Jump to content
Dogomania

Sunia Elza w typie onki!Już w DS!!!


buniaaga

Recommended Posts

  • Replies 616
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pędzelopka']Rzucę konkretami żebyście wiedzieli konkretnie co i jak.
Od dzisiaj będzie opiekunka więc w sumie jeżeli chcecie dzisiaj to proszę bardzo.
Do wyjaśnienia kwestia weterynarza. Jak to zrobimy, kto zasponsoruje odrobaczanie , szczepienia itp? Z tej uzbieranej puli? Ideałem byłoby ją wysterylizować i już po sterylce puścić dalej w świat.Jak to będzie ze sterylką?
Teraz kwestia sprzętu. Po śmierci Sonii oddałam wszystko co miałam dla bezdomniaków. Miski, obroże, smycze, wszystko po prostu. Nie mam nic. Siostra przywiezie dziś wieczorem moją flexi 8m. Trzeba zrobić zbiórkę po prostu na razie pożyczcie kto co może dopóki suni nie obkupimy.
Ja dopiero w okolicy 10 września wspomogę finansowo. Po wypłacie. Po prostu spłukana jestem i koniec.
Czy hotelik już wybrany? Kwota ustalona?
Kto podejmuje się organizacji bazarków? Wysyłki, zbiórki fantów itp?

Proszę nie myślcie , że się rządzę na waszym wątku po prostu trzeba to organizacyjnie zaplanować, to będą spore koszty i jeżeli dziewczyny w pewnym momencie zostaną same ze wszystkim to kaplica...[/QUOTE]

Rządź się cioteczko rządź, jak dobrze, ze jesteś :)

Ile u Was losztuje sterylka? Mogę dać 250zł.

Ja w poniedziałek wieczorem zrobię bazarek. Jak ktoś z Warszawy chciałby się podpiąć, to proszę o zdjęcia i opisy , a potem się jakoś umówimy na przekazanie fantów żeby zrobić jedną wysyłkę. Tak jak wspominałam, dziś wyjeżdżam i wrócę na wątek dopiero jutro późnym wieczorem. Może już wtedy sunia będzie u pedzelopki...

Link to comment
Share on other sites

Pedzelopka, jesli sie zgadzasz, to dzisiaj moge przyweizc Ci Elzę juz wysterylizowaną. Bedzie to godzina ok21.
Na sterylizacje mam sponsora, to tylko zwrot kosztu paliwa. Bede musiala pojechac do Hodyszewa/ok 15 km w jedna stronę/, potem z Hodyszewa do Bielska Podlaskiego/ok 35km w jedna strone/ i z Bielska do Bialegostoku 50 km w jedna stronę. W sumie 200 km do przejechania. Koszt paliwa 70 zl.
Mysle tez, ze hotelik u *Gajowa* jest najlepsza propozycją, tym bardziej, ze kochana beka karmę da. Taniej nigdzie nie bedzie, a opieka wspaniala i szansa na adopcje duza.
Lepiej nie zwlekac.

przed chwila rozmawialam z Evelin i ona zawiezie Elze do Warszawy, tylko trzebabedzie ja odebrac i zawiezc do Gajowej. Beka, moze moglabys to zrobic? proszę pieknie.
Pedzelopka, w takim ukladzie Ezla bylaby u Ciebie do 31. Ja dowioze ja do Evelin do Zambrowa.

Jesli wszystko pauje, prosze napisac.
Prosze tez w imieniu buniaaga o podanie kwot, jakie moglybyscie wplacic, bo trzeba ustalic czy beda pieniadze na hotelik.

[quote name='Pliszka']Rządź się cioteczko rządź, jak dobrze, ze jesteś :)

Mogę dać 250zł.[/QUOTE]

Dziekujemy, ale juz sprawa sterylizacji zalatwiona. Oczywiscie, ze kasa przydalaby sie na co innego. Np, zaszczepic trzeba od wscieklizny, a na to moj sponsor nie da.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile sterylka. Zależy od wagi suni i serca weterynarza. Mam przebiegły plan polegający na tym , że sunia idzie ze mną brudna i śmierdząca z ulicy na szczepienie lub odrobaczenie . Ja rozdzierając szaty tulę do piersi Elzę ,taszczę ją na wagę i robiąc oczy kota ze Shreka wyżebrowywuje możliwie tani zabieg. Co do samego zabiegu - nie mam samochodu. Będzie potrzebna pomoc w przewozie suni po operacji. Chyba , że pan weterynarz zgodzi się ją przywieźć. Potem pan weterynarz będzie mógł przyjeżdżać do mnie z antybiotykiem. On jeszcze tego nie wie , ale będzie mógł. Czyli zabieg, antybiotyki, kaftan pooperacyjny. Postaram się ponegocjować jakąś rozsądną kwotę - oszałamiającej zniżki pewnie nie będzie , w końcu to b. duża sunia, ale bądźmy dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Pedzelopka, jesli sie zgadzasz, to dzisiaj moge przyweizc Ci Elzę juz wysterylizowaną. Bedzie to godzina ok21.
Na sterylizacje mam sponsora, to tylko zwrot kosztu paliwa. Bede musiala pojechac do Hodyszewa/ok 15 km w jedna stronę/, potem z Hodyszewa do Bielska Podlaskiego/ok 35km w jedna strone/ i z Bielska do Bialegostoku 50 km w jedna stronę. W sumie 200 km do przejechania. Koszt paliwa 70 zl.
Mysle tez, ze hotelik u *Gajowa* jest najlepsza propozycją, tym bardziej, ze kochana beka karmę da. Taniej nigdzie nie bedzie, a opieka wspaniala i szansa na adopcje duza.
Lepiej nie zwlekac.

przed chwila rozmawialam z Evelin i ona zawiezie Elze do Warszawy, tylko trzebabedzie ja odebrac i zawiezc do Gajowej. Enia, moze moglabys to zrobic? proszę pieknie.
Pedzelopka, w takim ukladzie Ela bylaby u Ciebie do 31. Ja dowioze ja do Evelin do Zambrowa.

Jesli wszystko pauje, prosze napisac.
Prosze tez w imieniu buniaaga o podanie kwot, jakie moglybyscie wplacic, bo trzeba ustalic czy beda pieniadze na hotelik.[/QUOTE]

O proszę jaka organizacja. Dobrze.nie ma problemu. Co z antybiotykiem po operacji . Co ze zdjęciem szwów? to już u mnie? napisz mi szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Szwy beda rozpuszczalne, albo po 2 tygodniach mozna zdjac. Antybiotyk dostanie po zabiegu i srodki p/bolowe od razu.
Podaj adres na pw i po zabiegu jestem u Ciebie.
Moge to zrobic dzisiaj, albo po niedzieli. Tylko co z hotelikiem? z deklaracjami? Gdzie w koncu pojedzie? czy dzisiaj to ustalimy czy jak juz bedzie u Ciebie. Zaraz pogadam z buniaaga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']


Dziekujemy, ale juz sprawa sterylizacji zalatwiona. Oczywiscie, ze kasa przydalaby sie na co innego. Np, zaszczepic trzeba od wscieklizny, a na to moj sponsor nie da.[/QUOTE]

ok, super, w takim razie biorę na siebie szczepienie i odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Szwy beda rozpuszczalne, albo po 2 tygodniach mozna zdjac. Antybiotyk dostanie po zabiegu i srodki p/bolowe od razu.
Podaj adres na pw i po zabiegu jestem u Ciebie.
Moge to zrobic dzisiaj, albo po niedzieli. Tylko co z hotelikiem? z deklaracjami? Gdzie w koncu pojedzie? czy dzisiaj to ustalimy czy jak juz bedzie u Ciebie. Zaraz pogadam z buniaaga.[/QUOTE]

jak sunia już będzie w dt, to na spokojnie rozejrzymy się za transportem i zdecydujemy. Jak obie dziś możecie, to zgarnijcie ją dziś proszę...

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, Enia, mialam na mysli Beke, a napisalam Ciebie i juz poprawilam, ale jakbys mogla, to fajnie, dziekujemy. Elze, Evelin moze zawiezc 31-go, bo bedzie wiozla szczeniaki. Jak z Bonka sie wyjasni bedzie mogla jechac tego dnia, to mysle, ze na pewno tez evelin ja zabierze. Juz nie raz miala "wesoly autobus".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enia']JA MOGE DO GAJOWIEJ ZAWIEŹĆ, ale może Bona sie załapie na transport?
tylko żeby to nie bylo na dniach ale za ok. tydzień....[/QUOTE]


chyba za tydzień byłoby optymalnie, akurat by doszła do siebie po sterylce przed podróżą, co? ojej, byłoby super gdyby się udało wszystko zgrać....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pliszka']ok, super, w takim razie biorę na siebie szczepienie i odrobaczenie.[/QUOTE]

Dziekujemy bardzo. To jesli mozna, podam Ci namiary do wyslania. Na wscieklizne potrzeba 20 zl i odrobaczenie, jesli porzadne, to 18 zl, bo jedna tabletka aniprazolu kosztuje 6 zl i powinno sie podac przez 3 dni, a potem powtorzyćl. Wirusowe od razu nie wskazane, to juz u pedzelopki, albo u Gajowej.

Link to comment
Share on other sites

Co do deklaracji itp. to trzeba zebrac i ustalic osoby , które będą decydować gdzie pojedzie sunia , osobę, która udostępni konto i zajmie się rozliczeniami i wpłatami. Ja nie wiem kto tak naprawdę decyduje o tym psie więc to pozostawiam tym właśnie osobom .Jak w PRL u róbcie komitet organizacyjny i już :P
Wszystko trzeba wytłuścić podliczyć w pierwszym poście. Kto za co odpowiada - czyli : sterylka zapewniona, potem szczepienia , odrobaczenie również. Osoba do bazarków jest. Transport jest. Wystarczająco dużo kasy - nie ma , ale trzeba wierzyć, że dozbieramy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Kurcze, Enia, mialam na mysli Beke, a napisalam Ciebie i juz poprawilam, ale jakbys mogla, to fajnie, dziekujemy. Elze, Evelin moze zawiezc 31-go, bo bedzie wiozla szczeniaki. Jak z Bonka sie wyjasni bedzie mogla jechac tego dnia, to mysle, ze na pewno tez evelin ja zabierze. Juz nie raz miala "wesoly autobus".[/QUOTE]
to możemy sie umówic gdzieś na przerzut, beka weźmie Elze, ja Bone, evelin zawiezie dalej maluchy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Dziekujemy bardzo. To jesli mozna, podam Ci namiary do wyslania. Na wscieklizne potrzeba 20 zl i odrobaczenie, jesli porzadne, to 18 zl, bo jedna tabletka aniprazolu kosztuje 6 zl i powinno sie podac przez 3 dni, a potem powtorzyćl. Wirusowe od razu nie wskazane, to juz u pedzelopki, albo u Gajowej.[/QUOTE]


ok, to wyślij mi nr konta, do 17 co jakiś czas będę zaglądać na Dogo i mogę zrobić przelew. Potem na trochę znikam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Pedzelopka, przywioze obroze, smycz, miski i koc. a ha i tabletki na odrobaczenie[/QUOTE]
super. miska wystarczy jedna(jedną będę miała)smycz daj taką ,żeby Ci nie było szkoda, żeby mogła pojechać z sunią dalej do hoteliku .Jak nie będziesz miała takiej to najwyżej się dokupi , a ten tydzień sunia pochodzi na flexi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Dziekuje pieknie.[/QUOTE]

słuchaj, a co z tymi kosztami paliwa? obiecałam jeszcze jednorazowo dorzucić 30zł, więc może zamiast tego sfinansuję ten transport? Czyli zamiast jednorazowej 30zł przeleję Pipi 110zł na szczepienie, odrobaczenie i transport suni, co?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=2][FONT=Calibri]Dostałam info o Elzie od beki.[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=2][FONT=Calibri]Jest pewien dom z młodym małżeństwem i dziećmi, który szuka młodej suni do domu z ogrodem. Mieszkałaby w budzie, ale ze wstępem do domu i wiem, że miałaby bardzo dobrze. Państwo mieszkają w okolicach Grójca. Poprosiłam już bungaanie o fotki na mila i zapytanie czy dałoby radę nakręcić film? Wiem, że filmy działają! Byłaby idealna ze względu na dzieci [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Wingdings][SIZE=2][FONT=Wingdings]:) Nic nie obiecuję, ale postaram się pomóc! [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Calibri][SIZE=2][FONT=Calibri][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...