Jump to content
Dogomania

Adibu mix wilczaka - odebrała go nam ciężka choroba :-( [*]


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 604
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak dla mnie to dostaję juz do głowy,,Może jest to szansa , ale czy ktoś da gwarancję , ze się powiedzie,,i co potem bedziemy szukać Adibka na Paluchu??BELGI to psy wciaż myslące , na posterunku , wciąż gotowe do pracy , a jakie będzie miał zycie w mieszkaniu 2 pokojowym? 4 razy maks siusiu na komende.Nie wiem czy to dobry pomysł..Przemyslałam na chłdno to i nie podoba mi się już ta myśl..a dlaczego:
kazdy z nas wie , że Adibo to pies niebezproblemowy,,róznie moze być ja pan wyjdzie do pracy,,bo przecież kiedys musi wyjść zarabiać pieniądze , niby pracuje w domu ale czy faktycznie tak jest?? dla Pana jest problemem przyjechac do Krakowa po Adiba i do JOli - a taki był warunek , że będzie pogadanka z Jolą na miejscu itp.zbadanie człowieka,,Pan nie przyjedzie wiec jeden warunek juz odpada - nie spełniony..Do tego Pan wydał mi się bardzo pewny siebie , nie dał mi dojść do głosu i przegadał mnie..co odebrałam jak - ja wiem wszystko najlepiej a wy się mylicie,,nie słuchał mnie jak ja go ostrzegałam - bagatelizował , że może zdemolować,,u Joli zanim się przyzwyczaił to minelo 1,5 mca,,kojec tez rozwalał jak był zamykany w nim wciąż,,potem biegał wolno i tylko na noc był w kojcu

Link to comment
Share on other sites

Zanim zaczął sie zachowywac super mineło 1,5 mca , a co jak będzie rozwalał mieszkanie ile wytrzyma ten Pan??myślicie , że 1,5 mcA ktoś by dał radę??teraz będzie miał wiekszego stresa bo pokochał jole i znów odepchnięty , a do tego Pan nie przyjedzie się z nim zapoznawać i Adibo trafi do obcego domu , do faceta , a do tego jeszcze mieszkania a był wciąz na dworze i wciąż na posterunku..On wciaż musi myslec i pracowac jak Belg typowy , więc co będzie pilnował , obchodził , stróżował,,pies będzie się nudził i demolował,,

czy stać nas na takie ryzyko , aby potem szukac psa , albo jechac po niego znów i zabierac bo pies będzie znudzony i niegrzeczny??Tyle pracy w niego się włozyło , i teraz tak łatwo go oddać bo pojawiła się szansa na dom???
Adibo jest wrazliwy bardzo i znów bedzie się czuł odtrącony i pewnie znów wątroba bo to na tle nerwowym jak po powrocie ode mnie..i do tego zamknięty w mieszkaniu,,Nie wiem , ale to ze to mieszkanie , i to ze Pan nie przyjedzie po niego do JOli na pogadankę i sprawdzenie człowieka bo jest rekonwalescentem , i brak kontroli - nie podoba mi się to,,przemyslałam na chłodno i wydaje mi się , ze za wczesnie i nie jest to najlepszy dom pod słońcem dla Adibka,,,

Link to comment
Share on other sites

Adibmama!
Popieram Twoje obawy, choć znam z parku faceta,który ma belga w bloku, ale ma go od szczeniaka, więc pies przyzwyczajony do takich minimalnych przestrzennie warunków!
Adibek nasz kochany powinien mieć dom i ogród - wtedy będzie szansa, że adopcja się uda.
Rozumiem, że ciotki chcą,aby był już ten dom utęskniony dla Adibka, ale to pies nie do każdych warunków - tak sądzę.

Link to comment
Share on other sites

Pan mnie nie słuchał i nie dał się ostrzec..Adibo jest wwrazliwy bardzo i co jak znów zacznie bez wczesniejszego poznania zachowywac się brzydko,,
Tutaj ma wciąz wybieg , stróżowanie a więc myślenie bo wciąż na patrolu , a tam 2 pokoje i siusiu na komendę na spacerku maks 4 razy na dzień..
U joli po 1,5 mca dopiero się otrząsnał po kolejnym stresie, oddaniu przeze mnie itp,a co jak będzie trwało to dłuzej bo kolejny zawód , kolejna zmiana i to do mieszkania - zamknięcia i w dodatku obcy facet, a do tego nie spotkają się wczesniej,,nie wiem - ale chyba to niezbyt dobry pomysł,,
juz raczej go widzę w kojcu ze swobodnym wejsciem do domu,,jest tylu zwolenników tej rasy i nie wierzę , ze gdzies ktos nie szuka pieska,,a nikt nie dzwonił konkretny zainteresownay tą rasą..Adibu to nie ONEK który pobiega za patyczkiem..to mega wrazliwy , inteligentny pies i mega aktywny i fizycznie i umysłowo,,
a co potem jak Pan nie wytrzyma i bedzie chciał go oddać,,znów zmiana i stres i odrzucenie..a jak Ujoli nie bedzie juz miejsca , to co znow schronisko???nie wiem ale wydaje mi się , ze zbyt pochopnie i to łamanie reguł i brak kontroli i mieszkanie i Pan rekonwalescent mnie odtrąca..tak jakby na siłę pozbyc się kłopotu,,jak dla mnie to chyba nie jest najlepszy dom pod słoncem..ok- moze Pan kocha pieski , ale ja tez kocham i nie udało się ..nie wystarczy kochać,, muszą byc tez warunki spełnione względem rasy , aktywnosci psiej ..nie wiem , ale ja zgłupiałam i jestem na nie..
Tyle zachodu o niego , tyle pracy i tak latwo po 4 fonach łamać reguły..eh nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

a co jak Pan nie słucha a potem powie , nie daje rady??Adibo przyzwyczajony do otwartej przestrzeni , do pracy i nie nadaje sie do spania pod kanapą.Pamietam jaki wycisk mialam jak był u mnie , jak trzeba było faktycznie dac mu do robienia i myślenia..wiem , ze powinien miec maks ruchu i przestrzeni,,Jola nawet sugerowała , jednego Pana koło niej , który ma jakis wielki kurnik i wybieg i , ze taki dom byłby idelany nawet w kojcu , tylko , że z wiecznym kontaktem z człowiekiem,,Adibo - Belgi to psy do pracy.Nie na darmo pracują w słuzbach celnych , na lotniskach , w wojsku i policji,,to rasa bardzo popularna w wymagających zawodach , gdzie pies wciąż jest na posterunku..a jak nie mają nic do robienia to same sobie znajdą..i Obecnie chyba Adibo nie nadaje się do malych pomieszczeń i to do dojrzałego PANA , który nie jest w stanie biegac z nim itp,,a czy ten sugerowany przez niego patyczek wystarczy- no nie wiem..do tego przeraża mnie fakt ścisłego miasta , u Joli cisza , u mnie były auta ale za bramą i bez stycznosci z nimi,Jola mowi , ze nie reaguje na auta histerycznie jak wtedy , ale czy poradzi sobie w scisłym centrum i spacerki do parku tylko???chyba nie ...Do tego najbardziej wkurza mnie to , że Pan nie przyjedzie po niego , do niego zapoznac się z nim i być przetestowanym przez Jolę (a takie były warunki scisłe),Czyli psa trzeba zawieżć w ciemno , a potem jak kontrolwać??Nie sądze , ze dziewczyny z HA będą latały z zaskoczenia aby kontrolowac bo mają swoich wiele piesków..
a jak dla mnie to są warunki ścisłe-
niedaleko-śląsk
wizyty u Joli(do wieliczki niedaleko 1 godz)
zapoznanie się z psem wczesniej
i oczywiscie mozliwośc kontroli
tak kocham tego psiaka , że odczuwam ogromny bół po przemysleniu na chłodno całej rozmowy..bo nie będziemy naginać reguł aby psa na siłę wypchać,,
Pan nie chce przyjechać bo rekonwalescent - to jak ma zamiar aktywnie spedzać z nim czas(dostac wycisk i dać wycisk)?Ani nawet działki nie ma..eh,,,
zresztą dopiero były 4 fony tylko i nie wierzę , ze nie ma gdzies idealnego domku,,wydaje mi się , ze malo ma ogłoszen,,dalam go tylko na tablice i allegro..i tyle , a moze mi ktos pomoze gdzies tematycznie go pooglaszać , do wiekszej ilości,,

jak mialabym naginac reguly i zasiskac zęby ze strachu ,bez kontroli to wolalabym zabrac go do siebie , do kojca ze swobodnym chodzeniem po ogródku i jezdzić na szkolenie chocby przez tydzien do joli , aby mnie i dziecko nauczyła prowadzenia Adibka,,bo jak to Jola stwierdziła , przez to , że zostałam zle napojona teorią o psach wydaje mi się , ze pies to czlowiek i tak go traktuje..a Belgi wymagają innego prowadzenia..

Link to comment
Share on other sites

Odwołałam dziewczyny , bo nie będe naginała zasad ustalonych z Jolą i zmieniała charakteru psa dla potrzeb adopcji.Pies wg. Joli jest aktywny i potrzebuje sporej dawki ruchu.Pan określa się jako rekonwalescent po operacjach , i dlatego nie przyjedzie po pieska ani do pieska- czyli zasada zapoznania jest złamana i przetestowanie przez Jolęta (co jest na ogłoszeniach jako warunek)także nie dopełnione.Jakby mu zalezało to by przyjechał...
Adibu jest moze był problematycznym psem i nie będe potem go szukala po Wawie , albo niedaj wracała po niego bo Pan się rozmysli jak będzie rozwałał mu mieszkanie z niewybiegania.Zresztą Jola sama stwierdziła, rekonwalescent to jak go wybiega , a do tego centrum miasta i tylko parki do wysikania,,a pies wiadomo miał stresa na auta , ulicę itp.I do tego mieszkanie , co nie bardzo lezy w naturze Adiba , aby stać się znudzonym kanapowcem ..

I nie będe naginała zasad,, bo jak komuś zależy zrobi wszsytko aby go mieć..a nie po najmniejszej lini oporu , przywiezcie mi go , a potem się zobaczy..
Sory za alarm....na drugi raz przemyślę nim podniosę krzyk..sztywne zasady i reguły przedewszystkim...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adibmama']co to znaczy kupić paczkę ogłoszeń???[/QUOTE]

Wklejam linka do bazarku ogłoszeniowego;)

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/219980-Bazarek-ogłoszeniowy-(30-za-6-zł-40-za-7zł-60-za-10-zł)-na-tymczasy-do-25.01.2012[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]DEKLARACJE STAŁE Zadeklarowane[/B]
10 zł - Bjuta
10 zł - Mama Bjuty
30 zł - Adibmama
50 zł - pani Bożena z Zabrza
10£ (załóżmy, że to będzie 45 zł) - Dorota K. z synkiem
20 zł - Ola i Tomek (rodzinka Striełki)
30 zł - Kamila P. razem z Bono
30 zł - Monika Adamus Warszawa
20 zł - Asikowska
10 zł - Madziak25
50 zł -Serwis Husky Adopcje [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/212692-Adibu-mix-wilczaka-prosi-o-szansę-(-Zbieramy-na-hotelik-i-pomoc-specjalisty/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
200 zł -TOZ
[B]razem:505 zł[/B] już nic nie brakuje - ale zapraszam do deklaracji [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/212692-Adibu-mix-wilczaka-już-w-hotelu-u-specjalisty.-Wciąż-potrzebne-wsparcie-finansowe!/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]))))

[B]zadeklarowane wpłaty jednorazowe:[/B]
Leszek Kwaśny Sosnowiec ?

[B][SIZE=3][COLOR=red][U]WPŁATY DOKONANE[/U][/COLOR][/SIZE][/B]

[B]WPŁATY JEDNORAZOWE:[/B]
100zl -Adibmama
10zł - Danavos
50zł - Kasia od Melindy
30zł - Monika Eliaszuk
50zł - Anna Orlikowska
5zł - Magdalena Borkowska
5zł-Alicja Małgorzata Sławińska
50zł -orzeszki od Bjuty
30zł-orzeszki od Yolanovi
233zł-bazarek od Ani
15zł - orzeszki od Ares-Ka
30zł - orzeszki Kuna
15zł - Vlk orzeszki
200zł-Pani Bożena z Zabrza na diagnostykę-[COLOR=red]DZIĘKUJĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘ ĘĘĘĘĘ!!!!!!!!!!cmokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk k!!!!!!!![/COLOR]
[COLOR=black]50zł- Aleksandra Pieczara [/COLOR]
[COLOR=black]45zł-Elżbieta Górecka [/COLOR]


[B][SIZE=3][COLOR=red][U]DEKLARACJE STAŁE[/U][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][COLOR=black]WRZESIEŃ [/COLOR][/B]
[COLOR=black]50 zł w sumie 200 zł- p.Bożena z Zabrza(10.11.12-2011 zapłacone z góry)[/COLOR]
30 zł - Adibmama
10 zł - Bjuta
10 zł - Mama Bjuty
20 zł - Asikowska
50 zł -Husky Adopcje
20 zł-Ola i Tomek (rodzinka Striełki)
[B]PAŹDZIERNIK[/B]
10zł[B] -[/B]Bjuta
10zł [B]-[/B] Mama Bjuty
30zł -Adibmama
10zł -Madziak25
20zł - Asikowska
[B]LISTOPAD[/B]
10zł-Bjuta
10zł-Mama Bjuty
10zl-Madziak25
30zł-Adibmama
20zł-Ola i Tomek(rodzina Striełki)
50zł-Husky Adopcje
150zł -Pani Bożena z Zabrza(I,II,III.2012 zapłacone z góry)
20zł-Asikowska
[B]GRUDZIEŃ[/B]
10zł-Madziak25
10zł-Mama Bjuty
10zl-Bjuta
30zł-orzeszki od madziak25
30zł-Adibmama
50zl-Husky Adopcje
[COLOR=red]50zł-Mikołajek od Naszego Wirtualnego Opiekuna Adibkowego Pani Bożena z Zabrza[/COLOR]
[COLOR=black]20zł-Asikowska[/COLOR]
30zł-Piskorz Kamila
[COLOR=black][B]STYCZEŃ[/B][/COLOR]
[COLOR=black]25zł-Madziak25[/COLOR]
[COLOR=black]10zł-Bjuta[/COLOR]
[COLOR=black]10zł-Mama Bjuty[/COLOR]
[COLOR=black]30zł-Kamila Piskorz[/COLOR]
[COLOR=black]20zł-Asikowska[/COLOR]
[COLOR=black]30zł-Adibmama[/COLOR]

[B][B]razem[/B]:1988 zł[/B]

[B]jeśli coś nie tak , proszę o info.. [/B]

[B][B][SIZE=3][COLOR=red][U]WYDATKI[/U][/COLOR][/SIZE][/B][/B]
[B][B]wrzesień[/B][/B]
[B]-148 zł (transp.robaki.bramki autostr.)[/B]
[B]-300 zł wpłata za hotel[/B]
[B][B]październik[/B][/B]
[B]-300 zł wpłata za hotel[/B]
[B][B]listopad[/B][/B]
[B][B]-[/B]300 zł wpłata za hotel[/B]
[B]-278 zł wpłata weterynarz[/B]
[B][B]grudzień[/B][/B]
[B][B]-[/B]300 zl wpłata za hotel[/B]
[B]styczeń[/B]
[B][B]-[/B]300 zl wpłata za hotel[/B]

[B][B][U]razem na koncie[/U][/B] [B]:62zł [/B][/B]


[B]Ares-ka ma odebrać orzeszki [/B]
[B]skleroza i muszę sobie pomagać [IMG]http://www.dogomania.pl/threads/212692-Adibu-mix-wilczaka-już-w-hotelu-u-specjalisty.-Wciąż-potrzebne-wsparcie-finansowe!/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/B]

[B][B][U]KONTO U WETA[/U][/B]:[/B]
[B]odrobaczanie:8zł[/B]
[B]morfologia:110zł[/B]
[B]badanie trzustki niemieckie:160zł[/B]
[B]razem[/B]:[B]278zł[/B]

Edited by adibmama
Link to comment
Share on other sites

Sprawa wygląda tak:
Jest mozliwość podjechania do Pana przez dziewczynę z Zakopca z Malmutów.
Ale właśnie odebralam telefon od Pana , który jest z Myślenic niedaleko Krakowa.
Miał Belgijkę sukę , żyła bardzo długo i dostała paraliżu.Wcześniej Pan miał belga psa .Pan jest samotny , cały czas spędza z psem.Mial bar/ma bar i pies z nim chodził wszędzie 24/h.
Chodzi na ryby , ma działkę gdzie spędza cały czas w okresie letnim.Mieszka w bloku i cały czas spędza z pdem na okręta.Pan już by chciał pojechać do Joli a najlepiej to już go przywieżć.Bardzo konkretnie mówił , opowiadał o swej suczce jak tydzień czasu przy niej spędził , jak lekarz przyjeżdza. Zna rase od podstaw , jest samotny i brakuje mu z kim "porozmawiać".Ankieta adopcyjna to nie problem , odwiedziny dziewczyny w domu nie problem , i podjazd do Joli nie problem.Powiedziałam o trzustce, powiedziałam o wątrobie. Jest po 60 i nie bardzo jest za pan brat z kompem.w łekend ma być syn na obiedzie i przyśle mi maila z adresem , bym mu ankiete pzysłała na maila syna. A na przyszły tydzień abyśmy się umówili na wizytę przedadopcyjną w domu.A najchętniej aby ta pani już przywiozła aDIBKA ze sobą ;-).Niestety powiedziałam , ze warunkiem jest porozmawianie z Jolą. W łekend ma mi przysłać maila syn .Powiedział będziemy w kontakcie.

Mysia a ile dokładnie Adibu ma lat?

Myślenice są blisko krakowa. CZY KTOŚ Z KRAKOWA ALBO BLISKO JEST W STANIE PODJECHAĆ???
Powiem WAM , że chyba byłaby idealna sytuacja dla Adibka..samotny , jeden tylko właściciel , a do tego 24/h z psem . na rybach, na działce ,w pracy w barze..idealne rozwiązanie..

Powiedział że jak będzie gdzieś blisko Joli to wpadnie zobaczyć Adibulka,,;-)

a Nowy Targ , kurde dalekoo , i najblizej jest dziewczyna w Zakopcu , a i tak to jest około 30 min drogi autem z centralnego Zakopca..
Zresztą prześwietliłam Pana z nowego targu . Pan jest sędzią sportowym w hokeju , wyższej instancji , często wyjeżdza na mecze itp..co z tym psem wtedy?Adibek to raczej pies jednego właściciela i nie bardzo mi się mieści , aby zostawał w domu , a nie był zamykany w kojcu..zresztą kojec to dla niego nie jest tragedia bo jest nauczony..Nie wiem czy pan z nowego targu ma dom , czy mieszkanie ..ale z drugiej strony to czemu pies ma być pozbawiany ukochanego Pana jak może być z nim cały czas- co Adibek uwielbia ;-)..Iczego jako belg się domaga.Pan z nowego targu w zeszłym tygodniu zagubił psa rodow.owczarka niemieckiego.O szuka go po wszelkich portalach , TTOZach itp..a co jak znajdzie psa?
cdn

Link to comment
Share on other sites

Adibmamo!
Ja jestem uczulona na górali /Nowy Targ/, bo w większości, psy traktują byle jak, wręcz podle! Taka już u nich tradycja:shake: A jak pan jest sędzią hokejowym, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest rodowitym góralem z tegoż Nowego Targu.
Opcja Myślenice i znajomość specyfiki belgów jest bardzo obiecująca:razz:

Link to comment
Share on other sites

Epe , a Ty nie masz nikogo Myślenic?
Do Ciebie jest ok.40 min. autem , a może masz kogoś blisko Pana?
Mnie tez ten Nowy Targ nie pasuje i to bardzo:
a-daleko
b-nikt z nas najazdu nie zrobi
c-kto będzie z psem jak Pan pojedzie sędziować?

a do tego co będzie jak znajdzie się Rezydent Pana i co będzie miał dwa?
Adibkowi trzeba poświęcić czasu , i on garnie człowieka tylko dla siebie jako w typie belga..
Jak dla mnie NT ODPADA...

Ale Pan brzmi obiecująca, czekam na kontakt..i Adibulek miałby Pana tylko dla siebie na wyłączność 24/h..w łekend ma się odezwać,,rozmawiałam z Jolą , zgodziła się , ze Pan mże wpaść do Adibka bo to bardzo blisko od niej...
zobaczymy czy się odezwie,,
nie zgłaszał problemu odnośnie ankiety przedadopcyjnej , ani wizyty w domku , ani wizyty u Joli,,nawet powiedział , że to bardzo fajny pomysł spotkać się z taką osobą..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...