Jump to content
Dogomania

SZNAUCERY(ŚREDNIE)


Guest estra

Recommended Posts

To prawda, że sznaucery pięknie polują. Moja z rozpędu za ptakami nieomalże wskakuje na pionowy pień drzewa. W każdym razie zamienia się przez chwilę w kota, bo potrafi przez chwilę utrzymać się czterema łapkami na pionowym pniu!!!!!! A te ptaki się jej w nos śmieją i przelatują na drugie drzewo!!!

Teri, ja się wybieram do Katowic i napewno tam się spotkamy z mamusią Amigi - Aurą. Czy z Tobą też się spotkamy??? :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Baster wyślę fotki ale nie wiem kiedy na razie wysłałam AMIDZE i już do niczego nie mam głowy bo z BOssem jest bardzo żle, na razie latam po lekarzach , właśnie dzwoniłam teraz i umawiam się do Wrocławia na jeszcze jedno USG I PÓŻNIEJ na poważniejszą operację i na razie to jest smutno bardzo. Amigo mój e-mail : [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Treserko, co z Bossem? Trzymamy kciuki, żeby wszystko było dobrze!

Marysiu, moja mama ma siostrę Lisy ( z tego samego miotu) - Tinkę, oficjalnie Limena. To dzięki Tinie Lisa trafiła do mnie - Tina była wcześniej (choć też odsprzedana przez pierwszych "nabywców"), a potem, przez kontakty mamy z hodowczynią, dowiedzieliśmy się o sytuacji Lisy i postanowiliśmy ją wziąć do nas. One obie były pechowe i źle trafiły "z pierwszym domem". Na szczęście ich mama - hodowczyni czywała :wink: . Troche to skomplikowane i wymaga dłuższych opowieści :wink: .

W każdy razie teraz jest już ok, obie mają już papiery hodowlane, z tym że Tinka raczej nie będzie już wystawiana ponieważ ma spaprane uszka. Poprzedni właściciele zadecydowali o kopiowaniu i albo wet to źle zrobił, albo oni coś zaniedbali bo uszka po cięciu leżą.

Za to suczki często są razem :D , mieszkamy niedaleko od siebie, więc ze wspólnymi spacerami nie ma problemów. No i jak to siostry - bawią się, gryzą się, ganiają i ogólnie chyba sie lubią :D .

Link to comment
Share on other sites

Basiu, dzięki za fotki - super masz tę "zgraję". Superowe jest to zdjęcie, gdzie im się tak świetnie swiecą oczy - jak jakieś wilkołaki!!!

Trzymamy tu wszyscy kciuki za Bossa, bo przecież medycyna dzisiaj naprawdę potrafi wiele zdziałać!!!

Wysłałam też jakieś fotki Amigi, niestety mój skaner nie jest za rewelacyjny!!! Ale coś widać. Pozdrawiam Wszystkich :D

Link to comment
Share on other sites

Basiu

bardzo , bardzo mi przykro z powodu choroby Bossa , ale trzeba mieć nadzieje że wszystko się jakoś ułoży!!!

Teri my jedziemy do Katowic bez Basterka tylko jako widzowie( jedziemy z państwem od Bianki- siostry Bastera) :D i ja już nie moge się doczekać!!!

Link to comment
Share on other sites

Pod uwagę brałam wystawę w Krakowie, ale coraz większą ochotę mam na Katowice. Kiedy jest wystawa? i do kiedy trzeba wysłać zgłoszenia?. Oczywiście dużo w tej kwestii ma do powiedzenia mój mąż, bo jakoś muszę tam dojechać. Chętnie bym się z Wami spotkała.

Ostatnio przeżyłam szok, Teri dostała cieczkę. Nie byłoby w tym nic dziwnego ,gdyby nie fakt, że miała ją w grudniu. Czy to normalne, czy mam się udać do weta? Nie dawałam Teri żadnych hormonów itp.

Trzymamy kciuki za Bossa, na pewno będzie ok.

Bożena i Teri.

Link to comment
Share on other sites

Teri:wystawa w katowicach jest już za dwa tygodnie to jest 20 marca...i już dawno skończył się termin zgłoszeń.Ale możesz tez jak ja pojechac jako widz - serdecznie zapraszamy :D

A co do tej cieczki to jest coś nie tak! moim zdaniem powinnaś iść do weta, tym bardziej że to juz nie jest druga cieczka tylko comajmniej 3 ...? więc nie powinna mieć jej tak często!

Link to comment
Share on other sites

to znowu ja mój sznaucer ma 4 miesiące i jest z Legnicy (strona hodowli www.sznaucerdora.glt.pl) i nie ma rodowodu ale jego rodzice maja lecz niestety nie jezdza na wystawy bo ich apni nie maja czasu, ale mnie to nie przeszkadza ze nie ma papierków. I mam pytanie bo slyszalam ze sznaucer po trymowankuc jest prawie goły? to prawda? a wlosa okrywowego nie da sie trymowac trymerem? trzeba palcami? wydaje sie mi ze wet mówił nam ze trymerem wyskubywac tez mozna ale nie jestem pewna i po takim trymowanku palcami w jaki sposob skraca sie włos? przeciez go wyrywam a nie skracam nie kapuje i dokad tak trzeba wyrywac? az pies goly zostanie? jak dlyugie sa wlosy po wytrymowaniu? jakie trymery polecacie? myslalam o firmie mars ale nie wiem jaki model...a lapy i przedpiersie dopracowuje sie cis nozyczkami czy nie?

Link to comment
Share on other sites

eri, rozmawiałam z paroma osobami, które mają sunie. I jednak radziły, żebys wię wybrała jednak z Teri do weta. Bo to może jest u niej normalne, ale jest to też troche dziwne - ta cieczka po dwóch miesiącach.

Podobno czasem się moga przyśpieszać cieczki u suczek ale raczej w maju, kiedy wszystko kwitnie, a w zimie to raczej rzadko. Nie wiem, ale przecież lepiej to sprawdzić, prawda?

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie jeszcze co do trymowania vczt wlos okrywpowy mozna trymowac trymerem czy tylko palcami? czy to prawda ze po trymownaiu pies wyglada jak lysy/ jak to mozliwe ze wyglada jak lysy jak wlos sie usuwa martwy a nie skraca? czyzby sie cos skracal podczas wyrywania palcami/ sorry ze jestem taka szczególoiwa ale lubie wiedziec wszystko o czyms czego mam zamiar sama sie poac mam zamiar kupic trymer firmy mars jaki model polecacie? czy lapy dostrzyga sie cos noztyczkami i grzywke czy sie nie rusza? i brode? mozna troche skracac?

Link to comment
Share on other sites

Madzior_ko no więc tak: moim zdaniem i zresztą wiele osób też tak uważa najlepszy jest trymer firmy niemieckiej trixie z niebieską rączką - bo on jest do trymowania właśnie grzbietu.jest także niedrogi , kosztuje coś około 18 złotych a jest naprawde moim zdaniem najlepszy :D Do łysa to za dużo powiedziane.sznauecry trymuje sie tak co 3 , 4 miesiące tak dokładnie to znaczy wyrywa mu sie włos trymerem i robi sie to dość na krótko , ale bez przesady nie trzebna tegio robic dosłownie do łysa!a co np dwa , trzy tygodnie wyczesywać go trymerem.skubanie palcami jest niezawygodne i bardziej pracochłonne niż trymerem ....dlatego ja też trymuje tylko przy pomocy trymera :)

Link to comment
Share on other sites

ha dzieki za odpowiedz ae mam jeszcze pytanie gdzie tu sie skraca wlos? przeciez jego sie wyrywa a tamta czesc zywa nie martwa wlosów zostaje takiej dlugosci jak jest czy sie ja cos skraca? jak ustalic cz wytrymuje sie psa na bardzo krótko czy dłuzej/ mnie podoba sie szczerze mówiac jak wlosy sa dluzsze;)) a szczyrzesz jeszcze cos lapy nozyczkami czy nie? a głowe i brode i grzywke?

Link to comment
Share on other sites

a i jeszcze co do brody to wystawowemu sznaucerowi się brody nie skraca!!!broda to wizytówka sznaucera i im dłuższa i bujniejsza tym lepiej :D ewentualnie raz na jakiś czas można minimalnie dociąć same końcóweczki aby włos był zdrowszy ale nic więcej!a co do fryzury n aprzedpiersiu to już się ją nożyczkami docina i ładnie modeluje to samo włosy na spodzie klaty. co do fryzury na brzuszku , udach itp,,,to można robić wiele fryxzur jeśli masz miniaturke i w dodatku amerykańską jej fryzura będzie się różnic od fryzury olbrzyma i średniaka!ale pamiętaj żeby nigdy nie pozwolic fryzjerowi (jak do niego kiedyś trafisz) skracać brody i strzyc grzbietu maszynką , bo wtedy sznaucer fatalnie wygląda!

Link to comment
Share on other sites

więc tak: jak właśnie skubiesz psa trymerem ten zabieg coi robisz tak co 3, 4 miesiące to wyrywasz mu włos okrywowy i zarazem też podszerstek i wtedy się właśnie skraca włos!a to czesanie trymerem to co można robić np co 3 tygodnie to ci nic włosa nie skraca tylko podszerstek wyciąga a okrywowy zostajwe długi i nieskrócony.to co ci się podoba to drugorzędna sprawa :wink: powinnas go dla dobra sierści i higieny co 4 miesiące porządnie wyrwać trymerem tj wyskubać na dość krótko. tio i tak dość szybko odropsnie ale włos będzie mocniejszy i lepszej jakości :D no i trymuje sie włos tylko i wyłącznie na grzbiecie i po bokachg grzbietu!!!nigdzie więcej!jak ma długie włosy na łapach to tez co jakis czas sie je docina końcówki i nadaje łapce fajny kształ.a tyłeczek, szyje , głowe się strzyże maszynką , co do grzywki to sie ją zostawia i ładnie modeluje jest kilka ,,trendów,,sznauecrkowych grzywek :D

Link to comment
Share on other sites

dzieki wielkie za te rady, a ty masz psa jakiej maści? bo mm jeszcze pytanie kiedy mojemu wujdzie kolor pieprz i sól? bo narazie jest ciemnawy na grzbiecie, czy bedzie to po pierwszym trymwowaniu czy którymś z kolei? aha i czy zależnie w jakiej dlugości chce włos powinnam odpowiednio chwycić trymre czy zawsze trzeba trymowac na króvciutko?

Link to comment
Share on other sites

Madziorko Baster jest srednim sznaucerem maści pieprz-sól.Sznaucery pieprzi sól rodzą sie zupełnie czarniutkie kolor pieprzi sół się w trakcie rozwoju ,,przebarwia,,. na grzbiecie najdłużej utrzymuje się ciemniejszy kolor tak nawet do roku półtora czesto wogóle nawet dorosły pies ma troche zciemniejszy włos n agrzbiecie.lepiej jest trymować na króciutko ale to raz na 4 miesiące nie częsciej

Link to comment
Share on other sites

MAm jeszcze pytanko, ostatnio w necie natknęłam się na liste trymerów firmy MArs czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy trymer którego fotkę przedstawiam poniżej jest dobry? Wklejam też jego opis. PIsze że do szczegółów, jak sie og uzywa? czy jak bym miała taki trymer i jeszcze 330 to nie musze miec maszynki elektrycznej bo tym moge wykomnczyc szczegóły? głowę, uszy. ogonek?

Image65.gif

Trymer Mars 99M320 polecany do opracowywania szczegółów - głowa, uszy. Ma zastosowanie we wszystkich rasach, które podlegają trymowaniu. Drewniana rączka bardzo podnosi komfort pracy tym trymerem. Cena detal. 67,00 zł

Co o nim myslicie?

Link to comment
Share on other sites

Madzior_ko więc ja sobie nie wyobrażam wogóle jak można by było trymerem robic szyje i głowe! od tego jest maszynka która dokładnie i równiutko strzyże! :D

zaś co do trymerów marsa - to sa one drogie i trzeba je bardzo starannie dobrac do psa np ja od mojej znajomej pożyczyłam dwa rodzaje marsa i to było coś okropnego dla mojego Bastera! ten mars skracał ostry włos w połowie- czyli najgorsze co może być i do tego jeszcze wogóle nie wyciągał podszerstka!na szczęście ja znam sie na tym i jak zobaczyłam jaką te trymery wyrządzają szkode na sierści mojego psa zaraz przerwałam! :) Jak już ci pisałam najlepszy i uniwersalny trymer i do tegio tani to trixie z niebieską rączką!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...