.Wtedy na 100 % będziemy wiedziały co mu jest.Teraz to tylko nasze przypuszczenia.Psy z chorą wątrobą muszą co dziennie dostawać kreon w tabletkach.Wet musi go obadać i postawić diagnozę i zalecić leki. Czekam na resztę wpłat z bazarku i lecę z następnym[/QUOTE] gwoli ścisłości z chorą trzustką, nie wątrobą. niestety kreon dla dużego psa będzie wychodził drogo:(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o odzew z ogłoszeń, to jest to dla mnie szok, bo mam więcej psów do adopcji i odzew jest żaden, a w przypadku Bosmana telefon się urywa :-o. Właściwie to prawie codziennie jest jakiś chętny DS. Niestety tylko kojec i buda, o lepszym karmieniu nie wspomnę. Ale i tak się cieszę, że ma takie wzięcie ;).

Udało się nawet znaleźć dzięki Bosmanowi DS dla innego psiaka - Prymusa :):
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226345-ON-pies-do-5-lat-już-wybrany[/URL]-)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/214851-Prymus-wspaniały-pies-znów-szuka-domu!!!!?p=19040598#post19040598[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia1974']Toyota czy doszedł przelew[/QUOTE]



Ogromnie dziękuję - dotarło :loveu:.
Zaktualizowałam rozliczenie na pierwszej stronie.
Od kilku dni mam kłopoty z pisaniem postów na dogo, jak piszę to nic nie widać, tekst pokazuje się po dłuższej chwili :roll:. A dzisiaj w ogóle nie mogłam wejść na wątki :roll:.

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

jak Bosman? czy dotarły pieniądze z bazarku cegiełkowego dla niego?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/225799-Zamykamy-i-rozliczamy-Prosimy-pom%C3%B3%C5%BC-nakarmi%C4%87-Onka-Bosmana-brak-funduszy-do-30-04-12/page2"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225799-Zamykamy-i-rozliczamy-Prosimy-pom%C3%B3%C5%BC-nakarmi%C4%87-Onka-Bosmana-brak-funduszy-do-30-04-12/page2[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Dziękuję kkasiiiar !


Egradsko, z bazarku mam na koncie 50 zł z 07.05 - jest to już w rozliczeniu na pierwszej stronie.


Jeszcze dostałam wpłatę od anett -10 zł oraz 200 zł od dagi - dziękuję Wam dziewczyny ![/QUOTE]


aa, to dobrze, muszę Anetkę dorwać i bazarkową płytę Jej dostarczyć

Link to comment
Share on other sites

Tak kupki dobre.

Przymierzam się do tych badań, ale mam spory kawałek do weta i ciągle jakieś pilniejsze przedsięwziecia. Jutro chciałabym wybrać się do schronu, bo jest tm podhalan pilnie potrzebujący pomocy. W sobote wycinałam mu filce, muszę się przy nim "kręcić', bo inaczej go uśpią, a powód jest banalny - zapalenie uszu i brak możliwości leczenia tego w schronie oraz dojrzały wiek i nieadopcyjność :(.


Jeśli chodzi o Bosmana, to noce spędza on u kuzyna, a w ciągu dnia jest zamykany w kojcu. Przed zamknięciem kuzyn wyprowadza go na krótki spacer i potem przed snem też wychodzi na nieco dłuższy spacer. Ja się staram w ciągu dnia zabrać Bosmana na bardzo długi spacer.

Niestety kuzyn mi dzisiaj wspomniał, że przywiązuje Bosmana przed sklepem :shake:. Powiedziałam mu, ze może ktos go ukraść, ale stwierdził, że nierasowego to nikt nie weźmie :angryy:. Jutro go nastraszę, że jak ugryzie jakiegoś dzieciaka to będzie miał problem. Wkurza mnie to wszystko :angryy:.

Link to comment
Share on other sites

Jak znalazłam mojego Fado też miał biegunki i był wychudzony może nie tak jak Bosman .Wetka kazała wtedy kupić dla niego ludzki BIOTYK COMPLEKX (11ZŁ) PO 5 dniach kupy były ok i są do dziś .Kuracja trwa 10 dni .
Kochana Ty się ciesz że kuzyn Ci pomaga bo u nas to perfidnie wyliczają nam ile na psy pieniędzy tracimy :evil_lol: ale z zostawianiem psiaka przy sklepie to masz rację .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...