Jump to content
Dogomania

Pewnie mnie przeklniecie!Ale z rozsądkiem!


krysstan

Recommended Posts

Mowa o kąpieli - otóż mam od 8 stycznia br. (wtedy5-tygodniową sunię - 1 grudnia kończy roczek!) Jest typu dobermana z jakimś mieszańcem - tego nikt nie wie,średniej wielkośc.Ani razu jej nie kąpałam,panicznie boi się natrysku(a mam tylko kabinę).Jest czysta,nie myzi się nigdzie i po prostu mi pachnie,a na dodatek śpi w łóżku ze mną - ona na 1 poduszce,a ja na 2-giej przytulona do niej i tak do rana. Pachnie,nic nie czuję. Jak wracam z dworu,od razu wskakuje do brodzika,i myję jej łapcie,często przecieram zwilgotną gąbką sierść),a na deszcze ma płaszczyk p.deszczowy.Jak zrobi qupkę,to wycieram odbyt tamponem.I zawsze jest pachnąca.Raz w lipcu wykąpała się w trzcinie b.podmokłej.Jak przychodzę myję jej łaki w brodziku i ten skromny odbycik tamponem.To tyle kochani.Może jakieś inne sugestie zapadną z Waszej strony - zawsze jestem otwarta na dyskusje. Mam kupione szmpony Trixe i stoją - jedynie do jej podwywania stosuję.Pozdrawiam Wszystkich

Link to comment
Share on other sites

KOchana nic innnego,myję ją pod
czzas zabawy,mając plauchy w mydle, a potem daję jej "smaczki" i wycieram uszka i
czy to wacikami,bbądź wacikiem i cała jest heppy,to samo robię jak wracam ze spaceru,gdy zrobi qupę,wacik - i to dla niiiiej noramlene

Link to comment
Share on other sites

mydłem psie uszy?? ja mam preparat Otosol do czyszczenia psich uszu, kładę mojego zwierza na podłodze, tak żeby mieć jego głowę na kolanach i trochę nalewam mu go do ucha, tak po ściance i masuję chwilę. a potem czyszczę papierem toaletowym super miękkim velvet, żeby mu tam krzywdy nie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

A mnie intryguje po co w ogóle podmywać psa (pomijając długowłose, które wiadomo że czasem brudzą sierść kałem i moczem) - przecież pies sam się wylizuje, czyści, a tamponowaniem mu intymnych okolic mydłami można co najwyżej zniszczyć naturalną florę bakteryjną tych okolic i doprowadzić za jakiś czas do problemów zdrowotnych, zapaleń.
Uszu też bym nie ruszała, dopóki są czyste i ładnie pachną; co najwyżej watką zebrała brud z samej małżowiny.
Grzebaniem i wlewaniem diabli wiedzą czego do tego, co dobrze działa, można więcej zaszkodzić niż pomóc...
I jeśli tak ciągle moczycie łapy, to koniecznie wycieraj potem przestrzenie międzypalcowe, bo jak Wam wejdzie grzybica, to będziecie się z tym męczyć wieki...

Link to comment
Share on other sites

Czytając tytuł spodziewałem się jakieś totalnej tragedii a tu na szczęście nic ;) Jeśli twój pies na króciutką sierść to taka całkowita kąpiel nie jest aż tak potrzebna jak by to było w wypadku jakiegoś sierściucha :D
Skoro twoja psinka boi się kabiny a chcesz go wykąpać to tylko można polecić kąpiel u groomera jeśli masz jakiegoś w okolicy z dużą wanną.
Są też szampony do kąpieli bez spłukiwania, m.in z Ring5 BRIGHT QUICK CLEAN SHAMPOO, gdzie zmoczoną preparatem szmatką wycierasz psa a potem ręcznikiem do sucha.

Link to comment
Share on other sites

Tez wydaje mi się, że podmywanie psa może zniszczyć naturalną florę bakteryjną tych okolic i doprowadzić za jakiś czas do problemów zdrowotnych. Oczywiście od czasu do czasu jeśli jest potrzeba, trzeba przemyc tam psa o długiej sierści. A co do ogólnie kąpieli, spróbuj właśnie kąpać go jakoś podczas zabawy, aby kojarzyło mu się to pozytywnie a kąpiel była afektem zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...