Jump to content
Dogomania

HELP. Czy można zapobiec ciąży?


Kirk

Recommended Posts

Też miałam ten sam problem. Mój dramat zaczyna się w 8 poście:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20269[/URL]

Kulka została (na pewno, bo to widziałam) pokryta dwa razy przez tego sameo psa, mimo to - nie zaszła w ciąże. Jednak nie myśl, że może sie tak zdarzyć w przypadku Twojej suczki, tylko czym prędzej do weta - albo zastrzyki albo sterylizacja aborcyjna... :roll:

Teraz Kulka jest juz wysterylizowana i nie mam problemów z cieczką...

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie podawaj zastrzyków wczesnoporonnych. Tylko zrobisz jej krzywdę, a nawet pewności zahamowania ciąży nie masz. Jeśli nie chcesz jej nigdy kryć, to ją wysterylizuj. Jeśli chcesz to poczekaj do 25-30 dnia, zrób usg i wtedy podejmij decyzję.
Jeśli to ma być suka hodowlana to ABSOLUTNIE nie wolno podawać hormonów. Jeśli nie ma być hodowlana to też ich nie dawaj, lepszy zabieg.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

To mój pierwszy post i cieszę się, że znalazłam ten temat...

Otóż dzisiaj moja prawie 11-letnia suka spotkała na spacerze "miłość swojego życia"... :shake:
Już ponad 2 tygodnie ma cieczkę, przez ostatnie 2 dni już nie była zainteresowana psami, gdy chciały ją wąchać-gryzła i chowała "tyłek" :eviltong: Ale dzisiaj jej coś odbiło i uciekła na 4 godziny...
Nie wiadomo co robiła przez ten czas...

Mama dzwoniła do weterynarza i pani doktor powiedziała, że mamy zgłosić się na zastrzyk w 3 dobie od ewentualnej "wpadki"...

Kiedyś miałyśmy podobną sytuację, ale nie przypominam sobie, żeby psica dostała zastrzyk tak późno... (patrzyłam w jej książeczce, to było 5 lat temu i miała podane 2 zastrzyki z przerwą 2 dni). Ale przez te 5 lat pewnie psia medycyna poszła do przodu...

Powiedzcie mi proszę, czy faktycznie mam czekać 3 doby?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Jak właściciel suki nie ma wyobraźni i pozwala na kolejną ucieczkę 11-letniej psiny w cieczce, to powinien pomysleć o sterylizacji. Suki.
Swoją drogą rzeczywiście przez 5 lat medycyna weterynaryjna poszła do przodu. Szkoda tylko, że świadomość i odpowiedzialność właścicieli suk pozostała na poziomie raczej niskim.
Idź i wysterylizuj tę biedną sukę, skoro nie potrafisz przewidzieć, że kiedy ma cieczkę, to może uciec za miłością swego życia:mad: To lepsze niż zastrzyki.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kaśka, chyba jesteś zbyt surowa. Zdaża się, że suka ucieknie. Mnie raz suka uciekła podczas cieczki - po prostu wywinęła się z obroży, która, głową bym dała, była ciasno zapięta. Uciekła do psa. Pies ją pokrył, na moich oczach. Dostała zastrzyk w drugiej dobie i znów po 48 godzinach. Na szczęście zapobiegło to ciąży.

Głupie wpadki zdażają się. Jesteśmy tylko ludźmi. A suki, pchane instynktem, potrafią być podczas cieczki bardzo sprytne. Dlatego dla suk niehodowlanych jest TYLKO JEDNO DOBRE ROZWIĄZANIE. Sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...