Jump to content
Dogomania

Statut Federacji


Grześ

Recommended Posts

no to pytanie do Watahy Lodz- czy posiadacie statut Federacji?

a po drugie a co z ludzmi ktorzy nie naleza do klubow a chcca nalezec do federacji? (taka mozliwosc przypominam ze jest) przeciez oni chca wiedziec do jakies federacji sie zapisuja jakie sa jej cele i zadania,

a po drugie co za problem umiescic statut na stronie ????

Link to comment
Share on other sites

Zh no to wysylaj :) trzymam kciuki

jak to zrzesza tylko kluby???? no to co z tymi co maja liczone punkty do pucharu naleza do federacji a nie naleza do klubow?? no chyba ze to sa jednoosobowe kluby :) tylko ze z tego co wiem takiego klubu nie da sie zarejestrowac :)

Link to comment
Share on other sites

No w Extreme jestem od początku tego sezonu czyli od października. Ale jak pisze w regulaminie Pucharu Polski to :

10. Zawodnicy nie zrzeszeni w PFSZPRP biorą udział wyłącznie w punktacji indywidualnej Pucharu, po uiszczeniu opłaty wpisowej Pucharu Polski przelewem na konto Federacji.

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja coś tam wiem. :D I się powtórze za Agnieszką. :D

Osoba z poza klubu może jak najbardziej "się zrzeszyć" w Federacji. Płaci składkę na ten sezon (ważne do końca 2004 roku) w wysokości 160 zł. Faktycznie, na konto.

Jest wtedy liczony do PP. 8)

A na klasyfikację do PP na stronie Federacji nie ma co spoglądać, bo tam np. Waldek jest liczony... :o Nie dośc, że liczony, to jakoś dziwnie... Tylko z jednych zawodów, a jak już coś, to startował w trzech. :lol: Więc jakies głupoty tam są, no bo nie wiem, jak to rozumieć. :-?

I też nie rozumiem, dlaczego np. ja, gdybym chciała "się zrzeszyć", nie mogę przeczytać statutu ? :evil:

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja coś tam wiem. :D I się powtórze za Agnieszką. :D

Osoba z poza klubu może jak najbardziej "się zrzeszyć" w Federacji. Płaci składkę na ten sezon (ważne do końca 2004 roku) w wysokości 160 zł. Faktycznie, na konto.

A skąd ty to wiesz? Bo na stronie Federacji nic takiego nie znalazłem..

Od prezesa. 8)

Link to comment
Share on other sites

no to pytanie do Watahy Lodz- czy posiadacie statut Federacji?

a po drugie a co z ludzmi ktorzy nie naleza do klubow a chcca nalezec do federacji? (taka mozliwosc przypominam ze jest) przeciez oni chca wiedziec do jakies federacji sie zapisuja jakie sa jej cele i zadania,

a po drugie co za problem umiescic statut na stronie ????

Na dobrą sprawę ja nie należę do żadnego klubu, natomiast zostałem "ambasadorem" Watahy (patrz http://www.wataha.info.pl/) ponieważ bardzo podaba mi się atmosfera u nich panująca i otwartość tych ludzi. Poza tym spotkałem tam bardzej doświadczonego maszera (przynajmniej ode mnie), który nie znając mnie (jeszcze wtedy), udzielił mi pewnych rad widząc moje problemy na trasie - rzecz niespotykana w tym światku.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam światełko w tunelu - jest szansa, że wyślą mi ten statut.

Zacytuję dalszą część mojej koraspondencji:

"Przykro mi bardzo, ale nie należę do żadnego klubu, więc jak mam sie zapoznać ze statutem?

Wydawało mi się, że się zwracam do najbardziej kompetentnego organu, a on mnie "spuszcza po brzytwie"!!!???

Co ja mam sobie o Was pomyśleć?

Chyba tylko tyle, że Wam się w głowach poprzewracało.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że jesteście aż tak zajęci czynnościami statutowymi, iż nie macie czasu ani możliwości.

Trochę dobrych chęci.

Przecież to jest tylko załączenie do maila dokumentu tekstowego, a nie wierzę, że nie posiadacie wersji statutu zapisanej w kompie.

Pozdrawiam i życzę dobrego samopoczucia.

Grzegorz Liszka."

I odpowiedź:

"To nie jest kwestia wiary tylko faktów.Nie mamy tego w wersji

elektronicznej.Bo po co?Nie wiem do czego potrzebuje Pan nasz statut ale

niech Pan poda swój adres Wydaję mi się ,że istotniejszy dla Pana jest statut klubu,bo klub zrzesza zawodników,a my kluby.Jak trochę nam się poprawi to poprzewracanie w głowach i jak nasza praca stanie się zgodna z Pana wiarą to może Sekretarz Panu to wyśle.O ile wcześniej nie wykaże Pan dobrych chęci, o które apeluje Pan do nas, i nie załatwi tego w klubie.Pozdrawiam.jd"

Link to comment
Share on other sites

Henryk Marzec nalezy do "Sfory", która od tego roku należy do Federacji. KUdełka do Durango-Rimo, a Agnieszka Biernacka do GH Nunataki a FP do Extremów. CO do osób, które nie należą do federacji, a zbieraja punkty do PP to takimi osobami jesteśmy np. my, tj. mój Dominik czy Arek Boguszewski. Nasz klub nie nalezy do żadnej z federacji. Co do tych liczenia punktów to problem polega raczej na tym, że na stronie www nie ma po prostu regulaminu i warunków ich

przyznawania. A to jest wazne choćby dlatego, że od tamtego roku sie zmienił.

Myślę, że osoby nazwiska osób przy niektórych zawodach wynikaja bardziej z prawnych zawiłości. NP. nasze zawody uciagów orgniazowała teoretycznie Wataha, ale dla Urzedu SKarbowego - firma Trail Psy Zaprzęgowe - jednego z nas. I takie faktury moglismy wystawiać sponsorom czy zawodnikom, którzy potrzebowali kwity za oplaty startowe etc. Dlatego nie dziwi mnie czasem nazwisko przy zawodach, tym bardziej że sa to nazwiska osób należących do klubu, nalezących do federacji.

Jacek, w linku o federacji na ich stronie www jest napisane jakie kluby zrzesza więc jest dla mnie oczywiste, że nie zresza pojedynczych osób. To tak jakbys do Ligi piłki nożnej oprócz Wisły Kraków i Legii Warszawa nagle w tabeli zestawił Jacka K. A może inaczej, np. każda z florecistek czy każdy ze sztangistów nalezy do jakiego klubu, który należy do jakiejś sportowej federacji.

To tak gwoli usprawiedliwienia federacji, ale mnie z kolei martwi inna rzecz. Według słów prezesa, które usłyszelismy jakies trzy miechy temu ale co zastrzegam - nie jest jeszcze w ogóle prawnie ustalone - jest pomysł w niektórych głowach, żeby od przyszłego sezonu, czy też nastepnego, w zawodach federacji uczestniczyli tylko członkowie klubów zrzeszonych w federacji. Wówczas nie wiem, czy ta statutowa "otwartość" w ogóle bedzie miała jakiś sens. Ale jak mówie, na razie jest to tylko czyjas idea, i nie wiem czy przejdzie w praniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...