Jump to content
Dogomania

Kubuś i Doris czyli dwa czarno-białe potwory z piekła rodem


Patik

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='rashelek']Jak ty się nie boisz takiej krwiożerczej bestii w domu trzymać? :crazyeye: :lol:[/QUOTE]
Jak to się nie boję jest zamykana jak ten pies Basketvillów czy jakoś tak ::evil_lol::evil_lol::eviltong:
[quote name='Mada95']A resztę zjadł Kuba :)[/QUOTE]
No właśnie nie wiem ,bo mama sprzątała :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Wywąchało i przyszło. :evil_lol:
Może mojej sprawię takie cuś, ale czy ona zje. :niewiem:[/QUOTE]
Zje,zje :P

[quote name='ysmay']moje shih tzu też wcina tak kości tylko trochę mniejsze.

Piękne psy[/QUOTE]
Witamy i cieszymy:D dziekuję również za komplementy

[quote name='Ptysiak'][URL]https://lh6.googleusercontent.com/-H4RWo7NGcVI/T-cxyrHwB4I/AAAAAAAAAhA/3bLPmZzpyCs/s600/DSC_6132.JPG[/URL] :loveu:
no z taką to lepiej nie zadzierać :D[/QUOTE]
Teraz to wszyscy boją się do domu wejść ,bo jak taki potwór przyjdzie to zaliże na śmierć tak jak kość :P

Dzisiaj znowu zamawiamy nową karmę teraz sprawdzimy taste of the wild , bo zjadła jakąś z kurczakiem to nie przestaje się drapać ,a brit care podobno gorszy a cena prawie taka sama :D młoda będzie wsuwać przepiórki ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Zje,zje :P


Witamy i cieszymy:D dziekuję również za komplementy


Teraz to wszyscy boją się do domu wejść ,bo jak taki potwór przyjdzie to zaliże na śmierć tak jak kość :P

Dzisiaj znowu zamawiamy nową karmę teraz sprawdzimy taste of the wild , bo zjadła jakąś z kurczakiem to nie przestaje się drapać ,a brit care podobno gorszy a cena prawie taka sama :D młoda będzie wsuwać przepiórki ;][/QUOTE]

brit c w podobnej cenie co wild? gdzie ? naprawde?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']np. na allegro za 109 zł jest 6,9 kg ,a ogólnie znalazłam po 99 zł za tyle samo i brita też po 99 tylko,że za 8 kg no ale jakość dużo lepsza(podobno ) a wy czym karmicie oprócz redbullem:P:P[/QUOTE]

ogólnie to surowym miechem ale moje psy też sa na brit care activity i ja place za 12kg 135zł ( moja suka 22 kg zjada te 12kg w 1,5 miesiąca)
bardziej sie opłacają cenowo duże wory niż małe;]

Link to comment
Share on other sites

trochę późno przyszłam się przywitam,ale ... dziękuję za zaproszenie:)cudne psiaczki,pięknie dobrane kolorami:)
wcześniej karmiłam moją Hanę od szczenięctwa RC,ale właściwie to ją połykała,zamiast gryźć i miewała dolegliwości gastryczne nad ranem
odkąd moje miski karmię Taste of the Wild,wszystko jest w porządku,chętnie ją zjadają:)
to 6,9 kg starcza mi dla misków na miesiąc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joann']ogólnie to surowym miechem ale moje psy też sa na brit care activity i ja place za 12kg 135zł ( moja suka 22 kg zjada te 12kg w 1,5 miesiąca)
bardziej sie opłacają cenowo duże wory niż małe;][/QUOTE]
Ja jakbym kupiła 12 kg to starczyłoby mi na ok 7 miesięcy dla Doris:P bo ona nawet nie je zalezaniej dawki :P a czasami nic nie zje zależy jak się jej podoba .Teraz dopiero kupiłam 6.8 kg ,ale czuje ,że będzie mieć na ok. 3 miesiące ,ale zobaczymy
[quote name='Bgra']trochę późno przyszłam się przywitam,ale ... dziękuję za zaproszenie:)cudne psiaczki,pięknie dobrane kolorami:)
wcześniej karmiłam moją Hanę od szczenięctwa RC,ale właściwie to ją połykała,zamiast gryźć i miewała dolegliwości gastryczne nad ranem
odkąd moje miski karmię Taste of the Wild,wszystko jest w porządku,chętnie ją zjadają:)
to 6,9 kg starcza mi dla misków na miesiąc[/QUOTE]

Witamy:D
my już tyle razy karmę zmienialiśmy, Doris ma potworne uczulenie na kurczaka ,ale tylko w karmie jak daje jej gotowanego to nie . nam ten 6.8 jak pisałam starczy na ok 3 miesiące, ale ona ogólnie jest mała waży ok 4 kg.ale za to zwinna bardzo jest z frisbee coraz lepiej jej idzie.

A teraz mam pytanie bardzo ważne jak rzucam jej piłkę to o ile się toczy to wszystko jest ok,ale jak jej rzucam np. górą to nie widzi gdzie leci jak rzucę patyka to tak samo .Dodam,że na jednym oku ma zeza :P czy jej tak już zostanie czy robi tak dlatego,że jest jeszcze młoda ??

Link to comment
Share on other sites

Może po prostu nie patrzeć za piłką ;) Mika np. robi tak: patrzy, czy biorę zamach i zaczyna biec, oglądając się za piłką. Jak leci, to dawaj za nią a jak ją zrobię w ciula to wraca do mnie i szczeka z opieprzem :D A jak piłkę rzucę wysoko to też stoi jak ciapa i zaczyna biec dopiero, jak już spadnie. Także to może nie być nic ze wzrokiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Może po prostu nie patrzeć za piłką ;) Mika np. robi tak: patrzy, czy biorę zamach i zaczyna biec, oglądając się za piłką. Jak leci, to dawaj za nią a [/QUOTE]

Znam psiaki, które nawet jak zobaczą, że zamachuje się, by coś rzucić to biegną, nie patrząc na piłkę, czy zabawkę. Jak usłyszą lub zobaczą, że coś spadło to wtedy dopiero po to biegną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Znam psiaki, które nawet jak zobaczą, że zamachuje się, by coś rzucić to biegną, nie patrząc na piłkę, czy zabawkę. Jak usłyszą lub zobaczą, że coś spadło to wtedy dopiero po to biegną.[/QUOTE]

Każdy pies robi po swojemu ;) Cekin (znajomy owczarek) np wręcz przeciwnie, najpierw się dobrze przyjrzy czy piłka zniknęła panu z ręki i dopiero zaczyna biec. Dlatego bym nie panikowała, może ma taki styl aportu :lol:

Link to comment
Share on other sites

A no to może faktycznie wszystko ok. za to dzisiaj ,jak aportowała ten sznurek taki to normalnie biegła za tym i znajdowała więc może jakieś postępy :P:P

Ale jeszcze trzy dni i wakacje nie mogę się doczekać całymi dniami będę mogła z psami przesiedzieć.

I jeszcze jedno Doris robi następny postęp,bo coraz rzadziej siku robi kupkę w ogóle 1-2 razy dziennie a dziś od wczoraj od chyba 7 wysikała się ok.11 ale niestety znowu na dywan, nie może nauczyć się sikać ani na matę ,ani do kuwet i nawet po niej nie widać ,że jej się chce a byłam z nią trzy razy i jej się nie chciało ;/

Link to comment
Share on other sites

Jak ja bym chciała, by 12kg starczało nam na 7msc :P Worek 15kg starcza nam co najwyżej na 3,5msc - nigdy nie więcej :P.

Mój też jest Ciamajdą i on dopiero biegnie za czymś, gdy widzie GDZIE spada. Kiedy rzucę mu smakołyk to on nie zacznie go szukać pośród traw, lecz uważnie obserwuje gdzie spadnie. Jeśli akurat to przegapi to M. tylko zacznie kręcić się wkoło własnej osi z nosem przy ziemi, dalej już nie szuka i zaraz zaczyna się patrzeć na mnie jak na wariata, że przecież miałam mu dać smaka, a nie dałam... :D

Link to comment
Share on other sites

No to p-rawie jak Doris ona nawet nie widzi ,ze spada,ale za to nos cały czas przy ziemi i poszukuje czegoś dobrego ostatnio szamała mięte:P i bardzo jej smakowała :D

Za niedługo dam zdjęcia ,bo właśnie mi się zgrywają

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Jak ja bym chciała, by 12kg starczało nam na 7msc :P Worek 15kg starcza nam co najwyżej na 3,5msc - nigdy nie więcej :P. [/QUOTE]A to co i w jakich ilościach je Morus? Strasznie dużo, jak na moje standardy :)Czekamy na zdjęcia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']A to co i w jakich ilościach je Morus? Strasznie dużo, jak na moje standardy :)Czekamy na zdjęcia![/QUOTE]
Myślisz, że go przekarmiam :>? Spokojnie, wagę ma prawidłową (14kilosów), wciąż ją utrzymuje. Z tym, że my dość sporo trenujemy, do jedzenia ma samą karmę nic ponad to, więc szybko nam opakowanie idzie ;). Jemy (niestety) Brita 2x dziennie, po innych karmach pies ma problemy żołądkowe, zresztą BARF też nam nie podszedł, a szkoda, bo jestem jego zwolenniczką. Waga utrzymuje się w normie, pies zawsze je z apetytem, chciałam dawać mu mniej, ale wtedy pies chodzi głodny i mi chudnie, więc pozostaliśmy przy czterech garściach na dzień (po dwa na jedną porę jedzeniową). Dokładnie nie powiem ile to wychodzi, acz wetka nie ma zastrzeżeń co do naszego sposobu karmienia, zresztąwyniki i stan zdrowia psa same mówią za siebie.... ;)

Czekam na fotki :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Myślisz, że go przekarmiam :>? Spokojnie, wagę ma prawidłową (14kilosów), wciąż ją utrzymuje. Z tym, że my dość sporo trenujemy, do jedzenia ma samą karmę nic ponad to, więc szybko nam opakowanie idzie ;). Jemy (niestety) Brita 2x dziennie, po innych karmach pies ma problemy żołądkowe, zresztą BARF też nam nie podszedł, a szkoda, bo jestem jego zwolenniczką. Waga utrzymuje się w normie, pies zawsze je z apetytem, chciałam dawać mu mniej, ale wtedy pies chodzi głodny i mi chudnie, więc pozostaliśmy przy czterech garściach na dzień (po dwa na jedną porę jedzeniową). Dokładnie nie powiem ile to wychodzi, acz wetka nie ma zastrzeżeń co do naszego sposobu karmienia, zresztąwyniki i stan zdrowia psa same mówią za siebie.... ;)

Czekam na fotki :D[/QUOTE]

Ej tam zaraz przekarmiasz. Po prostu Mika tyle nie żre, dopiero nam się kończy 3kh worek Puriny, którego męczy już chyba 3 tydzień, jak nie lepiej. Dlatego, jak powiedziałam - na moje standardy to dużo :) Mika je mniej niż powinna wg dawkowania, bo powinna 200gr a je ok. 150-170, ale sama nie chce więcej. Wszystko trzeba dostosować do psa po prostu. A skoro Morusowi trzeba tyle jedzenia, to nie ma co żałować absolutnie. Zwłaszcza, że widać, że mu służy i jest wszystko ok. Ja teraz bardzo uważam na dawkowanie, bo zimą przesadziłam, pies nie miał tyle ruchu i zrobiła się z niej baryłka. Ale to tylko moja wina, nadmiar ryżu (wtedy jeszcze jadła gotowane) i mało biegów... ;)

Co tam z tymi zdjęciami? Tak żeby offa nie było :diabloti: :lol:

Link to comment
Share on other sites

A teraz upragnione zdjęcia, nie są zbyt piękne ,ale co chwile Doris szarpała się do Kubusia:evil_lol:
Najpierw Doris w lesie, Kubusia nie było bo poszłam do brata na mecz ,a wylądowałam na chwilkę w lesie(na grzybki:P)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-hJKVY2zb8BQ/T-nZp8DfTaI/AAAAAAAAAhg/9BTwOdWT-mo/s512/image001.jpg[/IMG]

nie oddam Ci patyka,nawet nie myśl!!!
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-GgBBG2JKV2o/T-nZqKBETgI/AAAAAAAAAho/Zwp_5oW-a4I/s600/image002.jpg[/IMG]

Przecież mówię ,ze nie oddam

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-jKQuhW7vgXQ/T-nZqISgcmI/AAAAAAAAAhk/7JYtxa7K8Oo/s600/image003.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Tv8VBJMCInA/T-nZq5rqznI/AAAAAAAAAhs/9z6Qx_kqEWE/s600/image004.jpg[/IMG]

i się wielce zmęczyłą

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-7xnp6NGBA00/T-nZrOEqHuI/AAAAAAAAAhw/sWwHV9HD1A0/s600/image005.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...