Jump to content
Dogomania

Yorkowe sporty


Wind

Jaki sport ćwiczysz ze swoim Yorkiem ?  

16 members have voted

  1. 1. Jaki sport ćwiczysz ze swoim Yorkiem ?

    • Obedience
      0
    • Agility
      8
    • Flyball
      0
    • Inny
      3
    • Nie ćwiczę nic
      5


Recommended Posts

Kazda forma socjalizacji w pierwszych miesiacach zycia psa jest dobra i wartosciowa :-) Malutki szczeniak baaardzo duzo uczy sie poprzez zabawe, obcowanie z innymi psa, innymi ludzmi, poprzez odwiedzanie nowych miejsc. Pozwala mu to nie tylko poznac i "oswoic" nowe bodzce, ale rowniez w sposob ciagly buduje zaufanie i wzmacnia nic porozumienia pomiedzy nim a przewodnikiem :-)

Jesli przewodnik nie bardzo wie jak z psem wlasciwie postepowac, a niestety takich osob jest bardzo wiele, kazda uwaga instruktora jest bardzo cenna i przydatna.

Osobiscie nie odkladalabym momentu nauki na "za pare miesiecy". Idac z psem do przedszkola uczymy przede wszystkim siebie :cool3:



W.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 312
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Kazda forma socjalizacji w pierwszych miesiacach zycia psa jest dobra i wartosciowa :smile: Malutki szczeniak baaardzo duzo uczy sie poprzez zabawe, obcowanie z innymi psa, innymi ludzmi, poprzez odwiedzanie nowych miejsc. Pozwala mu to nie tylko poznac i "oswoic" nowe bodzce, ale rowniez w sposob ciagly buduje zaufanie i wzmacnia nic porozumienia pomiedzy nim a przewodnikiem :smile:

Jesli przewodnik nie bardzo wie jak z psem wlasciwie postepowac, a niestety takich osob jest bardzo wiele, kazda uwaga instruktora jest bardzo cenna i przydatna[/QUOTE]

no ja naprawde polecam to przedszkole poznalam moje psy z innej strony....niewiedzialm ze Mela moze sie tak zachowac poznałam ja z innej stony...zawsze pewna siebie dostała mała lekcje pokory od bokserka....
i co nawazniejsze pomimo ze mamy dwa psy uczy sie obcowac z innymi psami....
aa i ja sie duzo ucze z tej lekcji......naprawde polecam....
a co do ceny to jak chodzimy z dwoma psiakami to drugi jest za połowe ceny.....:multi: wiec oszczednosc jest....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']WIND ale jesli ktos nie ma kasy? wie ze przedszkole, kursy szkolenia itd to rzecz super, ale nie ma poprostu kasy?[/QUOTE]

betty,

Wtedy sa dwie mozliwosci. Byc moze mozna skorzystac tylko z czesci zajec, tak aby nie placic za calosc kursu, a np. tylko za miesiac. Albo co wg mnie moze byc wartosciowsze, wziac pare lekcji indywidulanych, na ktorych trener skupi sie tylko na naszym psie i udzieli nam wskazowek "na przyszlosc". :-)

Jesli ani na jedno, ani na drugie niestety nie mamy, to pewnie nie byloby planow co do PT, a w poscie sweet lili, byla mowa o pozniejszym szkoleniu :p

W.

Link to comment
Share on other sites

nieiwem wiem z piniazkami u kazdego licho....no ale mysle ze mozna inaczej zaradzic.....my chodzimy do przedszkola i z moich krotkich obserwacji widze ze duza wage na tych pocztakowych lekcjach przykłada sie na obserwacje naszych psiaków wsrod innych psów.....to mysle ze napewno znamy kogos kto juz był na przedszkolu psim...i zebrac grupe psów i wybrac sie na jakis wolny teren ze szczeniakami...i obserwowac ich zachowania....wiadomo ze nikt nie pzekaze nam tyle wskazówek co instruktor.....ale mozna chociaz samemu zaczac od spotkac naszych psiaków z innymi psiakami....to tez bedzie dla nich niezła lekcja przetrwania....

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj była u nas Pani, która szkoli Yogę klikerem.Powiedziała, ze szybko i chętnie się uczy, więc pewnie dużą frajdę sprawiłoby jej agility. Juz wcześniej się nad tym zastanawiałam. Tyle, ze Yoga jest bardzo malutkim yorkiem. Waży trochę ponad 1 kg a ma 8 miesięcy...Czy będzie w stanie pokonać przeszkody i czy nie będzie ryzyka, ze coś jej się stanie?
Na razie i tak będziemy musiały poczekać, ponieważ dopiero uczymy się posłuszeństwa.:lol:
Wind, wiem że Ty masz świetnego pieska, ale chyba ma predyspozycje do agility?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aska_1501']Wczoraj była u nas Pani, która szkoli Yogę klikerem.Powiedziała, ze szybko i chętnie się uczy, więc pewnie dużą frajdę sprawiłoby jej agility. Juz wcześniej się nad tym zastanawiałam. Tyle, ze Yoga jest bardzo malutkim yorkiem. Waży trochę ponad 1 kg a ma 8 miesięcy...Czy będzie w stanie pokonać przeszkody i czy nie będzie ryzyka, ze coś jej się stanie?
Na razie i tak będziemy musiały poczekać, ponieważ dopiero uczymy się posłuszeństwa.:lol:
Wind, wiem że Ty masz świetnego pieska, ale chyba ma predyspozycje do agility?[/QUOTE]


[B]aska,[/B]

Maja wazy teraz 2.6 kg i przyznam, ze z jeszcze mniejszym pieskiem troche obawialabym sie biegac. I nie chodzi tutaj o kontuzje na przeszkodach, tylko ewentualne zderzenie z psem podczas biegu ...
Na treningach cwiczymy wiele technicznych sztuczek, jak zmiany stron za psem, przed psem, odwolywania, lub delikatne (ruchem ciala) "spychanie" psa od przeszkody. Wszystkie manewry odbywaja sie oczywiscie tak, aby nie dopuscic do bezposredniego kontaktu psa z przewodnikiem. Ale ... ale zawsze moze zdarzyc sie taka sytuacja, ze pies wbiegnie Ci pod nogi ... Bardzo, bardzo uwazam na takie sytuacje, bo konskewencje moglyby byc raczej malo ciekawe ...

Na Twoim miejscu, cwiczylabym z psem posluszenstwo, tropienie i jakies fajne sztuczki :-) A agility, tylko wtedy gdy pewna jestes koordynacji wlasnych ruchow ;)

W.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie...Nie wiem jak to jest z tą moją koordynacją...Yoga ostatnio ważyła kilogram, mam nadzieję że przybrała na wadze, ale i tak maksymalnie waży 1,5 kg...Może masz rację...Nadepnięcie jej na łapkę wiązałoby się z bardzo poważną kontuzją...Moze nie powinnam ryzykować...Chociaż przyznam szczerze, ze troszkę załuję:)

Link to comment
Share on other sites

[B]aska,[/B]

To nie tak, ze chce Cie odwiesc od zamiaru fajnej zabawy z psem :razz: Po prostu musicie bardzo, bardzo uwazac. I to nawet nie chodzi o nadepniecie na lape psa.
Bardziej bym sie obawiala, kopniecia psa noga, ktore moze sie zdarzyc gdy szybko biegniecie, a pies nagle wpada Ci pod nogi, lub gdy Ty zmieniasz strone zabiegajac psu droge ... Takie sytuacje dla takiego malucha moga byc bardziej niebezpieczne, anizeli nadepniecie na lape.

Jesli jednak bedziesz bardzo uwazna i nauczysz psa pracy na bezpieczna odleglosc (bez zabiegania Ci drogi, bez obskakiwania) to z pewnoscia zajecia agility przyniosa Wam wiele radosci i satysfakcji :-) To wspanialy sport, cudowny sposob spedzania z psem wolnego czasu i swietna zabawa kondycyjno-intelektualna zarowno dla wlasciciela, jak i czworonoga :loveu:

W.

Link to comment
Share on other sites

ja biegam z psem póltorakilowym - po przeszkodach i po lesie.
Polecam dłuuuuugą smycz i dobry trening koncentracji psa na włascicielu. nas dawano za przykład na szkoleniach :loveu: Bo Tolusia w pancię jak w obraz - to bardzo pomaga. Czasem przeszkadza bo włazi pod nogi ale to kwestia treningu i przyzwyczajenia!

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam bardzo madra wypowiedz Pani Zofii Mrzewinskiej, ktora napisala tutaj na Dogo.
Pozwalam sobie ja zacytowac

[QUOTE]Pies ma potrzebe wspolpracy. To jest dla psa normalne, zdrowe, potrzebne, a nie samotna klatka i lancuch - krzywdy fizyczne. Brak mozliwosci realizowania sie we wspolpracy jest takze krzywda dla psa. [B]Mimo ze pies ma pelna miske, wyscielane legowisko i czulosc wlasciciela - bez wspolpracy bedzie krzywdzony psychicznie.[/B][/QUOTE]

Ciekawe, czy wlasciciele psow dbajacy o swoje np. yoreczki w ten sposob ze zapewniaja im najlepsza karme, najwspanialesze kosmetyki i najcudowniejsze poslanka, obrozki, szeleczki i kokardki, ale w jakis sposob (nawet minimalny) nie pracujacy ze swoimi psami, zdaja sobie sprawe, ze te psy sa w ich domach niespelnione, a czesto tez nieszczesliwe ...

W.

Link to comment
Share on other sites

Kliker to całkiem użyteczne narzędzie do prościutkiego warunkowania.

Część osób używających klikera zachowuje się jakby wstąpiła do jakiejś sekty - i robi z jego użycia ideologię wręcz religijną, co jest dość odstraszające.
;)

Mozna się tym pobawić - fajnie przy jego użyciu uczy się rozmaitych sztuczek.

Jak dla mnie JEDNO Z narzedzi szkoleniowych, nigdy: JEDYNE narzędzie. :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Piękna pogoda to i pieski kondycja rozsadza, np. szaleją na trawce za piłeczką, to taki niezorganizowany ,,sport". Dziś znalazłam na końskiej stronie zdjęcie, które mnie poruszyło, i choć to nie york :lol: to miło popatrzeć

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img218.imageshack.us/img218/5569/u9t86915kg.jpg[/IMG][/URL]

tu jest więcej zdjęć, większość to zdjęcia koni ale i ich miłośnicy tu zaglądają [URL="http://www.foto.semata.com.pl/"]http://www.foto.semata.com.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pelnia cieplego lata, to najlepszy czas na aktywne spedzanie czasu ze swoim yorkiem :cool3: Odswiezam wiec temat i wklejam fotki z obozu agility z ktorego wlasnie wrocilysmy z Majeczka.

[IMG]http://img525.imageshack.us/img525/7241/mg7745xdev4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img122.imageshack.us/img122/2198/mg8808xdag7.jpg[/IMG]

Oboz przeznaczony byl dla psow i osob, ktore juz jakis czas pracuja na torze przeszkod. Wraz z Majeczka spedzilysmy tam prawie tydzien, ktory wypelniony byl treningami (pierwszy o 5.00 rano), treningami i jeszcze raz treningami :evil_lol:
Przed obozem dla zaawansowanych odbyl sie rowniez tygodniowy oboz, dla nowicjuszy i osob poczatkujacych ... niestety zaden york nie przyjechal :shake:

W.

Link to comment
Share on other sites

York doskonale nadaje sie do treningu posluszenstwa i to nie tylko w zakresie codziennej przydatnosci, ale rowniez tego sportowego :-)

Dzisiejszy trening obedience :-)

Aportowanie:

[IMG]http://img472.imageshack.us/img472/5666/mg9929xdwm3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img472.imageshack.us/img472/4209/mg9937xdsy3.jpg[/IMG]

Chodzenie na "rownaj"

[IMG]http://img472.imageshack.us/img472/2204/mg9949xdbo7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img472.imageshack.us/img472/3194/mg9974xdkc7.jpg[/IMG]

Wysylanie do kwadratu z komenda waruj :-)

[IMG]http://img176.imageshack.us/img176/931/mg9908xdlt3.jpg[/IMG]

Polecam wszystkim! :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wind[/B] zdjecia naprawde super! :p Tez chcialabym brac udzial z Suzi w takich zawodach ale z moim nadmiarem zajec i obowiazkow nie dalabym rady, nie mialabym czasu na to by trenowac:-(

[B]Herbina [/B]mam wrazenie ze jeździsz konno a bynajmniej interesujesz sie końmi...:multi: mamy wiec wspolne zainteresowanie gdyż ja jezdze juz 11 lat a moj konik ma na imie Estera:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...