Jump to content
Dogomania

Heks - ast uratowany przed uśpieniem WRÓCIŁ Z ADOPCJI, BŁAGAMY O POMOC!!!!! :(((


Noelle

Recommended Posts

tak, ponieważ mąż rzadko bywa w domu, ciągle jest na wyjazdach służbowych, wiedzieliśmy o potencjalnych problemach, dlatego ludzie z hotelu mieli odpowiednio zsocjalizować psa z mężem od samego początku jak przyjedzie, ale nadal nie wiem, czy to hotel się nie wywiązał, czy właścicielka, bo wiadomo - nikt się nie przyzna... w każdym razie socjalizacja rozpoczęła się jak na moje oko za późno po powrocie. jednak mimo późniejszego wielkiego zaangażowania państwa, Heks nie zaakceptował pana...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Noelle'][B]dorota1[/B], później wyślę Ci pw, troszkę inaczej to było...

[U]baaaaaaardzo dziękuję tym, którzy wznowili swoje deklaracje!![/U] :loveu:

Kochani, kolejna informacja jest taka, że planujemy zrobić Heksiowi rezonans, który wykaże czy psiak ma jakieś nieodwracalne zmiany w mózgu, czy też nie. psiur nie robi większych postępów niestety, nie że wcale, bo jets lepiej, ale ta jego agresja w różnych sytuacjach powraca... oczywiście opcją dla niego byłby dom z samotnym człowiekiem (który poznawałby go przez długi czas wcześniej i znałby się BARDZO dobrze na psach) na wsi (miasto absolutnie odpada), gdzie byłoby spokojnie i w miarę cicho, gdzie nie bałby się panicznie wszystkiego co się rusza (taki dom jak wiadomo... raczej nierealne marzenie... :( ). Heks kocha kilka osób, w stosunku do których jest wspaniałym cukierkiem, psem, z tak rewelacyjnym charakterem, jakiego jeszcze nie spotkałam, moją wielką miłością, natomiast w stosunku do obcych jest tragedia. raz wydawać by się mogło, że jest dobrze, a chwilę później - atak. chodzi o to, że Heks boi się rzeczy po prostu urojonych, czuje zagrożenie, którego realnie nie ma, w strachu wyłącza mu się mózg i zostaje tylko instynkt przetrwania, nie słyszy, nie czuje, do tej pory pamiętam jak musiałam przygnieść go do ziemi, gdy chciał zaatakować przechodzącą obok kobietę i zablokował mu się mózg do tego stopnia, że absolutnie na nic nie reagował, widział tylko jedno - kobietę, czyli potencjalne zagrożenie, które musi odpędzić, by przeżyć. i w tej chwili zastanawiamy się, czy przez to, że był tak bardzo bity w przeszłości, nie wytworzyły się jakieś nieodwracalne zmiany w mózgu. chcemy wiedzieć, jak to wygląda z medycznego punktu widzenia... co o tym myślicie? Klaudia (wolontariuszka, która postanowiła mi z Heksiem pomóc) rozmawiała dziś na ten temat z weterynarzem i on polecił właśnie zrobić rezonans, który by każdą taką zmianę wykazał. z tym, że jest on wykonywany tylko w jednym miejscu w Polsce, we Wrocławiu (czyli na szczęście nie tak daleko od miejsca, w którym mieszka obecnie Heks) i koszt to niestety..... aż 400zł... :( mam nadzieję, że może uda się coś załatwić taniej dla bezdomniaka, będziemy pytać. ja jeszcze postaram się podejść do weterynarza, który kilka razy (?) szczepił Heksa gdy był jeszcze w DT w Krakowie i poznał go trochę, i zapytam o opinię (ten człowiek pracuje/pracował w ZOO, więc myślę, że wiedzę na pewno ma dużą). lepiej zasięgnąć porady kilku wetów, nie jednego, zwłaszcza, że koszt spory...[/QUOTE]

jezu, jakie to wszystko smutne...

Link to comment
Share on other sites

tam jest generalnie prośba o wpłaty, choćby deklaracje po 5zł, bo zaraz skończą się pieniążki. :(

u Heksia po staremu, ma się dobrze w hoteliku. generalnie byłam u dwóch wetów, odradzili jednak rezonans, bo gdyby miał jakieś zmiany, guzy, ect., to byłyby również jakieś inne objawy, a innych objawów nie ma. wet wspomniał o psychotropach, ale dał namiary na dobrego specjalistę we Wrocławiu i pewnie będę się z nim w tej sprawie kontaktować. on musiałby psa zobaczyć, bo leczenie czymś takim bez kontroli specjalisty to dość niebezpieczne wyjście, co sam weterynarz powiedział. jednak teraz najważniejsza rzecz, to pieniądze.......... :(

Link to comment
Share on other sites

a próbowaliście szukać jakiegoś behawiorysty, który ma doświadczenie z prowadzeniem terapii zachowań wspomaganej lekami? myślę, że dla Heksa farmakologia to jedyna szansa. rezonans to nie jest taki głupi pomysł, guzy często są tak małe że nie dają objawów ''zdrowotnych''. może też wykryć uszkodzenia jakiś ośrodków nerwowych kluczowych w jego przypadku. da to jasność, czy jest szansa się starać, czy niestety nie.

Link to comment
Share on other sites

SleepingSun , dopytałam dokładnie o rezonans, często guz ujawnia się, np. przez agresję psa, ale padło pytanie - czy Heks atakuje osoby, którym ufa w nieoczekiwanych sytuacjach? odpowiedź brzmi : nie... musi zaufać, co jest bardzo pracochłonne, ale gdy zaufa, jest kochany w stosunku do tej osoby.

pies był w DT u behawiorysty 8 msc., jakieś 4/5 msc. myślę, że z nim w miarę pracował, ale nie zrobił w sumie postępów, on ma nieodwracalne zmiany... :( tyle, że praca nie była wspomagana lekami, znasz może takiego behawiorystę gdzieś z okolic Wrocławia? psiak w tamtych okolicach właśnie przebywa teraz.

Link to comment
Share on other sites

Guest mager51

Zarabiam pieniądze tu:

[url]http://www.learnmoneystrategy.com/JohnTayds/[/url]

zalecam to także Tobie, nie jest to zanadto złożone, a zarobić można nieźle ;)

Link to comment
Share on other sites

niestety nie znam, ale popytam. wy też szukajcie, to musi być ktoś kto się na tym na prawdę zna (bo teraz behawiorystą nazywa się co 10 osoba...). w tym momencie uważam, że to jest jego jedyna szansa. być może Ci państwo jak zobaczą jak pies zachowuje się na lekach (o ile się do takiej terapii w ogóle kwalifikuje) będą chcieli dalej z nim pracować. marne szanse na inny dom niestety, chyba że u jakiegoś miłośnika rasy. tak czy inaczej trzymam za niego kciuki, będę pisać jak czegoś się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SleepingSun']niestety nie znam, ale popytam. wy też szukajcie, to musi być ktoś kto się na tym na prawdę zna (bo teraz behawiorystą nazywa się co 10 osoba...). w tym momencie uważam, że to jest jego jedyna szansa. być może Ci państwo jak zobaczą jak pies zachowuje się na lekach (o ile się do takiej terapii w ogóle kwalifikuje) będą chcieli dalej z nim pracować. marne szanse na inny dom niestety, chyba że u jakiegoś miłośnika rasy. tak czy inaczej trzymam za niego kciuki, będę pisać jak czegoś się dowiem.[/QUOTE]

dokładnie, co 10 osoba to behawiorysta, a z tego co zauważyłam, to nawet wśród tych najlepiej promowanych behawiorystów, rzadko kiedy można znaleźć osobę, która poradzi sobie z trudnym lub nawet nie trudnym, a średnim do ułożenia psem.

co do tych ludzi - nie sądzę, po prostu oni się zaczęli Heksa bać, odkąd pan na pogotowiu wylądował, a on nie może mieszkać z ludźmi, którzy się go boją, bo może dojść do nieszczęścia... :( w każdym razie no lepiej nie ryzykować, zwłaszcza, że jeden atak już był......

[B]mdk8[/B] BARDZO DZIĘKUJEMY, już wysyłam! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Noelle']SleepingSun , dopytałam dokładnie o rezonans, często guz ujawnia się, np. przez agresję psa, ale padło pytanie - czy Heks atakuje osoby, którym ufa w nieoczekiwanych sytuacjach? odpowiedź brzmi : nie... musi zaufać, co jest bardzo pracochłonne, ale gdy zaufa, jest kochany w stosunku do tej osoby.

pies był w DT u behawiorysty 8 msc., jakieś 4/5 msc. myślę, że z nim w miarę pracował, ale nie zrobił w sumie postępów, on ma nieodwracalne zmiany... :( tyle, że praca nie była wspomagana lekami, znasz może takiego behawiorystę gdzieś z okolic Wrocławia? psiak w tamtych okolicach właśnie przebywa teraz.[/QUOTE]


Pan Marek nie jest behawiorystą, lecz szkoleniowcem, a to ogromna różnica ;)
Może faktycznie dobry behawiorysta mógłby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

60zł Aleksandra K. z Krakowa
10zł dorota1
10zł Agata G.
15zł Noelle
40zł itanka za czerwiec i lipiec
30zł Żaneta P. ze schronisk
40zł Ania S. i Dawid
30zł Kinga K.

Takie wpłaty mam od ostatniego przelewu na hotelik, czyli od 25.07

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/245276-TSHIRT-KEEP-CALM-SZANSA-TTB-na-Heksa%21-do-28-07-13r%21?p=21074206#post21074206"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245276-TSHIRT-KEEP-CALM-SZANSA-TTB-na-Heksa%21-do-28-07-13r%21?p=21074206#post21074206[/URL]

ZAPRASZAMY NA BAZAR DLA HEKSA!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nowe wpłaty:
20 zł od ajlii
100zł od pani Oli K. z Krk /60 deklaracja stała, plus bonusik :)
50zł od Karoliny od Scotiego
10zł od Magdy D. z Krakowa
10zł od paoii (deklaracja za 2 miesiące)

dziękujemy :loveu:

A Natalia ma nowe zdjecia Heksia, jak wróci z wakacji na pewno wrzuci :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/245276-rozliczamy-TSHIRT-KEEP-CALM-SZANSA-TTB-na-Heksa%21-do-28-07-13r%21?p=21074206#post21074206"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/245276-rozliczamy-TSHIRT-KEEP-CALM-SZANSA-TTB-na-Heksa%21-do-28-07-13r%21?p=21074206#post21074206[/URL]

Z bazarku będzie 150zł dla Heksa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...