Jump to content
Dogomania

Uratujmy 2 owczarki szkockie!Mamy mało czasu,wyrok w grudniu!Sytuacja już opanowana:)


martik b

Recommended Posts

Carmen miała allegro zrobione przeze mnie. Aukcja się skończyła, więc jej narazie nie przedłużałam, czekając na wieści z wizyty i na nowe foty :)
Martuś poczekałabym chwilkę na tę wizytę, bo tym ludziom, miałam wrażenie, że bardzo zależy na adopcji Carmen.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lucyja']Carmen miała allegro zrobione przeze mnie. Aukcja się skończyła, więc jej narazie nie przedłużałam, czekając na wieści z wizyty i na nowe foty :)
Martuś poczekałabym chwilkę na tę wizytę, bo tym ludziom, miałam wrażenie, że bardzo zależy na adopcji Carmen.[/QUOTE]
Ok ;) Masz pw!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']Widzę, że u dziewczyny coraz lepiej :) My też czekamy z niecierpliwością na foty.. na pewno pięknie modelka wyszła!
Kasiu wiem że cudnie się zajmujesz Carmen ale mam prośbę proszę nie dawaj jej kości, w ogóle nie dawaj swoim psom kości, wiem, że to może zboczenie zawodowe ale uważam, że to krótka radość dla psa, bo pochrupie i ze smakiem je zje ale później mogą być problemy..naprawdę naoglądałam się w lecznicy jakie kooprostazy kości potrafią zrobić..i później ból, wymioty, biegunka z krwią, lewatywy, zastrzyki a czasami niestety kończy się zabiegiem chirurgicznym, że trzeba otwierać psu jelita, martwice czasami pewnych odcinków jelit aż są, mieliśmy przypadek, że pani przyjechała z ledwo dychającym psem do lecznicy w okropnym wstrząsie, niestety podczas próby jego stabilizacji zmarł, sekcja zwłok wykazała, że kość akurat drobiowa przebiła mu żołądek, pies się zawinął z tego świata w kilka h, do teraz mam w pamięci tego biednego zwierzaka i rozpacz jego właścicieli:( dlatego jestem wielkim przeciwnikiem kości, nie mają prawie wartości odżywczych a potrafią narobić wielkich problemów więc lepsze jednak to suche jedzonko, jak niechętnie je można dorzucić jakieś ugotowane mięsko ale bez kości ;)[/QUOTE]



Pewnie rozumiem..ja nigdy kosci drobiowych moim psa nie dawalam bo wiem czym moze sie skonczyc..kosci u mnie w domu pojawiaja sie moze 2 razy w roku i to tez w malych ilosciach bo pozniej zastwardzenie jest. Jesli juz sa to zeberka nie same kosci ale cale zeberka a tam jest wiecej miesa niz kosci, nie mam takich doswiadczen jak Ty wiec nigdy nie pomyslalabym ze moze sie to konczyc az tak kiepsko:(... i z zapałem glupca pozwalalam czasmi na obryzanie kosci z miecha..:wallbash:
:splat:













Edit: Dostalam wiadomosc ze dzis (wkoncu ) dostane zdjecia na maila. :motz:

Link to comment
Share on other sites

Kochani wracając do Carmen czyli głównej bohaterki wątku...mam chyba cudne wieści :loveu:
Byłam dziś na interwencji poza Bgd i jak jechałam to zadzwoniła do mnie Pani w sprawie Carmen, ponieważ akurat wracałam od strony osiedla na którym Pani mieszka to dogadałyśmy, że się już dziś spotkamy. Słuchajcie chyba znaleźliśmy super dom dla Naszej Dziewczynki!!! W domu są już 2 psy oraz koty prócz tego rybki. Ze starości odszedł Państwu ostatnio owczarek i szukają nowego psa. Spodobał się jakiś w schronisku ale powiedziano, że różnie zachowuje się w stosunku do innych psów a zależy im na jakimś łagodnym ze względu na zwierzyniec a Carmen przecież by muchy nie skrzywdziła:) Psy mają jak w niebie, są bezstresowe, latają po kanapach, wskakują na krzesła i ludzi, kot nas przywitał na pokrywie od akwarium wyjadając rozsypany pokarm dla rybek ;) super posłania, karma royala, pasy do zapinania do auta dla psów, labek chodzi na szkolenie, bo jak to labek cieżko nad nim zapanować i ma ADHD ;) Państwo mają również dom w jastarni gdzie latem często jeżdżą i zabierają ze sobą psy które pływają z nimi jachtem, pokazano mi nawet kapoki dla psów i foty z takich wypadów, jak domownicy są w pracy i szkole to przychodzi Pani która zajmuje się domem i spędza czas z psami, jest ogromny teren do biegania, wszystko ogrodzone, pełno zabawek na posesji jak i w domu:p Psy zadbane, szczęśliwe, latają jak szalone po całym domu. Chcą pomóc jakiemuś psu i przygarnąć bidę, Carmen ich urzekła, również dlatego, że nie ma tej jednej łapki. Rany jeśli by nasza Carmelita tam trafiła by miała cudownie, po tylu przjeściach i cierpieniach taki wspaniały dom. Państwo zgadzają się na umowę, kwestia sterylizacji jest do dogadania, mogą po psa jechać do Kasi do Świecia. Wszystko tak szybko się dzieje więc mam nadzieję, że dziś się prześpią z tą decyzją i tylko umocnią się w swoim postanowieniu, 3majcie więc kciuki, bo jest szansa dla Dziewczyny!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar'][IMG]http://img7.imageshack.us/img7/7242/dsc1090a.jpg[/IMG][/QUOTE]
Najpiękniejsza...Piękne zdjęcie....
Jak byłam u Lassie podać kolejny antybiotyk po zabiegu to usiadłam na podłodze i ona do mnie przyszła, usiadła obok i zaczęła mi patrzeć prosto w oczy, coś jak na tym zdjęciu... tych psów naprawdę nie sposób nie kochać...ja nie wiedziałam, że Colaki mają tak cudne charaktery, jestem nimi oczarowana, naprawdę.....brak słów...człowiek patrzy i ciekną aż łzy ze wzruszenia....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala56']To ja już trzymam te kciuki za Carmen - może Pani znalazła jedno z moich ogloszeń, które robiłam.[/QUOTE]
powiedziała, że na tablicy.pl znalazła... jesli Ala56 Ty ją tam wstawiłaś a adopcja dojdzie do skutku to ciesz się, że mieszkasz tak daleko bo ja mam normalnie ochotę Cię wycałować i wyściskać...tak mocnoooo;)

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam że na Tablicę i alegratkę wchodzi najwięcej osob. Nie wszystkie strony podają ilość wejść a szkoda. A to prawda - collie to pies pasterski czyli współpracujący z człowiekiem, wieć musi sie super dogadywać. Ja rozmawiasz z nim to rozumie bardzo duzo słow - naprawde. Gadają też. Przez moj dom przeszło dwa collie i od 5 lat jest z nami kolejny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala56']Zauważyłam że na Tablicę i alegratkę wchodzi najwięcej osob. Nie wszystkie strony podają ilość wejść a szkoda. A to prawda - collie to pies pasterski czyli współpracujący z człowiekiem, wieć musi sie super dogadywać. Ja rozmawiasz z nim to rozumie bardzo duzo słow - naprawde. Gadają też. Przez moj dom przeszło dwa collie i od 5 lat jest z nami kolejny.[/QUOTE]
no szkoda, bo tak można sobie właśnie zweryfikować..ja na alegratka jestem akurat zalogowana i też tam robię ogłoszenia zwierzakom ale na tablicy nie a z tego co piszesz to też chyba warto tam konto założyć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ala56']Ty jej też wyślij zdjęcie Carmen żeby już dziś się zakochała.[/QUOTE]
chciałam ale widziała foty Carmen nie tylko z ogłoszenia ale te na dogo też i napisała, że się zakochała ;) zagląda na dogo, bo pisze pracę magisterską na temat dogoterapii i szukała m.in tu info do swojej pracy mgr...

Link to comment
Share on other sites

Martuś strasznie się cieszę i po wczorajszej naszej rozmowie i smsach nie mogłam zasnąć, bo tak sobie myślałam, że gdy Carmen pójdzie do tego domku, to to będzie jak bajka z happy endem :)
A to, że kolaki są wjątkowe, to my z kolakowego forum wiemy nie od dziś :) Tak jak Ala pisała rozumieją naszą mowę w dużym stopniu i nie musisz im wydawać komend, do nich sie poprostu mówi, a oni wszystko wiedzą. Czasem nawet bez słów. Film o Lessie wcale nie był bardzo przesadzony. One są tak wierne i tak mądre, że naprawde wiele potrafią zrobić dla swojego pana. A ich oczy ...... czujesz, że tam gdzieś w głebi jest dusza, bo to nie jest pusty wzrok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja'] A ich oczy ...... czujesz, że tam gdzieś w głebi jest dusza, bo to nie jest pusty wzrok.[/QUOTE]

Pięknie powiedziane.
Żeby wszyscy ludzie popatrzyli ze zrozumieniem w psie oczy, może byłoby mniej tragedii wokoło.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj będzie spotkanie zapoznawcze..przyszły dom chce poznać Carmen i pojedzie do Kasi do dt do Świecia :) Ponieważ mniejszy psi domownik jest dość charakterny to chcą żeby się też psy zapoznały na neutralnym gruncie także 3mamy kciuki za spotkanie zapoznawcze i prosimy Ciociu Kasiu o obszerną relację ;) Na pewno się zakochają jeszcze bardziej w Carmen, nie sposób bowiem jej nie kochać...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...