Jump to content
Dogomania

Opole 2007


pentu

Recommended Posts

  • Replies 603
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tylko psy']czy wie ktoś, coś o sędzinie [B][U]Catherine Zingg ???[/U][/B]
jak sędziuje (ostro/łagodnie)?
ciekawie?
ogólnie fajna nam się trafiła???[/quote]


Sam fakt, że nagielka to już dobrze :lol:
Z tego co wiem to ona mieszkała przez pewnien czas we Włoszech (?) i hoduje goldeny.
Myslę, że warto jechac, my jedziemy z drugiego końca Polski ;-)

Osobiście mam nadzieję na ostre i dokładne sędziowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Payton'][B]40 euro-[/B] [B]nie komentuje tego czy to tanio czy drogo ale:[/B]
40 euro to (przy kursie 3,7) [B]148 zl.[/B]
Dla wystawcow krajowych[B] 95 zl [/B]
[B]Nie rozumie skad ta roznica !!!!!!!!!!!!!!![/B]

Nigdzie w Europie tego nie ma . Jest cena - JEDNA CENA dla wszystkich.
w EU nie wolno roznicowac cen dla obcokrajowcow (Prawo EU) ,co wiecej nie mozna rowniez wymagac od obcokrajowca aby placil wylacznie w Euro.
Mozna placic zarowno w euro jak i w nominale danego kraju.
Uwazam, ze wskazana jest korektura.[/quote]


no wlasnie ja niestety sie z tym spotkalam za granica Czechy Slowacja...
:roll: wiec nie rozumiem dlaczego taki bulwers:) Niestety mi takze za granica kaza placic w Euro a nie np w koronach czy zlotówkach, tak juz jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']no wlasnie ja niestety sie z tym spotkalam za granica Czechy Slowacja...
:roll: wiec nie rozumiem dlaczego taki bulwers:) Niestety mi takze za granica kaza placic w Euro a nie np w koronach czy zlotówkach, tak juz jest.[/quote]
Sory ,ale piszac ten post kierowaly mna raczej patriotyczne :evil_lol: pobudki:evil_lol: niejako duma narodowa :evil_lol:
W Czechach i Slowacji nie bylam :cool3: kierowalam sie ta druga strona:oops:
Niestety nie mam daru pisania i czasami mi to troche nie wychodzi tak jak bym chciala :razz:

NIe chodzilo mi o to, ze trzeba placic w Euro, w koncu jest duzo latwiej przelac w Euro niz w obcym nominale, chodzi o to, ze to jest nie fer:shake: placic [U]wiecej [/U]za dokladnie te same uslugi ? Jest cena, jest kurs i przelicznik wiec w czym problem. Piszesz, ze w Czechach i Slowacji placisz wiecej, ale nie jest tak np. w Niemczech, Belgi Austri i wielu innych. I czy to znaczy, ze my tez tak musimy robic ?
I nie chodzi mi tez o to, ze [U]ja [/U]musze placic wiecej. Dla mnie to ogolna sprawa nie moja. Ja wprawdzie mieszkam juz 25 lat w Niemczech, ale posiadam do dzis obywatelstwo Polskie i jestem tu takze zameldowana,ale uwazam ze skoro jest wystawa miedzynarodowa i niejako zapraszamy cudzoziemcow do brania w niej udzialu to badzmy fer i pokazmy sie z tej lepszej strony. :p Dlaczego mamy ich (cho.... brakuje mi czasami odpowiednich polskich slow) inaczej-gorzej- ???? traktowac.
Ale szkoda dyskusji, bo to i tak niczego nie zmieni ani do niczego nie doprowadzi

Poddaje sie :diabloti:

PS. A tak na marginesie i dla informacji i absolutnie nie pod katem wystawy (coby nie bylo, ze taka sknera jestem :evil_lol:) W krajach o innym nominale jak euro, mozna placic w euro jak chca , ale nie moga tego zadac.
Dany kraj nie moze odmowic przyjecia wlasnego nominalu.!!! I tak np w Czechach nie musza przyjac zlotowek,moga przyjac euro, ale musza przyjac w koronach jak by sie kto uparl. :diabloti:(Nie dotyczy to umow firm itp.)
O Boze ale ja to zagmatwlam.
Sory za tak nudna i zagmatwana lekture :lol: Piszmy lepiej o naszych psiuniach.

Link to comment
Share on other sites

Payton, ja się z Tobą generalnie zgadzam. I nie martw się j. polskim.Rozumiemy Cię.

Zrobię tutaj taki troche off-topic.
A mianowicie.
W ub.r. miałam u siebie psa, który nie był zarejestrowany w PL, lecz poza granicami. I gdy zgłaszałam go na wystawę, to płacilam jako wystawca zagraniczny, czyli więcej... I na dodatek musiałam wytłumaczyć to kretyństwo właścicielce psa... Ale nie dośc na tym. W momencie otrzymania potwierdzeń na wystawę, okazało się, że polskie psy (tzn. zarejestrowane w Polsce) muszą mieć sławetne "Urzedowe zaświadczenie o stanie zdrowia psa", a zagraniczne już NIE!!! Pytam się, dlaczego? Czy psy z zagranicy nie mogą przywieźć jakiegoś paskudztwa do PL? I czy w PL sa sami oszuści...? Następne kretyństwo, prawda? A osoby z komitetu organizacyjnego mętnie tłumaczyły, że takie wymogi stawia lekarz weteranarii, odpowiedzialny za wystawę. Przecież to kompletna niedorzeczność i bzdura! Bo ta odpowiedzialność, w tym konkretnym przypadku dotyczy tylko psów zarejestrowanych w Polsce, a poza granicami PL juz nie!

Eh, chce się zyć!:placz:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Payton, ja się z Tobą generalnie zgadzam. I nie martw się j. polskim.Rozumiemy Cię.

Zrobię tutaj taki troche off-topic.
A mianowicie.
W ub.r. miałam u siebie psa, który nie był zarejestrowany w PL, lecz poza granicami. I gdy zgłaszałam go na wystawę, to płacilam jako wystawca zagraniczny, czyli więcej... I na dodatek musiałam wytłumaczyć to kretyństwo właścicielce psa... Ale nie dośc na tym. W momencie otrzymania potwierdzeń na wystawę, okazało się, że polskie psy (tzn. zarejestrowane w Polsce) muszą mieć sławetne "Urzedowe zaświadczenie o stanie zdrowia psa", a zagraniczne już NIE!!! Pytam się, dlaczego? Czy psy z zagranicy nie mogą przywieźć jakiegoś paskudztwa do PL? I czy w PL sa sami oszuści...? Następne kretyństwo, prawda? A osoby z komitetu organizacyjnego mętnie tłumaczyły, że takie wymogi stawia lekarz weteranarii, odpowiedzialny za wystawę. Przecież to kompletna niedorzeczność i bzdura! Bo ta odpowiedzialność, w tym konkretnym przypadku dotyczy tylko psów zarejestrowanych w Polsce, a poza granicami PL juz nie!

Eh, chce się zyć!:placz:
Pzdr.[/quote]

No to faktycznie koleina "logika"" . A moze dlatego ,ze psy przekraczajace granice musza miec paszport-ksiazeczke zdrowia i zaliczaja to jako "swiadectwo zdrowia :razz: ?. Co raczej tez nie jest miernikiem, bo w ksiazeczce tylko szczepienia stoja??.:shake:
Przykre ale prawdziwe :cool1:. Szkoda

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przypominam Mlodym Prezenterom o obowiazku zgloszenia swojego uczestnictwa w konkursie Mlody Prezenter do dnia 20 marca 2007.moze byc przeslane napisane recznie z danymi na kartce lub na formularzu zgloszenia.
opłata 10 zl za dzien.Zgloszenia na Opolska wystawe beda przyjmowane na wystawie w katowicach.serdecznie zapraszam

Link to comment
Share on other sites

Czy mogłam bym poprosić osoby mieszkające w Opolu o namiary na w miare tanie [B]kwatery[/B] w pobliżu miejsca wystawy (żeby dało się na wystawę dojśc na piechotę w niedługim czasie), gdzie przyjmują z psami? (Będziemy minimum z dwoma goldenami).

Będę bardzo wdzięczna!

Pozdrawiam
Kasia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pentu'][URL]http://www.opole.pl/turystyka/hotele.html[/URL]
link do adresow hoteli w opolu[/quote]
blisko jest hotel zacisze to taki maly hoteli na ul.grunwaldzkiej
oprocz tego na Oleskiej otwiera sie kompleks Szara Villa ale narazie nie wiem kiedy otwarcie bo tam jest bardzo blisko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...