Jump to content
Dogomania

wysterylizowana - WRÓCIŁA DO DOMU!


Agucha

Recommended Posts

[quote name='Agucha']Dokładnie!
Nie ma co szukać na cito miejsca na rekonwalescencję... bo musi minąć najbidniej miesiąc. Chociaż ja bym odczekała co najmniej 2 miesiące.

.... no i tak sobie po cichu myślę... jeżeli mamy już wykladać pieniądze i wypuszczać z powrotem sucz na ulicę - bo tak będzie i to się nie zmieni!
... Może lepiej zacząć szukać jej domu?
Jeżeli go znasz, myślę że najrozsądniej by było jakbyś osobiście z nim rozmawiała...[/QUOTE]
Agucha, 2 miesiace to nie , tyle to trwa cała ciąża.
Po sterylce zmieni się o tyle że już nie będzie przybywać nowych psów co pół roku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mysza2']Agucha, 2 miesiace to nie , tyle to trwa cała ciąża.
Po sterylce zmieni się o tyle że już nie będzie przybywać nowych psów co pół roku.[/QUOTE]
Po sterylce trzeba odczekać 2-3 miesiące. W ten czas jest ona najbezpieczniejsza.
Miesiąc to absolutne minimum, żeby hormony się uspokoiły a organizm wzmocnił...

Co do braku szczeniaków - ok - taki główny cel.
... ale skoro ona nawiewa (tak twierdzi właściciel, a ja uważam, że nie jest w ogóle pilnowana i uprawia samowolkę) i lata po drogach - ta sterylka może się okazać bezcelowa, bo ją w końcu jakieś auto fajtnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']Po sterylce trzeba odczekać 2-3 miesiące. W ten czas jest ona najbezpieczniejsza.
Miesiąc to absolutne minimum, żeby hormony się uspokoiły a organizm wzmocnił...

Co do braku szczeniaków - ok - taki główny cel.
... ale skoro ona nawiewa (tak twierdzi właściciel, a ja uważam, że nie jest w ogóle pilnowana i uprawia samowolkę) i lata po drogach - ta sterylka może się okazać bezcelowa, bo ją w końcu jakieś auto fajtnie...[/QUOTE]

Agucha - 2-3 mies to można sobie czekać jak się ma swoją sukę w domu i się jej pilnuje i jak NIE jest w ciąży - ta suka na 99% jest

"Ważny jest jeszcze moment, w którym wykonujemy zabieg. Najlepszym momentem jest [B]okres spokoju płciowego[/B], czyli 1 miesiąc przed cieczką lub 3 miesiące po jej zakończeniu. Chodzi o to, aby zabieg nie spowodował wyrzutu prolaktyny i nie wywołał laktacji. W takiej sytuacji, mimo sterylizacji, u suki może pojawiać się laktomania. [COLOR=red][B]U suk występuje jeszcze jeden "bezpieczny" moment sterylizacji. Otóż do 14 dnia po zakończeniu cieczki progesteron jest prolaktynoniezależny i w związku z tym 10-14 dnia po zakończeniu cieczki można wykonać sterylizację bez żadnych negatywnych dla zdrowia suki konsekwencji, nawet, jeżeli w czasie cieczki doszło do kontaktu z psem.[/B][/COLOR]"
[url]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/url]

i to jest ten czas kiedy nalezałoby ciachnąć tą sunię - 10-14 dni po zakończeniu cieczki

dorzucę 20 zł na zabieg

Link to comment
Share on other sites

Sandra zapyta tych ludzi ktorzy mieli zaopiekwoac sie tym biszkoptowym co nawial ze stacji , czyby nie zwieli suni do siebie na czas rekowalescencji....przychodzi jej do glowy jeszcze jedna osoba ktora moglaby przechowac Sabe- spyta jutro, bo dzis Sandra jest za granica.Mysle ze to byloby dobre rozwiazanie- odeszlaby kasa za hotel....no chyab ze uwazacie ze to nie do konca madry pomysl- panstwo u ktorych bylaby Saba maja malutka suczke- ale zgodna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominikabankert']Sandra zapyta tych ludzi ktorzy mieli zaopiekwoac sie tym biszkoptowym co nawial ze stacji , czyby nie zwieli suni do siebie na czas rekowalescencji....przychodzi jej do glowy jeszcze jedna osoba ktora moglaby przechowac Sabe- spyta jutro, bo dzis Sandra jest za granica.Mysle ze to byloby dobre rozwiazanie- odeszlaby kasa za hotel....no chyab ze uwazacie ze to nie do konca madry pomysl- panstwo u ktorych bylaby Saba maja malutka suczke- ale zgodna.[/QUOTE]
Jak rozmawiałam z Sandrą to to miejsce, gdzie mogłaby ja przechować to posesja obok jej domu, sunia byłaby na zewnątrz, tyle że zamknięta w obejściu i raczej o doglądaniu jej po sterylce nie byłoby mowy. Chyba że coś nowego ma na myśli, bo wczoraj jak z nią rozmawiałam to mówiła że to miejsce to taka ostateczność.
Poczekamy aż wróci i zadzwonimy.
Do Emiś dzwoniłam że musimy odczekać i odezwiemy się jeśli będzie aktualne.
Do właściciela też dzwoniłam, nie zmienił zdania. Nie potrafi powiedzieć od kiedy sunia ma cieczkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Agucha - 2-3 mies to można sobie czekać jak się ma swoją sukę w domu i się jej pilnuje i jak NIE jest w ciąży - ta suka na 99% jest

"Ważny jest jeszcze moment, w którym wykonujemy zabieg. Najlepszym momentem jest [B]okres spokoju płciowego[/B], czyli 1 miesiąc przed cieczką lub 3 miesiące po jej zakończeniu. Chodzi o to, aby zabieg nie spowodował wyrzutu prolaktyny i nie wywołał laktacji. W takiej sytuacji, mimo sterylizacji, u suki może pojawiać się laktomania. [COLOR=red][B]U suk występuje jeszcze jeden "bezpieczny" moment sterylizacji. Otóż do 14 dnia po zakończeniu cieczki progesteron jest prolaktynoniezależny i w związku z tym 10-14 dnia po zakończeniu cieczki można wykonać sterylizację bez żadnych negatywnych dla zdrowia suki konsekwencji, nawet, jeżeli w czasie cieczki doszło do kontaktu z psem.[/B][/COLOR]"
[URL]http://www.therios.eu/?act=3&id=13[/URL]

i to jest ten czas kiedy nalezałoby ciachnąć tą sunię - 10-14 dni po zakończeniu cieczki

dorzucę 20 zł na zabieg[/QUOTE]
Czyli co - mamy kolejny powód, żeby ją stamtąd zabrać - bo kto dopilnuje TYCH dni? :shake:

Za deklarację dziękuję uprzejmie :Rose:
Już dopisuję :loveu:

[quote name='dominikabankert']Sandra zapyta tych ludzi ktorzy mieli zaopiekwoac sie tym biszkoptowym co nawial ze stacji , czyby nie zwieli suni do siebie na czas rekowalescencji....przychodzi jej do glowy jeszcze jedna osoba ktora moglaby przechowac Sabe- spyta jutro, bo dzis Sandra jest za granica.Mysle ze to byloby dobre rozwiazanie- odeszlaby kasa za hotel....no chyab ze uwazacie ze to nie do konca madry pomysl- panstwo u ktorych bylaby Saba maja malutka suczke- ale zgodna.[/QUOTE]
Pomysł dobry, pod warunkiem, że ja upilnują ;)

[quote name='Mysza2']Jak rozmawiałam z Sandrą to to miejsce, gdzie mogłaby ja przechować to posesja obok, sunia byłaby na zewnątrz, tyle że zamknięta w obejściu i raczej o doglądaniu jej po sterylce nie byłoby mowy. Chyba że coś nowego ma na myśli, bo wczoraj jak z nią rozmawiałam to mówiła że to miejsce to taka ostateczność.
Poczekamy aż wróci i zadzwonimy.
Do Emiś dzwoniłam że musimy odczekać i odezwiemy się jeśli będzie aktualne.
Do właściciela też dzwoniłam, nie zmienił zdania. Nie potrafi powiedzieć od kiedy sunia ma cieczkę[/QUOTE]
A no właśnie... jeżeli jest tak jak właściciel mówi i ona nawiewa - to nie jest dobre miejsce... No i sam fakt, że od razu powiedzieli, że się nią nie zajmą po zabiegu...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha'] A no właśnie... jeżeli jest tak jak właściciel mówi i ona nawiewa - to nie jest dobre miejsce... No i sam fakt, że od razu powiedzieli, że się nią nie zajmą po zabiegu...:roll:[/QUOTE]
"niedobrych" miejsc, w których są psy są miliony, a w tej okolicy gdzie mieszka sunia, też jest kilka , a obeszłyśmy tylko jedną ulicę.
Tylko gdzie i za co umieszczać je gdzieś indziej.
Masz jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']"niedobrych" miejsc, w których są psy są miliony, a w tej okolicy gdzie mieszka sunia, też jest kilka , a obeszłyśmy tylko jedną ulicę.
Tylko gdzie i za co umieszczać je gdzieś indziej.
Masz jakiś pomysł?[/QUOTE]
ja tylko myślę głośno i "do przodu"...
Popytam ludzi z okolicy czy ktoś by nie mógł przetrzymać.

Z resztą... mamy ponad 2 tygodnie... Można spokojnie uzbierać pieniądze na parę dni hotelowania.


[quote name='dominikabankert']przepraszam ale ja zapomnialam ze mam jeszcze 2 bazarki do oplacenia:(:( przepraszam ale bede mogla dac tylko 20zł:(:(:(:([/QUOTE]
Ok, już zmieniam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agucha']ja tylko myślę głośno i "do przodu"...
Popytam ludzi z okolicy czy ktoś by nie mógł przetrzymać.
Z resztą... mamy ponad 2 tygodnie... Można spokojnie uzbierać pieniądze na parę dni hotelowania.[/QUOTE]
Na parę dni tak, ja zrozumiałam że masz na myśli odbieranie jej w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysza2']Trzeba jeszcze uzbierać ja jakiś tydzień pobytu u Emiś, chyba że znajdziemy coś bezpłatnego.
No i nie wiem czy w te 250 zł są wliczone antybiotyki i przeciwbólowe, które podaje się przez kilka dni po zabiegu. Obawiam się że nie[/QUOTE]
Antybiotyk raczej nie ......ja mojej Aishy tez musiałam wykupić w aptece osobno. To jest z pewnością koszt samej sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Witam, "Wasze" psy widziałem dzisiaj w Uwaga TVN. Był materiał o kontenerach socjalnych na dobrzańskiego. Psy były na tym materiale. Więc prawdopodobnie będą należeć do kogoś z tych kontenerów. W sumie to jest ok: 1.5km od tej stacji jak sprawdziłem.
Ale jeszcze osoba która je widziała na żywo nie zobaczy dzisiejszy odc. Uwagi i to potwierdzi.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcinn']Witam, "Wasze" psy widziałem dzisiaj w Uwaga TVN. Był materiał o kontenerach socjalnych na dobrzańskiego. Psy były na tym materiale. Więc prawdopodobnie będą należeć do kogoś z tych kontenerów. W sumie to jest ok: 1.5km od tej stacji jak sprawdziłem.
Ale jeszcze osoba która je widziała na żywo nie zobaczy dzisiejszy odc. Uwagi i to potwierdzi.
Pozdrawiam[/QUOTE]
Możesz wrzucić na wątek link do dziejszego programu ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...