Jump to content
Dogomania

bułgaria


bizab

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zeszłym roku wystarczyły tylko paszporty, Czapla miała tez zaswiadczenie od powiatowego lekarza wet., ale ja dowiadywałam się w ambasadzie Bułgarii i powiedziano mi że w bułgarii jest tak jak w większości krajów Europy, paszport wystarczy, na granicach nie było żadnych problemów, jechaliśmy na 3 samochody, bo razem z nami jechała Kliwia z terierkami walijskimi, nasz przejazd przez granice robił z reguły spore wrażenie na celnikach, ponieważ ustawialiśmy sie w pewnej kolejności, najpierw Kliwia z dwoma psami, potem mój małzonek z Czapla i trzema kerry, a potem my z Ewa i cztery austrlijczyki, z reguły wywoływało to uśmiech na twarzy.
[B]Bizab[/B] , powiedz gdzie bedziesz przekraczać granice, bo my mamy uprzedzenie do Giorgi Ruse, tam wołaja opłaty po trzy razy za to samo, aha i niestety zdarzaja sie sytuacje, ze dwa samochody przepuszczą, a trzeci musi zapłacić, bo inaczej nie przejedzie, my mieliśmy taka sytuację i nasi znajomi rok wczesniej na tym przejściu również, i chodzi tu głównie o strone rumuńską.
Co do wyatwy macedońskiej to w zeszłym roku, własnie p.Julia Velkova poinformowała nas że taka wystawa jest i że możemy poprzez ich związek zgłosić psy również na tą wystawę.

Link to comment
Share on other sites

Ta granica Giorgi Ruse to rumuńsko-bułgarska? Nie patrzyłam jeszcze na mapy. Zebra jak masz jakieś wskazówki, którędy najlepiej jechać to napisz proszę. W ubiegłym roku byliśmy w Mołdawii, więc mam trochę pojęcia o przekraczaniu "Egzotycznych" granic. Z Ukraińcami było OK, ale Mołdawianie wołali za wszystko - dezynfekcja, opłata u weta, za wspaniałe drogi i chyba klimatyczna. Już sama nie wiem za co płaciłam. Można się jednak było handlować, więc nie wyszło tak drogo. Ale papierków trzeba było mieć dużo. Im więcej tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']Czy to oznacza, że w Kamczi nie będzie wystawy o championat Macedonii? Wie ktoś jak to sprawdzić u źródła?[/quote]
Ja wyslalam maila do pani z "ichnego" zwiazku z zapytaniem o wystawy w Macedoni w 2007 roku. I taka dostalam odpowiedż. Żaluje tylko, ze nie ma niczego w lipcu :(

Link to comment
Share on other sites

My zaliczylismy w zesżłym roku 4 wystawy w Kamchija. Powiem szczerze ze powaliła mnie organizacja i " teren" wystawy. Parking... 4 ringi... i Best in show zaczynające sie o 2 nad ranem., przy oswietleniu reflektorow samochodów stojących obok ringów takze tylko 2.
Poniewaz wystawy w bułgarii mozna połączyc z miłym wypoczynkiem nad morzem w tym roku takze bedziemy.

Link to comment
Share on other sites

bizab - mamy domki od 19 do 29 lipca, więc wyjeżdżamy z polski parę dni po tobie, jeszcze się nie zastanawiałam kiedy - będzie 4 kierowców, więc w zasadzie możemy jechać non stop

co się zaś tyczy tych wystaw, to wiem że w ubiegłym roku "było fajnie zorganizowane", dobrze,że sędziowie widzieli, że oceniają psy a nie np. koty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna']Czy ktos nam moze powiedziec jak i gdzie rezerwowac noclegi?:)[/quote]
razem z bizabem jedziemy w to samo miejsce - niedaleko kamchi, rezerwacja przez biuro bułmar, tel. 071 3542907, mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] miły bułgar - Enczo Marinov, noclegi wyszły po 8 euro od osoby za domek 2-osobowy, parking bezpłatny, pies bezpłatnie, blisko do morza, domki bez większych rewelacji, ale ma też droższe i lepsze, miejscowość Skorpiłowcy, ośrodek Dżordasz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Warto dopytać p.Juli Velkovej czy są jakieś specjalistyczne, bo my tez nie doczytaliśmy w tamtym roku i na miejscu okazało się ze jest specjalistyczna terrierów (znaczy klubowa) ale o dziwo byliśmy wszyscy w katalogu, tyle że finansowo nie byliśmy przygotowani:mad: .

A co to jest to MOnte Negro?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zebra'] .

A co to jest to MOnte Negro?[/quote]
Czarnogóra jest tak tłumaczona na mapach, pewnie chodzi o championat czarnogóry - chociaż byłoby to trochę dziwne, bo nie znalazłam osobnej strony w necie - jest serbia i czarnogóra i oni chyba mają wspólny związek, ale może się mylę

Link to comment
Share on other sites

w roku ubiegłym także podano nam informację że możemy uczestniczyć w wystawie CAC, która miała dawać uprawnienia Ch Serbii i Czarnogóry, niestety na miejscu okazało się ze nie ma takiej możliwości i taka wystawa wogóle się nie odbyła, natomiast faktycznie można było zdobyć Championat Macedonii na organizowanej w tym czasie w Kamchii CAC Macedonii.

Link to comment
Share on other sites

Trochę się pogubiłam kiedy te wystawy w Bułgarii są, ale wlasciwie to jest mi wszystko jedno kiedy, jeszcze nic na wakacje nie zaplanowałam. Jeśli ktoś się wybiera na dwie lub trzy wystawy, ma wolne miejsce w samochodzie i zabrałby jedną osobę z niedużym i zwykle grzecznym suczkiem to proszę o informację

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...