Jump to content
Dogomania

Czip jest i co dalej?


Martyna-Gdy

Recommended Posts

  • 2 months later...

A niech mi ktos odpowie - dlaczego podczas chipowania pies musi byc uprzednio zaszczepiony? tzn. w przepisach dot. przewozu psa za granice jest napisane, że pies musi zostać zachipowany )( chip po lewej stronie szyi) ale musi to nastapic przed szczepieniami?
Dlaczego?

P.S. I jakim cudem to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz wyrobić paszport, to wet może wpisać do paszportu tylko szczepienia, które nastąpiły PO wszczepieniu chipa, że niby powinien sprawdzić chipa i wtedy szczepić, żeby nie było że jednego chipujesz a zupełnie innego szczepiłaś :P tak mi przynajmniej wetka tłumaczyła... ja najpierw Lennego zachipowałam, a paszport wyrabiałam w dniu kolejnego szczepienia.


W Pruszczu jest tak, że dla osób zameldowanych chipowanie w lecznicach na terenie miasta jest darmowa. Darmowe jest też umieszczenie psa w bazie [url]http://www.identyfikacja.pl[/url] . Ja dodatkowo zarejestrowałam jeszcze psa w bazie safe-animal i TOZu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Jak chcesz wyrobić paszport, to wet może wpisać do paszportu tylko szczepienia, które nastąpiły PO wszczepieniu chipa, że niby powinien sprawdzić chipa i wtedy szczepić, żeby nie było że jednego chipujesz a zupełnie innego szczepiłaś :P tak mi przynajmniej wetka tłumaczyła... ja najpierw Lennego zachipowałam, a paszport wyrabiałam w dniu kolejnego szczepienia.
[/QUOTE]

No jeśli tak to pół biedy. Bo obawiałam się, ze może wszczepienie mikrochipu jest w jakis sposób obciążeniem dla psa i nie może być wykonane zaraz po szczepieniu, czy cos z tych rzeczy...?

Link to comment
Share on other sites

Wszczepienie chipa boli... to DUŻA igła.. przynajmniej moim zdaniem... dlatego ja sama nie zdecydowałabym się na szczepienie i chipowanie jednego dnia... zwłaszcza że czasem po szczepieniu psisko boli (przynajmniej jedna wetka u nas tak szczepi.. chyba coś nie tak robi bo pies za każdym razem sygnalizuje ból w miejscu szczepienia po tym jak ona to robi....) i skazywać go na ból w dwóch miejscach.. po za tym dwa kuje jednego dnia...
Nic nie słyszałam, żeby było to jakieś obciążenie dla organizmu uniemożliwiające szczepienia tego samego dnia, albo niedługo po/przed

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wikikoniki']U nas po chipie (w sierpniu) Neska nadal się drapie, bo jej się przemieścił...[/QUOTE]

[quote name='sachma']Wszczepienie chipa boli... to DUŻA igła.. przynajmniej moim zdaniem... [/QUOTE]

Łooo... z tym przesuwaniem chipu - to niefajnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']
Darmowe jest też umieszczenie psa w bazie [url]http://www.identyfikacja.pl[/url] . Ja dodatkowo zarejestrowałam jeszcze psa w bazie safe-animal i TOZu.[/QUOTE]
W "identyfikacji" jest płatne 30 PLN- właśnie zrobilam to ze swoją sunią.

Link to comment
Share on other sites

Yoana, czytaj uważnie.
[QUOTE]W Pruszczu jest tak, że dla osób zameldowanych chipowanie w lecznicach na terenie miasta jest darmowa. Darmowe jest też umieszczenie psa w bazie [URL="http://www.identyfikacja.pl/"]http://www.identyfikacja.pl[/URL] . [/QUOTE]

u nas i chip i rejestrację opłaca miasto.

Link to comment
Share on other sites

moja starsza suka zostala zaczipowana, kiedy wyrabialismy jej paszport, bo w hodowli byla tylko tatuowana. w cenie byla rejstracja na indentyfikacja.pl i za nic dodatkowo nie trzeba bylo placic.

moja mlodsza suka przyleciala z rosji z czipem i tatuazem. miala rosyjski paszport.
w domu zarejstrowalam ja sama na identyfikacja.pl za 30 zeta, do domu przyszedl mi list potwierdzajacy i paseczek scan my chip.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 2 months later...

[quote name='sachma']Wszczepienie chipa boli... to DUŻA igła.. przynajmniej moim zdaniem... dlatego ja sama nie zdecydowałabym się na szczepienie i chipowanie jednego dnia... zwłaszcza że czasem po szczepieniu psisko boli (przynajmniej jedna wetka u nas tak szczepi.. chyba coś nie tak robi bo pies za każdym razem sygnalizuje ból w miejscu szczepienia po tym jak ona to robi....) i skazywać go na ból w dwóch miejscach.. po za tym dwa kuje jednego dnia... [/QUOTE]

Wiesz co, to wydaje mi się, że chyba Twoja wetka (z całym szacunkiem dla niej) coś robi źle.
Moje psy wszczepienia czipa nie zauważyły nawet (a myślałam, że będzie bal, nawet w TŻta sie na tą zabawe uzbroiłam - nie zareagowały totalnie), już pomijając szczepienia - tego też nie odczuwają (w każdym razie nie okazują żeby coś bolało, a chłopak to niezły histeryk jak trzeba ;-) ) ani po szczepieniu nic nie swedzi i nie boli.

Czipowałam psy w wieku 9 i 6 miesiecy - potrzebowalismy do paszportu - nic się nie przesunęło (ostatnio była okazja do posmyrania czytnikiem), nic nie swędzi, wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

[quote name='CubaLibre']Gdze to się rejestruje w Warszawie ?[/QUOTE]

to się rejestruje na stronach np. [COLOR=#00802A][FONT=arial][URL="http://www.identyfikacja.pl"]www.identyfikacja.pl[/URL] lub [/FONT][/COLOR][URL="http://www.safe-animal.eu"][COLOR=#00802A][FONT=arial]www.safe-animal.eu[/FONT][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...