Jump to content
Dogomania

Otwock - cała masa bezdomnych psiaków prosi o pomoc...


koosiek

Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam że tak się wcinam w ten wątek ale chciałam zaprosić do pomocy w przeprowadzeniu konkursu na budę dla psa na wsi. Nie wiem może jestem naiwna ale mam taką cichą nadzieję, że dzięki takiej akcji kilka psów spędzi mrozy w budzie a nie metalowej beczce. Zerknijcie chociaż...może macie jakieś sugestie:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231402-Fundacja-JAK-PIES-Z-KOTEM-Konkurs-na-bud%C4%99-dla-psa-og%C5%82oszony-na-wsi[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jeszcze, co z tą interwencją, nie mam kiedy zadzwonić :roll:

DONek z punktu niestety pojechał do schroniska :(

Zapraszam na wątek Dżafara, koszmarnie zaniedbanego staruszka...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231321[/URL]


Demi, uratowana w grudniu przed hyclem, w środę pojechała do nowego domu :) Zostały długi do spłacenia, jeśli ktoś może pomóc finansowo, będę bardzo wdzięczna. Wpłaty można kierować na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Otwocku:
ul. Przewoska 20/32
05-400 Otwock
BGŻ S.A. 89 2030 0045 1110 0000 0215 7820
Z dopiskiem "Demi"

A tu z nowa rodziną:
[CENTER][IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/305071_3407509356676_1411643664_n.jpg[/IMG]
[/CENTER]


Domu szuka jednak Fifi, szczeniorka wyrzucona z samochodu pod Otwockiem, trafiła do punktu, teraz jest w DT. Ślizna, malutka, delikatna.

[CENTER][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/314226_3407716601857_1060436227_n.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ruchu tu dużego nie ma, ale zamieszczę kilka informacji z Otwocka - może się na coś przydadzą...

20.01.2013, ok. godz. 15 - 15:40
osiedle pomiędzy sklepem "Na górce" a sklepem "Kredens"
biegało tam kilka psów luzem, wszystkie raczej samce, ale nie jest to pewne

- mały, sierść jakby lekko kręcona (falująca jak u spaniela?), rudy, ciemnieszy od zadu, wielkość jakoś pomiędzy pekińczykiem a małym ponem, chyba starszy, siedział uparcie pod klatką bloku prawie na wprost sklepu "Bobas" i trząsł się z zimna, nieufny, ale nie agresywny, przy próbie podejścia odsuwał się/odchodził kilka kroków, chyba w ciemnej obroży, zignorowany przez panią z psem wchodzącą do tego bloku;

- dość duży, raczej mlody, jasno rudy, coś pomiędzy labkiem a onkiem z postury, lekko chudy, ale raczej nie zaglodzony, kawałek kiełbasy zjadł po namowach, nieco niepewny, ale przyjazny, dał się dziecku podrapać pod brodą, ciemna (czarna?) obroża bez zawieszki z adresem, kręcił się pod tym samym blokiem;

- biały/kremowy o sierści gładkiej lub szorstkiej, terierowatej, wielkości może do kolan (?) - istnieje możliwość, że mowa tu jest o dwóch różnych, choć podobnych psach; ten (lub jeden z nich) był tam widziany również ok. 20:30

Podejrzenia - w tym bloku mieszka suka, mająca aktualnie cieczkę...

Być może któryś z tych psów jest akurat poszukiwany i jeżeli tam jest rzeczywiście suka z cieczką, to pewnie będzie sie tam pojawiał jeszcze i może się uda go namierzyć. Natomiast, jeżeli są bezdomne lub puszczane luzem, to może któryś/wszystkie potrzebują pomocy...

To tyle z mojej strony.

Może ktoś z Was mieszka w pobliżu i zechce się tematem zainteresować, bo mróz i psiakow szkoda.... :bigcry:

Edited by inka33
Link to comment
Share on other sites

Ja Ci powiem, że pewnie wszystkie potrzebują pomocy ;) (czyt. są bezpańskie, albo meneli, albo puszczane luzem)
I tu jest dużo takich psów. Mam aktualnie sukę w cieczce i wiem coś o tym. Poza tym w cieczce czy bez - i tak zawsze psów tu od cholery (nie zawsze łagodnych)
A te pewnie przyszły sobie z drugiej strony torów (gdzie łażą niemal watachami o tej porze roku), bo w centrum raczej wszyscy właściciele w miarę pilnują swoich zwierząt ;)
Tuż za przejazdem są drewniane domki gdzie często są szczeniaki i zawsze jakieś wolno biegające psy (powtarzam, że nie zawsze miłe)
nie wiem czy to na cos się przyda, czy nie.. tak tylko napisałam ;P

Link to comment
Share on other sites

To ja powiem inaczej - może w pobliżu jest ktoś, kto może im pomóc?

Mnie tam nie ma.
Jedynie przekazałam informację, która przypadkiem może okazać się istotna.

Wiem, że w Otwocku jest mnóstwo "luzaków". :( Kiedy przed Sylwestrem tam byłam, to w czasie ok. godzinego "spaceru" przez miasto widziałam 5 czy 6 psów biegających luzem bez właścicieli, przynajmniej w zasięgu wzroku. Koszmar. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,
Chciałabym prosić o informacje o moim psie (jeśli by się przypadkiem znalazł tak daleko). Poszukuję mojego zaginionego psa już od Sylwestra - bezskutecznie. Dlatego postanowiłam zamieścić informację o nim w wątkach wszystkich schronisk w Polsce - może go ktoś wywiózł?
[IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj202/kokony/ogloFB_03_BIG_zpsffc940d6.jpg[/IMG]
Dziękuję za wszelką pomoc,
Marta

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nie tylko :)
Przeprowadziłam się rok temu z Warszawy do Otwocka, i nadal nie mogę się przyzwyczaić. Jak już ktoś pisał psiaki latają luzem, bez obroży- a mogą mieć właściciela.
Wczoraj w Karczewie spotkałam psiaka, który kulał, okazało się że jest dokarmiany przez Panią, ale sama nie ma zbyt wiele, dodatkowo jest jeszcze jeden- oczywiście psiaki żyją na ulicy. U mnie na osiedlu widuje dwa psiaki które latają razem (jeden rudy, a drugi mniejszy coś jak terier). Dzisiaj dałam i po kawałku szynki, i poszłam do sklepu po więcej ale już ich nie było.Rudy chyba jest tutaj od dawna , przynajmniej odkąd tu mieszkam. Czuje się bezsilna, a zdaje sobie sprawę że wywiezienie do schroniska to też nie rozwiązanie. Nic jak znów ich spotkam porobię zdjęcia. I chyba czas zapisać się do TOZu :)

Od tak potrzebowałam się wyżalić :/

Link to comment
Share on other sites

Wiem co czujesz ;)

Osobiście nie cierpię tego miasta pod tym względem.

Polecam w takich sytuacjach dzwonienie na SM - psy trafią do strazy dla zwierzat i beda tam mialy o niebo lepiej niz na ulicy czy w schronisku. I jestem 100% pewna że krzywda im sie tam nie stanie.. jak to mozna bylo uslyszec tu i tam :razz:
O TOZie mam wlasne zdanie i takim mega skrotowym opisaniem go (mojego subiektywnego zdania oczywiscie ;)) będzie: jesli otrzymasz od nich pomoc dot. psa, musisz mieć wielkie szczęście ;) Więc jak masz cierpliwość to spoko, ale ja juz po kilku akcjach postawiłam na SM jednak :)

P.S. To wcale nie jest wyrok dla psa, serio. Do dzis pamietam moja radość jak zobaczylam na fb zdjecie psiaka, ktorego znalazłam, z podpisem "W NOWYM DOMU" :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Przypadkiem trafiłam na ogłoszenie psiaka zaginionego w Otwocku:


[URL]http://otwock.lento.pl/zaginal-pies-5-lutego-2014-r-otwock-kresy,1702056.html[/URL]

"[B]5 lutego 2014 r. zaginął pies w okolicach ul. Szkolnej w Otwocku.
Ma około 10 miesięcy, brązową maść brązowa w czarne prążki. Wzrost około 60 cm w kłębie.
Uczciwego znalazcę proszę o kontakt po nr [COLOR=#b22222]600 220 333[/COLOR].[/B]"

[IMG]http://st-lento.pl/adpics/original/02_2014/06/f6fc4b_zaginal-pies-5-lutego-2014-r-otwock-kresy-zdjecia.jpg[/IMG]


Może ktoś z Was akurat się natknie na niego...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Dzień dobry :)
Zaczynam powoli dokarmiać dwa psiaki. Obejrzałam sobie ich dzisiaj, Rudy jest chudy ale do przeżycia. Nie widziałam na jego ciele dużej ilości kleszczy, w ogóle nie widziałam tak jak się na niego patrzyłam.
Drugi terrier chudy, sierść brudna.
Widuje ich w określonych godzinach, nie wiem czy mają dom. Karmiłam ich dzisiaj parówkami, no cóż nie rzucają się na jedzenie.
Następnym razem zrobię im zdjęcia. I myślę jak im pomóc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...