Jump to content
Dogomania

Piękna, starsza oneczka- AISZA ZA TM:(


Zofija

Recommended Posts

[quote name='Dea']Aisza jest psem fundacji "Lepszy Świat", i proszę aby za nas nie decydowano gdzie i pod czyją opiekę ma trafić, lub gdzie ma zostać przeniesiona. To jest wyłącznie nasza decyzja. Jeżeli ktoś będzie próbował psa zabrać bez podstawy prawnej złożymy doniesienie do prokuratury. Zacytowany tekst nie jest żadną podstawą prawną. Nie ma podstaw prawnych na odebranie Aiszy bez naszej zgody, jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, jest zdrowa, i ma odpowiednie warunki bytowe - widziałam Aiszę parę tygodni temu. Została powierzona Czarodziejce pod opiekę, a fundacja ma z Czarodziejką pisemną umowę na dom tymczasowy (a nie na hotelik). Aisza jest też pod opieką lekarzy weterynarii. Jutro będę rozmawiała z powiatowym lekarzem weterynarii i przedstawię nasze stanowisko. Jeżeli będzie trzeba będę rozmawiała także z innymi organami.

[B]Wypowiadam się tylko i wyłącznie w temacie Aiszy. Jesteśmy o nią spokojni, nie dzieje się jej żadna krzywda, i osoby, którym jej los nie jest obojętny chciałabym tutaj także uspokoić i o tym zapewnić. Nasze psy są dla nas najważniejsze, i na pewno zabralibyśmy ją sami, gdyby działo się jej coś złego. [/B][/QUOTE]
Nareszcie coś konkretnego! Aisza jest wymieniona przez Fundację, jako że może pozostać na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kasiek.']Info dla Dea od p. Anieli R
P.Aniela R pisze ,że bardzo sie dziwi tym decyzjom i że przede wszystkim ustawę o ochronie zwierząt powinna przestrzegać sama organizacja[/QUOTE]

Info dla Anieli, jeżeli to Arka: Anielu poznałyśmy sie jakiś czas temu osobiście, zapraszam do konfrontacji telefonicznej. Fundacja przestrzega ustawy, i właśnie dlatego podjęła taką decyzję. Nasza fundacja nie idzie jak stado baranów za przewodnikiem, tylko rozpatruje sprawy indywidualnie, nie poddaje się ogólnym emocjom bez rozeznania sprawy. A na dogo jest często "hurrrra, no to atakujemy, znowu jest się gdzie wyżyć", a później dopiero zaczyna się myślenie co, jak, i dlaczego.
[B]Nie dziękujemy, mamy swoje własne zdanie.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Info dla Anieli, jeżeli to Arka: Anielu poznałyśmy sie jakiś czas temu osobiście, zapraszam do konfrontacji telefonicznej. Fundacja przestrzega ustawy, i właśnie dlatego podjęła taką decyzję. Nasza fundacja nie idzie jak stado baranów za przewodnikiem, tylko rozpatruje sprawy indywidualnie, nie poddaje się ogólnym emocjom bez rozeznania sprawy. A na dogo jest często "hurrrra, no to atakujemy, znowu jest się gdzie wyżyć", a później dopiero zaczyna się myślenie co, jak, i dlaczego.
[B]Nie dziękujemy, mamy swoje własne zdanie.[/B][/QUOTE]
Podoba mi się Wasze stanowisko. Najpierw pomyśleć a potem działać. Tego chyba tu zabrakło :(
I dodaję zaraz ,że nie jestem zwolenniczką Czarodziejki, za jaką mnie uznaje Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']wapiszon-jesteś po prostu zwolennikiem myślenia i prawa do własnego zdania.Ja myśle,że to nie zbrodnia
Elżbieta[/QUOTE]
Elżbieto, dla niektórych tutaj to zbrodnia. Albo przejaw lekkich obyczajów ;) Bo w zasadzie jedna z ,, cioteczek" przyrównała mnie do panny lekkich obyczajów( oczywiście określiła to dosadniej) ;) W moim wieku powinnam chyba się z tego cieszyć? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Zofijo i inne osoby z Fundacji ... wstyd ...[/QUOTE]

[quote name='wapiszon']Podoba mi się Wasze stanowisko. Najpierw pomyśleć a potem działać. Tego chyba tu zabrakło :(
I dodaję zaraz ,że nie jestem zwolenniczką Czarodziejki, za jaką mnie uznaje Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.[/QUOTE]

Ja również uważam stanowisko Dea i Zofiji za właściwe i słuszne... Znam obie i wiem, że dla nich dobro psa jest najważniejsze; wiem, też że jeżeli Aisza zostanie u Czarodziejki to będzie znaczyło, że psu nie dzieje się najmniejsza krzywda a wręcz przeciwnie. Gdyby decyzja tych akurat osób i tej fundacji była inna, też byłaby właściwa... . Bo chodzi im przede wszystkim o psa; są racjonalne i nie kierują się emocjami. Jestem o tym przekonana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asl']Ja również uważam stanowisko Dea i Zofiji za właściwe i słuszne... Znam obie i wiem, że dla nich dobro psa jest najważniejsze; wiem, też że jeżeli Aisza zostanie u Czarodziejki to będzie znaczyło, że psu nie dzieje się najmniejsza krzywda a wręcz przeciwnie. Gdyby decyzja tych akurat osób i tej fundacji była inna, też byłaby właściwa... . Bo chodzi im przede wszystkim o psa; są racjonalne i nie kierują się emocjami. Jestem o tym przekonana.[/QUOTE]

asi, nie boisz się pisać co myślisz? ;):multi:
uważaj, zaraz przyleci Towarzystwo Wzajemnej Adoracji i wyzwie Cię od najgorszych:evil_lol:
Albo z FB przyleci niejaka Aniela R i powie. cyt:
[B][COLOR=red]Jesli dalej te idiotki z dogo beda uwazaly ze stworzyly tym zwierzom raj i nie beda zabieraly psow, kombinowaly ze to psy CZ, niech je pieklo pochlonie!! NIKT nie zgodzi sie z tym aby w takich warunakch zyly stare, sponiewarane juz zyciem psy!! NIKT normalny z odrobina nawet empatii!!!! [/COLOR][/B]

Albo wpadnie zuzlikowa i napisze do Ciebie, cytuję :
[COLOR=red]Jak ktos na ulicy zawoła: "k**wa, stój", to ja spokojnie idę dalej. To nie było do mnie!!! [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Powodzenia Aisza w raju juz utraconym ,ciekawe jak długo jeszcze wytrzymasz czy tak jak Sako [*] przeniesiesz się za TM......
raj utracony fota z dnia kontroli ...
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/427499_10150634729964275_831614274_9179963_453800967_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wapiszon']asi, nie boisz się pisać co myślisz? ;):multi:
uważaj, zaraz przyleci Towarzystwo Wzajemnej Adoracji i wyzwie Cię od najgorszych:evil_lol:
Albo z FB przyleci niejaka Aniela R i powie. cyt:
[B][COLOR=red]Jesli dalej te idiotki z dogo beda uwazaly ze stworzyly tym zwierzom raj i nie beda zabieraly psow, kombinowaly ze to psy CZ, niech je pieklo pochlonie!! NIKT nie zgodzi sie z tym aby w takich warunakch zyly stare, sponiewarane juz zyciem psy!! NIKT normalny z odrobina nawet empatii!!!! [/COLOR][/B]

Albo wpadnie zuzlikowa i napisze do Ciebie, cytuję :
[COLOR=red]Jak ktos na ulicy zawoła: "k**wa, stój", to ja spokojnie idę dalej. To nie było do mnie!!! [/COLOR][/QUOTE]
Co ten komentarz ma wspólnego z Aiszą i pomoca dla niej?
Wapiszon, Ty nigdy nie odpuszczasz?
Znowu oklaski?
Zdjecie do Ciebie nie przemawia?
Historia Sako też nie?
Kajka już bezpieczna a tak bardzo chciałaś aby została w raju.
To przybiegasz tutaj klaskać?
Miłej zabawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malizna78']Co ten komentarz ma wspólnego z Aiszą i pomoca dla niej?
Wapiszon, Ty nigdy nie odpuszczasz?
Znowu oklaski?
Zdjecie do Ciebie nie przemawia?
Historia Sako też nie?
Kajka już bezpieczna a tak bardzo chciałaś aby została w raju.
To przybiegasz tutaj klaskać?
Miłej zabawy.[/QUOTE]
malizna , teraz tu się do mnie doczepiłaś?
Jesteś po prostu ........
Odczep się ode mnie kobieto!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wapiszon']malizna , teraz tu się do mnie doczepiłaś?
Jesteś po prostu ........
Odczep się ode mnie kobieto![/QUOTE]

mysle sobie wapiszon ze malizna sie do Ciebie nie doczepila a do tego co piszesz i jest to zdecydowana roznica - oddziel ludzi od problemu

Edited by czarna anda
Link to comment
Share on other sites

Aisza zapewne została u Czarodziejki, bo [B]nie było zadnego wskazania [/B]aby ja gdziekolwiek wywozic.
I dobrze, ze dziewczyny z fundacji, pod ktorej jest opieką, nie uległy kłamliwym manipulacjom, jakie tu miały miejsce.
Pojechały, zobaczyły i zadecydowały.

Link to comment
Share on other sites

Aisza jest u mnie, a za godzinę idzie do płatnego dt u Herspri. To znaczy Herspri od kilku lat miała bezpłatny dt, ale teraz ma pod opieką konia uratowanego z rzeźni i koty, więc dlatego. Aisza jest w bardzo dobrej kondycji psychofizycznej. Wesoła, zadbana, sierść piękna, odpowiednia waga. Nie chciała ze mną jechać, wsiadła dopiero jak wsiadla Czarodziejka. Płakała mi w aucie.
Byłam- w końcu, widziałam -to nie jest żadna mordownia-absolutnuie. Isia mieszkała w budzie, teraz i wcześniej tez (jak była tam późną jesienią Dea) i tak miał zaznaczone pan z PIW- nie w otwartym garażu-jak mi niektórzy sugerowali. Większość Hotelików ma budy, a nawet dt niektóre-czyż nie?

Edited by Zofija
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofija'][U][B]Płatny domowy dt 300 zł[/B][/U] + jedzenie. Jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Będę ją brała na spacery. Ogłaszamy i szukamy DOMU STAŁEGO BO JEST BOSKO BOSKA DO SCHRUPANIA:)[/QUOTE]
Hurra!
Dziekuje za informacje.
Jak dla mnie kamień z serca:)

Link to comment
Share on other sites

Zofijo, jak to mówi młodzież - SZACUN :loveu:
Bez szumu, bez gadania, bez awantur - zrobiłyście to co trzeba żeby PIES na 100% był bezpieczny i żebyście miały bezpośrednią kontrolę nad nią
Życzę suni najlepszego pod słońcem stałego domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Zofijo, jak to mówi młodzież - SZACUN :loveu:
Bez szumu, bez gadania, bez awantur - zrobiłyście to co trzeba żeby PIES na 100% był bezpieczny i żebyście miały bezpośrednią kontrolę nad nią
Życzę suni najlepszego pod słońcem stałego domu[/QUOTE]
tak dokładnie zrobiłam. Nie jestem typem, który odnajduje się w awanturach-może czasem mnie poniesie;).
Aisza zjadła, użarła moją sunię-poszło o jedzenie. Zdjęcia wstawię z mojego domku jeszcze do godzinki- I hope, ponieważ wysiadł mi komp i jadę na firmowym laptopie i na połączeniu iplus.
Sama pojechała oceniłam. Mam swoje zdanie. Aisza chrapie właśnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...