Jump to content
Dogomania

Saba ma domek stały ;)


paulina02

Recommended Posts

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yv1958']Diana bedziesz szukac,czy ja mam probowac? Prawde mowiac znam tylko jedna osobe z tamtych okolic.

Napisz Diana, dobrze?
Dziekuje![/QUOTE]

ja nikogo nie znam z Kalisza ale tu jest lista osób z Kalisza wyślij do nich może zapytania i ktoś się znajdzie [url]http://www.dogomania.pl/memberlist.php?s=&securitytoken=1327771845-85f7470c5b92a2a933bcb8f037b35b32d7994747&do=getall&ausername=&homepage=&field1=&field2=kalisz&field3=&field4=&icq=&aim=&msn=&yahoo=&skype=&postslower=&postsupper=&joindateafter=&joindatebefore=&lastpostafter=&lastpostbefore=&sort=username&order=[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikaw']A co z wizytą przedadopcyjną, czy mozna ja zorganizować w przyszłym tygodniu.[/QUOTE]

Jeżeli pani bedzie miała kogoś na wizytę i będzie pani uważała że to ten domek , to daje pani wolną rękę .Wierze że pani wybierze dobrze i będzie wszystko ok .

Link to comment
Share on other sites

Lepiej, zeby wizyte p/adopcyjna przeprowadzila osoba doswiadczona w przeprowadzaniu takich wizyt, ktora wie, na co nalezy zwrocic uwage.

Jutro napisze do znajomej z Kalisza - wolontariuszki ze Schroniska w Kielcach./Szalenie odpowiedzialna osoba/.

Jezeli zgodzi sie pomoc, poprosze na priv. o adres.

Jezeli nie, zajrze na link podany przez Diane!
Dziekuje Diana!

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam osoby która mogłaby przeprowadzić wizyty. Chciałm, zeby ktoś od was przeprowadził wizytę, aby nikt niczego mi więcej nie zarzucił.Osoba od was mogła by potwierdzić, ze Saba zostala na 100 % wysterylizowana i mogłaby potwierdzic, ze dom jest odpowiedni. Osobiście nie znam potencjalnego domu dla Saby, ale napewno nie zostawiłabym jej w nieodpowiednim miejscu. na dzień dzisiejszy mamy wizytę u weta ustalona na poniedziałek/wtorek zależy to od tego w który dzień będzie ze mną mógł jechać mąz, ponieważ nie jestem w stanie jechać z Sabą sama bo ona ciśnie się do mnie na kolana,w środę na (dzień dzisiejszy) DS zaoferował zabranie Saby do siebie

Link to comment
Share on other sites

Mam wzor umowy adopcyjnej.
Prosze moze o adres mailowy na priv.

Prosze tez o adres ludzi, do ktorych Saba mialaby pojechac. Jezeli mam pytac o osobe, ktora przeprowadzi wizyte p/adopcyjna, musze miec ten adres jaknaszybciej.

Czy mieli juz psa? Czy wiedza, ze z Saba trzeba bedzie troche popracowac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikaw']Postaram sie wszystkiego dowiedzieć w poniedziałek jak będę się widzieć ze znajomym. Jeśli się okarze, ze ten dom jest jednak nieodpowiedni, czy są juz jakieś inne decyzje odnośnie Saby co dalej ?[/QUOTE]

Decyzja jest i owszem, ze Saba musi isc do domu, ale znalezienie takiego domu, to nie jest tak latwa sprawa.

Mam przyjaciolke, ktora ratuje psy, leczy, sterylizuje, szuka domow. Czesto i ponad rok trwa, zanim znajdzie dom dla psa.

Bardzo bym nie chciala, zeby Saba siedziala w kojcu tak dlugo.

[B]Nie wiem, gdzie jeszcze oglaszac?[/B]
Moze dac ogloszenie do gazety?

Czy ktos ma jakis pomysl?

Link to comment
Share on other sites

ja proponuję ogłoszenia go gazety i porobić plakaty i rozwieszać gdzie się da, wiele ludzi nawet internetu nie ma i nie wie gdzie szukać takich fajnych psiaków, np. Stefanek znalazł własnie super dom z plakatu a wcześniej był ogłaszany na kilkudziesięciu stronach przez wiele miesięcy i nic zero, a tu rozwieszenie plakatów znalazło mu super domek :)

Link to comment
Share on other sites

Podałam swój nr. telefonu, aby mogli zadzwonić do mnie ci państwo, z tego domu, mam nadzieję, że to nie jest zły znak i się nie rozmyślili, nie chce naciskać. Mam nadzieję, ze wszystko dobrze się skończy.

[QUOTE]Mam przyjaciolke, ktora ratuje psy, leczy, sterylizuje, szuka domow. Czesto i ponad rok trwa, zanim znajdzie dom dla psa.
[/QUOTE]To może pani przyjaciółka byłaby chętna zająć się Sabą gdyby dom okazał się nie trafiony.

Jutro rano jedziemy z Sabą na zciągniecie szwów

Link to comment
Share on other sites

[I]"To może pani przyjaciółka byłaby chętna zająć się Sabą gdyby dom okazał się nie trafiony.

Jutro rano jedziemy z Sabą na zciągniecie szwów[/I][I]"
[/I]
[B]
Moja Przyjaciolka ma "swoje" psy, ktore leczy, socjalizuje i znajduje im wspaniale domy.[/B]/Za swoje pieniadze/.
Saba potrzebuje indywidualnego kontaktu z człowiekiem, ktorego Ona nie jest w stanie zapewnic.


Pytalam Ciebie kilka razy, czy Saba ma cieply kat w tym kojcu, ale nie odpowiedzialas.

Przydalyby sie tez jakies nowe zdjecie i opis, jak Saba sie zachowuje?

[B]Jezeli Panstwo zdecyduja sie na Sabe, konieczna bedzie wizyta p/adopcyjna i podpisanie Umowy Adopcyjnej.[/B]

Edited by Yv1958
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Moja Przyjaciolka ma "swoje" psy,[/B][/QUOTE] a [B]Saba nie jest moim psem.[/B]

[QUOTE]Pytalam Ciebie kilka razy, czy Saba ma cieply kat w tym kojcu, ale nie odpowiedzialas.

[/QUOTE] O ile sobie przypominam pytała mnie pani raz na PW, ale mogę się mylić, ale napewno nie było to kilka razy, i nie przypominam sobie żebyśmy przeszły na ty.
[B]Ma ciepły kont, [/B]co chce pani znowu udowodnić atakując mnie.
Mam już serdecznie dość ujeżdzania po mnie jak po burej suce. Staram się jak mogę, Szukam domu, dla Saby, sterylizuję, i ciągle mi się obrywa, zaczynam się zastanawiać jaki w tym jest cel. Może najlepiej będzie jak sami zajmiecie cię szukaniem domu dla Saby. Jutro mieli ci państwo przyjechać zobaczyć Sabę ale widze, ze nie ma to sensu.

A tak pozatym jeśli panią to intersuje, to Saba ma szwy wyciągnięte i czuje się dobrze

Link to comment
Share on other sites

Pani Moniko - proszę się nie denerwować - ja doceniam w 1000% że Pani się opiekuje Sarą - też kiedyś właściwie sama zostałam ze szczeniakami z dogo..- naszczęscie udało mi się im znaleźć domki po 4 miesiącach i proszę tych ludzi nie odwoływać - bo to szansa dla małej...........a zdjęcia nowe to faktycznie by się przydały do ogłoszeń..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luna007']Pani Moniko - proszę się nie denerwować - ja doceniam w 1000% że Pani się opiekuje Sarą - też kiedyś właściwie sama zostałam ze szczeniakami z dogo..- naszczęscie udało mi się im znaleźć domki po 4 miesiącach i proszę tych ludzi nie odwoływać - bo to szansa dla małej...........a zdjęcia nowe to faktycznie by się przydały do ogłoszeń..........[/QUOTE]

Luna a jak ona ma się nie denerwować, jak najpierw została sama. Potem na własną rękę znalazła jej dom (oby był dobry) a tu czyta takie rzeczy? Ona tutaj tego nie pisze, ale ja mam z nią stały kontakt i ja wiem jak ona to wszystko przeżywa i ile ma z tego powodu stresów.

Ja to się tak zastanawiam gdzie w tych wszystkich waszych dyskusjach dobro tego psa?
Uważacie, że pies po przejściach, który jest w DT przez taki długi czas w DS będzie od razu psem idealnym? Na to trzeba sporo czasu. Ciężko jest znaleźć dom dla owczarka. Piszę to w dosłownym tego słowa znaczeniu, bo kto się zdecyduje trzymać tak dużego psa w domu. No i nie wspominając, że nad jej psychiką trzeba będzie popracować. Dlatego logicznym jest, że Saba będzie w kojcu tak czy tak. Skoro Monika zdecydowała, że Saba mogła by trafić do tego czy innego domu to weźmie pod uwagę jej dobro. Ona kocha psy, bo inaczej nie poświęciła by swojego czasu i pieniążków, żeby się zająć Sabą. A gdyby chciała ją upchnąć w jakimkolwiek domu to zrobiłaby to dawno. Ale ona chce dla niej jak najlepiej.
A jak czytam takie komentarze jak [B]Yv1958[/B] to się nie dziwię, że Monika ma już serdecznie dosyć całej tej sytuacji? Kim Pani w ogóle jest? Co Pani zrobiła dla Saby ? Bo odkąd się Pani pojawiła to ciągle ma Pani jakieś pretensje. A to, że pies w boskie, a to insynuuje Pani, że nie ma ciepłego kąta. Jak na razie to widzę, że tylko psuje Pani atmosferę swoimi idotycznymi, nie mającymi nic wspólnego z rzeczywistością, komentarzami. Proszę coś podziałać, spróbować pomóc a potem się wypowiadać. A jeśli nie ma Pani takiego zamiaru to proszę wypowiadać się z taką zajadłością w innym temacie,bo tu jest Pani zupełnie niepotrzebna.
[B][FONT=&quot][SIZE=2]To już Pani Paulina zdołała powyjaśniać swoje zatargi z Moniką, a teraz Pani zaczyna. Proszę sobie dać na wstrzymanie !!! [/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikaw']a [B]Saba nie jest moim psem.[/B]

O ile sobie przypominam pytała mnie pani raz na PW, ale mogę się mylić, ale napewno nie było to kilka razy, i nie przypominam sobie żebyśmy przeszły na ty.
[B]Ma ciepły kont, [/B]co chce pani znowu udowodnić atakując mnie.
Mam już serdecznie dość ujeżdzania po mnie jak po burej suce. Staram się jak mogę, Szukam domu, dla Saby, sterylizuję, i ciągle mi się obrywa, zaczynam się zastanawiać jaki w tym jest cel. Może najlepiej będzie jak sami zajmiecie cię szukaniem domu dla Saby. Jutro mieli ci państwo przyjechać zobaczyć Sabę ale widze, ze nie ma to sensu.

..................................................................................................................................


Moze zaczne od tego, dlaczego zwracalam sie do Pani "Ty".
Tak zwracamy sie do siebie na Dogo. Oczywiscie, jezeli Pani sobie tego nie zyczy, bede mowic "Pani" i przepraszam.

Pani kazde pytanie dot. Saby traktuje jak atak na swoja osobe! "Mam serdecznie dosc ujezdzanie po mnie jak po burej suce".
Tak Pani napisala!
A gdzie to tak ja Pania "ujezdzam", gdzie atakuje?

[B]Dziekuje, za informacje, ze Saba ma zapewnione cieplo. [/B]

Piszac, ze moja przyjaciolka ma [B]swoje[/B] [B]psy[/B], mialam oczywiscie na mysli, psy po wypadkach, wyrzucone w lesie. Myslam, ze pisze zrozumiale.

[B]Proponowalam przeslac wzor umowy adopcyjnej, zalatwic wizyte p/adopcyjna.[/B]

Skoro Pani sobie tego nie zyczy przeciez nie bede zmuszac.

Link to comment
Share on other sites

Do Angel33
Cytuje Pani wypowiedz:

[B][I]"bo tu jest Pani zupełnie niepotrzebna."...[/I][/B]

Pisze Pani tez : [COLOR=red][B]"Dlatego logicznym jest, że Saba będzie w kojcu tak czy tak"..[/B][/COLOR]:crazyeye:


Kazda osoba zalogowana na Dogo ma prawo do wypowiedzi na Forum.

Jezeli chodzi o ta druga wypowiedz, to....nie znajduje slow:placz:
I to jest wg Pani to dobro psa?
Oddanie go do kojca, tak?

Edited by Yv1958
Link to comment
Share on other sites

Organizowanie wizyty będzie miało sens, jeśli ci ludzie zobaczą Sabę, podejmą decyzję, czy ją chcą, nie widzę sensu zawracania głowy komukolwiek, jeśli nic z tego nie wyjdzie. Ja nie znam tych ludzi, osobiście i to też pisałam, więc jesli w rozmowie wyjdzie, ze Saba ma być przy budzie przy łańcuchu, to nawet nie będzie o czym rozmawiać, więc i tu nie widzę sensu, zeby komuś zawracać głowe z wizytą.

Jeśli ma pani jakieś pomysły co z Sabą dalej to napewno wszyscy tu czekają, może ma pani lepszy dom dla Saby, ja się nie upieram, ze musi trafić do tego konkretnie domu.
Rozumię, ze jest pani w stanie realnie pomóc. Ja juz swoje możliwości wyczerpalam, nie wiem moze użądzimy kasting na dom dla Saby, przecież ludzie walą drzwiami i oknami, żeby dać Sabie dom. Bądźmy realistami.
Czekam na propozycję z pani strony co dalej z Sabą ? Jak pani widzi to dalej ?

Link to comment
Share on other sites

No i po co ta ironia, szydzenie ze mnie?

Na watku wlasciwie jest cisza. Kto tu sie udziela? /Za wyjatkiem 2-3 osob./.
Nie bede sie tlumaczyc, z tego co robie, by Saba miala dom. Wole dzialac i milczec.

Jezeli znalazlabym dom, bylaby Pani pierwsza osoba, ktora by sie o tym dowiedziala.
Co dalej Pani sie pyta?
Nie wiem.


Angel bardzo duzo robi.:cool3: Ja tu tylko wg niej psuje atmosfere i jestem niepotrzebna.:p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No i po co ta ironia, szydzenie ze mnie?
[/QUOTE] W tym co napisałm nie ma ani ironi, tym bardziej nie szydzę z pani ja naprawdę nie mam już pomysłu co dalej, im wiecej głów tym lepiej, moze komuś uda się coś wymyślić, miałam nadzieje, że ma pani jakiś pomysł na to co dalej z Sabą. Bądźmy poprostu realistkami, ksiąze z bajki do Saby nie przyjedzie. To ze Saba zamieszka w kojcu nie jest zbrodnią nie ona jedna i nie ostatnia, ma trafić do dobrych ludzi, którzy okażą jej serce, nie moze być zamknięta 24 h, ma mieć kontakt z ludźmi, dobrze by było aby ten kojec był otwarty a ona mogła sobie wchodzić i wychodzić kiedy będzie chciał.
Dobra wiadomość, jeszcze taka, ze w tyamtym domu są dzieci wiec Sabie ruchu nie zabraknie. Ale nie ma co wymyślać, tylko zobaczymy co będżie jutro. Oby Saba im się spodobała, a i oni okazali się dobrymi ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...