Jump to content
Dogomania

Uratujmy 2 owczarki szkockie!Mamy mało czasu,wyrok w grudniu!Sytuacja już opanowana:)


martik b

Recommended Posts

Będziemy ogłaszać Carmen do skutku, aż znajdzie się naprawdę dobry domek. To biedactwo już tyle złego w życiu przeszło, że nie damy jej na pastwę nastepnych wariatów. W końcu sa jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. I oni muszą znaleźc naszą śliczną kolusię. :)

Kasiu w schronisku w Bełchatowie nie ma w ogóle wolontariuszy.

Dom w Zielonej Górze odpada. Pani nie chce suczki bez jednej łapki :( Ale sunię collie z 4 łapkami chce..... ech .... szkoda słów...

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Lucyja']Kasiu w schronisku w Bełchatowie nie ma w ogóle wolontariuszy.[/QUOTE]
szkoda..ale znalazlam jedna osobe na dogo ktora tam jezdzi moze mi jakos pomoze..Dziekuje bardzo za pomoc !!!

[quote name='Lucyja']Dom w Zielonej Górze odpada. Pani nie chce suczki bez jednej łapki :( Ale sunię collie z 4 łapkami chce..... ech .... szkoda słów...[/QUOTE]

Ludzie niestety sa prozni chca pieknego takiego na ktorego ludzie beda zwracac uwage i mowic "jaki piekny" a nie "o jaki biedny " bo z taki reakcjami sie zazwyczaj spotykam jak jade z Carmen do weta.
Najlepiej w pelni rasowy juz zaszczepiony odbrobaczony nauczony wszytskiego i na dodatek mlody pies... to tak to telefony sie rozdzwonia... porazka :(



Dziekuje za pomoc z tym Bełchatowem!!!!! :)...znalazlam kogos na dogo co jezdzi tam do schroniska moze mi jakos pomoze.

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

Kochani rozmawiałam wczoraj z panią która jest zainteresowna adopcją Carmen ale krótko jestem dziś umówiona na konkretniejszą rozmowę;) problem jest rzeczywiście z odległością, bo to gorlice woj małopolskie czyli jakieś 480 km od nas ;/ jeśli dziś uzgodnimy szczegóły i się dogadamy zostaje poszukanie szybko kogoś na wizyte przedadopcyjną, kojarzycie kogoś z tych rejonów??? i kwestia sterylizacji, kasiu czy u ciebie jest możliwość aby przeszła ten zabieg u jakiegoś zaufanego weta czy trzeba ją będzie brac do bdg? no i za ile oczywiście, bo to też istotne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']Kochani rozmawiałam wczoraj z panią która jest zainteresowna adopcją Carmen ale krótko jestem dziś umówiona na konkretniejszą rozmowę;) problem jest rzeczywiście z odległością, bo to gorlice woj małopolskie czyli jakieś 480 km od nas ;/ jeśli dziś uzgodnimy szczegóły i się dogadamy zostaje poszukanie szybko kogoś na wizyte przedadopcyjną, kojarzycie kogoś z tych rejonów??? i kwestia sterylizacji, kasiu czy u ciebie jest możliwość aby przeszła ten zabieg u jakiegoś zaufanego weta czy trzeba ją będzie brac do bdg? no i za ile oczywiście, bo to też istotne?[/QUOTE]


U mnie moja wetka robi sterylki i jestem zadowolona..za moja prywatna suke ktora wazu 7 kg wziela 150 zl...nie wiem tylko jak z tym znieczuleniem bym musiala sie dowiedziec tylko ze Carmen po sterylce raczej do kojca i do ogrodu nie powinna trawic.. mysle ze jakos na transport uzbieramy kase..zrobie bazarek jakis dam cos od siebie jakos bedzie..:)

Link to comment
Share on other sites

ok zaraz napiszę! ja bez auta ciągle jestem mam czasami pożyczony ale z tym transportem to ciężko u mnie, bo nikt mi na tak daleką trasę chyba nie pożyczy;/ kassiu a byś się dowiedziała ile by to u ciebie wyszło. twój wet to taki empatyczny wet, dogadasz się z tańszą ceną :) ? bo ja mam upusty u siebie w lecznicy, bo chodzę i marudzę jakie to biedne te wszystkie psy i po takich przeżyciach są ;P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']Pewnie porozmawiam z moja wetka..nie wiem tylko czy ona dysponuja narkoza wziewna..[/QUOTE]

[B]Koniecznie poszukaj weta, który robi wziewną!!!!!![/B]
[B]collie nie tolerują dożylnej !!!!!!!!!!![/B]

Jak już kiedyś pisałam, nasz Zorba (avatarek) o mało się nie wykończył po narkozie dożylnej.
Całkowiecie wysiadły mu nerki, haftował co 15 min. :( ..... całkowite zatrucie organizmu, 2 tyg nic nie jadł tylko dostawał kroplówki, 3 razy na dobę, wymęczył się psiak bardzo, ale już na szczęście jest ok.

tu link do LEKÓW NIEBEZPIECZNYCH m.in. dla collie ....

[URL]http://www.padawancollies.com/Leki.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ale Lassie też nie miała narkozy wziewnej, u nas w bdg takim sprzętem dysponują tylko 2 lecznice i lek wet słodki z bełzy gdzie to m.in mają mówił, że ta narkoza jest trochę przerekalmowana...nie wiem, my jej u siebie w lecznicy nie używamy więc sie nie wypowiadam...
A Lassie ma zmianę imienia na Ina, zabieg przebiegł bez komplikacji, sunia czuje się super, mam foty ale powstawiam innym razem bo jak zawsze się spieszę ;/

napisałam do aisaK w sprawie wizyty...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewanka'][B]Koniecznie poszukaj weta, który robi wziewną!!!!!![/B]
[B]collie nie tolerują dożylnej !!!!!!!!!!![/B]

Jak już kiedyś pisałam, nasz Zorba (avatarek) o mało się nie wykończył po narkozie dożylnej.
Całkowiecie wysiadły mu nerki, haftował co 15 min. :( ..... całkowite zatrucie organizmu, 2 tyg nic nie jadł tylko dostawał kroplówki, 3 razy na dobę, wymęczył się psiak bardzo, ale już na szczęście jest ok.

tu link do LEKÓW NIEBEZPIECZNYCH m.in. dla collie ....

[URL]http://www.padawancollies.com/Leki.htm[/URL][/QUOTE]
ale nie tylko collakom mogą wysiąść nerki po zabiegu...dlatego przed należy sprawdzić poziom Krea i Urea czy nie są podniesione te parametry :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']ale nie tylko collakom mogą wysiąść nerki po zabiegu...dlatego przed należy sprawdzić poziom Krea i Urea czy nie są podniesione te parametry :roll:[/QUOTE]

Racja, ale z tego co wiem, collaki mają//miewają zmutowany gen, który pedystynuje je do takich gwałtownych reakcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisaK']Możecie na mnie liczyć w sprawie sprawdzenia domku. Podajcie mi tylko tel do chętnej pani, ja poczytam o psie, żeby miec jakieś wiadomości. ;)[/QUOTE]
cudownie, spadłaś nam z nieba :loveu: to choć już krok do przodu, wizyta załatwiona:) ja dzisiaj poinformuje panią, że się z nią skontaktuje osoba w sprawie wizyty, namiary podam ci na pw jak tylko ustalę dziś wszystko z panią

Link to comment
Share on other sites

Ewanko dziewczyny dostały ode mnie listę leków niebezpiecznych więc i Lessie (Ina) i Carmen jest zaopatrzona w taka listę. Moje oba kolaki miały operacje pod narkozą, w tym Cortez miał długa operację na staw biodrowy. Oboje mieli zwykłą narkozę i nie było niespodzianek. Ważne, żeby wet popatrzył na liste i nie podał leku niebezpiecznego dla collie.

aisaK starsznie się cieszę, że załatwisz wizytę !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...