Jump to content
Dogomania

Bezdomne psy z Łomży


elinaa

Recommended Posts

  • Replies 374
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja już w piątek całkowicie spakowałam manatki z Łomży i przyjechałam do siebie/ tak więc pewnie u Was już się nie pojawię ale teraz mam trochę czasu tak więc mogę zająć się ogłoszeniami dla wyżełka tylko kto zajmie się adopcją ? Moze do jakiejś fundacji go zgłosić ?


EDIT :

Napisałam na fb do SOS dla wyżłów

Edited by PaulinKa030894
Link to comment
Share on other sites

Osób chętnych jest dużo tylko zapewne nie wiedzą jak pomóc nie wiedzą że w tak łatwy sposób jak kupienie nawet woeczka z 2 kg karmą może pomóc.


Każdego roku jest organizowana impreza jak dzień wety na ten dzień jest organizowana zawsze jakaś zbiorka na szczegolny cel. Moze by tak zglosic schonisko na zakup karmy do niego ? Albo zeby chociaz zrobic jako dodatkowa zbiorke niepotrzebnych kocy karm lub czegos innego co moze sie przydac ? Tylko trzeba by bylo porozmawiac z nauczycielami.Jest tam naprawde super gosc o nazwisku Sielawa. Wiem że napewno by pomogl cos w związku z tym, tak jak i Pani Ewa Ciborowska ;) to są naprawdę ludzie z wielkim sercem do zwierząt tak jak i sama Pani dyrektor - trzeba jeszcze korzystać poki jeszcze jest na wyzszym stanowisku bo potem to biada

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej.
Jakis czas nie zagladalam na forum bo mialam troche wlasnych komedii.
Byc moze nie pamietacie mnie.Otoz mam suczke ktora chcialam umiescic w schronie ale nie wyszlo.Wiec nadal musze do niej dojezdzac bo mieszka poza łomża.
Ale sie wscieklam ostatnio ze szok.Przyjezdzam do niej a tam patrze ............kolejny pies.Wychudzony,trzesacy sie siedzi na podworku.
Orzesz Wy!!!!!!!!!mysle sobie,znowu ktos podrzucil kolejnego.Z tym jednym mam problem z oddaniem a tu kolejna bieda siedzi.Nie mialam sumienia nie dac jesc bo toto trzeslo sie jak galareta i strasznie chude.
I znowu bedzie siedzial i klopot na glowie.A aktualna sunia zadowolona ze ma towarzysza.Spi razem z nim wtulona jak stare dobre małżeństwo w szopie i razem z jednej misy jedzo.

Jak mozna tak postepowac.Ktos zobaczyl ze siedzi tu jeden pies to i swojego podrzucil.Po wygladzie widac ze dlugo sie blakal bo jest strasznie chudy.

A znajomi sie smieja ze mnie ze daje im jesc,ze powinnam pozwolic zdechnac z glodu.Nie wiem juz co mam z nimi robic.Daje ogloszenia ale zero jakiejkolwiek reakcji:((
Nie wiem jak inni oddaja do schroniska swoje psiaki.Ja pytalam juz nawet cy moge oddac to mi odmowili ze przepelnione itp.To co ja niby mam z nią zrobic????przeciez to nie moje psy w gruncie rzeczy.A sumienie mi nie pozwala zostawic ich na pastwe losu.Tym bardziej ze sunia podbiera ludziom drob:(

Link to comment
Share on other sites

rosi79 a nie da się tych piesków jakoś przewieść na teren Łomży? Wtedy bez problemu dzwonisz do Urzędu Miejskiego i przysyłają kogoś ze schronu po psiaki.

Ludki mam ważne pytanie!
Czy ktoś z Was jest w Łomży wolontariuszem lub często tam zagląda? Sprawa dotyczy suczki beagla, która się do mnie przybłąkała. Chodzi o Perełkę/Astrę, którą przejęła ze schroniska fundacja e-beagle. Otóż osoby odbierające sunię nie dostały żadnych dokumentów (książeczki zdrowia, którą suczka miała). Obecne DT suczki wyrobiło jej nową książeczkę, ale potrzebują ze schronu zaświadczenia o tym, że sunia jest wykastrowana, przydałby się również opis zdjęć RTG, który przekazałam do schronu wraz z książeczką, którą z Pauliną założyłyśmy.
Fundacja dzwoniła kilkakrotnie do schronu, ale wiadomo mają masę roboty i niestety brak czasu na skserowanie tych dokumentów i przesłanie chociażby mailem. Ja nie mam kogo wysłać - w Polsce została mi tylko mama, która nawet auta nie ma.
Czy byłby ktoś w stanie zeskanować te dokumenty i przesłać na maila?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiYu']rosi79 a nie da się tych piesków jakoś przewieść na teren Łomży? Wtedy bez problemu dzwonisz do Urzędu Miejskiego i przysyłają kogoś ze schronu po psiaki.

Ludki mam ważne pytanie!
Czy ktoś z Was jest w Łomży wolontariuszem lub często tam zagląda? Sprawa dotyczy suczki beagla, która się do mnie przybłąkała. Chodzi o Perełkę/Astrę, którą przejęła ze schroniska fundacja e-beagle. Otóż osoby odbierające sunię nie dostały żadnych dokumentów (książeczki zdrowia, którą suczka miała). Obecne DT suczki wyrobiło jej nową książeczkę, ale potrzebują ze schronu zaświadczenia o tym, że sunia jest wykastrowana, przydałby się również opis zdjęć RTG, który przekazałam do schronu wraz z książeczką, którą z Pauliną założyłyśmy.
Fundacja dzwoniła kilkakrotnie do schronu, ale wiadomo mają masę roboty i niestety brak czasu na skserowanie tych dokumentów i przesłanie chociażby mailem. Ja nie mam kogo wysłać - w Polsce została mi tylko mama, która nawet auta nie ma.
Czy byłby ktoś w stanie zeskanować te dokumenty i przesłać na maila?[/QUOTE]

Jutro najprawdopodobniej będę w schronisku i poproszę o skserowanie.
W czwartek adoptowałam sunię ze schroniska.Nie dostałam książeczki,ale takie informacje jak szczepienia,sterylizacja są na odwrocie umowy adopcyjnej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinaa']Jutro najprawdopodobniej będę w schronisku i poproszę o skserowanie.
W czwartek adoptowałam sunię ze schroniska.Nie dostałam książeczki,ale takie informacje jak szczepienia,sterylizacja są na odwrocie umowy adopcyjnej.[/QUOTE]

elinaa byłabym bardzo wdzięczna! Osoba z fundacji, która zabierała suczkę ze schroniska nie dostała żadnego papieru, chyba nawet umowy przejęcia nie podpisywano.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rosi79']Czy mialby ktos transport dla sredniej wielkosci psa?ok 30 km od lomży w jedna strone.
Pilne.Prosze o pomoc.Oczywiscie zwroce za paliwo.
Nie mam samochodu a musze przetransportowac sunie do łomży.[/QUOTE]

Jesli chodzi o tę suczkę która jest w okolicach Kolna to mogłabym pomóc w transporcie, mam po drodze. Z tym że musiałabys tam byc na miejscu i ze mna wrócić do Łomży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika i Max']Super, już kiedyś widziałam, że szukany był transport dla tej suni i chciałam pomóc, ale jakos nie moglam znależc wątku suni, myslałam że sprawa juz dawno załatwiona. A tak przy okazji to też pochodzę z Łomży :) Pozdrawiam[/QUOTE]


Tamtego wątku już nie ma.Ale nie mieszkasz w Łomży ?

Link to comment
Share on other sites

Witam
Mam witaminy do przekazania dla piesków schroniskowych czy ktoś mógł by po nie przyjechać do Białegostoku? 750 opakowań po 30 sztuk w opakowaniu witaminy Multi Vita Dog preparat witaminowo mineralny dla psów z dodatkiem aminokwasów,ziół i antyoksydantów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psi']Witam
Mam witaminy do przekazania dla piesków schroniskowych czy ktoś mógł by po nie przyjechać do Białegostoku? 750 opakowań po 30 sztuk w opakowaniu witaminy Multi Vita Dog preparat witaminowo mineralny dla psów z dodatkiem aminokwasów,ziół i antyoksydantów[/QUOTE]

wysłałam pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']sprawdzcie proszę, czy obydwa wyżły są, czy moze zostały adoptowane?[/QUOTE]

Oba wyżły są w schronisku.Ta sunia to już ok.10 letnia.Widziałam jeszcze jednego wyżłowatego.Ale za tydzień zrobię zdjęcia jak z kimś pojadę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...