Jump to content
Dogomania

Mushu, Tic-Tac oraz Zoom-Zoom. Ferajna Aneciorka


Anecioreczek

Recommended Posts

Zaglądnij do działu ZDROWIE na DOGO i poczytaj, może ktos miał podobny problem - wbrew pozorom to ogromna kopalnia wiedzy... Jak często zdarzają się takie ataki paraliżu i czy to ma związek z jakimś wydarzeniem (tak jak wcześniej wspomniałaś o krzyku taty)? Cały czas zaciskam mocno kciuki, wiele może tu być diagnoz, oby udało Wam się szybko odkryć przyczynę i zlikwidować ją w zarodku!

Co do suchej karmy to spróbuj mu ją czymś polać, czasami wystarczy zwykły olej, a może jakiś mięsny sos? Może wtedy się przekona. Znajoma miała psa, który miał problemy z jedzeniem suchego jedzenia i musiała jakoś go tym zainteresować, zazwyczaj brała garść karmy do ręki, uciekała przed nim, kazała wykonywać komendy i pies jako nagrodę pochłaniał całość bo uznawał, że to musi być interesujący "towar".

Lucky, jamniś TZta ma 5 lat, więc młodziak jeszcze... ale tak to u jamników bywa, długi kręgosłup, krótkie łapki... tylko większość z nich wychodzi z tego po paru tygodniach, a u nas już ponad miesiąc i nic..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 lat, to tyle samo co Atos.
Niestety Atos, nie ma w sobie teraz zycie jest osowiały, nie chce wstawać bawić się a tym bardziej wykonywać komend.
wczoraj przed wieczornym spacerem, zwymiotował chyba wszytsko co mógł, ponieważ nie jadł cały dzień, dzisiaj w nocy wymiotował 2 razy samą żołcią, a rano po wypiciu wody, zwymiotował całą wodę z żołcią. Potem musiałam na chwile jechać na uczelnie, jak wróciłam zakupiłam mu puszkę butchersa, i zjadł może z dwie łyżki tego...
póki co nie wymiotował jeszcze.
Leży i śpi, więc nie jestem w stanie powiedzieć ile razy dziennie ma teraz probley ze wstawaniem.
Wcześniej zdarzyło się to 2 razy w ciągu tygodnia.
Za pierwszym razem, zleciał z łóżka, więc nie brałam pod uwagi że to cos poważnego, poporstu spadł i nie mógł sie podnieść, uznałam że miał sen, i zleciał z wyra albo łapy mu zdrętwiały, po minucie wstał. Potem zdarzyło sie to dwa razy kiedy ojciec krzyczał, właściwie to po jakiejś kłotni, i po tych 2 razach pojechalismy na rentgen który nic nie wykazał. Kosci są w porządku.
strasznie się męczy, długie spacery odpadają, chce chodzić ale chodzi strasznie wolno, jak staruszek.. i za mna wcześniej gnał zawsze przedemną.

Link to comment
Share on other sites

Wymioty mogą tez pojawić się po środkach odrobaczających jeśli faktycznie ma robaki. Nie czekaj dłużej, brak apetytu i wymioty to bardzo zły znak, przypuszczam, że niezbędne będą kroplówki!

Hm, dziwię się trochę Waszej wetce, że zamiast od razu badać mocz to zaleciła odrobaczanie... Jeśli to zmiany neurologiczne to każda chwila jest ważna, bo ataki mogą być coraz silniejsze...

Link to comment
Share on other sites

O matko :( Biedactwo...
Pisz jak wyniki i jak on się trzyma, jak tylko będzie coś wiadomo!
Chociaż tyle lat minęło, to Atos dalej jest mi bliski, w końcu rodzina Portka i do tego pierwsi w życiu tymczasowicze... No i się strasznie martwię!

I pamiętaj, żeby się kierować do polecanych wetów. Niestety sama się przekonałam, że czasem ulubiony lekarz, do którego się chodzi na szczepienia i robaki, chociaż jest wyjątkowo sympatyczny i z ręką do zwierząt, to nie koniecznie nadaje się do trudniejszych przypadków... Nie ma co ryzykować, przy takich objawach zlecić tylko odrobaczanie, trochę niepokojące.

A jak nie je i chudnie, to może pomyśl czy mu nie kupić, np takich puszeczek Royala. Zje mniej ilościowo, ale odżywczo.
[url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-recovery-100g-p-9712.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

wróciliśmy przed chwilą od veta... Atos sie czymś struł..i trzeba go wyleczyć z tego zatrucia..bo nie ma siły na nic.. i 2.. niestety gorsze... wstępnie lekarz zdiagnozował u Atosa Arytmie...:(

Monika ona nie zleciła odrobaczania tylko, najpierw pojechaliśmy na rtg, potem odrobaczanie....
póki co Atosowi musi wrócić apetyt, jest mega odwodniony, właśnie wypił całą miskę wody..

Link to comment
Share on other sites

eh, wszystko zmieniło sie w paru godzinach od godziny 13:00 Atos nie mógł już kompletnie wstać... poszliśmy natychmiast do veta.
kroplówka- nie dawno wróciliśmy Atos ma się troche lepiej.
zrobiliśmy badanie krwi.. i niestety mamy złe wieści, bardzo złe...
alt w normie - 36.400 U/L
AST troche powyzej ale lekarz mowi ze raczej w normie - 39.117 u/l
[B]MOCZNIK - 76.241 mh/dl H[/B]
Amyl w normie 1112,806 u/l
[B]KREATYNA -4.993 mg/dl H
[/B]
I mamy diagnoze - chore nerki, które są przyczyną jego nie wstawiania bo zapewne go bolą..
Niestety nie zapisałam zastrzyków jakie dstał atos ale było ich bardzo dużo, przeciwzapalne, przeciwbólowe,antybiotyki cos na Met..., i cos na Du.. pomarańczowe, dostawał to dużo razy.. I możemy tylko czekać... :(

jutro powtórka z kroplówki i zastrzyków..

Link to comment
Share on other sites

tak było USG, lekarz mówił że wątroba wygląda źle, ale na wyniku wyszło ok.
Natomiast serce Atosa jest w tak kiepskim stanie że kroplówke bardzo powolno dostaje... dostaliśmy VETmedin Theorent i enerenal...

niewiecie czy ktoś nie potrzebuje aparatu?
sprzedam mojego nikona d80 jest w świetnym stanie za 700 złotych :( bardzo pilnie potrzebuje kazdego grosza, bo nie mam pieniedzy na leczenie atosa:(

wrocilismy z kroplowki wlasnie.. atos lezy i spi... :( niestety nie jest dobrze... jutro kolejna kroplówka..:(

Link to comment
Share on other sites

własnie wróciliśmy z dzisiejszej kroplówki.
Nie powiem - jest ciężko.
Atoskowi po wczorajszych lekach na szczęście serce 'minimalnie' sie unormowało a teraz najważniejsze jest to aby serce ruszło wtedy ruszą tez nerki.
Natomiast nadal nie chce jeść, i w nocy znowu wymiotował pare razy po lekach..
jutro kolejna kroplówka..i kolejny zestaw leków..
szanse są... jeżeli tylko Atos zacznie normlanie funkcjonować.. nie jest tak tragicznie jak było w piątek, ale nie ejst też dobrze.

dzisiaj przychodzi do nas znany wam ZonkOne - Tomek. żeby zobaczyć się z Tośkiem, w końcu też go wychowywał.. ;3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...