Jump to content
Dogomania

Odrobaczanie!!!


Nemezis

Recommended Posts

Cena zależy od rodzaju użytego leku. Ja za odrobaczenie płacę średnio 6/8zł Sześcioletniego psa można odrobaczyć.

Piszesz, że chodzisz do weta tylko na szczepienia... a weterynarz nie powiedział, że przed szczepieniem trzeba psa odrobaczyć? Dziwne :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta16j']Czy mogę odrobaczyć psa który ma 6 lat?Nie odrobaczałam ich ponieważ mieszkam na wsi a nigdy u weterynarza nie chodzę jedynie na co roczne szczepirnia.[/quote]


Sorry ale to jest jakies denne tlumaczenie - nie wiem dlaczego na wsi nie mozna odrobaczac zwierzat. Sam mieszkam na wsi i wszystkie nasze psy sa regularnie odrobaczane, szczepione, wozone na kontrole do weterynarza - dla ich i naszego bezpieczenstwa. Zreszta u nas wszyscy tak robia...

p.s. mysle ze ten weterynarz prowadzacy szczepienia na wscieklizne nie bedzie mial problemow ze "zdobyciem" tabletek na odrobaczanie. Wystarczy zapytac...
No chyba ze to jest jakis weterynarz ktory specjalizuje sie tylko w szczepieniu przeciwko wsciekliznie.

Link to comment
Share on other sites

Coroczne wioskowe szczepienia tzw. pod sklepem, remiza jest tylko szczepieniem ma wścieklizne. Gmnia zleca takie szczepienie wet przyjezdza na godz czy pól i szczepi tylko przeciwwściekliźnie.
Co do kosztu odrobaczenia zalezne jest od tego czy pastą czy tabletakami od rodzaju/firmy oraz od tego ile waży pies/kot.

Link to comment
Share on other sites

Zwykle przy corocznych szczepieniach lekarz ma przy sobie także tabletki na odrobaczenie i dawki szczepionek na choroby zakaźne (w każdym razie tak robi mój lekarz).

Psiak powinien być odrobaczany co 3 miesiące, góra co 6 m-cy. Wszystkie zwierzaki (psy, koty), które masz powinny być odrobaczone jednocześnie bo inaczej nawzajem się od siebie pozarażają. Jesli to będzie ich pierwsze odrobaczenie, jak piszesz, pewnie są zarobaczone, także przy pierwszym odrobaczaniu powinnaś je powtórzyć (za kilka dni lub 2 tyg., zależy jakie dostaniesz leki i jak zaleci wet.)

Pamiętaj, żebyś wiedziała ile ważą twoje zwierzaki bo jest to potrzebne do odpowiedniego dawkowania tabletek (z doświadczenia wiem, że właściciele często mają z tym problem).

Link to comment
Share on other sites

Większość preparatów tak się dawkuje 1tabl. na 10kg (Pratel, Paratex, Drontal) ale nie musi to być bardzo rygorystycznie przestrzegane-nie musisz odmierzać 7/10 tabletki, gdy waży 7kg.
Np. dawkowanie Pratelu i Paratexu:
1-2kg - 1/4tabl.
2-5kg - 1/2tabl.
5-10kg - 1tabl.
10-20kg - 2tabl.
20-30kg - 3tabl.
30-40kg - 4tabl. itd.

Ale np. Tenaver dawkuje się inaczej. O ile dobrze pamiętam to:
1tabl./4kg m.c. dla psów o wadze do 20kg
1tabl./5kg m.c. dla psów o wadze 20-30kg
1tabl./7kg m.c. dla psów o wadze powyżej 30kg
przy czym nie można podać jednorazowo więcej niż 7 tabl.

Ceny oczywiście zależą od przychodni ale 1 tabl. Paratexu, Pratelu czy Drontalu to ok. 4-5 zł. Tenaver jest tańszy, ok 1-2zł za tabletkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta16j']A wy jak ważycie psy?[/QUOTE]
Sposoby są dwa, jedziesz z psem do lecznicy, gdzie jest profesjonalna waga, na której psa stawiasz i ważysz. Sposób drugi, bierzesz zwykłą wagę łazienkową, psa na ręce, ważysz się z psem, potem bez psa, odejmujesz wyniki i masz wagę psa :p

Skoro trzymasz psy w domu, to powinnaś je odrobaczać w miarę regularnie, z tej prostej przyczyny, że niektóre psie robaczki mogą być zaraźliwe dla człowieka :cool1: Nnie wspominając o tym, że robale psom szkodzą, jak każdy pasożyt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja własnie wczoraj byłam z psem moich rodziców u weta. Dostałam dwie tabletki Pratelu. Nie wiem ile dokładnie zapłaciłam, ponieważ płąciłam za wszystko razem...Pratel, środek na pchły, szczepionka p/nosówce i ksiażeczka zdrowia. Psa mam ze schroniska. Zabrałam go 10 lat temu, ale od tamtego czasu nie widział weta. Tak..to prawda..Ares miał za zadanie szczekać i czasem sie połasić. Nikt raczej nie dbał o jego zdrowie. :mad:
Ale to się zmieni... Szczepionkę dostał, teraz Pratel..środek na pchły...
I cała reszta, co tylko potrzeba.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Marta,
po pierwsze gratulacje ,ze wzielas psa ze schroniska i zadbasz o niego.Bravo.
Po drugie jeszcze raz brawo za to ,ze chcesz sie czegos dowiedziec jak pomoc swoim psom.

Co do odrobaczania to zecydowanie powinnas psy odrobaczac raz na pol roku.
Po tabletki powinnas udac sie do weterynarza (mozesz isc bez psow ).Lekarzowi powiedz ile jaki pies wazy a on da ci odpowiednie leki i powie jak dawkowac.
Nie masz sie co martwic od tego jest lekarz ,zeby Ci doradzil.
Pozdrawiam i powodzenia/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...