Jump to content
Dogomania

ON szczeka na MNIE! :(


ania18

Recommended Posts

[quote name='ania18']DOBRE TO JEST A CZY KARMA FRISKIS (TAK SIĘ MÓWI) JEST DOBRA DLA SZCZENIAKA?[/quote]

fiskis ...Gruby dostawała jako nagródki , żadko zazwyczaj na dworze ,b o inne naturalne rzeczy do jedznie go nie interesowaly...
I dostalismy ochrzan od pani weterynarz .

Jeśli nie stać Cię na takie karmy jak Hills, Rolay, Eukanuba.
Spróbuj Bosha, Brit'a, Acany
Zawsze można psu gotować ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='nathaniel']fiskis ...Gruby dostawała jako nagródki , żadko zazwyczaj na dworze ,b o inne naturalne rzeczy do jedznie go nie interesowaly...
I dostalismy ochrzan od pani weterynarz .

Jeśli nie stać Cię na takie karmy jak Hills, Rolay, Eukanuba.
Spróbuj Bosha, Brit'a, Acany
Zawsze można psu gotować ;)[/quote]

Ale Friskis ja mu daje jako normalna karme, nie jako nagrodę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania18']Ale Friskis ja mu daje jako normalna karme, nie jako nagrodę[/quote]

Przestaw się na inną karmę. Friskies nie zawierają składników odżywczych, witamin, to same odpady, tłuszcz, barwniki i dosmaczacze, które mają poprawić smak tego... hmmm... czegoś :razz:
Drogie karmy wbrew pozorom nie są takie drogie. Ja kupuję w necie worek 15-kilowy Eukanuby za 220 zł. Starcza na jakieś 2-3 miesiące. W zwykłym sklepie jest 2 razy droższa.
Możesz też gotować sama: ryż z kurczakiem i marchewką - bez soli i wszystko rozgotowane na papkę. Czasami podroby (serca, czasami wątróbka, żołądki). Trochę chudego twarożku.
Żadnej kaszy i ziemniaków! Raz na tydzień możesz dać trochę jogurtu naturalnego albo kefiru. Surową marchewkę lub łabłko do pogryzania. Oczywiście słodycze (zwł. czekolada) zabronione. Gicz cielęca ugotowana, ogon cielęcy - jeśli dobrze trawi.
No i naturalne gryzaki: wędzone gicze cielęce, kostki wapienne, wołowe i wieprzowe uszy wędzone, suszone kurze łapki, suszone płucka, tchawice, żwacze wołowe, uszy wewnętrzne, kostki z prasowanej skóry - wybór jest ogromny :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Przestaw się na inną karmę. Friskies nie zawierają składników odżywczych, witamin, to same odpady, tłuszcz, barwniki i dosmaczacze, które mają poprawić smak tego... hmmm... czegoś :razz:
Drogie karmy wbrew pozorom nie są takie drogie. Ja kupuję w necie worek 15-kilowy Eukanuby za 220 zł. Starcza na jakieś 2-3 miesiące. W zwykłym sklepie jest 2 razy droższa.
Możesz też gotować sama: ryż z kurczakiem i marchewką - bez soli i wszystko rozgotowane na papkę. Czasami podroby (serca, czasami wątróbka, żołądki). Trochę chudego twarożku.
Żadnej kaszy i ziemniaków! Raz na tydzień możesz dać trochę jogurtu naturalnego albo kefiru. Surową marchewkę lub łabłko do pogryzania. Oczywiście słodycze (zwł. czekolada) zabronione. Gicz cielęca ugotowana, ogon cielęcy - jeśli dobrze trawi.
No i naturalne gryzaki: wędzone gicze cielęce, kostki wapienne, wołowe i wieprzowe uszy wędzone, suszone kurze łapki, suszone płucka, tchawice, żwacze wołowe, uszy wewnętrzne, kostki z prasowanej skóry - wybór jest ogromny :lol:[/quote]

AHA OK bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź jednak dowiedzialam sie od sprzedawcow ze karma Friskis jest bardzo dobra i tania, dużo szczeniaków się na niej wychowało...

Link to comment
Share on other sites

Od jakich sprzedawców? W sklepie, w którym ją kupowałaś?? Jeśli tak to zastanów się, co innego mieli Ci powiedzieć :roll:
Są lepsze karmy, a nie bardzo drogie. Ile gram dziennie dajesz psu tego friskisa?? Bo może się okazać, że trzeba go dawać dwa razy więcej niż jakiejś lepszej karmy, a co za tym idzie-wcale nie jest bardzo tani. Poza tym masz szczeniaka, jak teraz zadbasz o niego, to zaprocentuje to w przyszłości. Nie można oszczędzać na karmieniu maluszka. A jeśli karmy są za drogie to zawsze mozna gotować, choć nie wiem czy to wyjdzie taniej. Tak czy siak, jesli karma wygląda i pachnie tak, że sama miałabys ochotę ją spróbować, to chyba coś jest nie tak ;) A kolorowe Friskiski i inne tego typu właśnie takie są :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania18']AHA OK bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedź jednak dowiedzialam sie od sprzedawcow ze karma Friskis jest bardzo dobra i tania, dużo szczeniaków się na niej wychowało...[/quote]

Wiele szczeniaków wychowało się też na kaszy z resztkami z obiadu. Nie znaczy to, że to jest prawidłowe żywienie psa...

Jeśli nie stać Cię na "drogą" karmę (mnie też przez jakiś czas nie było stać, teraz Wika jest na diecie BARF, a karmę daję tylko bardzo wyjątkowo na niektórych wyjazdach, więc nie ma tego problemu), to możesz kupić jakąś "pośrednią", choćby Purina Dog Chows (zaraz pewnie mnie ktoś zliczuje, wiem że to nie jest najlepsza karma ale lepsza niż friskies), albo karmić pieska po domowemu - na pewno znajdziesz wiele rad w dziale Żywienie... Myślę, że warto byłoby tam przenieść ten temat, bo to już przestało dotyczyć wychowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']Wiele szczeniaków wychowało się też na kaszy z resztkami z obiadu. Nie znaczy to, że to jest prawidłowe żywienie psa...

Jeśli nie stać Cię na "drogą" karmę (mnie też przez jakiś czas nie było stać, teraz Wika jest na diecie BARF, a karmę daję tylko bardzo wyjątkowo na niektórych wyjazdach, więc nie ma tego problemu), to możesz kupić jakąś "pośrednią", choćby Purina Dog Chows (zaraz pewnie mnie ktoś zliczuje, wiem że to nie jest najlepsza karma ale lepsza niż friskies), albo karmić pieska po domowemu - na pewno znajdziesz wiele rad w dziale Żywienie... Myślę, że warto byłoby tam przenieść ten temat, bo to już przestało dotyczyć wychowania.[/quote]

OK czyli jaka karme teraz najlepiej dawac? Eukanube? Royala?

Link to comment
Share on other sites

Ale są tańsze karmy niż Eukanuba czy Royal. Spróbuj Acanę, Bento Kronen. Tą drugą jadł mój pies. Karma jst ok. Wiele osób karmi nią swoje psiaki, podobnie jak Acaną. Naprawdę masz spory wybór, ale nikt z nas karmy dla Twojego psa nie wybierze. Kup jakiś nie duży worek Bento Kronen i zobacz jak pies na nią zareaguje. Jakie będzie miał kupony, jak często bedzie puszczał bąki. Jeśli uznasz, że psiak ją dobrze przyswaja to zostań przy nie, jeśli nie-spróbuj następną. Nikt Ci nie da gwarancji, że Royal, czy Eukanuba, czy Bento będą dla Twojego psa odpowiednie, bo każdy pies jest inny i to co pasuje mojemu Ozzikowi, nie koniecznie spasuje Twojemu maluszkowi. I nie zdziw się, jeśli mu nie zasmakuje od razu. Po Friskies może mu lepsza karma nie smakować. Mojemu na przykład sucha karma nie smakowała na początku, jak był malutki. Wolał serki itp. Teraz je tylko suchą karmę i wcina aż mu się uszy trzęsą.

I faktycznie poproś moda albo jeśli możesz to sama przenieś ten temat bo ze szczekaniem ma mało wspólnego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gasnik']Ale są tańsze karmy niż Eukanuba czy Royal. Spróbuj Acanę, Bento Kronen. Tą drugą jadł mój pies. Karma jst ok. Wiele osób karmi nią swoje psiaki, podobnie jak Acaną. Naprawdę masz spory wybór, ale nikt z nas karmy dla Twojego psa nie wybierze. Kup jakiś nie duży worek Bento Kronen i zobacz jak pies na nią zareaguje. Jakie będzie miał kupony, jak często bedzie puszczał bąki. Jeśli uznasz, że psiak ją dobrze przyswaja to zostań przy nie, jeśli nie-spróbuj następną. Nikt Ci nie da gwarancji, że Royal, czy Eukanuba, czy Bento będą dla Twojego psa odpowiednie, bo każdy pies jest inny i to co pasuje mojemu Ozzikowi, nie koniecznie spasuje Twojemu maluszkowi. I nie zdziw się, jeśli mu nie zasmakuje od razu. Po Friskies może mu lepsza karma nie smakować. Mojemu na przykład sucha karma nie smakowała na początku, jak był malutki. Wolał serki itp. Teraz je tylko suchą karmę i wcina aż mu się uszy trzęsą.

I faktycznie poproś moda albo jeśli możesz to sama przenieś ten temat bo ze szczekaniem ma mało wspólnego.[/quote]

OK spoczko, to koniec tego tematu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...