Jump to content
Dogomania

Porzucony pies przy drodze E40 pilnie potrzebuje pomocy


aPerfectDrug

Recommended Posts

matamata może się tutaj odezwie..

Wiem od aga.k, że matamata go widziała po pracy.. ponoć spał na słomie, którą mu matamata rozrzuciła, więc dziś mu dołożyła...

Chyba dzisiejsza noc, i kolejny dzień i noc mają być najgorsze....

Link to comment
Share on other sites

Misiek nadal walczy - dzisiaj popołudniu był w polach. Wczoraj rozłożyłam mu słomę w miejscu gdzie prawdopodobnie nocował - w tym kółku wyleżanym w śniegu, o którym pisałam. Zostawiłam też tam kiełbasę.
Dzisiaj słoma była wyleżana i nieco rozgrzebana - myślę, że tam spał, kiełbasy nie było. Zawiozłam tam cały wór słomy i dołożyłam - zrobiłam mu bardzo grubą wyściłkę i znowu zostawiłam kiełbasę. Mam nadzieję, że sie nie przestraszy i znowu pójdzie tam spać. Zjadł suchą karmę, która zostawiłam wczoraj i właśnie sobie uzmysłowiłam, że zniknęlo też zamarznięte jedzenie, którego wczoraj nie zabrałam. On wynosi miski z jedzeniem w pola i próbuje coś tam wygrzebać - z różnym skutkiem. Nie znalazłam ani pojemnika z poniedziałku ani miski w której jedzenie było wczoraj. Poza tym kopie dołki - to jakaś nowość bo wcześniej tak nie robił. Nie jakieś wielkie jamy ale dołki - wczoraj widziałam, że odkopał jakieś korzonki i je obgryzał. Raczej nie z głodu bo suchej karmy ma duży zapas, nie wiem co to może znaczyć.
Najgorsze jest to, że słoma leży dosłownie trzy kroki od budy - gdyby chociaż korzystał z tej budy nie martwiłabym sie tak bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Ja znowu z "dobrymi radami". Ale skoro śpi na tej słomie i zjadł kiełbasę a niedaleko słomy stoi buda, to jakby mu taką ścieżkę zrobić z platrów kiełbasy od słomy do budy a do budy też włożyć kawałek pachnącej kiełbasy, to może by się przestał budy bać? I wszedł na noc?

Link to comment
Share on other sites

Próbowałam:) Wierz mi próbowałyśmy z Agą wszystkiego... Rozrzucone koło budy jedzenie zjada, chodzi koło niej i generalnie zaakceptował jej obecność. Czasem też wkładał głowę - tak mi się wydaje - do budy i wyciągał jedzenie, ale ułożenie słomy w środku nie wskazywało na to, żeby w niej spał.
W budzie już było wszystko - karma sucha i mokra, kiełbasa, wędzone łapki, sardynki. I żadnego efektu.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, za każdym razem jak zostawiamy w budzie jakiś przysmak (wędzona kurza łapka, suszone szprotki, czyli wszystko co mocno cuchnie) to na drugi dzień tego już nie ma w budzie. Ale pozostawiona w środku miska z jedzeniem zawsze pozostaje nieruszona. Czyli wygląda na to, że Misiek podchodzi do budy i wyciąga te smakołyki, ale słoma jest cały czas nie ugnieciona czyli wiemy, że w niej nie siedzi. Chyba, że to jakieś inne zwierze zbiera te rzeczy z budy...

Nigdy w życiu nie zrozumiem, jak specjalista od wyłapywania zwierząt może się obrazić i odmówić gminie, odmówić zwierzęciu a tym samym możliwe że skazać go na śmierć... I gdzie tu miłość do zwierząt? Gmina podjęła działania, gotowa mu zapłacić, gotowa złapać Miśka, współpracować. A on ma w d....
Jedyny człowiek, który twierdził że da radę... Ale nie, bo "nie będzie pracował pod presją", bo nie lubi mediów, i nas..., bo go zdenerwowaliśmy, bo ważniejsze jest jego dobre samopoczucie niż życie tego psa. I tak na chłopski rozum, czy nie rozsądne byłoby dla zachowania swojej dobrej reputacji, przyjechać ten drugi raz, spróbować, zrobić wszystko co można i wtedy gdyby się nie udało, mieć czyste sumienie i spokój. Wiedząc, że zrobił wszystko, nikt z nas nie miałby pewnie odwagi krytykować go, ale w takiej sytuacji pogrążył sam siebie...

Żeby nie było wątpliwości, gmina jest w tym momencie bezsilna, nie są w stanie w żaden sposób zmusić tej "profesjonalnej" firmy, do tego żeby przyjechała, my też nie. Składanie jakiegokolwiek pisma do gminy według mnie nie ma sensu w tej sytuacji.

Firmy z daleka nie przyjadą.

Edited by aga.k
Link to comment
Share on other sites

Gmina teraz juz calkiem sie nie powaznie zachowuje... Zrzucaja odpowiedzialnosc na firme wylapujaca ktora odmawia. I co z tego? A to jedna taka firma?

Gmina ma obowiazek a nie firma. Ma gmina to załatwic do skutku

i to gmina bedzie z tego rozliczana jezlei jej dzialania dalej nie beda skuteczne i dobrze by bylo gdyby mieli taka swiadomosc..

Czy toz moglby wystosowac oficjalne pismo do gminy? Ja pomoge w pisaniu, powiem co i jak musi byc w nim zawarte

Link to comment
Share on other sites

My nie jesteśmy TOZ.

OTOZ Animals - Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals ;)


Tak, Figanna, to jedyna taka frma w naszej okolicy. Jedyna, w której pokładaliśmy nadzieję. Z tego co wiem, w Tarnowie nie ma nikogo, kto miałby strzelbę Palmera. W Brzesku ma ją wet, ale oni strzelają tylko do zwierząt w klatkach.

Nic mi nie wiadomo o innej "sensownej" firmie, która działałaby w naszej okolicy.

Edited by _Aga_
Link to comment
Share on other sites

Ale pewnie, gmina może wynająć jakąś inną, "cudowną" firmę, która znów spróbuje podać Miśkowi sedalin, bądź inny lek. Ludzi, którzy nie pomyślą, że pies, który to zje, może się spłoszyć, wybiec na ruchliwą szosę, bądź uciec w pola i zamarznąć.

I uważam, że tutaj gmina miałaby prawo się bronić - przecież wynajęli już chyba 3, albo 4 firmy. Żadna Miśka nie złapała.

A że firma popełniła błąd i pies zginął?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wtatara']matamata, może przeslę Ci z pare groszy na jedzenie- proszę podaj konto
[B]dziewczyny nawet nie wiecie jak się cieszę[/B][/QUOTE]

Ale wiadomosc, Misiek sie nie poddaje , walczy z mrozami, super, ze jednak cos zjada i kopie te dolki tak chyba sie troche grzeje.
Zeby tak go jeszcze zlapac...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...